Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość 0sweetness0
Mi dentystka zepsuła tak zęby ,że do innej musiałam iść na kanałowe :( STYLOWI.PL Odkrywaj i zbieraj swoje inspiracje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikretka
kanałowe to już grubsza sprawa, ale spoko - miałam ich kilkanaście w życiu:P Warto zadbać, by zajął sięWami ktoś wyspecjalizowany w tej kwestii - ja np. zawsze chodzę w Bydgoszczy do dra Filipa Janiaka. Szkoda yzykować i chodzić do niepewnych lekarzy, bo jak nie odratują to albo trzeba usuwać, albo wam czernieje ząb wynerwiony tak nieładnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam dziś kanałowe, dentystka powiedziała, że po 3 tygodniach mam zdjąć opaskę.. Co to za opaska, nigdzie w kanałowym o tym nie piszą, na zębie nic nie wiedzę??? nawaliła tego białego wypełniacza, to chyba koniec leczenia kanałowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carrlyy
Ja mam pytanie o leczenie kanalowe zęba- ile potrzeba jest wizyt na takie lecznie i gdzie je najlepiej wykonać w Krakowie, zeby tez nie było miażdząco jesli chodzi o koszty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiczek24
Hej. Na nfz leczyłam kanałówkę na chyba 4 wizytach a po jakimś czasie poszłam z innym zębem prywatnie i wyleczono mi kanałowo zęba na jednej wizycie. Płaciłam tyle samo a do tego mi jeszcze 2 zdjęcia robiła by zobaczyć czy kanały są dobrze wypełnione. Ja leczę się w Żorach, niestety co do Krakowa to pomóc nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwarela 13
U mnie pierwszy raz w życiu kanalowe.Miałam wyleczone zeby i żyła w blogiej nieswiadomosci .Któregoś dnia zaczęła mnie tak szczęka boleć że myślałam że coś z zechwa .Poszłam do dentysty a ta za głowę się złapała zab. pod plaba. masakra.Na pierwszej wizycie oczyscilaa i założyła trutke. Dziś. oczyscilaa go i mam znow przyjsc Ani razu nie bralam. znieczulenia dało się wytrzymać.Zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wam powiem jak to jest z tym kanałowym. Moje było wynikiem schrzanienia wymiany plomby, zrobiło się zapalenie i ząb był już tylko do kanałowego. Moje leczenie trwało miesiąc - 4 wizyty i nie było refundowane. Ząb do leczenia 3 kanałowy. ETAPY: Pierwsza wizyta - zatrucie zęba - za darmo na NFZ. Ząb bolał przez dwa,trzy dni.Trutkę miałam przez 2 tygodnie (ale chyba najlepiej odczekać te przepisowe 3 tygodnie). Druga wizyta - usunięcie miazgi i opracowanie kanałów, bez znieczulenia miałam, jeżeli już gdzieś boli to właśnie na tym etapie. Trochę bolesne, po wizycie też boli. 90 zł. Trzecia wizyta - wypełnienie kanałów, nie boli + rentgen zęba. 240 zł. Czwarta wizyta - założenie plomby, chciałam białą. 120 zł. Razem 450 zł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka1975
Witam, tydzień temu miałam górną siódemkę leczoną kanałowo bez zatruwania. Polegało to na tym, że najpierw posmarowano mi dziąsło i podniebienie żelem znieczulającym i nie czułam jak dentystka wbija igłę, żeby znieczulić ząb. Miałam dość sporą dziurę i najpierw została wyborowana próchnica, potem wyciągnięta miasga i nerwy z kanałów, następnie kanały oczyszczono, poszerzono i przepłukano mi roztworem antybiotyku, a potem wypełnienie lekarstwem. Na fotelu spędziłam pół godziny. Następna wizyta za tydzień: wypełnienie kanałów i plomba. Ząb po zabiegu przez jakieś cztery dni był tkliwy i bolał przy nagryzaniu, ale to normalny objaw. Ten ból nijak się ma z tym po zatruwaniu. Zwykle kanały bez zatruwania robi się na jednej wizycie, ale w moim przypadku konieczne było założenie lekarstwa i odczekanie dwa tygodnie. Nic mnie nie bolało, a też jak mam iść do dentysty to jestem trzy dni wcześniej roztrzęsiona, nie śpię, serce mi lata i w ogóle jestem do niczego. Polecam ten gabinet i panią stomatolog. Zainteresowanym mogę podać namiar na priv. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmazynek
Ja miałem naprawdę przykrą przygodę z leczeniem kanałowym. Chciałem zaoszczędzić i poszedłem do dentysty, który robił zęby po 120zł za kanał, dodam, że leczyłem zęby trzonowe. W trakcie wizyty okazało się, że do wypełnienia są 2 kanały. Zatruli mi zęba, tydzień chodziłem z opuchniętym policzkiem. Zadzwoniłem, kazali przyjść, koleś popatrzył w zęba i powiedział, że nerw trzeba usunąć :/ nic to jednak nie dało, bo po kilku dniach znów bolało. Okazało się, że mój dentysta wziął urlop :/ Stwierdziłem, że nie ma dłużej co czekać i poszedłem do denmedu. Profesjonalna klinika, rewelacyjne podejście do klienta, polecam dr Bugajskiego, który uratował mi zęba. Powiedział, że robota tego poprzedniego kolesia jest spartolona, podobno ząb był źle zatruty. Już po pierwszej wizycie czułem ulgę. Potem tylko wypełnienie kanałów. Ząb robiłem rok temu i nie mam z nich żadnych problemów. Teraz już wiem, że lepiej na zębach nie oszczędzać, bo potem wyjdzie, że trzeba płacić podwójnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladopolola
leczenie kanałowe miałam wczoraj, nic a nic nie bolało wiec dziwie sie ogólnej opinii tego zabiegu że taki bolesny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszyna321
Hej ;) 2 dni temu mialam kanalowo leczonego zeba trzonowego, dodam że zabieg był całkiem do zniesienia a nawet przyjemny (jak sie ma takiego dentyste jak ja ;) Mam pytanie... czy was tez zab dalej boli po tym leczeniu? Czy ja mam cos nie tak zrobione ? Zab jest wrazliwy i obolaly na dotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budy_budy
oj nie na zębach nie ma co oszczędzać, bo mamy je jedne na całe życie. Ja staram się dbać o nie jak tylko mogę i regularnie co pół roku odwiedzam Krainę Uśmiechu. Dzięki temu, że sami do mnie dzwonią nie muszę pilnować, kiedy ma być kolejna wizyta. Już się przekonałam, że jak się regularnie do dentysty chodzi to wtedy nie ma ryzyka, że się popsują, no i też, jak się znajdzie ubytek, to nie boli tak bardzo jak się zacznie leczyć od małej dziurki, czy małej próchnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati_lala
ja też nie mam złych doświadczeń z leczeniem kanałowym. Zawsze w znieczuleniu, nieprzyjemne jest tylko wiercenie, ale nie dlatego, że boli, a dlatego, że po prostu samo w sobie jest nieprzyjemne :) Kiedyś miałam dość drastyczną przygodę z leczeniem zęba. Mój exdentysta tak mi zrobił piątkę dolną kanałowo, że jeden z kanałów był "niedociągnięty". Niestety pod zębem zrobił się poważny stan zapalny. Poszłam do niego na konsultację i powiedział, że teraz ząb jest do zrobienia, ale pod mikroskopem. Niestety nie miał takiego sprzętu. No i zostałam na lodzie, musiałam szukać specjalisty z mikroskopem, który mi to zrobi. Znalazłam klinikę DENmed (z Torunia jestem). Umówiłam się na wizytę, wszystko poszło sprawnie szybko, czekałam tylko 3 dni :) Zabieg robił mi naprawdę wspaniały lekarz, Pan doktor Bugajski, któremu z całego serca dziękuję, bo uratował mi zęba. leczenie w znieczuleniu, więc nic nie bolało. Także dziewczyny nie bójcie się, jak chcecie uratować ząbki to marsz do dentysty. Powiem, że leczenie kosztowało mnie trochę pieniędzy, ale to były najlepiej wydane pieniądze w moim życiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ja się męczę z zębem po leczeniu kanałowym :( Pod koniec marca miałam leczoną górną 7,4-kanałowa. Po leczeniu było ok,ale za jakieś 1,5 miesiąca zaczął mnie ten ząb pobolewać podczas jedzenia i przy dotyku.Wróciłam do tego dentysty.Miałam powtórnie oczyszczane kanały pod mikroskopem.Jestem tydzień po tym zabiegu ale ząb mnie nadal boli,chyba jeszcze bardziej niż po poprzednim leczeniu.Najgorsze jest to,że wyjeżdżam na 2 tygodnie a wizytę kolejną mam na 22.07,boję się,że mi się pogorszy podczas wyjazdu.I co wtedy?! Przepisał mi na wszelki wypadek antybiotyk,ale poprzedni tez brałam i mi nie pomógł :( Nie wiem już co robić. Najgorsze jest to,że mnie ciągle boli.Wydałam 500 zł a teraz może się okaże się,że muszę go usunąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greus
No to ja miałem lepsze jaja. Z tym poszukiwaniem kanałów też jest różnie. Idę do endodontki. Babeczka jest skądinąd naprawdę sympatyczna. No ale...przychodzi do szukania kanałów i...mówi...dwa!. Za chwilę....JEDEN...w końcu....JEDEN ROZDWOJONY. Albo...sytuacja jest taka....boli mnie ząb i franca promieniuje do ucha.....już raz byłem w sytuacji takiej, że dopóki lekarka nie dziobnęła mnie w zęba, którego podejrzewała o ból, myślałem, że to przeciwstawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam mocno ukruszony ząb
jest to 6 jest prawie w połowie ukruszony co z nim dentystka zrobi?czy go zaplombuje wizytę mam 23.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj miałam robione leczenie kanałowe zęba z tym, że Pani doktor nie poinformowała mnie, że własnie tak nazywa się to co robi z moim zębem. Siedziałam na fotelu około 45 min - nie poczułam nic, a nic przez te 45 min, a Pani doktor podsumowała słowami " kolejny już raz obaliłam tezę, że leczenie kanałowe boli" :) Więc odwagi !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powodzenia !
Cześć Wszystkim :) 2 tygodnie temu byłam u dentysty stwierdziła żę będę miałą leczenia kanałowe ;c Byłam przerażona ;// Dentystka powiedziałą że musi mi rozwiercić tego zęba . Nigdy nie miałam leczenia kanałowego kiedy zaczęła mi rozwiercać mało co nie uciekłam z gabinetu ! To jest ból nie do opisania ;// Ale kiedy mi rozwierciła umówiła mnie na następną wizytę . Gdy wróciłam do domu strasznie mnie bolał ząb ale dentystka powiedziała ze co najmniej bedzie bolał 2 godziny ! Za tydzień pojechałam na leczenia kanałowe strasznie sie bałam ale nie potrzebnie ;p Dentystka wyciągnęła mi lekarstwo i bez znieczulenia leczyłą kanałowo :) Naprawdę nie ma co się bać nie potrzebnie brać znieczulenie bo i bez tego nie boli :P Możesz poczuć lekkie ukucie bo wkłada ci igły ale da się wytrzymać :))) Jeśli chcesz wiedzieć jakie to uczucie to weż sobie igłę i leciutko ukuj to takie ukucie :) Leczenia kanałowe trwa jak masz 2 kanały do czyszczenia to 20 min a jak 4 to około 30 min :)) Teraz czeka mnie założenie białej plomby i koniec :D Naprawdę nie ma co się bać xd Mam nadzieje że pomogłam :) Powodzenia ! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ha dziś byłam z górną jedynką... dentystka wywiercila mi dziurkę, wyczyscila ją jakby igłą i czymś wyplukala. potem wsadzila lekarstwo i mam przyjść za 5 dni. co będę mieć dalej robione? bo już się boję:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm, moim zdaniem stomatolog powinien na bieżącą informować o stanie zęba i co będzie dalej robił. Ale zacznę od początku. Leczenie kanałowe miałam robione na 3 czy 4 zębach(w tym na jedynce) jestem w trakcie leczenia następnego zęba. Miałam zatruwanego zęba raz kiedy bolał mnie ząb. Poszłam do dentysty i stwierdził że musi być kanałowe leczenie, na co nie miałam czasu bo nast, dnia wyjeżdżałam. Włożył mi trutkę do zęba i pierwszego dnia troche bolało ale nie był to duży ból więc przetrwałam bez tabletek:). Zawsze kiedy miałam leczenie kanałowe(i mam) kończy się na jednej- dwóch wizytach. Zęba otwierają wkładają taką igłę i szorują. Dla mnie nie jest to nieprzyjemne, może dla tego że się już przyzwyczaiłam. To wszystko jest robione ze znieczuleniem więc ja nie odczuwam żadnego bólu. Wszystkim doradzam nie zwlekanie z bolącym zębem bo może się pogorszyć. Też kiedyś bałam się iść do dentysty(może dlatego w prawie każdym zębie mam plombę) ale teraz chodząc do prywatnego stomatologa idę tam z przyjemnością:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze coś
a ja mam pytanie, miałem ząb leczony kanałowo (ok. 6 miesięcy temu) i przez cały ten czas lekko mnie on pobolewał, ale tak naprawde lekko, jak coś gryzłem tą stroną szczęki albo piłem coś zimnego i teraz moje pytanie, skoro nie mam tam żywej miazgi, to co mnie tak boli??!! czy to możliwe, że ten ząb jest źle zaleczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest mozliwe, ze zab zostal zle przeleczony kanalowo. Powinienes wybrac sie do dentysty, zrobic zdjecie rtg i zobaczyc co sie dzieje. Ja tak mialam kiedys, zbagatelizowalam i stracilam zab. Idz do dobrego lekarza. Ja do swojego trafilam z forum i jestem bardzo zadowolona. Nie bagatelizuj tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam leczenie kanalowe zatruwali mi zeba teraz w srode miałam mieć ostatnia wizyte i zab się nie dotrul nawet znieczulenie mi nie pomagalo tak bolało ze masakra. Nastepna wizyte mam w piątek i nie wiem czy pojde bo tak jestem zestresowana ze msakra na taki bol to ja jestem bardzo wrazliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem przed pierwszym kanałowym leczeniem w życiu, naoglądałam się zdjęć i chciałam zapytać, czy zawsze zakładają taką metalowa klamrę na ząb podczas czyszczenia kanałów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klamrę miałem zakładaną podczas drugiej wizyty, jak robił wypełnienie, podczas kanałowego (mikroskop, udrażnianie, czyszczenie) nie miałem tej klamry, było tylko coś gumowego, żeby było bardziej czysto / higienicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze coś
no więc tak, po pierwsze dziękuję za radę, bo znając mnie pewnie łaziłabym z tym bolącym zębem, aż byłoby za późno. Poszłam do mojego dentysty, który robił mi tego zęba kanałowo. Nie dał mi ani skierowania na rtg, bo stwierdził, że on wszystko wykonał poprawnie i że ząb może trochę "pulsować". postanowiłam wybrać się sama na to zdjęcie (zapłaciłam jakieś 20zł) i poszłam prywatnie do kliniki DENmed (z Torunia jestem). Kilka osób tu polecało na forum, a jak zadzwoniłam i powiedziałam o co chodzi to mnie zapisali od razu na następny dzień. Trafiłam do dr. Bugajskiego, obejrzał zdjęcie i powiedział, że mam jeden kanał "niedociągnięty", podobno był bardzo wąski i lekko zakrzywiony i tamten lekarz nie mógł go do końca wypełnić. I teraz czeka mnie leczenie kanałowe powtórne pod mikroskopem, ale Pan doktor powiedział, że uratuje mi tego zęba i nie będzie bolało ;) Jestem wdzięczna za poradę! Jak tylko będę po zabiegu to napiszę co i jak, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentka dentystyyyyyyyyyyyy
to coś gumowego to slinochron a metalowa klamra słuzy do odbudowy kawałka zęba wiec jesli zab jest w całosci nie zakłada sie klamry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość112
asystentka - a bliski kontakt z pacjentem to norma, czyli ocieranie się, dotykanie? - bo: 1. dentystka praktycznie na mnie leżała, opierając się piersiami na mojej klatce piersiowej 2. asystentka - super dziewczyna - się o mnie co chwilę ocierała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość z problemem
Hej wszystkim ! Mam taki problem, a mianowicie wczoraj rano bylam u dentystki ktora robiła mi kanalowe leczenie na dolnej 5 z prawej strony, to juz chyba koniec tego zabiegu, no i za tydzien musze przyjsc na zalożenie plomby, a narazie mam tego zęba wypełnionego czymś. Podczas zabiegu nie dostalam znieczulenia w formie zastrzyku w dziąsło jak to było przy zatruwaniu zęba. No ale aż tak straszliwie mnie nie bolało. Po zabiegu to samo, jakos tak, za wielkiego bólu nie było, no jedynie podczas przeżuwania jedzenia. Ale problem polega na tym że wczoraj wieczorem ( zabieg mialam rano) podczas odpalania papierosa zaczela mi dretwieć dolna warga bardziej z prawej strony. Później broda rowniez z prawej strony... Myslalam ze to minie nastepnego dnia. Ale nie.. dzisiaj broda i prawa czesc dolnej wargi jst jeszcze bardziej zdrętwiała, czuje się jakbym miała znieczulenie jakies... A nawet jesli je mialam to rano podczas wizyty !! Co robić ? to zapalenie nerwów, uszkodzenie czy coś ? Myslalam ze to moze wina papierosa ? Tylko wczesniej w ciagu dnia spalilam ich jakichs 5 i nic sie nie działo......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×