Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość gość
ja jestem po kanałowym w http://www.wojcikclinic.pl/ i teraz jest lekka opuchlizna, no ale to normalne po takim zabiegu. Poza tym wszystko póki co wydaje się ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora10
Posłuchajcie mnie kobiety która miała 3 albo 4 leczenia kanałowe: Z tą kanałówką to jest tak : na pierwszej wizycie miałam zatruwany ząb , który gdy wróciłam do domu nie wiedziałam jak sie nazywam . Tak mi ten ząb napierdzielał ,że chyba połkłam bodajże 6 tabletek IBUm w końcu przestał ale chyba wtedy na wieczór leciał mój ulubiony serial Komisarz Alex i teraz właśnie nwm czy go obejrzałam czy nie bo po prostu nie byłam w stanie zobaczyc go. ale na następnej wizycie też mnie troszke bolało ale poszło dosyc sprawnie . siedziałam na fotelu chyba z 10 minut , gdy wyszłam z gabinetu byłam tak oszołomiona tym leczeniem kanałowym ,że dobrze ,że moja mama mnie podtrzymała , bo bym wylądowała na podłodze . wyglądałam jak człowiek który udaje głupiego albo naprawdę nim jest . w domu wszyscy sie ze mnie śmiali.... Na nastepnej kanałówce miałam juz robione bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiiii
ja powiem tak bolal mnie zab ktory robilam 3 lata temu po sylwestrze poszlam do dentystki powiedziala ze nic nie wiedzi i zrobila kanlowke dala znieczulenie nic nie bolalo na 2 wizyte miala go skonczyc ale mowilam jej ze mnie pobolewal to dala mu znowu cos oczywiscie tez znieczulenie bo bez nie dam sie tknac ale jak zeszlo znieczulenie to myslalam ze umre nawet tabsy nie pomagaly dalej mam ta trutke juz ponad 2 tydz i dalej mnie pobolewa cos sie nie chc zatruc moj zab a ja juz mam dosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DanutkaDE
Jak się leczy kanałowo pod mikroskopem to się nie zatruwa wcześniej, bo zazwyczaj można wyleczyć ząb na jednej wizycie. Endodonta używając mikroskopu, widzi ząb powiększony nawet ponad 20 razy i dzięki temu może uratować Twój ząb! Dobrze jest wybierać lekarza, który pracuje z mikroskopem od samego początku, a nie wtedy, jak pojawiają się komplikacje. http://www.declinic.pl/oferta/endodoncja/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Użycie mikroskopu podczas leczenia kanałowego jest najskuteczniejszym sposobem na rozwiązanie problemu, bo pozwala dentyście na znacznie większą dokładność. Skuteczność zabiegu zależy przede wszystkim od dokładnego oczyszczenia kanałów, a potem ich szczelnego zamknięcia. Mikroskop pozwala zobaczyć niewidoczne gołym okiem pęknięcia w zębie i je zabezpieczyć. W ten sposób znacznie zmniejsza się ryzyko komplikacji. Zabieg wykonuje sie pod znieczuleniem miejscowym, więc nie jest bolesny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulaaa 23
Hej,jestem po drugiej wizycie z leczenia kanałowego. Jestem MEGA cykorem, poszłam najpierw do jednego dentysty i popłakałam się gdy psikał mi powietrzem-tak byłam spanikowana! Wyszłam szybciej niż weszłam. Zdecydowałam się na leczenie pod narkozą, już w sumie byłam umówiona na zabieg. Na szczęście moja bratowa przemówiła mi do rozsądku i poleciła super dentystke. Mój strach był niesamowity, spokój i ciepło pani dentystki uspokoiły mnie(traktowała mnie jak 6latka co bardzo mnie cieszyło :)))) ) Sam zabieg do przyjemnych nie należy, lecz bolesnym nazwać go też nie można. Uczucie wwierca w dziąsło jest okropne...Pani doktor uprzedziła,że gdy zejdzie znieczulenie może mnie boleć. Jednak ja nie czułam NIC!. Czekałam na ten ból i czekałam-nie doczekałam sie:) Dziś miałam drugą wizyte już bez znieczulenia, uczucie po oczyszczonych kanałach jest takie samo jak przy znieczuleniu więc nie dajcie się naciągnąć gdyby wam proponowali :) Leczę się w prywatnej klinice w Warszawie więc jeśli ktoś jest strasznym panikarzem (a uwierzcie że ja przebiłam wszystkich) to chętnie polecę nazwisko Pani Dentystki. Najcudowniejsza kobieta świata !! Więcej strachu i bólu miałam w głowie niż to wszystko było warte :) Jak tylko poczułam jakiś ból to przypominałam sobie jak bardzo bolało mnie przed leczeniem i ból na fotelu jeśli się pojawił stawał się nic nie znaczący:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam a oto moja historia. Proszę ewentualnie o radę. Ja z moim zębem męczę się już 7lat. Jak zacząłem kanałowe leczenie tego zęba dentystów zmieniałem 4 razy. Za czwartym razem w końcu pani doktor powiedziała mi że ona się dziwi że ktoś to w ogóle robił bez mikroskopu i że ona się za to nie zabierze. Przynajmniej powiedział uczciwie i nie wzięła żadnej kasy i nawet nie próbowała udawać że spróbuje to zrobić. Już w tedy zapłaciłem 1200zł w rożnych gabinetach. Czy to polecanych przez znajomych czy drogich czy tanich. W tedy leczenie mikroskopem w Gdynia wykonywał jeden gabinet który pobierał za owe leczenie 1200zł. Pani doktor znała się z owym gabinetem wiece dął ami od siebie skierowanie z tym miałem mieć połowę taniej czyli 600zł. Niestety nie zdarzyłem już tego zrobić ponieważ wyjeżdżałem za granicę do pracy. Pani powiedziała że może mi go zaklejać tak że wytrzyma on pół roku ale po tym czasie muszę zgłosić się do leczenia. Po wyjedzie bul miną i wszystko wróciło do normy czasem czułem go przy zmianach pogody, Po 2ch latach wróciłem do kraju i od tego czasu minęło już 5lat. Niestety w grudniu ząb się ukruszył i cała historia zaczęła się na nowo. Dentysta u którego się leczę jest poklecony przez moja mamę. Jak na razie za powtórne leczeni zapłaciłem 420zł. Ząb powiem tak napierd.la jak tarlala od tygodnia. Żałuje że do niego poszedłem przy pierwszej wizycie stwierdził że żaden mikroskop nie będzie potrzebny że on da rade i że to zabawka. W mój i przypadku czyli dolnej prawej 7 mam zakrzywiony korzeń w którym na zdjęciu z przed lat był widoczny nerw lub narzędzie pozostawione przez poprzedniego dentystę. Nowy dentysta który mnie zaczął leczyć nie zrobił w ogóle zdjęcia tego zęba po czym przystąpił do leczenia Co mnie zdziwiło ale jego pewność siebie i wyluzowanie zmyliło mnie z tropu. Dzisiaj idę na kolejną wizytę ale powiem mu że się wypisuję i że idę do lekarzy którzy znają się na nowych metodach leczenia. Pewnie pieniędzy już nie odzyskam i tych wyłudzonych za czyszczenie zębów z kamienia za które zapłaciłem 280zł bo jak pan doktor stwierdził bez tego to on nic nie zrobi. Nie wspominając o tym że zapłaciłem już wspomniane wyżej 420zł za ponowne otwarcie i przeczyszczenie kanałów tą samą metodą co kilka lat wcześniej. Mój ząb kosztował mnie już 1800zł łącznie z odbudowa ściany zęba. LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ OSZUKIWAĆ CZYTAJCIE W INTERNECIE JA DOPIERO ZACZĄŁEM O TYM CZYTAĆ I WIEM ŻE METODA PRZY UŻYCIU MIKROSKOPU POZWOLI WAM SIĘ CIESZYĆ ZNOWU WŁASNYMI ZĘBAMI. NIE SŁUCHAJCIE CO WAM MÓWIĄ WYŁUDZACZE Z SZEROKIMI UŚMIECHAMI NA USTACH. Przepraszam za błędy ład i skład :) Niestety ketonal już przestaje działać wizyta dopiero za godzinę i myślę tylko żeby wydłubać tego zęba śrubokrętem. Pozdrawiam i łączę się w bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ponownie. Jestem po wizycie u dentysty. Pan doktor uparł się że on musi tego zęba zobaczyć. Zgodziłem się bo stwierdził że i tak jak gdzieś indziej pójdę to tak czy siak dostanę antybiotyk. A wiec zacznę od początku. Pan doktor wyją stary opatrunek i zaczął sprawdzić kanały wacikiem w kształcie igły. Chciał w ten sposób sprawdzić czy zbiera się krew lub ropa. W jednym z kanałów tym który był wcześniej nie doleczony parę lat wcześniej pojawiła się krew oraz wyraźny bul z powodowany dotarciem tegoż wacika do końca kanału. Śmierdzieć nie śmierdziało więc nie była to ropa prawdopodobnie. Ząb jak się okazało zaczął się ruszać w wcześniej tego nie było. Pan doktor stwierdził że nie jest dobrze i że to rzadkość żeby krew zbierała się w kanale. Mówi że takiego przypadku już dawno nie miał. Włożył antybiotyk w zęba i go zakleił. Przepisał mi antybiotyk Dalacim C oraz ketonal na ból. Po raz kolejny spytałem się go czy zrobi zdjęcie w celu sprawdzenia co się tam dzieje i po raz kolejny spytany trzy krotnie odpowiedział że zdjęcie nic tu nie da bo na nim nie będzie nic widać. Poza tym powiedział że nie wie co jest przyczyną tego stanu. Spytałem jeszcze raz w dalszej rozmowie co może być przyczyną powiedział że ząb może być pęknięty na pół w zadłuż tego korzenia czego i tak nie zobaczy na zdjęciach. W wcześniej przez te 7lat z zębem nic się nie działo i nawet jak się ukruszył w grudniu to nie bolał zaczął dopiero po ponownym czyszczeniu kanałów przez pana doktora ale to opisałem w poście powyżej. Chciałem jeszcze dodać że na poprzedniej wizycie gdy poszerzał kanały złamał dwa wiertła które wyciągną myślę że to może mieć coś wspólnego z obecnym stanem. Dodam jeszcze że czyścił kanał dość intensywnie po jego poszerzeniu. Narzędzie do czyszczenia dość mocno że się tak wyrażę haczyło ale raczej nie złamało przynajmniej nic o tym pan lekarz nie wspomniał a na końcu powiedział że jest w porządku bo przeleciał korzenie enometrem i sygnał wskazywał że kanały są udrożnione. Dźwięk urządzenia był przerywany w niektórych momentach nie wiem czy to jest istotne może powinien być sygnał ciągły. Dodam jeszcze że po wyjściu od lekarza dopadła mnie infekcja gardła to znaczy bolało mnie przy przełykaniu plus krew we flegmie i suchość gardła i tak do wczoraj. Pierwsze dwa dni po pierwszej wizycie ząb bolał i pulsował. Nawet miałem wrażenie że ząb trzeszczy i jak by to powiedzieć strzela jak by go miało zaraz rozsadzić i to nawet nie tyle co było czuć a co słychać. Jak widać łapię się każdego szczegółu i staram się opisać jak najwięcej. Jak na razie ząb nie bolał od wizyty o 15 do 18 teraz coś zaczynam czuć. Oczywiście jak go dotknę zębem lub palcem to też boli o gryzieniu nie mam mowy więc na obiad byłą papka jak u bez zębnego dziadka :) Na końcu pan stwierdził że jak się nic nie zmieni będzie do wyrwania. Dzisiaj zapisałem się również do kliniki która się specjalizuję w endodoncji mikroskopowej. Pani w słuchawce była nieźle zdziwiona jak nie zaszokowana tym że lekarz upiera się żeby tego zdjęcia nie robić. Ona wręcz od razu spytała czy mam jakiekolwiek zdjęcie nawet to z przed 7 lat bo doktor musi to zobaczyć co się tam dzieje i ocenić stan zęba. Proszę was napiszcie co o tym sadzicie może ten pan się na tej robocie porostu nie zna albo trafiłem na sadystę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JolkaWa
Witam wszystkich, Moja historia jest taka - miałam robioną plombę w szyjce dolnej czwórki, przez 3 tygodnie ząb pobolewał, reagował silnie na zimno, w końcu zaczął boleć od ciepłego. Wyłam z bólu. Doktór dała znieczulenie, otworzyła ząb, stwierdziła, że potrzebne leczenie kanałowe. Wyjęła miazgę (przez chwilkę zabolało - jak ukłucie) - była obumarła, ale jeszcze beżowa (nie czarna). Zatruła ząb i wyznaczyła wizytę za tydzień. Bolał przez 4 dni, poszłam do niej wcześniej. Otworzyła ząb, stwierdziła małą zgorzel, zaczęła czyścić kanał (już bez znieczulenia, bolało tylko jak doszła "gwoździem" do dna), założyła lekarstwo i opatrunek z wentylem, żeby bakterie odgazowywały. Tę procedurę powtarzała jeszcze 2 razy. Przez ostatni tydzień ząb prawie nie bolał. Wczoraj znów czyściła (trochę bolało), założyła lekarstwo i już szczelny fleczer. Za tydzień mam iść na końcową wizytę. Ząb jednak cały czas pobolewał, a wieczorem na tyle silnie, że sięgnęłam po proszki przeciwbólowe. Doktór sama się dziwi, że mnie nadal boli, twierdzi, że wyczyściła wszystko dokładnie i że nie powinien boleć mocno, mogę go jednak jakoś czuć. Dodam, ze nie używała ani RTG, ani mikroskopu. Nie wiem, co robić, czy udać się do innego gabinetu, wyposażonego w te wszystkie nowoczesne urządzenia, czy zaufać mojej dentystce? Pozdrawiam wszystkich cierpiących i niecierpiących, a czytających to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karpiel
Czy mogę zmienić dentystę,z prywatnego na fundusz-leczę 3..Zrobiono ze mnie dojną krowę. Miało kosztować 150-już kosztuje 250 i końca nie widać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulian68
Każdy ma chyba za sobą jakieś leczenie kanałowe. Ja sama leczyła dwójkę i piątkę tu: www.viscardi.com.pl i nie mogą narzekać bo ząb został wyleczony szybko, nie kosztowało mnie to tak strasznie dużo jak piszecie. Moim zdaniem lepiej przeleczyć kanałowo niż wyrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniuska30000000
Hej wszystkim Jestem dziś właśnie po zakończeniu leczenia kanałowego zabka 3. Nie bolało zupełnie nic Zupełnie zero bólu. Skonczyło się na 2 wizytach i na obu mialam znieczulenie. Zero bólu na prawde. Świetny stomatolog i koszt 350zł I jak dla mnie to poprostu borowanie które trwa trochę dłużej. Tak że dobry stomatolog plus znieczulenie równa sie sliczny zabek bez bólu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka_234
Witam, leczenie kanałowe pomaga uchronić ząb przez usunięciem, więc warto się na to zdecydować. Miałam przeprowadzone leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym http://periogabinet.pl/. Również zero bólu, a ząb uratowany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggnoskowa
Ja tez mam miec wykonany takie zabieg w Dentist w Krakowie. Ile płaciłaś za ten zabieg w Krakowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanałowe może boleć jedynie po zatruciu zęba. Ogólnie radzę 3x dziennie ajonę, wizytę co pół roku u dentysty i do kanałowego nie doprowadzicie. W zasadzie kanałowe jest po prostu efektem zaniedbań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Jednych boli innych nie ;) Miałam robione leczenie kanałowe i absolutnie nic mnie nie bolało, nawet gdy znieczulenie przestało działać. Jeśli jesteś z Warszawy to polecam Ci gabinet na Chocimskiej. Chodzę tam całą rodzinką i jesteśmy zadowoleni. Telefon na ich stronie http://www.medens.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie bolal zab myslalam ze to co innego.Bralam silne antybiotyki,bol minal pozniej dowiedzialam sie ze to zab.Poszlam prywatnie poprosilam o zasrzyk,czyszczenie bolalo odrobinke,nie wiem ile razy jeszce pojde,dodam tylko ze sie nie boje.wszystko zalezy od dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdarza się, że leczenie kanałowe boli, ale to są już naprawdę pojedyncze przypadki. Poza tym jak się wybierzemy do dobrego gabinetu, to naprawdę nie ma się co bać, że coś boleć będzie. Jednak dentyści bardzo starają się o to, żeby pacjenci się czuli dobre na fotelu, nawet, jeśli chodzi o leczenie kanałowe. a jak ktoś z was będzie szukał dobrego specjalisty od kanałowego to polecam się wybrać do Dr Karoliny Martyniuk. Ona na pewno nikomu krzywdy nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie kochani – raz na zawsze – NIE MA PRAWA BOLEĆ. Po to dostaje się zastrzyk. Leczenie kanałowe to przeczyszczenie kanałów i uzupełnienie ich plombą w skrócie. Miaałm 3 żeby robione kanałowo w lubelskim New-Dencie na Nowowiejskiego i jedyny ból to drobne ukłucie igły – cała reszta to po prostu leżenie na fotelu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jjanaaq
Ja kanałowo leczyłem się u Pani Jaworskiej z kliniki Dental-Design Jaworska. Jestem mega zadowolony, ponieważ wszystko przebiegło bezproblemowo i bezboleśnie :) W klinice tej stosują zabiegi w mikroskopie dzięki czemu leczenie jest znacznie skuteczniejsze no i nie ma mowy o nawrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie bardzo przerażało leczenie kanałowe, bo mnie koleżanka nastraszyła, że będzie bolało. Ale na szczęście dr Karolina Martyniuk się świetnie spisała. Nie tylko uspokoiła, ale też wyleczyła ząb bez bólu. Żeby było dobrze zrobione i nic nie bolało ważne jest to, do jakiego lekarza się wybierzemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o leczenie kanałowe to polecam tą klinikę: platiniumdent.pl Naprawdę warto im zaufać! A jeżeli chodzi o ceny to również nie odbiegają od norm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze lecze zęby w http://www.vipdental.pl/ i przyznam szczerze, że bałam się pierwszy raz leczenia kanałowego, nie wiedziałam jak to będzie wyglądać. Ale jak dostałam znieczulenie i dentystka zatruła mi ząb, to później tylko dwie wizyty kontrolne i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alllka1
Leczenie kanałowe zapewnia na pewno klinika Dental-Design Jaworska z Pruszkowa (kawałek od Warszawy). Oni mają w zasadzie wszystkie specjalistyczne sprzęty. Klinika jest na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja leczylam kiedys kanalowo tuaj www.truszel.pl fakt - mega boli :D no ale warto, potem zab jest zdrowy.... balam sie mega, bo zawsze wychodzilam od dentysty z placzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to boli? Nie miałeś znieczulenia? bo jak jak byłam u dr Karoliny Martyniuk to mnie nic a nic nie bolało. Trochę tylko na początku byłam zestresowana, bo jednak nie jest to przyjemne, jak się słyszy leczenie kanałowe, ale jakoś się udało bezboleśnie i sprawnie ten zabieg przeprowadzić. Także dużo, naprawdę bardzo dużo zależy od lekarza do którego się wybierzemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy będzie bolało przy kanałówce zależy od lekarza czy jest naprawdę fachowcem. Można trafić niby do renomowanej prywatnej poradni z super sprzętem i co problemy bo lekarka żle podała znieczulenie metodą komputerową(olbrzymi krwiak i wielogodzinny ból na zdretwiałej twarzy) w 4 dniu nadal rwący ból i po wizycie w innym gabinecie okazało się że ząb chyba żle przeczyszczony tzn.uczunięte wypełnienie i włożono "trutka" i zaczęła tworzyć się ropa. "pozdrawiam" DENTARIĘ w Częstochowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośBOZENA
ja le3cze kanalowo bylam teraz drugi raz i drugim razem bardzo mnie boli czy to normalne prosze o jakąs odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×