Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Sawa

leczenie kana艂owe zeba - pytanie

Polecane posty

Go艣膰 go艣膰
Polecam Wam leczenie kana艂owe pod mikroskopem, du偶o wi臋ksza dok艂adno艣膰! Ja lecz臋 ju偶 drugiego z臋ba w ten spos贸b. A chodz臋 do Fabdentu, tu znajdziecie wi臋cej informacji na temat leczenia kana艂owego u nich http://www.fabdent.pl/uslugi/endodoncja

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 go艣膰
Z艂amane narz臋dzie w kanale z臋ba zostawi膰 czy pr贸bowa膰 wyj膮膰 .Lekarz twierdzi,ze mo偶na zostawic

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 etulka

nie ryzykowa艂abym i chyba bym to skonsultowa艂a z innym lekarzem, ja chodz臋 regularnie do lux medu i przynajmniej mam gwarancj臋 sprawdzonej opieki stomatologicznej.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰

Ja jednak polecam RTG przed zabiegiem. Wiem, 偶e darmowe maj膮 w denal care w tychach, a to serio sporo u艂atwia, bo czasem w og贸le nie ma rtg i trzeba je藕dzi膰, albo dop艂aca膰...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ola

Ooo ja mog臋 poleci膰 stomatologa r贸wnie偶 w Tychach i jest to gabinet聽Viscardi. Gabinet oferuj臋 szeroki zakres us艂ug i maj膮 super podej艣cie do pacjent贸w. Ja jestem naczelnym panikarzem a jednak stomatolog z聽Viscardi umia艂 okie艂zna膰 m贸j l臋k.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

wsp贸艂czuj臋 kana艂贸wki :( ale mog臋 poleci膰 Ci dental care w Tychach, na pewno Ci臋 tam nie skrzywdz膮

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Karo09
Dnia 1.04.2019 o 21:04, Gochaaa123 napisa艂:

wsp贸艂czuj臋 kana艂贸wki :( ale mog臋 poleci膰 Ci dental care w Tychach, na pewno Ci臋 tam nie skrzywdz膮

Tak, tam przyjmuje聽Dr Maciej Pluci艅ski, pomo偶e :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pawel

ja ostatnio robilem zeby na pakiet medyczny luxmedu i dobrze wspominam wizyte

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zofia

dla mnie wizyty u stomatologa zawsze byly koszmarem, ale ostanio bylam w luxmedzie i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, bardzo mila pani stomatolog i nie bolalo聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kr贸wka
Dnia 9.04.2019 o 21:09, Go艣膰 Karo09 napisa艂:

Tak, tam przyjmuje聽Dr Maciej Pluci艅ski, pomo偶e 馃檪

Nie znam tego lekarza, ale moja聽 ukochana doktor, to pani Pniok聽 ;). J膮 te偶 gor膮co polecam na ka偶de leczenie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 rassy09

Ja te偶 z Tych i mamy tutaj Dental Care, co bardzo mi pomog艂o w znalezieniu fachowc贸w, kt贸rzy m膮drze t艂umacz膮 a zabiegi nie bol膮. Oby wiecej takich miejsc w naszym miescie...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 sylwia

Hej, mia艂am wykonane leczenie kana艂owe dw贸ch z臋b贸w, leczenie by艂o wykonane jeden z膮b na jednej wizycie, znieczulenie obowi膮zkowe wiadomo, nic nie bola艂o, leczenie by艂o wykonane w najnowszej metodzie pod mikroskopem, pe艂en profesjonalizm w mojej ulubionej klinice dr. Borczyka w Katowicach, po zabiegu na drugi dzie艅聽nic mnie nie聽bola艂o, nie by艂am spuchni臋ta a to dla mnie mnie najwa偶niejsze :)聽

https://www.borczyk.pl

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 magicKey

leczenie kana艂owe nie boli dzisiaj 馃槈聽jest przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, i robione zazwyczaj jest na jednej wizycie, Przede wszytskim dzisiaj robi si臋 leczenie pod mikroskopem 馃槈聽Co do gabinet贸w to polecam Stomatologi臋 Cicho艅 馃槈

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 himka

ja lecz臋 z臋by w lux medzie w ich plac贸wkach eurodental, jestem bardzo zadowolona z opieki stomatologicznej, lecz膮 najnowszymi metodami i maj膮 sprz臋t na wysokim poziomie, dlatego zdecydow膮艂ams ie na ich plac贸wk臋, nic mnie nie bola艂o, personel przemi艂y no i profesjonalny.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 happyfeet

Na pewno leczenie kana艂owe pod mikroskopem daje wi臋ksz膮 pewno艣膰, 偶e b臋dzie dok艂adniej zrobione. Ale niestety z opowie艣ci moich znajomych te偶 wiem, 偶e to, 偶e gdzie艣 mikroskop nie daje gwarancji dok艂adno艣ci, bo trzeba wiedzie膰 jak go u偶ywa膰. Dlatego ja im zawsze m贸wi臋, 偶eby si臋 wybrali do Krainy U艣miechu, bo tam s膮 艣wietni specjali艣ci i wiedz膮 jak z dost臋pnego sprz臋tu korzysta膰.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 yulka

Najlepsi specjali艣ci s膮 w Lux Med. MAM wykupiony u nich pakiet stomatologiczny Komfort i jestem bardzo zadowolona z jako艣ci ich us艂ug. Od razu wida膰, 偶e to denty艣ci z du偶ym do艣wiadczeniem i wiedz膮. To 艣wietna opcja dla os贸b, kt贸re ju偶 maj膮 u nich pakiet medyczny, bo za niewielkie pieni膮dze mog膮 dokupi膰 sobie kompleksow膮 opiek臋 stomatologiczn膮.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Witam
Prosz臋 o podzielenie si臋 ze mn膮 Waszymi do艣wiadczeniami z przebiegu i odczu膰 podczas kana艂owego leczenia z臋b贸w (b臋d臋 wdzi臋czna za wsparcie i porady naszych forumowych specjalistek w tym temacie).
Zak艂adam osobny w膮tek, gdy偶 moje obawy skoncentrowane s膮 teraz bardziej na leczeniu kana艂owym, ni偶 p贸藕niejszym koronowaniu z臋b贸w (o tym w innym w膮tku).
Pokr贸tce: Od dawna marzy艂 mi si臋 pi臋kny u艣miech - bielutkie, r贸wniutkie z臋by (4 razy wybiela艂am z臋by w gabinetach - efekt mizerny). Najpierw mia艂y by膰 lic贸wki - 3-3 na g贸rze. Stomatolog stwierdzi艂 jednak, 偶e skoro chc臋 zmieni膰 kszta艂t z臋b贸w na taki, kt贸ry najbardziej odpowiada艂by mi - poleci艂 mi korony. Po kilkumiesi臋cznym wahaniu podj臋艂am decyzj臋. Nast臋pnie okaza艂o si臋, 偶e dobrze by艂oby podwy偶szy膰 zgryz dla 1. lepszego efektu ko艅cowego. 2. aby porcelanowe korony o zmienionym kszta艂cie nie "zjada艂y" mi dolnych z臋b贸w. Wi膮za艂o si臋 to z okoronowaniem 5-7 na ka偶dym 艂uku. Zgodzi艂am si臋. Z powodu dobrego (w miar臋) stanu z臋b贸w mia艂o odby膰 si臋 bez leczenia przewodowego. jednak po zalo偶eniu pierwszego mostu zacze艂am odczuwa膰 silny b贸l. Dosz艂o do zapalenia miazgi w dolnej si贸demce. Konieczne okaza艂o si臋 艣ci膮ganie mostu i leczenie kana艂owe. Stomatolog zmieni艂 koncepcj臋 i teraz endodoncji ma by膰 poddawany KA呕DY koronowany z膮b! Decyzj臋 o poprawieniu u艣miechu podj臋艂am ponad 2 m-ce temu ( z my艣l膮 okoronowania 3-3) i s膮dzi艂膮m, ze potrwa to kr贸tko, a w chwili obecnej mam rozabrane tylko 4 tylne z臋by. Nawet nie wiem, czy sko艅cz臋 przed latem.
Najgorsze jest jednak to, 偶e nic mnie wcze艣niej nie bola艂o, a od 2 m-cy odczuwam ci膮g艂y dyskomfort w uz臋bieniu (ju偶 o 10-dniowym b贸lu przy zapaleniu miazgi nie wspomn臋). Pobolewaj膮 mnie zeby w trakcie leczenia聽 Robi艂am te偶 tomografi臋 https://depilacjalaserem.info.pl/po-co-wykonuje-sie-tomografie-stomatologiczna/聽kana艂owego, ale i ten, kt贸ry podobno ju偶 jest wyleczony!. Czy to normalne? Nie jest to jaki艣 uci膮偶liwy b贸l, ale gdy dotykam ich cho膰by j臋zykiem - czuj臋, jakby by艂y obite, posiniaczone. Podobne odczucia mam w dolnej 偶uchwie w okolicach pi膮tki - bardzo nisko, przy ko艣ci. Przecie偶 te z臋by by艂y zdrowe! (fakt, niekt贸re wcze艣niej wype艂nione, ale w niewiekim stopniu).
Coraz cz臋sciej my艣l臋 o tym, aby wycofa膰 si臋 z mojego pomys艂u pi臋knego u艣miechu, je艣li to samo mia艂abym przechodzi膰 przy ka偶dym z臋bie. Mam wra偶enie, 偶e zrobi艂am ogromn膮 krzywd臋 swoim z臋bom i 偶e kiedy艣 b臋d臋 tego 偶a艂owa艂a musz膮c je po kolei usuwa膰. Pytanie do specjalist贸w: o ile % z膮b martwy jest gorszy od 偶ywego? Czy jego 偶ywotno艣膰 pod korona jest rzeczywi艣cie taka sama jak zdrowego zeba?
Oczywi艣cie, 偶e rozmawiam o moich obawach ze swoim dentyst膮, ale... to zbyt wa偶na sprawa, by nie pr贸bowa膰 weryfikowa膰 pewnych informacji.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Justyna

Leczy艂am z臋by kana艂owo w gabinecie Dental Arts Studio i og贸lnie zawsze podczas wizyty mia艂am wszystko super zrobione. Jestem bardzo zadowolony i je艣li b臋d臋 potrzebowa艂a wizyty u stomatologa to tylko tam聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 KasiaZ

Ja polecam Varsovia Dental. U mnie bezbole艣nie, bez problemu. Super og贸lnie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Justis

D艂ugo szuka艂am stomatologa u kt贸rego poczuj臋 si臋 komfortowo i pewnie. Na takiego trafi艂am w stomatologii Cichonia. Maj膮 rzesz臋 dobrych stomatolog贸w, dzia艂aj膮 bardzo dok艂adnie...a do tego s膮 bardzo sympatyczni. Jestem bardzo zadowolona ze trafi艂am do nich.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Niqa

Ja ostatnio leczy艂am z臋by w Eurodental w Warszawie.聽 Pracownic maj膮 podej艣cie do pacjenta, wszystko t艂umacz膮. Stomatolodzy maj膮 do艣wiadczenie i聽聽dobry sprz臋t. A wszytko to w ramach pakietu stomatologicznego w Lux Med.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Micha艂

Leczenie kana艂owe z臋ba, musi by膰 przeprowadzone przez profesjonalnego stomatologa. Polecam dentyst贸w z firmy Enel-Med. Maj膮 swoje przychodnie w ca艂ej Polsce i bez problemu mo偶na si臋 do nich dosta膰. Masa zadowolonych pacjent贸w. Sam wiele razy korzysta艂em z ich pomocy i jestem zadowolony.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 10:06, Sawa napisa艂:

Witam, chcia艂abym si臋 dowiedzie膰 jak to jest z tym leczeniem kana艂owym... przeczyta艂am wiele topik贸w i wsz臋dzie pisza 偶e najpierw si臋 zatruwa z膮d a potem po tygodniu dalej leczy kana艂owo. Natomiast w internecie znalaz艂am informacj臋 ze ju偶 odchodzi si臋 w leczeniu od zatrudania i teraz s膮 ju偶 inne metody stosowane i ca艂y zabieg odbywa si臋 podczas jednej wizyty. Wi臋c jak to jest? Ja mam zamiar i艣膰 do dobrej plac贸wki prywatnej i nie wiem na co si臋 szykowa膰, a si臋 boje 馃槙 I jeszcze jedno... czy jak poprosze o znieczulenie to zatruwanie z臋ba te偶 b臋dzie bola艂o?

Lepiej nie leczy膰 kana艂owo, bo z膮b jest martwy, je艣li to dalszy z膮b, to mo偶na wyrwa膰. Po prostu nie da si臋 wyczy艣ci膰 z臋ba tak, 偶eby nie zosta艂y w nim bakterie w 艣rodku. Te bakterie powoduj膮 p贸藕niej choroby, czego si臋 oczywi艣cie nie wi膮偶e z z臋bem leczonym w ten spos贸b. Generalnie, co do kana艂owych, to lepiej tylko przednie z臋by ze wzgl臋d贸w estetycznych - najlepiej unika膰 po prostu tej metody dla w艂asnego zdrowia.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰

Powiem na w艂asnym przyk艂adzie, 偶e zale偶y w jakim z膮b jest stanie od tego zale偶y na ilu wizytach b臋dzie leczenie kana艂owe. Jak jest bardzo mocno zepsuty nie ma szans na jednej wizycie. Ja mia艂am na trzech wizytach, 艂acznie razem ponad 4h roboty opr贸cz odbudowy z臋ba.Mia艂am jeszcze wk艂adany jaki艣 antybiotyk ze sterydem do z臋ba i z tym chodzi艂am ze dwa dni. Radz臋 robi膰 w jakiej艣 nowoczesnej klinice pod mikroskopem, wtedy jedyne co boli to niestety portfel. Teraz daj膮 takie znieczulenia, 偶e nic nie boli a le偶y si臋 na fotelu jak na pla偶y. Ja ze wzgl臋du na ogromny stan zapalny i opuchlizn臋 mia艂am najpier zatruwany z膮b wyj膮tkowo bo teraz si臋 od tego odchodzi i w znieczuleniu nic to nie bola艂o jak kto艣 wy偶ej pyta艂. Powiem wam, 偶e nie ma si臋 wog贸le czego ba膰 nic a nic to nie boli a do znieczulenia u偶ywaj膮 tak cienkich igie艂ek, 偶e to te偶 nie boli.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰

Powiem na w艂asnym przyk艂adzie, 偶e zale偶y w jakim z膮b jest stanie od tego zale偶y na ilu wizytach b臋dzie leczenie kana艂owe. Jak jest bardzo mocno zepsuty nie ma szans na jednej wizycie. Ja mia艂am na trzech wizytach, 艂acznie razem ponad 4h roboty opr贸cz odbudowy z臋ba.Mia艂am jeszcze wk艂adany jaki艣 antybiotyk ze sterydem do z臋ba i z tym chodzi艂am ze dwa dni. Radz臋 robi膰 w jakiej艣 nowoczesnej klinice pod mikroskopem, wtedy jedyne co boli to niestety portfel. Teraz daj膮 takie znieczulenia, 偶e nic nie boli a le偶y si臋 na fotelu jak na pla偶y. Ja ze wzgl臋du na ogromny stan zapalny i opuchlizn臋 mia艂am najpier zatruwany z膮b wyj膮tkowo bo teraz si臋 od tego odchodzi i w znieczuleniu nic to nie bola艂o jak kto艣 wy偶ej pyta艂. Powiem wam, 偶e nie ma si臋 wog贸le czego ba膰 nic a nic to nie boli a do znieczulenia u偶ywaj膮 tak cienkich igie艂ek, 偶e to te偶 nie boli.

Dodam jeszcze, 偶e teraz w ka偶dej nowoczesnej klinice oboj臋tnie gdzie bo si臋 orientowa艂am jak kto艣 si臋 strasznie mocno boi to daja niuchn膮膰 gazu na rozlu藕nienie ja nie korzysta艂am ale wiem, 偶e ludzie z ztego korzystaj膮.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰

Lepiej nie leczy膰 kana艂owo, bo z膮b jest martwy, je艣li to dalszy z膮b, to mo偶na wyrwa膰. Po prostu nie da si臋 wyczy艣ci膰 z臋ba tak, 偶eby nie zosta艂y w nim bakterie w 艣rodku. Te bakterie powoduj膮 p贸藕niej choroby, czego si臋 oczywi艣cie nie wi膮偶e z z臋bem leczonym w ten spos贸b. Generalnie, co do kana艂owych, to lepiej tylko przednie z臋by ze wzgl臋d贸w estetycznych - najlepiej unika膰 po prostu tej metody dla w艂asnego zdrowia.

No tak mo偶na wyrwa膰 a potem wstawi膰 implant, kt贸ry kosztuje 6 ty艣, a leczenie z臋ba kana艂owo w dobrej klinice dentystycznej wraz z odbudow膮 to koszt 1000 - 1500 z艂 zale偶y ile z膮b ma kana艂贸w. To ja ju偶 wol臋 leczy膰 kana艂owo swoje z臋by.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Dwa razy mia艂am leczone z臋by kana艂owo. 呕adnego b贸lu w trakcie, znieczulenie dobrze dzia艂a. Tylko przed gdy pani dr koniecznie chcia艂a sprawdzi膰, czy z膮b nie jest faktycznie martwy zabola艂o i to mocno...Za pierwszym razem聽w trakcie mia艂am jeszcze tego pecha, 偶e wylecia艂o mi lekarstwo z kana艂u i musieli艣my potem na nowo czy艣cic kana艂. a to d艂ugo trwa艂o 馃槙聽kilka wizyt. Za drugim razem posz艂o o wiele szybciej i taniej 馃檪

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

W Centrum Demed bardzo dok艂adnie i dobrze lecz膮 z臋by. Jestem zadowolona z tej opieki bo jest dok艂adna i na prawd臋 bardzo fajnie lecz膮 z臋by.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Ja polecam Eurodental - 艣wietna klinika, z profesjonalnymi dentystami, a zakres us艂ug maj膮 ogromny. Atmosfera te偶 zawsze na plus i jeszcze nie zdarzy艂o si臋 偶ebym nie wysz艂a od nich z u艣miechem na ustach.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Ja ju偶 od wielu miesi臋cy korzystam te偶 z centrum stomatologicznego Eurodental. Bardzo profesjonalne podej艣cie do pacjenta i dodatkowo przyjemna atmosfera. Za pierwszym razem jak strasznie bola艂 mnie z膮b zadzwoni艂am tam i od razu mnie przyj臋li. Potem by艂am z kana艂贸wk膮, te偶 super i bezbole艣nie naprawiony z膮b. Z terminami nie trzeba d艂ugo czeka膰 co dla mnie jest ogromnym plusem.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×