Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Dori80

wodonercze wrodzone

Polecane posty

Gość GooR
Hej, to może lekarze dlatego nie chcą zastosować sztucznego moczowodu, w obawie przed jego zniszczeniem i dalszym Twoim cierpieniem z powodu nerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLenka
Cześć. Zbliża się termin operacji usunięcia nerki.Mam nerwy w strzepkach a z drugiej strony chcę mieć to już za sobą. Nefrostomia daje mi w kość boli mnie cały posladek biodro utrudnia chodzenie. W poniedziałek jeszcze wizyta u profesora no i wynik histopatologicznego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja123789
Mam zdiagnozowane lewostronne wodonercze z przeszkodą w połączeniu miedniczkowo-moczowodowym, w przyszłym tygodniu będę miec wykonywaną uroskopię tk. Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z was leczył się we Wrocławiu na ul. Borowskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GooR
Hej, ja Wrocław, ale szpital wojskowy na ul. Weigla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucja123789
Czy ktoś jest na forum kto leczył się na Borowskiej we Wrocławiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucja123789
A jakie mieliście /miałyście objawy przy wodonercze? Jak mam ciągle bóle w boku, w nerce oraz kłucie koło pępka i bóle w podbrzuszu. Czy u Was też tak to przebiegało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RG
Kolki nerkowe i nigdy nie było wiadomo kiedy dopadnie mnie ból , żadne środki przeciwbólowe nie pomagały. Operację miałam też w wojskowym we Wrocławiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucja123789
A czy ktoś jeszcze może napisać jakie miał objawy? Czy ustąpiły po operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLenka
Jestem już trzeci tydzień po usunięciu nerki.Nie czuję się jeszcze całkiem dobrze,odczuwam bóle pooperacyjne.Robilam wyniki kreatynina jest 78 i reszta jest w normie tylko OB 40 ale to chyba normalne przecież w wewnątrz jeszcze jest rana.Łucja ja miałam poďobny problem do Ciebie przed operacją miałam bóle po prawej stronie w dole brzucha niedozniesienia nie mogli lekarze zdiagnozować przez6 miesięcy jaka jest ich przyczyna no i u mnie skończyło się fatalnie.Kochane nereczki trzymajcie się pozdrawiam Was pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivo
Dnia 15.06.2018 o 21:10, Gość Lucja123789 napisał:

A czy ktoś jeszcze może napisać jakie miał objawy? Czy ustąpiły po operacji?

Hej. Jestem miesiąc po operacji zwężenia podmiedniczkowego nerki prawej. Wada wrodzona , z którą praktycznie bez objawów żyłam 45 lat. Zaczęli się od ostrego odmiedniczkowego zapalenia nerek i od tamtej pory już 3 lata borykam się z problemem. Wodonercze duże. W kwietniu 2018 pierwszy DJ noszony przez prawie 4 miesiące , który fajnie odprowadzał mocz. Po usunięciu go z moczowodu problem powrócił. W grudniu 2018 operacja wycięcia zwężonej części moczowodu i zespolenie ponowne z nerką i ponowne włożenie DJ na czas gojenia się. Po trzech tygodniach niesamowity ból w prawym boku promieniujący w głąb, zwłaszcza przy nabieraniu głębszego wdechu. Trafiłam z ostrym bólem on urologię. Decyzja o wykonaniu nefrostomii, jednak z powodu zrostów pooperacyjnych i trudności jakie wystąpiły podczas...przerwano zabieg. Następnie usunięto DJ gdyż stwierdzono, że się zatkał. Nowego, który by mógł odprowadzić mocz nie chcą założyć ponieważ jest krótki czas po operacji i utrzymuje się jeszcze spory obrzęk, więc nie chcą tam znowu majstrować.  Po kilku dniach spędzonych w szpitalu wyszłam z dużym wodonerczem i antybiotykiem do domu, boli bardzo. Mam trzymać rękę na pulsie i kontrolować okresowo w USG i w razie ostrych objawów wrócić na oddział. Poradzicie co robić. Tyle się pisze , że to groźne dla zdrowia a nawet życia...a tu taka decyzja lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivo

Naprawdę nikt tu już nie zagląda ? U mnie lekarze po pojawieniu się powikłań umywają skrzętnie ręce....co w takiej sytuacji robić dalej... pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucja123789

A mam pytanie, gdzie byłaś operowana? Dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann

Czy ktoś był operowany w Łodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hejaaas

Hejka, AniuC czy zagladasz tu jeszcze?? :) pamietasz mnie ??

Wszystkim forumowiczom zycze duzo duzo zdrowka !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota

Moj syn(13lat) będzie miał operacje zwężenia przedmiedniczkowego.Wodonercze wykryto przypadkiem w pażdzierniku zeszłego roku.Nigdy nie miał zadnych niepokojących objawów ,nic nie bolało,zero zapaleń pęcherza.Był diagnozowany w CZDZ w Warszawie .Niestety operacji nie chcieli zrobic .Tydzień temu trafiliśmy do Dziekanowa Leśnego do dr.Jurkiewicz.Zapadła decyzja natychmiastowej operacji .

Czy  był ktoś z dzieckiem na takiej operacji w Dziekanowie u dr.Jurkiewicz???

Po jakim czasie dziecko może wrocić do szkoły?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy u kogoś z Was przyczyna wodonercza nie była widoczna na USG ? jak tak, to jaką przyczynę wykazały dalsze badania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×