Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gumijagoda

pieluchy

Polecane posty

Gość gumijagoda

czy ktoś jeszcze używa pieluch tetrowych jeżeli tak to dlaczego z oszczędności czy dla higieny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektórzy używają ze względu na finanse,a poza tym w pierwszym miesiącu życia dziecko ma bardzo wrażliwą skórę i różnie może zareagować na pieluchę typu pampers.Ja przy drugim dziecku stosowałam od początku pieluchy jednorazowe i nic się nie wydażyło,a robiłam to z wygody,stwierdziłam poza tym że na pieluchy tetrowe też muszę zurzyć wodę i proszek więc nie wiem czy dużo się zaoszczędzi.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Agunia 33
Straszne bledy ortograficzne robisz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekam jeszcze na moje Slonko (mam nadzieje ze juz lada dzien), ale moge powiedziec ze sama zaopatrzylam sie glownie w pieluchy tetrowe a to ze wzgledu na zdrowie dziecka. Zamierzam kupic pieluchy typu pampers na noc zeby faktycznie nie zmieniac w nocy co 2-3 godziny. Poza tym dzieci wyrastaja szybciej z pieluch jezeli uzywa sie tetry (tak slyszalam i czytalam) poniewaz dla dziecka tez nie jest komfortem siedzenia w wilgotnym wiec szybciej ucza sie siadac na nocniczek. Jezeli chodzi o oszczednosci to chyba jednak tetra jest tansza, chociaz ja wiekszosc mam takich \"typu tetra\"(IMSE flanellivaippa) za 8 euro sztuka wiec nie wiem co taniej. Mieszkam w Finlandii i moge powiedziec ze tutaj raczej moje kolezanki korzystaja z takich pieluch i nie z oszczednosci bynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Onnea
Szybko przerzucisz sie na jednorazowki.Pampersy bardzo dobrze chlona,a tetrowke bedziesz musiala zmieniac nawet co godzine.Nie mowiac juz o praniu-kupki ciezko sie spieraja.Poza tym od czestego schylania sie szybko rozboli Cie kregoslup.Jest tez inna kwestia-przy maluchu jest tyle pracy,ze dodatkowy czas przeznaczony na pranie i prasowanie bedziesz wolala spedzic na drzemce-gwarantuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej córce zakładałam pieluchy tetrowe przez ok.3-4 m-ce. Pampersy tylko na noc i na dłuższe spacery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumijagoda
Bartuś ma 8.5m-ca iuzywam pieluchy a pampersy na noc i jak wbieram sie do lekarza i jak jade w gosci robimy sobie wtedy ''dzien dziecka'' lubie jak ma swirza pieluszke na dupci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To bardzo prawdopodobny scenariusz, chociaz chcialabym uzywac pieluszek typu pampersy tylko w wyjatkowych sytuacjach. Ale narazie moge powiedziec o tym co CHCE a co w praktyce to sie okaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja przyjaciółka również nastawiła się na stosowanie tetrowych, ale po kilku dniach odpuściła ;):D Nie dość, że wciąż miała pełne ręce roboty przy praniu (z gotowaniem -tak powinno się robić z tetrami) i prasowaniu, bo dziecko ich zużywa niesamowite ilości (takie pieluchy częściej trzeba zmieniać) - to na dodatek częściej dziecko przesika się tak, że jest całe do przebrania. Rosną niestety sterty prania szybciej, więc trzeba częściej prać i prasować. Pewnie kalkulując niewiele się oszczędza stosując tetrowe pieluszki (proszek drogi, prąd, woda). Czasu też nie jest za wiele, aby robić to wszystko na bieżąco - chyba, że ma się kogoś do pomocy np. mamę. Ja od początku stosuję pampersy i jestem zadowolona. Fakt kosztują trochę, ale i tak mam dużo prania oraz prasowania, a gdyby doszły do tego tetrowe pieluchy to już chyba nic innego bym nie robiła ;) Oczywiście każdy robi jak uważa :) choć nawet na szkole rodzenia polecano nam jednorazowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i zaznaczam to tylko moje subiektywne zdanie oraz z opis sytuacji z obserwacji przyjaciółki - nikomu nic nie narzucam, ani nie potępiam :D:D:D żeby nie było wątpliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę, żeby używanie pieluch tetrowych było takie zdrowe, jak niektóre mamy sądzą. Cokolwiek robię przy moim dziecku zastanawiam się, jak ja bym zareagowała w podobnej sytuacji. Nie wydaje mi się, żeby noszenie mokrej pieluchy, było takie przyjemne. Przynajmniej ja wolałabym mieć sucho. W pampersie mocz nie stanowi mokrego kompresu na skórze dziecka. Poza tym nie wyobrażam sobie prania i prasowania kilkunastu pieluch dziennie (nie zapominajmy, że pieluchy tetrowe stanowią również zabezpieczenie ubrania przed ulaniem itp., więc to dodatkowe kilka sztuk), bo to zabiera mnóstwo czasu, który wolę poświęcić dziecku. Ja mam zaledwie 20 pieluch tetrowych, do wycierania buzi właśnie, i od jakiegoś czasu ich nie prasuję, tylko dokładnie rozciągam po praniu. Po prostu szkoda mi czasu. Mój szkrab ma prawie pół roku, więc jego kupki nabrały bardziej stałej konsystencji, ale kiedy kilka miesięcy temu zdarzało mu się zabrudzić przypadkiem ubranie, plamy bardzo ciężko schodziły. Nie wyobrażam sobie takich plam na pieluchach. Tak więc polecam pampersy, nie tylko dla wygody mamy ale i komfortu dziecka. A jeżeli chodzi o odzwyczajanie dziecka od pieluch - tego nie robi się, kiedy maluch ma kilka miesięcy i nie kontroluje wypróżniania. Nie widzę więc potrzeby męczenia dziecka niepotrzebnie. Wystarczy przejść na tetrę wtedy, gdy maluch rozumie, że wydalanie tego, co jest w pieluszce można kontrolować. Ale jest to jedynie moje zdanie i mozecie się ze mną nie zdadzać, tak jak ja nie zgadzam sie z niektórymi Waszymi wypowiedziami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Envy - zgadzam sie w 100%! Do mnie tez teoria pt: mokra tetra lepsza i zdrowsza dla wrazliwej skory malenstwa niz suchy papmpers nie przemawia...Od pierwszego dnia stosuje pampersy, zmieniajac tak czesto jak czesto jest potrzeba, i jestem super zadowolona. Za nic nie poswiecalabym bezcennego czasu na pranie/gotowanie/prasowanie. A Malutek ma 17miesiecy, i od ladnych kilku juz pokazuje na nocniczek mowiac: siii. Wiec paempers tez nie jest przeszkoda w przyzwyczajeniu malucha do nocnika, jak sie tylko chce mu wytlumaczyc i pokazac o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmieniałam kiedyś
pozmieniam i teraz :) A córa miała 13 miesięcy i problem z głowy ; siku i kupala na nocniczek :) Teraz tez TYLKO tetra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od urodzenia córeczki, czyli od. 2,5 miesiąca stosuję wyłącznie pampersy. Mała śpi całą noc, więc pieluszka nie jest zmieniana przez ok. 9-10 godzin i do tej pory nie było nawet najmniejszego odparzenia. Jak dla mnie to wynalzca pieluch jednorazowych Nobla powinien dostać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmieniałam kiedyś
Acha!! a z prasowaniem to bzdura na resorach!! Gotowanie owszem, ale przecież to robi pralka , ale prasowanie?? a po co?? ja nigdy nie prasowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumijagoda
a już myśłam że jestem jakimś odmieńcem raz tylko prasowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmieniałam kiedyś
no to piątka gumi.....:) ja tez tylko raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oszczęddna
Ja nawet nie wiem jak zakłada się pieluchę tetrową:P Poza tym ciągle myślałabym o tym, że pieluszka dziecku spadła, bo mamusia nieudolnie ją założyła. No i z tego co wiem dziecko często prócz pieluszki moczy ubranko i załóżmy, żeby zsikało się i zrobiło kupkę 10 razy dziennie, nie wyobrażam sobie, że miałabym przebierać dziecko 10 razy dziennie:P Moim zdaniem pieluszki jednorazowe to nie są znowu aż tak wielkie koszta. Można kupować duże paki w supermarketach i na pewno wyjdzie taniej. A orginalnych Pampersów nie trzeba używać można się później, albo od razu przerzucić na tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gepardieu
Ja od poczatku uzywalam pampersow.Nie wyobrazam sobie trzymac dzidzi w olanej tetrowce,przeciez to jest jak kompres z moczu!W dodatku pamietam jak kilkanascie lat temu urodzily sie moje kuzynki to tak laly,ze przesiakaly im wszystkie ciuszki,bez przerwy trzeba bylo je przebierac,no i wszystkich ktorzy trzymali je na kolanach tez moczyly.Koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym kompresem z moczu to niezupełnie -wbrew pozorom pampers jest takim kompresem. Czy formowy,czy też nie. Dziecko w tetrze WIE kiedy sika. WIE kiedy ma mokro. I matka od razu to wie. Nie ma odkładania na za godzinę, za poł, za 5 minut - tetrę od razu sie zmienia -bo nie sposób inaczej. Nie wiem sama jeszcze co będe robic - mała urodzi się za tydzien, dwa, nie wiem naprawdę. Ale uważam, że dziecko w pampersie nie wie po prostu keidy się załatwia! Widzę to po maluchach znajomych - potrafią przesiedziec w niezmienianym pampku 3-4 godziny, ludzie! I to nie jest kompres z moczu? Pomimo,że teoretycznie ma sucho? W praktyce -siki siedzą w pieluszce tak czysiak i nikt nie wmówi mi, że bakterie nie działają w najlepsze. Ale to takie moje wynurzenie, bo jak znam życie - będe stosować jednorazówki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gepardieu
W pampersie dziecko ma suchutka pupe,czego na pewno o tetrze powiedziec nie mozna.2-3 godziny to nie za dlugi odstep przy zmianie pieluchy,a tetrowke trzeba zmieniac nawet co pol godziny!A jak zrobi kupke to rozjedzie sie po calym tyleczku,a pampers pierwsze kupki dobrze chlonie.Co do tego czy dziecko wie ze sika to uwierz mi-zadne nad tym nie panuje,co najwyzej te w tetrowce natychmiast wrzeszczy,wiec w nocy mozna sie wykonczyc.Ale same sie o tym przekonacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam pampersów nie wyobrażam sobie inaczej. Dziecko tak często siusia i robi kupki, ze przy tetrze nie robiłam bym nic innego, tylko bym prała i prasowała i to pewnie nie tylko pieluchy, ale i tez ciuszki i pościel. A proszki, prąd, woda i roboty ile!A nie daj boże odparzenia! A pampersy tez trzeba często zmieniać i nie trzyma sie dzieciaka aż pielucha będzie ciężka jak kamień, ale przynajmniej mam czas na to żeby ugotować obiad, czy posprzątać mieszkanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie. I faktycznie jak ściagam zasiusianego pampersa, to jest on suchy. A w tetrze, to mysle ze bardzo łatwo o odparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie i Wy macie rację. Ja sięprzekonywac nie będę, bo równiez nie mam zamiaru bawić się w tetry.Ale jakoś mnie żal bierze jak widzę dzieciaka znajomej, która co cztery godziny zmienia pamperka - co więcej -nie raz zostało już przez doświadczone matki potwierdzone,ze dzieci na tetrze chowane szybciej uczą się siusiać do nocnika.. Z oszczędnością nie sądzę, by było prawda, nie mniej jednak podziwiam tych, którzy używają tetry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×