Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młoda mamusia18

młode mamy

Polecane posty

Gość Tajemniczaa
ze wspolczuciem mozna patrzec na te osby ktore nie podziwiaja tak mlodych mam jak ty. wedlug mnie najwazniejsze jest to ze nie wykonalas aborcji i podjelas sie tak trudnego wyzwania. nie przejmuj sie opiniami innych ciesz sie swoja mala dzidzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczaa
Denerwuja mnie wszystkie te kobiety ktore wchodza tu i krytykuja mlode mamy mowiac im ze powinny sie zabezpieczac i ze napewno sie puszczaly. Drogie niby dorosle czasem i zabezpieczenie zawodzi czasem i 18 letnia matka jest lepsza od tej np 26letniej czasem takie mlode matki majaowiele lepsze zycie od was. inaczej byscie cwierkaly jakby was to dotknelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie młode mamy :))) Ja urodziałam dziecko mając 17 lat, dziś mój Alanek ma 3 latka i nie wyobrażam sobie życia bez niego !!!!!!!! Moim zdaniem to jak potoczy sie los młodej mamy zależy od niej samej. Wiadomo że pomoc innych jest potrzebna ale to tylko połowa sukcesu;) Ja zaszłam w II klasie technikum 15 sierpnia urodziłam a 1 września poszłam juz do szkoły. Co przerwe musiałam chodzić do toalety i ściągać mleko ale nie poddałam się i skończyłam technikum z bardzo dobrym świadectwem :)) Potem podjęłam prace i od pażdziernika poszłam na studia oczywiście niestacjonarne bo pracuje :)))) I rzecz jasna już jak byłam w ciązy mieszkałam sama z chłopakiem :)) Czasem jest cięzko ale gotując czy sprzątając nie zastanawiam się co teraz robia moje rówieśniczki bo to nie mam sensu :)) jestem bardzo szczęśliwa i cieszę się z tego co mam pozdrawiam wszystkie młode mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alaalicja
ze wspolczuciem mozna patrzec na te osby ktore nie podziwiaja tak mlodych mam jak ty. wedlug mnie najwazniejsze jest to ze nie wykonalas aborcji i podjelas sie tak trudnego wyzwania. nie przejmuj sie opiniami innych ciesz sie swoja mala dzidzia a ja patrze ze wspolczuciem na te co jmajac 15 lat uprawiaja seks...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona1202
Mam 16 lat i jestem w 6 miesiącu ciąży wiem ,że jestem młoda ale bardzo chce tego dziecka na samą myśl aź czuje takie szczęśćie w sobie pewnie niektóre w was powiedzą ,że jestem młoda głupia i wogóle ale ja nigdy bym nie usuneła ciąży tylko Bóg może zabierać życie nikt inny ;) pozdrawiam wszystkie mamy ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem tu nowa ale chcialam sie wypowiedziec nie jest wstydem posiadac dziecko w mlodym wieku mozliwe ze wiele dziewczyn ktore maja dziecko w mlodym wieku pochodzi z rodzin patologicznych ale przeciesz nie wszystkie ! wieze ze kiedy pojawia sie na swiecie dziecko ona szybko dorastaja staja sie za kogos odpowiedzialne przeciesz wiele kobiet ktore maja juz odpowiedni wiek na dziecko zachowuje sie goorzej niz te mlode to wszystko zalezy od czlowieka.dziecko to wielkie szczescie i duzo milosci a posiadanie jego nie oznacza rezygnacji z samej siebie jesli wszystko dobrze sie pouklada to jest czas na znajomych na przsyjemnosci na studia . kobiety ktore w mlodym wieku zostaly mamami moga sie realizowac i tak samo duzo osiagnac .pamietajmy ze to wielki dar i wiele kobiet nigdy tego nie doswiadczy ,wiele przeciesz dzieci miec nie moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem nowa ale chce sie wypowiedziec byc mloda mama to nic zlego taka kobieta ma mamy ktore zaszly w ciaze w pozniejszym wieku dziecko to nie koniec swiat to poczatek czegos wspanialego i nie prawda jest ze nic juz wiecej nie osiagnie moze tak samo skonczyc studia znalesc wspaniala prace i jesli wszysko dobrze sobie pouklada to znajdzie czas na znajomych przyjemnosci .pamietajmy wiele kobiet chce miec dziecko a nie moze to wielki dar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam komputer mi sie zawiesil myslalam ze pierwszej wypowiedzi nie wyslal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia Magdalena
Młodym mamą jest ciężko w obecnych czasach i to przeważnie z powodu zachowań ludzi z naszego środowiska. W dzisiejszych czasach dla kobiety spełniają się zawodowo co koliguje czasem z założeniem rodziny. Większość kobiet decydujących się na dziecko ma już ponad 30 lat a biologicznie jesteśmy do tego przystosowane już od 13 lat.Nasze prawo pozwala nam na objęcie opieki nad dzieckiem już w wieku 15 dlatego też od tego wieku możemy że tak pozwolę sobie napisać,, bzykać się legalnie''Jeszcze jakieś 80 lat wytykano na ulicach 22 panny, a teraz 16 letnie mamy.. .. W świecie w którym żyjemy podstawę do założenia rodziny nie budujemy poprzez nasze uczucia partnerskie ale przez nasz stan materialny. Ale kto powiedział że musimy się kształcić, pracować lub dojrzeć. Nikt nie jest wstanie dojrzeć do bycia rodzicem dopuki się owe maleństwo nam nie zdaży.Może my nie chcemy dążyć do idei która teraz panuje i najważniejsza jest dla nas rodzina i nasz partner z którym chcemy ją założyć. Nasze babcie, prababcie wychodziły za mąż w wieku 17 lat i nikt nie miał do nich pretensji ani nie czuł do nich odrazy. To żę my tak rzadko podejmujemy w tym wieku decyzji jaką jest wyjście za mąż nie oznacza że nie możemy zostać mamami. Nikt nas nie pyta czy jesteśmy szczęsliwe będąc w ciąży ale odrazu przypinają nam opinie dziwek itp. Traktują nas jakbyśmy były na marginesie społeczeństwa a to oni są. Brak tolerancji z ich strony jest dla nas bolesne ale do jasnej cholery po to Bóg stworzył kobiety by rodziły dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęsliwa mamusia Wikoriiiii
Ja miałam 18 lat i 6 miesiecy jak zaszlam w ciąze bedac z moim mezem wteddy jako narzeczoni 6 lat.... nie sadze wcale ze byłam nieodpowiedzialna bo podswaidomie chciałam juz zeby zycie do konca mi sie poukładało!!!Dom,rodzina...itd... Dla dziecka zrobiłam wszystko !!!i od samgo poczatku jak tylko dowiedzilam sie ze jestem w ciazy ofiarowałam Wiktoriicałe moje serce i cala siebie...Nikt z rodziny nie mial do mnie zali pretensjii ze tak wczesnie zaszlam w ciaze wkoncu to moje zycie i to ja poniose za to odpowiedzialnosc...Czekajac 9 miesiecy na moja malenka zachwycałam sie kazda sekunda ,kazdym kopniakiem kazda czkawka...porod przezylam z mezem w niesamowitej atmosferze intymnosci i milosci... Od poczatku wiki jest dla mnie wszystkim ...adzis juz biega przytula mnie i wogole jest najpiekniejsza rzecza jaka mnie spotkała!!! Nikt nigdy mnie nie pogardzil i wydaje mi sie nawet ze nikt nie patrzył na mnie z wyrzutem A TAKA MŁODA I DZIECKO... A wy mamuski po ile mialyscie lat i jak przyjełyscie doo wiadomosci ze bedziecie matkami?? p.s minoł rok.... ja mam juz wlasny dom samochód wspanialego meza ktorego kocham nad zycie i WIKTORIE bez ktorej zycie nasze nie miało by sesu!!! WIEC JEZELI KOBIETA ZACHODZI W CIAZE W MŁODYM WIEKU NIE ZAWSZE OZNACZA TO TO ZE bedzie zła MATKA!!!!! POZDRAWIAM WAS BUZIACZKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18522
On 18, ona 16... poznali się jakoś w lipcu 2009. Listopad 2009 - w ciąży jest... i prosze mi tu nie pisać że to miłość, zwykła patologia! Jak można zrob ić sobie bachora z chłopcem który pali, bierze narkotyki, chleje do upadłego i non stop klnie? No sorry, ale na męża takie coś się nie nadaje. Zwykład wpadka. Poznali się przez neta, się bzykneli i bachor. Żałośne. Poza paleniem itp to on nic w głowie nie ma, a dziecko ma zamiar nauczyć agresjii do Tych co nie lubią jego kochanego HH (żalosna muza) do policjii (bo to takie kir.wa trendy teraz) i ze narkotyki to wielki przyjaciel człowiek. A ona ?? Bardziej beznadziejna... tylko imprezy jej w głowie, wsółczuje dziecku... może coś się stanie i na szczęście dziecko się nie urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość promycz3q
tez jestem mloda mama nawet słodkiej parki...ukonczylam liceum napisalam pature jakos sie zycie udalo urodzilam gdy mialam 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość promycz3q
tez jestem młoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirandanon
ze wspolczuciem mozna patrzec na te osby ktore nie podziwiaja tak mlodych mam jak ty. wedlug mnie najwazniejsze jest to ze nie wykonalas aborcji i podjelas sie tak trudnego wyzwania. nie przejmuj sie opiniami innych ciesz sie swoja mala dzidzia tak tak mozna tez ze wspolczuciem patrzec na te wszystkie malolaty uprawiajace seks... pffuuu... szkoda mi ich... ale to juz patlogia- takich jest wiele i nic na to nie poradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaala
hej.. jestem w 20tc a dopiero za 3 miesiąće skończe 17 lat..to bardzo młody wiek ale mimo wszytsko cieszę się z tego że będe miec taką małą kruszynkę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbnbnbnbnbnbnbnbnb
Przejebane, wyrazy współczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoman
Na tej stronie młoda dziewczyna obraża młode matki, mówiąc że się puszczają i uważa że przez dziecko zawali się życie jej koleżanki, proszę o wypowiedzenie się na ten temat, mam dosyć chamstwa. http://www.onna.fe.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj;) Według mnie powinnaś szczerze porozmawiać ze swoim chłopakiem. Wytłumaczyć mu wszystko i dojść do jakiegoś porozumienia. Nie powinien teraz Cię samej zostawiać. Jeżeli nie będzie chciał z Tobą rozmawiać to niestety najlepiej będzie napisać mu wszystko na kartce! Na pewno ją przeczyta bo będzie ciekaw co tam nabazgroliłaś he. Wiem, że to głupi pomysł ale chyba jedyny. Powinien teraz okazać się dużą odpowiedzialnością. Pozdrawiam.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandaryn
Ja i moja dziewczyna(w tym momencie żona) spróbowaliśmy seksu kiedy mieliśmy 14 lat, w końcu wpadliśmy.Na początku byłem przestraszony moja dziewczyna chciała spróbować aborcji miała myśli samobójcze itp. ale na szczęście do niczego takiego nie doszło.Powiedziałem rodzicom byli załamani i jednocześnie źli ze tak głupio postąpiłem, moja dziewczyna też powiedziała swoim rodzica jej ojciec dostał szału ale szybko ochłonoł, później odbyliśmy rozmowę na temat kto będzie się zajmował tym dzieckiem i kiedy my chodziliśmy do szkoły dziadkowie na zmianę opiekowali się nasza córką.Później skończyłem studia moja dziewczyna też, zostałem informatykiem, Ona psychologiem, przeprowadziliśmy się do swojego mieszkania wzieliśmy ślub i razem wychowywaliśmy naszą wspaniała córkę.Dziś mam 29 lat.Nie potępiajcie młodych matek bo to że będziecie je wyzywać od suk itp w niczym nie pomaga, jednak przez to że zostałem tak wcześnie ojcem straciłem lata młodości nie chodziłem na dyskoteki tylko na spacery z dzieckiem i żoną wtedy dziewczyną.Miałem dużo szczęścia ze rodzice i teściowie nam pomogli. Dziś jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem, córka ma bardzo dobry kontakt z nami i z dziadkami.Pozdrawiam wszystkie Młode Mamy trzymajcie się i nie bójcie się powiedzieć rodzicą.Pozdrawiam jeszcze raz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hedzia
Hmmm ja nie potępiam młodych rodziców :) Ale osobiście uważam, że w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest wpaść... a ten komu to się zdarza jest totalnie bezmyślny, ew. czuje się dorosły chociaż wcale taki nie jest. Bo szczerze kto w wieku lat 16 planuje mieć dziecko? A Ci którzy świadomie podejmują decyzje o współżyciu w tak młodym wieku powinni znać się na środkach antykoncepcyjnych... tak przynajmniej mi sie wydaje. Żyjemy w XXI wieku, a nie w średniowieczu! A szkoła i studia są bardzo ważne, żeby potem móc godnie życ i mieć pieniadze na utrzymanie rodziny i dziecka, aby niczego mu nie brakowało... a osoby 15, 16 czy 17 letnie bez skończonej szkoły i studiów co mogą zapewnić dziecku? Pieniadze mają od swoich rodziców itp. To nie są warunki dla małego dziecka, bo oczywiście kjażda młodziutka mama powie, ze liczy się miłość i troska ale powie też, że oczywiście zamierza skończyć studia, szkołę i jeszcze będzie pracować, a jej ukochany będzie pomagał... tylko, że z dzieckiem tak prosto nie jest... trzeba mieć dla niego 24 h na dobę :) Najpierw trzeba zastanowić się nad przyszłością i pomyśleć nie o soboie i o instynkcie, który się włącza czasem bardzo wcześnie dziewczynom tylko o dziecku :) Wtedy można powiedzieć, że ktoś jest odpowiedzialny i dojrzały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyśka_1234
Moja mama zaszła w ciąże jak miała 16 lat urodziła w wieku 17. Ludzie też mówili , że się puściła ale to nie prawda... Miała jednego faceta... A ploty rozchodził się po całych miastach wsiach... Obecnie ma mnie i Michaśa mały będzie miał w sierpniu 5 lat ja w listopadzie 14. Mama obecnie ma 30 lat... Jest najmłodszą mamą z moj kl. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyśka_1234
A sex można uprawiać od 15 roku życia... (Teraz prawo trochę pozmeniali.) A poniżej 15 jest to karalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość t3kil444
hej dziewczyny mam do was ogromną prośbę w ramach badań prowadzę wywiady z młodymi mamam i jeśli któraś z was miała by ochotę bardzo proszę o kontakt w celu przekazania szczegłów dotyczących wywiadu moj mail 1989_nati2@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karibe88
Hej:) Jestem studentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim i właśnie jestem w trakcie pisania swojej pracy magisterskiej;) W pracy tej zajmuje się badaniem młodych mam:) Byłam bym ogromnie wdzięczna gdyby któraś z dziewczyn wypowiadających się na forum zgodziła się wypełnić dla mnie kwestionariusze do badania. Zaznaczam ,że całe badanie jest ANONIMOWE i nie potrzebuję ABSOLUTNIE ŻADNYCH danych osobwych!! Więc nie ma się czego obawiać:) Jeśli zgodzisz się na badanie , napisz mi proszę wiadomość na mojego maila : moniczkam@op.pl, a wtedy udzielę bardziej szczegółowych informacji dotyczących mojej pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda..
Witajcie.. Ja mam 16 lat i dzisiaj robiłam test który wyszedł pozytywny.. W środe mam wizyte u ginekologa.. To nie jest tak że się puściłam, jestem młoda i nieodpowiedzialna ale prawda jest taka że brałam tabletki wraz z prezerwatywą i zaszłam w ciąże. Najgorsze jest to że dziewczyny które się puszczają ile mogą nie zachodzą w ciąże.. Mam nadzieję że mi sie w zyciu ułoży, niestety dopiero zaczynam liceum, gimnazjum skończyłam z wyróżnieniem.. Trenuje, chodź w sumie już trenowałam.. Miałam wiele bardzo dużych wyników jak srebno na Mistrzostwach Polski i co? zabezpieczałam się bardzo dobrze a jednak zostałam młodą mamą.. Prosze was nie oceniajcie młodych dziewczyn po wieku. O mnie ludzi mówili i mówią że jestem idealnym inteligentnym dzieckiem, lecz teraz będę gówniarą która się puściła. To9 jest nagorsze, ale tak na prawde ciesze sie bo wiem że będę miała sparcie w rodzinie. Wiem teraz że rodzina jest najważniejsza, nie doświadczyłam młodości i już jej nie doświadcze, zapłace za popełniony błąd bo będzie ciężko, ale nie załamie się. Skończe kariere i nie będę już prymuską i idealnym dzieckiem, ale wiem że pomimo tego co gadają ludzi poradze sobie. Na prawde nie oceniajcie ludzi po wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNY NAPRAWDE PORAZKA DLA TYCH KTORE OBRAZAJA MŁODE MAMY KTORE URODZA ZDROWE DZIECI A JUZ CO 4 KOBIETA NIE MOZE MIEC BO MYSLA TAK JAK TE ZAZDROSNICE NIE TERAZ POZNIEJ I POTEM PŁACZA ZE NIE MOGA MIEC DZIECI A TYM SAMYMN OBRAZAJA NASZYCH RODZICOW KTORZY MŁODO RODZILI I TO BYŁO NORMALNE TERAZ KAZDY TYLKO KASA JA MAM CORECZKE ALE ZAPLANOWAŁAM JA 25 LAT I MEZATKA ALE NIGDY BYM NIE NAPISAŁA NA MŁODA MAME NIC ZŁEGO ZAL ZE W POLSCE SA TAKIE IDIOTKI ZAZDROSZCZA I TYLE BUZKI DLA MAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam wszystkie młode mamusie na stronę na Facebooku : Gdy patrzę na moje dziecko wiem,że coś w Moim życiu wyszło Idealne. Pochwalcie się swoimi maluszkami. :3 Czekamy. <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czego tu sie wstydzić ? Ja mam skończone 17 lat i też bedę młodą mamą . I jestem z tego powodu dumna . ! nie moge sie doczekać mojego małego szczęścia. Na szczęście nie zostałam sama , tatuś też sie nie wystraszył i czeka z niecierpliwością . od niedawna miałam pragnienie zostania mamą a teraz to sie spełni :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 letnia przyszla mama
To co tutaj niektore z was pisza to totalna glupota , uprawianie sexu to odpowiedzialnosc a co za tym idzie zajscie w ciaze rowniez , a wiec jesli 18 letnia dziewczyna jest juz pelnoletnia ( czyli dorosla) to to jej sprawa czy ma dziecko.czy tez nie wiec odpier*** sie od dziewczyn ktore sa pelnoletnie popatrzcie na te co maja 14 lat ... bo akurat to ze dziewczyny w tym wieku maja dzieci was nie dziwi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×