Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anglia

callanetics

Polecane posty

Gość foka102
Milka, czytałam swego czasu, ze nie powinnas juz biegac. Szkoda oczywiscie, tyle ze to moze znaczyc, ze czas na cos nowego, moze lepszego! :) I jak bieganie swietne jest na tłuszcz i uda, tak mi najbardziej pomaga na głowe:) Nigdy bym nie pomyslala, ze tak sie w to wciagne, ale niesamowicie pomaga zebrac mysli i wyciszyc glowe. Co do walki o szczuple nogi, tez moja najwieksza zmora, to ja robie te podstawowe , tyle ze z Bojarskiej, ona ma wiecej cwiczen na nogi niz Callan. I bieganie pomaga:) Wolne i po plaskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Foko nad fokami :), dzięki Ci za pokazanie sposobu myślenia, jakoś pozostałam nieutulona w żalu po skończeniu biegania. Inna sprawa, że znam ludzi uzależnionych od biegania. Mi też bieganie świetnie na głowę robiło. Fokuś, my jako gatunek jesteśmy stworzeni do wysiłku, a nie do zalegania na kanapie przed technologiami. Co do szczupłości nóg - pilnuj ćwiczeń na boki ud, czyli wznosy na leżąco na boku w różnych odmianach: dwie nóżki w górę, górna ugięta , dolna machająca itd. Chodzi o to, by nie inwestować w przód mięśnia czworogłowego. U mnie nadal noga ok - zaczynam mieć nadzieję, że naprawdę na zawsze przestanie boleć. 🌻 Wisienko, przez Ciebie sprawdzę, gdzie truteń ma żądło, a gdzie kochadełko :D W zyciu nie spodziewałam się, że dzięki forum o c. zacznę studiować życie pszczół :D 🌻 Freeway, jak się masz? 🌻 Nianiusia, czy coś złego się z Tobą dzieje? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Batwoman
Jak przy niektorych cwiczeniach liczymy sobie do 100, a nie mogę/nie mam siły tyle wytrzymać to moge sobie zmieniać na drugą noge co 50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maczku: "Amosowa, Pajączkowi (jednej z forumowiczek) pomogły wlaśnie ćwiczenia z wersji podstawowej, czyli sporo rozciągnięć. Wg mnie wyszczuplisz uda, gdy rozciągniesz mięśnie" a jakie to sa z wersji podstawowej? jam na razie zielona w tych cwiczeniach :) stad te pytania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Amosowa, jestem chora, więc napiszę króciutko: są to plie i rozciągania nogi w skłonie, tj. kladziesz nogę na stole i robisz skłon do niej. One powinny być gdzieś na YT. 🌻 Batwoman: własnie tak każe Callan :) Albo robiśz 50 na jedną nogę, odpoczywasz i robisz drugą 50-tkę, albo robisz tak jak Ci ciało podpowiada. Super, że Ci tak idzie :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.g.a.t.a
No właśnie, tak jak to napisała Batwoman robię po 100 powtórzeń (sekund?), ale niestety nie pokrywa mi się to z czasem wyświetlanym na monitorze, czyli moje sekundy są "krótsze"? :) Maczku i Fiołku kuruj się szybko, żebyś mogła (miała siły) popisać trochę dłużej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIebieska wiśnia
Wyniki mierzenia po "tygodniu"z C.E. :D :D Udo - 1/2 cm :3 łydka - 1/2 cm Biodra - 1 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freeway cola
Maczku, żyję, nie mam czasu na nic ostatnio, teraz powinno być luźniej, odezwę się. dziękuję za pamięć :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fokka102
Zdrowiej Milka koniecznie! Bez Ciebie to forum sie ledwo tli:) I dzieki za rady o nogach. Niebieska Wisnio, zainspirowalas mnie do sprobowania C. Evolution. Ja jakos sie przyzwyczailam do tego zwyklego, znam cwiczenia na pamiec, cwicze sama przy muzyce i nie chcialo mi sie probowac nic innego. Ale jak C.E. dziala takie cuda to spróbuje:) Fajnej niedzieli wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Kochane, dodajecie mi wiary, że zbiorę pewność siebie i dostanę pracę jako dziennkarka ❤️, a Wy będziecie moimi honorowymi gośćmi, bo trzymałyście za mnie kciuki przed karierą. ❤️ 🌻 Agaciu, każdy robi we własnym tempie i na tym polega mądrość Callan. To Ty masz panować nad tempem, a nie umpa umpa z zewnątrz. Ja część rzeczy ćwiczę wolniej, część szybciej ;) 🌻 Wisienko Niebieska, niezmiennie zielenieję i gratuluję :) SUPER 🌻 Freeway, codziennie myslę o Tobie, dbaj o siebie ❤️ 🌻 Foko nad fokami, c. e. jest mi b. trudno nauczyć się na pamięć, ale też jest mocarne ,a na uda jest wg mnie lepsze od biegania! :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz JA! :D Wprawdzie pochorowałam się na grypę, ale dziś mam pierwszy dzień poza łóżkiem ,zwłaszcza że mam ważną pracę do wykonania (co b. cieszy). Grypa grypą, niemniej po dwóch tygodniach z c. zaawansowanym chwalę się wymiarami. Porównując z wymiarami sprzed 2 tygodni: waga - -1,3 kg ilość tłuszczu - mniej o 700 g! ilość mięsni - 200 g więcej :) wymiary: o 2 cm mniej ,w biodrach 2,5 :) 🌻 Można powiedziec, że waga się myli, tylko że ona bezlitośnie wyłapywała to, co było widać w wyglądzie ,na ramionach itp. Poza tym kurtka była luźniejsza i przed zachorowaniem na grypę, a ja na szczęście odzyskuję już apetyt :) Wcinałam np. chleb z dżemem, kawałek czekolady (gdy pracuję umysłowo, nie umiem bez niej dać sobie rady), tak więc bez ostrych diet tyle się udało pracowitością :) W biuście ubyło, ale i tak jest nieźle, jeszcze nie wygląda jak naleśnik :D Wisienka na pewno ma ładniejszy ❤️ - nie naleśnik, ale biust ;) Za to ramiona są naprawdę ok i to tam,. gdzie wmawia się kobietom, że najbardziej widać starzenie się , tycie itp. Pewnie Ci, co to mówią, c. nie znają albo chcą na nas zarobić :D Dziś nie dam rady poćwiczyć, może c. pm albo zestaw 15 min; powiem Wam, że gdy mnie zmogło, nawet nie byłam w stanie mysleć o ćwiczeniach. 🌻 Dobrego, cieplejszego tygodnia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz JA! :D Wprawdzie pochorowałam się na grypę, ale dziś mam pierwszy dzień poza łóżkiem ,zwłaszcza że mam ważną pracę do wykonania (co b. cieszy). Grypa grypą, niemniej po dwóch tygodniach z c. zaawansowanym chwalę się wymiarami. Porównując z wymiarami sprzed 2 tygodni: waga - -1,3 kg ilość tłuszczu - mniej o 700 g! ilość mięsni - 200 g więcej :) wymiary: o 2 cm mniej ,w biodrach 2,5 :) 🌻 Można powiedziec, że waga się myli, tylko że ona bezlitośnie wyłapywała to, co było widać w wyglądzie ,na ramionach itp. Poza tym kurtka była luźniejsza i przed zachorowaniem na grypę, a ja na szczęście odzyskuję już apetyt :) Wcinałam np. chleb z dżemem, kawałek czekolady (gdy pracuję umysłowo, nie umiem bez niej dać sobie rady), tak więc bez ostrych diet tyle się udało pracowitością :) W biuście ubyło, ale i tak jest nieźle, jeszcze nie wygląda jak naleśnik :D Wisienka na pewno ma ładniejszy ❤️ - nie naleśnik, ale biust ;) Za to ramiona są naprawdę ok i to tam,. gdzie wmawia się kobietom, że najbardziej widać starzenie się , tycie itp. Pewnie Ci, co to mówią, c. nie znają albo chcą na nas zarobić :D Dziś nie dam rady poćwiczyć, może c. pm albo zestaw 15 min; powiem Wam, że gdy mnie zmogło, nawet nie byłam w stanie mysleć o ćwiczeniach. 🌻 Dobrego, cieplejszego tygodnia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znalazłam ten temat
Hej, Mam pytanie do osób które ćwiczyły przy płycie Marioli Bojarskiej. Czy ćwiczenia trzeba wykonać w całości? Czy można np stosować wybiórczo na określone partie? Przyznam się, że myślałam że będzie łatwiej :P A tu po kilku seriach umieram... Pomyślałam sobie więc, że na razie będę wykonywać ćwiczenia tylko do połowy (do stretchingu daję radę jako tako).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIebieska wiśnia
znalazłam ten temat :D Najlepiej jak ćwiczyłabyś całość, ale mniej powtórzeń, ale w ostateczności możesz podzielić sobie na pół filmik. Callan nie ważne jaki, polega na tym samym. Wybiórczo nie można, ponieważ możesz nie mieć efektów albo kiepskie. :D fokka polecam, takie zmiany po tygodniu, chociaż pod koniec tygodnia nie ćwiczyłam, grypa mnie dopadła. Dziś się postaram. :D Maczku, a ile ty pozytywnej energii nam dajesz? Czy nie tak powinno to wyglądać? Powinniśmy wspierać innych, cieszyć się ich sukcesami. Gratuluje spadku wagi i tych cm. Kupuj gorzką czekoladę z dużą zawartością kakao, taką tabliczkę możesz wcinać. Maczku, może ubyło cm u ciebie, ale jest bardziej jędrny. Nie pochlebiaj mi tak Maczku.:* Zdrowia! :D Nadal piję siemię i to co zauważyłam: -ładniejszy koloryt skóry - skóra jest promienna - wydaje się być wewnętrznie nawilżona - włosy rosną trochę szybciej - pojawiły się nowe włoski. - brak problemów trawiennych(wzdęcia, zaparcia, biegunki) - paznokcie mają ładniejszym koloryt. - rzęsy przestały wypadać( dzięki temu nie mam wiecznie zapalonych spojówek) :D Ostatnio tak mnie wzięło na dbanie o siebie, a zwykle i się nie chce :D A tu codziennie stopy, to nowe masełko, olejowanie włosów, smaruje rzęsy i brwi(olej rycynowy). Tak mnie pozytywnie nastrajacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foka102
Wisnia, ja Cie podziwiam , ze mozesz pic siemie, dla mnie ten zapach jest nie do przejscia :) ja czaasami dosypuje ziaren do koktajli owocowych; ktos mnie kiedys probowal zachecic do picia siemia opowiadajac anegdotke jak to kiedys owcom dawali i ona mialy po tym tak piekna welne:) znalazlam ten temat - cwicz mniej powtorzen, a wszyskie cwiczenia; nawet te co Ci nie leza zacznij od chocby 10 powtorzen, a zobaczysz po paru razach, ze bedziesz mogla zrobic wiecej i wiecej i ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freeway cola
Wisienko co to za siemię? jakie trzeba kupić? jak się toto przygotowuje? czy mogłabyś podać np. polecaną firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIebieska wiśnia
Siemie lniane to po prostu nasiona lnu, można je kupić w każdym spożywczaku lub w aptece. To takie brązowe nasionka, bardzo zdrowe. :D Nasiona: lekka redukcja niektórych czynników ryzyka chorób sercowych, w tym poziomu cholesterolu; leczenie przewlekłego zaparcia, a także działa pomocniczo przy biegunkach leczenie syndromu wrażliwego jelita; leczenie zapalenia uchyłków jelit; leczenie zapalenia jelit spowodowanego nadużyciem środków przeczyszczających; leczenie zatruć pokarmowych; leczenie zapaleń jelitowych; leczenie objawów menopauzy; zapobieganie osteoporozie po menopauzie Łagodzi podrażnienia przewodu pokarmowego poprzez działanie osłaniające i „oblepiające" ściany żołądka - może być zatem stosowany pomocniczo przy wrzodach, nieżytach i bólach żołądka, dwunastnicy i jelit. Ponadto chroni żołądek podczas kuracji antybiotykowej Łagodzi objawy suchego kaszlu dzięki zawartości śluzów Jest źródłem flawonoidów czyli barwników roślinnych o działaniu przeciwutleniającym, moczopędnym i przeciwzapalnym Zewnętrznie może być stosowane do okładów przy suchej skórze, trądziku oraz zmiękczających skórę Siemię lniane może być używane także jako odżywka do włosów ponieważ wydzielany przez nasiona śluz skutecznie nawilża suche i zniszczone włosy. :D Według badań amerykańskich naukowców, stosowanie siemienia lnianego pozwala zahamować rozwój raka prostaty. W eksperymencie brały cztery grupy chorych, z których dwie przyjmowały siemię lniane. U mężczyzn z grup spożywających tę roślinę, tempo, w jakim namnażały się komórki rakowe, było o 30-40% niższe niż u badanych z pozostałych grup. :D Nasiona lnu zawierają bardzo dużo oleju, a także związki śluzowe, białkowe oraz kwasy organiczne, jak chociażby kwas askorbinowy, enzymy, sole mineralne cynk, magnez, żelazo. Olej, który uzyskujemy z nasion lnu, zawiera kwasy tłuszczowe omega-6 i porównywalną ilość omega-3 do tej znajdującej się w rybach, fitosterole i witaminę E oraz witaminy z grupy B. :D :D Sposób jedzenia jest tysiące, można wsypać do garnka i zalać wodą, pić śluz, można zmielić i dodawać do kanapek, sałatek, napojów. :D Ja wsypuje do szklani 1-2 łyżki i zalewam gorącą wodą, tak około 1/3. Kładę na szklankę talerzyk lub gruby notes i czekam aż z pęcznieje, pojawi się śluz, woda będzie chłodniejsza. Ruszam szklanką i jeden chlust(woda z ziarenkami), czasem pogryzę, czasem całe. :D Jak dla mnie nie ma smaku. Nawet lepiej, wole pić gdy wodą jest letnia, bo zimne jest nieprzyjemne. Dla mnie mikstura znośna, gorsze rzeczy się próbowało. :D Inne mikstury z siemienia, to można zrobić maseczkę z tego kisielu na włosy, maseczkę na twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIebieska wiśnia
- cynk będący niezbędnym składnikiem około 200 enzymów organizmu ludzkiego - fitoestrogeny - roślinne naturalne hormony, które, między innymi, łagodzą objawy menopauzy, zapobiegają miażdżycy i osteoporozie, także zmniejszają ryzyko nowotworu piersi, macicy i prostaty - flawonoidy - barwniki roślinne, które mają zdolność uszczelniania naczyń krwionośnych oraz wykazują działanie rozkurczowe, przeciwzapalne, przeciwutleniające i moczopędne - fitosterole będące odpowiednikiem ludzkich hormonów płciowych, dzięki czemu mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie gruczołu prostaty - lecytyna, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego -amigdalina, zwana witaminą B17, znana z niezwykłych właściwości antynowotworowych -ALA-kwas linolenowy Jak wiadomo bardzo istotnymi dla naszego zdrowia i życia są kwasy EPA i DHA. Człowiek potrafi wytwarzać je sam, ale pod warunkiem, że spożyje wcześniej kwas tłuszczowy ALA - protoplastę rodziny omega-3. Z niego bowiem nasz organizm potrafi wytworzyć kwas EPA, z EPA z kolei - kwas DHA, z DHA zaś eikozanoidy omega-3. Siemie lniane może pomóc w opanowaniu dominacji estrogenu, a także wynikającego z niej zatrzymywania wody oraz tycia!!! Ponadto nasiona lnu zawierają błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Wymienione składniki powodują , że siemię lniane nie tylko odżywia ale i leczy. Obniża poziom cholesterolu we krwi, upośledza wchłanianie glukozy w przewodzie pokarmowym. Ma ono właściwości przeciwmiażdżycowe, przeciwnowotworowe, przeciwzapalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freeway cola
dziękuję Wisienko :) pozostaje do sprawdzenia czy mi to posmakuje ?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIebieska wiśnia
Mam nadzieje, że będzie co najmniej znośne. Przepis na maseczkę do włosów(laminowanie): :D :D siemię lniane - nasiona(łyżka stołowa) 3/4 szklanki wody maska do włosów (łyżka stołowa) :D Wrzucamy siemię do garnuszka i zalewamy wodą, gotujemy około 10-15 minut. Następnie do kisielu(najlepiej z ziarenkami) dodajemy maski. Mieszamy. Nakładamy na mokre, umyte włosy. Zawijamy w folie/czepek, na to ręcznik i siedzimy około (30-60minut)godziny. Zmywamy wodą, najlepiej kończąc na chłodnej. Pozostawiamy włosy do wyschnięcia. :D Efekt: - puszyste włosy, bez puszenia - podkreślenie skrętu kręconych włosów - włosy proste są wygładzone - błysk - włosy powinny być bardziej mięsiste i nawilżone - miękkie w dotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam nie opuscilam was, cwicze dalej, chociaz jestem troche zawiedziona cwicze od 3 stycznia, nie cwicze codziennie, ale juz z 10 godzin mam za sobą...tylko, ze efekt jest znikomy :( moze zle wykonuje cwiczenia....:( nie wiem juz sama, oczywiscie nie oczekuje, ze po 10 godzinach bede miala 10 cm mniej, ale na poczatku cwiczylam z wielka checia, a teraz tak jakos przygasłam... pozdrawiam ciepło w te mrozy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIebieska wiśnia
Może dodatkowe ćwiczenia na uda? Moim zdaniem na uda, nogi, lepszy jest Callanetics Evolution.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik1818
witam! od 3 dni ćwiczę callenetics i mam nadzieję zrobić 15 chociaż. po pierwszym dniu nawet się nie zmęczyłam, myślała sobie że to chyba jakaś rozdmuchana sprawa. a na następny dzień miałam takie zakwasy!!! i przekonałam się że to jednak dziala, bo już widzę efekty. tylko nurtuje mnie jedna sprawa, od października regularnie 3 razy w tygodniu chodzę na fitness, i tak myślę , czy nie za dużo tego? może mi się coś stać? kiedyś miałam problemy z kolanami od rowerka, przesadziłam i przez miesiąc mnie kolana bolały. nie chce powtórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foka102
basik - ja tez mam problemy z kolanami, i bola mnie po plywaniu, jezdzie rowerem, jakis aerobikach itp., natomiast po callaneticsie , nawet cwiczac codziennie wogole nic!! m.in . za to tak lubie callanetics; kunta_kinte - nie trac wiary, ja swego czasu cwiczac nie widzialam efaktow , a znajomi mi mowili ze jakos schudlam chyba (a wagowo nie zlecialam wcale) co do ud, to jest przeklenstwo, tez to mam najszybciej ''tyja'', a najpozniej ''chudna'' z moich doswiaczen to callanetics pomaga na to by uda byly bardziej twarde, a nie takie ''galaretowate''; mi sie ich udalo troche pozbyc jak biegalam, a callaneticsem ja ''utwardzic'' ; natomaist teraz od 2 miesiecy nie za wiele sie ruszlam to znow mi sie miekie kluchy zrobily; dziewczyny radza ze callanetics evolution wiec zamierzam sprobowac wogole mam plan do wiosny byc ''super laska'' :) poki co jednak jem sobie eklerke z bita smietana i mentalnie przygotowuje sie do tego na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieska wisionko i foczko dziekuje za wasze porady, zaraz szukam tego callanetiscu evolution a moge go laczyc z tym "tradycyjnym" callaneticsem? czy moge sobie wybrac cwiczenia na nogi z ev. i dolaczyc do tego podstawowego z callan? na chomiku widze, ze jest c.e. ale nie z callan, to ten jest dobry? foczko- wlasnie ja mam takie ohydne galaretowate uda....koszmar i to jakie ogromne...ble :P pewnie dlatego nic nie chce spasc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Tak milo znowu do was powrócić.Cieszę się,że wciąż nas przybywa.Dobrze też spotkać tu starych znajomych. Kłopoty rodzinne i finansowe skutecznie przytłaczają człowieka.Trochę też chorowałam.Teraz kończę walkę z grypskiem.Temperatury już nie mam,ale ... -"Nianiusia jest słaba jak kupa"-twierdzi moja mała podopieczna. Mam zamiar w ciągu najbliższych kilku dni wrócić do formy psychicznej i fizycznej.No,i oczywiście do ćwiczeń. Przesyłam moc uścisków,szczególną porcję dla Maczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.g.a.t.a
Dzisiaj znów zaczęłam dzień od "co tam słychać u dziewczyn?" :) I nie wiem czy uzależniam się bardziej od wątku (?) czy od ćwiczeń? :) Fajnie by było, żebym tyle ćwiczyła ile Was podczytuję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×