Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anglia

callanetics

Polecane posty

Gość ja tez dzis ciwczyłam
co do obrotów miednicą to dla mnie też bardzo trudne cwiczenie..a wygląda tak niewinnie:) może jak ania66 też kiedyś dojdę do wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Betka39 Kiedy czytałam, co napisałaś śmiałam się sama do siebie, bo przez te wszystkie lata, kiedy ćwiczę callanetics jest jedno ćwiczenie, którego szczerze nie cierpię, cały czas jest dla mnie trudne i jest to właśnie jedno z tych na brzuch, dokładnie to, o którym piszesz:jedna noga w górze, druga nad podłogą. To drugie, kiedy obie nogi są w górze już nie sprawia mi trudności, ale to z tą jedną nogą jest naprawdę męczące, ale skuteczne (!) To normalne, że bolą Cię mięśnie, znaczy wszystko OK. Przy tych ćwiczeniach pracują te najgłębiej położone; ja kiedyś na początku miałam tak zmęczone nogi, że same mi się zginały w kolanach przy chodzeniu, śmiesznie to wyglądało. Trudno mi powiedzieć, dlaczego nie czujesz brzucha, być może mimo woli sama ułatwiasz sobie to podnoszenie, pamiętaj, że krzyże nie mogą się oderwać od podłogi i to nie może być szarpanie tylko 1-2 cm (!) ruchy w tym najwyższym położeniu (w tym, w którym jest najgorzej). Moni Obawiam się, że nie dostaniesz tej książki w księgarni, to wydanie z początku lat 90, słyszałam, że można ją dostać w Internecie, ale na aukcji i ceny są dość duże. A może ktoś coś wie, było jakieś póżniejsze wydanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusia
Betko! JESTEM Z CIEBIE DUMNA!!!! wbijaj krzyze/plecy w podloge przy robieniu tego cwiczenia okt piszesz, jak chcesz to uskutecznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻2godzina🌻za mną:) poza tym diete trzymam, cwicze na nogi i na biodra-takie co mi sie przypomni:) EFEKTU-nie widac:) ale nie poddaje sie:)jeszcze:) co do Callan z plyty-rowniez wole tą oryginalna.cwicza tam osoby w roznym wieku,nawet faceci,i tak to wyglada przystepniej niz jakies super laseczki z Bojarska.. i fakt Bojarska bardzo anemicznie to prowadzi zauwazylyscie ze Bojarska ciagle powtarza by NAPIAC MIESNIE A CALLAN by rozluznic??? hmm 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka39
uf jestem po ćwiczonkach dziewczynu dzięki za wsparcie ale naprawdę po tych cwiczeniach na brzuch z jedną noga do gory a drogą nad podłogą wysiadam dzisiaj po 25 powtorkach musiałam sobie ułatwic sprawę i połozyłam jedną nogę pod kątem prostm na podłodze poprostu nie byłam wstanie zrobić inaczej Ania nie wiem czy tak szybko bede wstanie robic to cwiczenie po tyle powtorzeń bo jak ty tak długo cwiczysz i jeszcze jest dla ciebie trudne to kiedy ja się biedna wprawie? mam jeszcze takie pytanie przy ćwiczeniach na biodra czuje najwięcej jak pracują mięśnie nog a nie bioder więc chya cos żle robie glusia ty chyba ćwiczysz nietak dawno napisz jakie efekty widzisz u siebie i czy ci sie ciało ujedrniło i zmniejszyło w obwodach? i sorki że pytam ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecież Callan mówi na koniec tych ćwiczeń że jeśli nie dajesz rady od razu robić tak jak ona to rób powoli - najpierw jedna noga względnie prosta do góry, a druga zgięta w kolanie, oparta normalnie o podłogę. potem po jakimś czasie tę zgięta prostujesz i kładziesz na podłodze a dopiero jak dojdziesz do wprawy to ją prostą unosisz nad podłogę 10-15cm. NIKT kto nie cwiczył nic lub prawie nic nie zrobi tego ćwiczenia z marszu od razu jedna prosta do góry druga prost nad podłogą - tu jest też to, o czym pisze bombasti - napinanie mięsni - te przy kręgosłupie mają być rozluźnione - a jak mają trzymać dwie nogi w rónych pozycjach to wysiadają - więc cwiczenie robione źle. Co do tej Bojarskiej - to trochę u niej wygląda jak błędnie przetłumaczony oryginał.. ćwiczyłam wczoraj pierwszy raz od baaardzo dawna.. :) muszę częściej, to taki porządny stretch jak dla mnie :) pozdrawiam 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusia
oj, stretch, stretch, baaaardzo. cos mi nie gralo od poczatku z ta Bojarska, teraz mam potwierdzenie, dzieki dziewczyny. Cwiczy sie z Wami bardzo przyjemnie. ja, Glusia, mam lat 31, jestem po 2 ciazach zakonczonych porodami, ten ostatni wlasnie 2 lata temu i teraz biega po domu i ustawia caly swiat do gory nogami :))))) cwicze po dlugiej przerwie 2 miesiace i efekty sa widoczne, nie niezauwazalne z pewnoscia: prawie 0 brzucha, posladki uniesione i cellulit zmniejszony widocznie na udach, i te mozliwosci ruchowe( tak sobie to nazwalam ), nieocenione...... cwicze w przeswiadczeniu, ze na starosc niebede musiala cierpiec na bol plecow i krzyza:)))))) ............ostatnio nawet widze efekty na twarzy( podbrodek, opadajace kaciki ust - zniwelowane. czytalam na jakims anglojezycznym forum, ze callanetics poprzez swoje wlasciwosci izotoniczne i izomeryczne zmniejsza ryzyko osteoporozy:))) powodzenia ( poprosze o pozadnego kopniaka, bo znowu misie trudno zmobilizowac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Betka! Przy ćwiczeniach na biodra pamiętaj, żeby wychylić miednicę do góry i wciągnąć brzuch, ale plecy prosto; nie przejmuj się, że nie możesz tego jeszcze zrobić idealnie. Kiedy będziesz już silniejsza, Twój styl automatycznie się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusia
dokladnie!!! jak twierdzi Ania66!!! automatycznie z czasem wychodza cwiczenia, a najprzyjemniejsze jest pokonywanie wlasnych ograniczen :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusia
diety nie trzymam wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka39
no własnie z tym wciagnietym brzuchem tez jest problem ale mysle ze zaniedlugo bedzie lepiej i fajnie ze jestescie bo w grupie razniej musze wam powiedziec ze dobrze ze w callaneticsie sa te cwiczanka na rozciaganie bo sprawiaja mi one przyjemnosc bo gdyby caly zestaw skladal sie tylko z takich jak na brzuch czy bioda to bym napewno zrezygnowala coz zabordzo wyczerpujace mam juz pare godzin za soba a jednak po cwiczeniach czesa mi sie nogi jak galareta zwlaszcza jak schodze ze schodow pa pa milego dzionka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusia
wow, betko! wiesz, o co w tym calym callaneticsie chodzi!!! bravo, nie zostawisz juz tego, zobaczysz! a efekty pojawia sie szybciej niz sie spodziewasz :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spranka
Witam wszystkie callanowiczki! Po długich miesiącach odwiedzania forum w końcu się wypowiem, a skłoniła mnie do tego uwaga mojego nauczyciela w-fu (z połączeniem z podziwiem moich klasowych koleżanek). Kiedy podczas zajęć przyszedł wykonywałam 20 pompek mój "ulubiony" nauczyciel po raz pierwszy!!!! zdziwiony pochwalił mnie jak ładnie nisko się schylam :) i kazał zrobić kolejne 10:( Dodam że jak pół roku temu z ledwością zrobiłam 20 pompek dotykając piersiami piłki lekarskiej. A i callanectcs ćwiczę dopiero od połowy lutego. Widzę że biegając (również na w-fie) lajcikowe przebiegnę 2 km kiedy inne dziewczyny padają po 500m. Ups troche się rozpisałam. Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Cześć dziewczyny! Gdzie w domu ćwiczycie? Macie takie miejsce, gdzie nikt Wam nie przeszkadza? Kiedy ja wygospodaruję sobie swoją godzinkę, żeby poćwiczyć, lubię mieć zupełny spokój. Tymczasem właśnie wtedy przeważnie każdy ode mnie coś chce. Albo o coś pyta, albo coś potrzebuje, albo muszę akurat rozstrzygać jakieś kwestie, bo moje dzieci właśnie się kłócą. Powiem Wam, że bardzo bym chciała mieć, chociaż niewielką, własną salkę gimnastyczną. Z drabinką, oknem i dużym lustrem, gdzie nikt nie będzie mi wpadał znienacka (bo się zamknę) i krzyczał: Mamo, bo on na mnie napluł! Na dzień dzisiejszy ćwiczę najczęściej, kiedy jestem sama w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indywiduum
A napewno nie rozbuduję mięśni tymi ćwiczeniami? Zależy mi żeby zgubić pupę i biodra ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Indywiduum! Nia rozbudujesz! Wszystko zgubisz, tylko musisz ćwiczyć cały program jednogodzinny, a nie tylko wybrane ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość personanongrata
Hej dziewczyny, Za nic nie moge sciagnac tego callaneticsu z Bojarska? Czy ktos moglby mi pomoc zdobyc ja na DVD? x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIA66 doskonale cie rozumiem ,, ja tez jak zaczynalam cwiczyc to potrzebowalam spokoju,dlatego zawsze moje cwiczenia odbywaly sie wlasciwie w nocy,jak maly moj zasnal:) jednak po przerwie wrocilam i jak dotad cwicze do poludnia,z jakas godzine po wstaniu, maly biega,ale z przerwami ale cwicze. jest lepiej rano,mam chec a wieczorem juz nie chce mi sie zazwyczaj.. 🌻🌻3godzina🌻🌻 iiiiii 🌻🌻4godzina🌻🌻 za mna:D po dllugiej-bo polrocznej przerwie znow dzialam.. milej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusia
witam wszystkie DZIELNE i ..... nieDZIELNE( hihihi) callenotowiczki!!! u mnie stan spoczyku: kolka nerkowa, infekcja u corki, krtan i synka, defibrylator u taty, praca dyplomowa na studiach i....nowa praca na etacie, czy ktos mnie usprawiedliwi, zrozumie, i.....kopnie do cwiczen?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Glusia, ja Cię usprawiedliwiam. Niech się wszystko trochę uspokoi, bo na siłę nie ma sensu. To, co sobie ,,wyćwiczyłaś" na razie trwa, a przecież nie zmienisz się nagle jak Kopciuszek o północy. Poczekaj troszkę, byle nie za długo! Potem ewentualnie możemy Cię kopnąć!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glusia
dzieki, to ze tu zagladam jak maniak jakis swiadczy na razie na moj plus.... ale juz zaczynam sie galaretowaciec,upsss...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny od jutra sie przylaczam narazie jestem zdesperowana bo do 2 maja musze juz wygladac o niebo lepiej;] dlatego mysle codziennie cwiczyc... zaluje ze przerwalam callanetics wczesniej ale coz... pzdr was i do jutra xd ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Nie wiem, czy mnie jeszcze pamiętacie. Nie odzywałam się , bo wstydziłam się, że nie ćwiczę, a wy takie dzielne jesteście.Przerasta mnie ogrom obowiązków. Wieczorem nie mam na nic siły. Każdą chwilę wykorzystuję na zabawę z dziećmi. Jak przelecę podłogi na mokro na kolanach , spacer z chłopakami lub wyścigi samaochodami, do tego praca, prasowanie itd. To za dużo. Co do kilogramów, to po prostu któregoś dnia dziewczyny w pracy mnie zbeształy, że jestem chuda. Stanęłam na wagę i 56. Bez przesady z chudością, ale jest ok. 96 w pupie, rozmiar 27 / 26 dżinsów, brzmi lepiej niż 30. Gdybym ćwiczyła i dietkowała, byłoby super, chyba częściej tu zajrzę, to się zmobilizuję. Pozdrowienia dla gugi, bombasti, samanty i pozostałych dziewczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytałam kilka stron zaległych. Kurcze już zapomniałam, jak fajnie jest po ćwiczeniach. To one sprawiały, że miałam więcej siły . Teraz piję duużo kawy, wtedy nie musiałam. Jutro się przyłączę. Odezwę się zaraz po ćwiczeniach.Pozdrawiam. Co do diet, które szybko odchudzają, to poza sb nie ufam żadnej, bo efekt jojo lub efekt rozciągniętej skóry, bo nie nadąża się kurczyć. Ja ważę i mierzę tyle co przed dwiema ciążami, w pasie nie mam już 62, ale z tego się cieszę.Niestety piersi mi zmalały, ale Samanta zdaje się i na to ma radę. Jak znajdę czas wrócę do tych stronek. Na razie torturuję pupę zimnymi prysznicami (przęziębiłam się przez to, ale celulit się zminiejsza):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oagap - :) 🖐️ nie pij tyle kawusi, spróbuj zielonej herbatki (mi sama zielona nie podchodzi, za to cytrynowa z vitax\'u - pycha) :) na piersi też mamy sposoby :) a rozmiar 26/27 - WOW - ja noszę 25 czasami 26 przy zaniżonej rozmiarówce - ale laska z Ciebie po tych 2 ciązach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OAGAP-wreszcie ktos ze starych znajomych tu zajrzal!! :) ciesze sie:)mam nadzieje ze reszta tez sie obudzi z zimowego snu:) to jest wlasnie to,ze jak sie zaprzestanie na troche cwiczenia-to potem z dnia na dzien sie przeklada je...i tak nie wiadomo kiedy mija -tak jak u mnie pol roku:) ja wlasnie wybieram sie na godzinna callaneticsowa gimnastyke.. choc nie chce mi sie:( ale to tylko godzina a sporo do zrzucenia a w maju mam 2 komunie!!!! no to ide... jak mi sie uda przezwyciezyc lenia-to wejde wam sie pochwalic:) ps-ja tez zawsze super sie czuje po cwiczeniach,,,, taka DUMNA jestem z siebie... nie lubie tylko zaczynac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombasti- jak możesz ćwiczyć o tej godzinie, ja na maciarzyńskim próbowałam, ale zasypiałam na rozciąganiu, leżąc na podłodze, mąż się ze mnie śmiał. Cóż callanetics również wycisza i relaksuje :P mój mniejszy ma zapalenie płuc, starszy skończył zapalenie oskrzeli, siedzę więc na zwolniu, dlatego udało mi się trochę zwolnić tempo; jeszcze nie ćwiczyłam, muszę męża wygonić do pracy :P; mały śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania66
Bombasti, ja też ćwiczyłam wczoraj dokładnie o tej godzinie, co Ty; co prawda miałam do wyboru jeszcze czytanie, ale wybrałam mój callanetics i dzisiaj czuję się rewelacyjnie. Ja to chyba jestem uzależniona od tych ćwiczeń, bo kiedy nie robię ich dłużej to naprawdę moje samopoczucie (i fizyczne i psychiczne) jedzie w dół. Za to dzisiaj robiąc porządki w szafie, naprzód tradycyjnie wpadłam w rozpacz, że nie mam co na siebie włożyć, ale potem mierząc letnie ciuchy stwierdziłam, że wszystko dalej na mnie pasuje, nic nie zrobiło się ciasne, nawet te sprzed kilku lat. I pomyślałam sobie, że lepiej mieć mniej szmat, ale być zadowolonym (ogólnie). Czego i Wam dziewczyny życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam stare znajome-ja niestety znowu mialam mala przerwe ale bylam strsznie chora i mialam wysoka temperature dzis pocwicze z waga nie jest tak tragicznie oagap-to chudzinka z ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×