Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monkaw

kostniak

Polecane posty

Gość JAKA WITAM
Proszę niech ktoś odpowie mi!!!pozdrawiam i czekam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak GO ROZPOZNAĆ
Proszę doradżcie mi! pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stopa
Witaj Iza, a jak ja mam już tego dosyć. Chodzę z tą wiadomością od 1,5 roku. Ja miałam robioną TK zatok. Zdjęcie TK przewinęło się przez kilku lekarzy i żaden nie zauważył kostniaka. Nawet na opisie nie mam takiej informacji. Dopiero profesor Krzeski ze Szpitala Klinicznego w Warszawie go wykrył. I się zaczęło. Teraz przed pobytem w szpitalu w Bydgoszczy robiłam znowu TK, ale już pod tym kierunkiem i z analizą porównawczą zdjęcia tego pierwszego sprzed 2 lat. Urósł, niewiele ale urósł i siedzi juz w gałce ocznej i jakieś zmiany w okostnej są:-(. Dlatego tak bardzo boję się go usunąć, ale pozostawienie go bez kontroli tez jest niebezpieczne. No i w ten oto sposób kolejna TK za pół roku,też z analizą porównawczą a potem nie wiem. Jak okaże się że urósł to mam zgłosić się do szpitala w Bydgoszczy, albo w Warszawie bo od półtora roku czekam w kolejce do Szpitala na Banacha z tym że oczekując w tej kolejce najwcześniej zostanę przyjęta za kolejne półtora roku. Chory jest ten nasz system. Zalezy mi jednak na operacji endoskopem. Jak o tym piszę to doła zaczynam łapać. Takie jest życie. Iza napisz co powiedział Ci lekarz? Pozdrawia, Stopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalllona1
A ja nie latalam po zadnych lekarzach bo sama go odkrylami na drugi dzienposzlam do laryngologa i mi oswiadczyl ze to kostniak-nowotwor niezlosliwy, jednak nie mialam do tej pory robionych zadnych badan :/ boje sie ze moze sie okazac ze to jednak nie kostniak tylko jakis zlosliwy rak, zyc w niepewnosci tez jest strasznie. ja jestem z Bydgoszczy, widzialam Stopa ze dojezdzasz do mojegomiasta na badania... moiwa ze lekarzy mamy dobrych... jestem ciekawa opinii ludzi ktorzy sa po zabiegu wyciecia tego paskudztwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stopa
U mnie przez przypadek wykryli kostniaka;-(. Jesli chodzi o Bydgoszcz to nie mam zastrzeżeń.... no prawie. W końcu to szpital Uniwersytecki tylko jakoś państwu zdecydowania brak, ale myślę, że bardziej jeśli chodzi o operacje endoskopowe. Ja mam podejmować decyzję czy operowac czy nie, gdzie jeden mówi "tak" a drugi "nie", a mnie się wydawało, że to lekarze powinni wiedzieć. Może zyję w błędzie;-). Ja pochodzę z Mazowsza:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TO ŻADEN PROBLEM
tO ZNACZY W JAKI SPOSÓB MOZNA GO WYKRYC??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TO JEST PROBLEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALE JAK JAKI LEKARZ TO WIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIC NIE
PROSZĘ !!!JAKIE SA JEGO PIERWSZE OBJAWY I U KOGO SZUKAĆ POMOCY CZY JAKIE BADANIA GO WYKARZĄ?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZY
CZY TOMOGRAF GO POKARZE??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekXXXX
witam, jakie kliniki szpitale polecacie gdzie można wykonać zabieg usunięia kostnika? zależy na jak najmniej inwazyjnniej metodzie... kostanika jest w okolicy lewego oczodołu, zatoki... z góry dziekuej za wszelką pomoc... pzodrawiam, Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kostniak
Polecam klinikę otolaryngologiczną w Poznaniu ul.Przybyszewskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kostniak
Tam gdzie Tobie jest najbliżej.pozdro!!!!!Wejdż na google!pozdro!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stopa
Zdecydowanie tam gdzie mają endoskop. Najmniej inwazyjna metoda. Jest jeden problem - długo się czeka. Przeczytaj moje posty wcześniej Pozdrawiam, Stopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekXXX
najbliżej to jest mi do Bydgoszczy ale tu nie chodzi o odległość tylko o dobrą opiekę... zresztą sami wiecie... może ktoś był w Bydgoszczy w szpitalu im. Jurasza? dzięki za podpowiedź z Poznaniem, sprawdzę miejsce pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stopa
Marku no ja byłam w Bydgoszczy choć mieszkam pod Warszawą. Wróciłam 3 tyg. temu. Wcześniej o tym pisałam, ale w końcu zdecydowałam, że jeszcze go nie ruszam tzn. kostniaka.Mają endoskop!!!!! A masz jakieś dolegliwości, które daje ten kostniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekXXX
co do dolegliwości to łzawi to jedno oko, boli głowa i zatoki... chyba cos trzeba zrobić... konsultacja laryngologiczna w najblizszym czasie ale zabieg chyba nieunikniony... nie wiedziałem ze w bydgoszczy maja endoskop.... bardzo dziekuje za dotychczasowe wypowiedzi :-) Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa84ewa
hej!! jeśli macie kostniaka to go usuńcie!!!! miałam operacje 15 maja tego roku i od razu widać ulge. przede wszystkim nie mam okropnych bóli głowy które były niedowytrzymania tzn ide spać z bólem i budze sie z bólem - koniec. Obecnie mam niwielką blizne w brwi ale z tego co wiem to jak sie wygoji to nie będzie ani śladu. nie ma się czego bać. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytap77
hejka mam to dziadostwo na czaszce takie sobie zgrubienie w sumie nic mi nie dolega ale neurochirurg jest zdania żeby to usunąc choc nie muszę się spieszyc i co ja w takiej sytuacji mam zrobic, poddac się operacji czy to zostawic sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale z której strony na czaszce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poddać się
Kostniak ma skłonność do szybkiego rozrastania się i zagrożeniem jest jezeli zacznie rozrastać się do wewnatrz czaszki!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa84ewa
hej! Mi tez mówili, że można z tym żyć bo nie jest złośliwy, ale radzili tez usunąć bo ma średnice 1 cm i powodował uciążliwe bóle głowy, a po co się męczyć. Co do wielkości to na TK wyszło ze ma 1 cm a w rzeczywistości okazało sie że był większy. Jesli dokucza to radze usunąć. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taj niezłośliwy tylko szybko
się rozrasta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza x
Cześć Stopa. Odpisuję dopiero teraz, ponieważ wszystko się przeciągnęło.... oczywiście z mojego powodu-wiosna, zielono i nie miałam odwagi.... nie chciałam psuć sobie humoru ;) W poniedziałek jadę do Wałbrzycha , ordynatora neurochirurga - ( na tomografie rok temu kostniak miał 1.4 cm, a teraz na rezonansie ma 2 cm ), nie wiem czy urósł, czy to nowe badanie jest dokładniejsze. Jak wrócę z wycieczki, to napiszę. Pozdrawiam Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza x
.....no tak, lekarz powiedział, że z tym można żyć... i mam odwiedzić go za 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stopa
Cześć Iza, i w tym jest problem, że jedni lekarze każą usunąć a inni zostawić i obserwować. Sama juz nie wiem co o tym myslec. Ja w tej chwili nie mam żadnych dolegliwości, a operacja powodowałaby ryzyko uszkodzenia mięśnia oka, czy tez twarzy.Dlatego odpuściłam sobie Bydgoszcz, choc sama jestem z Mazowsza. Generalnie ryzykuję tak czy tak, bo w każdej chwili może się to ze mną stać nawet bez operacji. Dlatego też w październiku kolejna TK. Zobaczymy. Natomiast w Twojej sytuacji zasięgnęłabym opinii jeszcze innego lekarza. Poznałam rok temu dziewczynę na forum, która miała kostniaka na czaszce. Usunęli jej w Bydgoszczy na Oddziale neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy i po bólu. Ona tez pochodzi z Mazowsza i ktoś jej polecił Bydgoszcz. Pozdrawiam Cię serdecznie Stopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bo tam jest najbliżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiapno
Witajcie ! ;-* Nazywam się Patrycja i mam 16 lat. Mimo swojego młodego wieku w sierpniu, a dokładnie 8.08.08 ;) miałam operację. Wykryto u mnie właśnie kostniaka w okolicy kości potylicznej czaszki. Co najlepsze - nie miałam żadnych objawów. Zapytacie więc - jak się o tym dowiedziałam? Co miesiąc chodzę do fryzjerki i to ona właśnie zauważyła zmianę na mojej czaszce. Ja sama tego nie zauważyłam .. No i zaczęła się panika i 'bieganie' po lekarzach. Zaczynając od chirurga, a kończąc na onkologu.. Lekarz neuro-chirurg zlecił tomografię, po czym skierował na oddział w celu usunięcia kostniaka. Cóż mogę powiedzieć - jestem zadowolona, że już 'tego' ;) nie mam. Było to dość spore i mogło sie powiększać i uciskać na móżdżek. A tak - mam problem z głowy ;)) Jeśli chcecie się czegoś jeszcze dowiedzieć - pytajcie. Pozdrawiam ;-***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka555778
hej mam 17 lat i dwa kostniaki w obrębie potylicznym . co sie z tym robi i co robic zeby przestało bolec prosze odpwiedzcie bo wariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×