Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gamna

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda

Polecane posty

Gość Niunia ...75
Moje samopoczucie po CLO I W CZASIE BRANIA. Mi gonka zapisala 5-9 dc po 2 tabletki. Pierwszy dzien zawroty glowy, nudnosci, drugi dzien dodatkowo atak bolu brzucha w nocy, zwijama sie z bolu, 3 dzien jakos w normie ale zawroty i nudnosci byly, 4 dzien taki ogromny bol glowy, ze nie moglam wstac z lozka, kazde stapniecie noga o podloge przy chodzeniu, sprawialo mi ogromny bol, wrazenie takie jakby glowa miala mi peknac na drobny mak. PIATEGO DNIA NIE WZIELM TABLETKI BO MYSLALAM ZE UMIERAM !!! Glowa mnie bolala jeszcze ze 2 dni. Bralam ciagle ibuprom. I do tego zaczely mi bolec nerki. Mam dodatkowo CAH, i , nerki mi bola prawie codziennie, ze od 2 tygodni, zyje na ibupromie max. Bola mnie piersi caly czas, PRZEDLUZA MI SIE CYKL JUZ O 3 DNI.. I nie czuje bym miala dostac okres.... No ja osobiscie strasznie przeszlam etap brania CLO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia ...75
..... doczytalam, ze faceci , starajacy sie, tez powini brac folik, cynk ?? Czy sa jeszcze jakies witaminy, kompleksy witamin, czy mineraly ktore powinien zazywac facecik ???????? W necie nic nie moge znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niespokojna30
Niunia...75-dodatkowo wciskaj mu witaminę C,witaminę A+E,androvit,....godzinę przed stosunkiem szklanka coca-coli ,to dobre na ruch szybki plemników...powodzenia a ja ma pytanie,...ostatnio po clo wyhodowałam 4 pęcherzyki ale jeden nie pękł i zrobila się torbiel 5 cm ,mimo to lekarz przepisał mi na nowy cykl znowu clo,czy to mi nie zaszkodzi ,przecierz na ulotce jest napisane że przy torbieli nie wolno brać TEGO LEKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia ...75
Niespokojna.. niestety nie mialam takiego przypadku. Moze upewnij sie dzwoniac do swojego lekarza. Powiedz, ze chcesz sie po prostu upewnic , czy masz wziac clo przy torbielu 5 cm.. Ze sie przestraszylas czytajac ulotke itp. Chyba najlepiej sie poczujsze jak uslyszysz to z ust doswiadczonego lekarza. Rozumiem twoje obawy. Ja tez dostalam Clo, a na ulotce napisane, ze jak problem z nadnerczami to nie wolno stosowac. I badz tu madry... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki:) Jestem tu nowa.Pierwszy raz będę podchodzić do inseminacji,i w klinice ginka moja przepisała mi Clostilbegyt i mam brać go i chodzić na monitoring cyklu,Usg mam zrobić 4-5 dc. od 5-9dc.zacząć brać ten lek po 1/4 tab. i mam pytanie,tych tabletek jest 10sztuk wiec od 11-13dc. tez mam je brać? bo w tym czasie mam mieć następny monitoring cyklu. A któraś z Was brała zastrzyk w brzuch Pregnyl? Dziękuje za każdą odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki:) Jestem tu nowa.Pierwszy raz będę podchodzić do inseminacji,i w klinice ginka moja przepisała mi Clostilbegyt i mam brać go i chodzić na monitoring cyklu,Usg mam zrobić 4-5 dc. od 5-9dc.zacząć brać ten lek po 1/4 tab. i mam pytanie,tych tabletek jest 10sztuk wiec od 11-13dc. tez mam je brać? bo w tym czasie mam mieć następny monitoring cyklu. A któraś z Was brała zastrzyk w brzuch Pregnyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! clo sie bierze tylko przez 5 dni w cyklu, czyli w Twoim przypadku od 5-9 dc tak jak mowi lekarz. po tych tabletkach nie ma ubocznych skutkow poza wypadajacymi wlosami ale jak masz brac 1/4 tabl to raczej Tobie nie beda. po pregnylu na maxa bola jajniki az do owulacji a zastrzyku nie robi sie w brzuch tylko posladki - domiesniowo. powodzenia! ps wejdz na druga czesc topiku bo tam teraz piszemy - tu juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje bardzo za odp. ja myślałam ze to są zastrzyki robione w brzuch,ale dobrze ze mi powiedziałaś,a są one bolące? Podasz mi stronkę do Waszego nowego topiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie kobietki !!! Moze Was zdziwie ale jestem tutaj zeby Was pocieszyc i podtrzymac na duchu . ja tez byłam tu kiedys na tym forum i wiecznie sie zamartwiałam poniewaz nie pomagały zadne leki i cuda zeby w koncu doczekac sie dziecka . musze Wam powiedziec ze mi sie udało po 13 latach męki płaczu i bólu jestem w ciazy i juz za około 3 tygodnie Oliwierek bedzie z nami . dziewczyny walczcie mi zaden lekarz nie dawał nadzieji a z tych lekarstw to tylko nadwagi sie nabawiłam . potem stwierdziłam stop nie bede sie truła wziełam sie za odchudzanie i po 5 miesiacach ubyło mi prawie 8 kilo . polecam kijki nordic-walking i rower . ale radosc ktora nas spotkała w świeta wielkanocne to cos pieknego . jestem z Wami i kazdej życze spełnienia marzeń . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frikasia
Hej kobietki. Moj gin przepisal mi clo.. Nie wiem czego sie spodziewac bo dzieli nas 1300 km i nie bede monitorowana. Bylam w ciazy w listopadzie 2007r po 7 tygodniach poronila. Po raz drugi zaszlam w ciaze w lutym 2009 i byla pozamaciczna. Stracilam jajowod. Nie zbadano mi droznosci jajowodu ktory pozostal. A my tak bardzo chcemy babyyyy... Mam 29 lat. Powiedzcie co myslicie, pozdrawiam Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassiia85
Hej dziewczyny! Ja już pisałam tutaj, staram się o dziecko z mężem jakiś czas i nic. Widzę, że jest pełno kobiet z takim problemem. Ja już zupełnie straciłam nadzieje, jestem załamana. U mnie w rodzinie jedna dziewczyna 7 lat się starała i nic, zdecydowała się z mężem na invitro i udało się, a zaraz rok po tym okazało się, że jest w ciąży z drugą dziewczynką,teraz mają 2 piękne córeczki:) mam koleżankę, która 1,5 roku się starała, wiem, że prędzej czy później się uda, ale jednak ciężko w to uwierzyć byłam u lekarza, miałam robione usg i niby wszystko jest dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parsley32
poraz pierwszy na forum,mam trudnosci z zaaklimatyzowaniem sie ;) ale licze na wsparcie...zjadaczka clostilbegyt yhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frikasia
Hej dziewczyny, W piatek wzielam ostatnia tabletke clo. Nie mialam w trakcie zadnych rewelacji. Wsobote pobolewaly mnie jajniki i pobolewaja do dzis. Dzisiaj jest 13 dc. ´Robímy co mozemy;) i czekamy na rezultat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia ...75
Widze ze mialam takie skutki uboczne przy braniu CLO... ??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia ...75
wszyscy wybywaja z forum na. www.benc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny szukam pomocy moze zaczne od początku staramy sie o dziecko z moim m i od 1,5 roku nic niedawno byłam u lekarza i przepisał mi clostilbegyt ale od pewnego czasu kłuje mnie lewy jajnik boje sie ze to moze byc TORBIEL boze jak o tum pomysle to az m,nie mrozi błagam o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko kasa nic więcej
Ja niestety po clo mam torbiel:(, to nie jest lek dla wszystkich. Mi lekarz aplikował te tabletki mimo tego, że pęcherzyki rosły same. Nie mam już siły, bo przez głupotę lekarza czeka mnie prawdopodobnie zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppaulina89
Dziewczyny mam pytanko poniewaz rowny miesiac wyszlam za maz..:):) a z moim mezem staramy sie o dzidziusia od ponad pol roku lecz nic nie slychac:(:(:( wogole nie mam okresow lekarz przepisal mi ten Clo ale mi powiedzial ze mam brac od pierwszego dnia cyklu do 5 i potem wiadomo co dalej tylko czy to nie jest za wczesnie??? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinezka77
Dziewczynki, Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Zrobiłam 2 dni temu test i dwie kreski. Chciałam Wam wszystkim dodac otuchy- strałam sie prawie 2 lata. Miałam za wysoką prolaktyne, robiłam drożność jajowodów, monitoringi cykli, brałam Closstilbegyt-5 cykli, Luteine i do tego miałam jedną nieudana IUI ( inseminacje). W końcu postanowiłam, że odpuszczam-i udało się- cykl był wystymulowany CLO od 2-5 dnia cyklu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzięki Pinezka77
Ja też staram się z mężem ponad 2 lata - i nic....od lutego do czerwca brałam codziennie bromergon po 1,5tabl. na noc i clo od 2 - 5dc po 1 tabl. Od lipca mam przerwę w braniu clo i może w połowie IX uda mi się dotrzeć do gina i zobaczymy co dalej....Czasem tracę już nadzieję, ze się uda.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinezka 77
Nie trać, nie trać.....zobaczysz, ze to tylko kwestia czasu. Dzisiaj robiłm beta HCG....wyszło pona 10200- także to 6 tydz :) Trzymam za Was kciuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha88
Witam! Jestem na forum pierwszy raz. Na poczatku tego roku podjęliśmy z mężem decyzję że w przyszłym roku zaczniemy starania o dzidziusia. Niestety kilka miesięcy później okazało się, że mam chorobę Hashimoto przy tym niedoczynność tarczycy oraz hiperprolaktynemię w związku z tym zdaję sobie sprawę że nie będzie tak różowo jeżeli chodzi o zajście w ciążę :(. Od 2 miesięcy biorę bromergon a od dzisiaj dodatkowo euthyrox. Wczoraj przeszłam z 1/2 bromergonu na całą tabletkę. Dzisiaj rano czułam się fatalnie - zawroty głowy, okropnie opuchnięta twarz i dłonie i wymioty. Czy to normalne? Czy któraś z Was miała też takie objawy po bromergonie? Pinezka77 GRATULUJĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onna_30
Ja biorę pierwszy raz CLO od 3 do 8 dnia cyklu, tak jak mi ginekolog przypisała. zgodnie z ulotką i info, jakie podał lekarz bierze się rano na czczo. Jutro wezmę ostatnią tabletkę w tym cyklu. Nie mam żadnych skutków ubocznych - czuję, że coś tam się dzieje w macicy i jajnikach jak przed okresem i to wszystko. Staramy się o dziecko od roku, w styczniu 2010 zaczęły mi się bardzo długie cykle. W czerwcu miałam badania hormonalne i wyszła wysoka prolatyna i tarczyca. Od czerwca do teraz brałam Euthyrox i Dostinex (nadal bborę). Dostinex 1/4 tabletki na tydzień. Nie miałam żadnych skutków ubocznych również. Tarczyca mi się unormowała ładnie po Euthyroxie, okres wrócił do normy (co 28 dni). Niestety nie rosną mi pęcherzyki i stąd CLO. W 12 dniu cyklu będę miała USG i zobaczymy jak CLO działa. Będzie co ma być. Jestem dobrej myśli. :) Skończyłam 30 lat - najwyższy czas na potomstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onna_30
Do Mycha88 - je niestety z autopsji o bromergonie nic nie wiem, bo sama brałam dostinex - droższy, ale nie mam żadnych skutków ubocznych (biorę od czerwca 2010 to już 5 miesiąc będzie teraz). Jednak czytałam, że po Bromergonie dziewczyny miały dużo skutków ubocznych, więc pewnie te, które masz to możliwe jedne z nich. Pewnie najlepiej jak się swojego ginekologa poradzisz w tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYCHA88
Ginekolog powiedział, że te objawy powinny ustąpić po kilku dniach i faktycznie tak się stało oprócz opuchnięcia twarzy i dłoni rano, ale już nie jest tak duże jak na początku. Wychodzi na to, że to kwestia przyzwyczajenia organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onna_30
Czyli już lepiej. :) To dobrze. Właśnie też czytałam na jakimś forum, że do Bromergonu po jakimś czasie organizm się przyzwyczaja i jest ok, ale wiadomo - u każdej to inaczej działa. Ja dzisiaj CLO ostatni raz i USG w przyszłym tygodniu, żeby sprawdzić jak zadziałał.:) Powodzenia życzę z bromkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja356
jakie dawki CLO bierzecie? bo mi lekarz kazał brać po dwie tabletki od 5 do 9 dnia cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dołanczam do starających się na dopalaczach... Ja drugi cykl biorę bromergon i o dziwo prawie bez zadnych skutków ubocznych, tylko lekka senność, mam pytanie, czy któraś z Was zaczeła po tych tabl. tyć?? dziś jest 27 dc wczoraj test negatywny - ale pocieszam się, ze było za wcześnie, a waga skoczyła mi narazie lekko ale zawsze bo o 1,5 kg... jestem niby przed miesiączką i zawsze przed tyję 0,5 kg, czy któraś z Was tak miała? mam nadzieję, ze to z powodu ciąży chociaż staram się nie nakręcać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×