Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość święcie oburzona

TELEWIZJA ŁŻE JAK PIES!

Polecane posty

Gość święcie oburzona
Zubilewicz do paki! Bez klimy ! I inni zapowiadcze też do paki! Niech siedzą razem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość święcie oburzona
nadal upał i nie mogę spać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozpuszczalska
chmury znad niemiec ? hm chyba was znowu zmartwię , ale nad niemcami nie ma żadnych chmur :P no przynajmniej nad koblencją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość święcie oburzona
czy musisz mnie dobijać? WIEM, że nie ma żadnycb chmur, ale oni (Zubilewicz i spółka) - SWOJE ! No okłamują cały naród! W tym - mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość święcie oburzona
Tak? A GDZIE te burze? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtretr
dokladnie OSZUSCI I TYLE na podlasiu powinno dzis juz drugi dzien padac malo mialy byc burze i co? nawet kropli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtretr
zreszta juz pol roku temu trabili ze bedzie zimne lato lipiec chlody deszcze caly czas i wogle a teraz? 35 stoopni upalu a w nocy 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek zubilewicz
może są drobne błędy, ostatecznie jesteśmy tylko ludźmi :classic_cool: ale generalnie sprawdzalność mamy ponad 95% :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W TV jest pogoda dla laików i emerytów, któym i tak wszystko jedno. Profesjonalna prognoza jest na stronie ICM-u. Oto dzisiejsza: Panujący nad naszym krajem letni układ wyżowy powoli zanika i ustąpi przed frontem, widocznym już na zdjęciach satelitarnych nad południową Norwegią, Morzem Północnym i zachodnimi Niemcami. Ruch frontu na wschód doskonale można prześledzić na mapach pola wiatru i temperatury, gdzie linie prądu tworzą zatokę na linii frontu i rozchodzące się promieniście z centrum układu wyżowego powstającego dynamicznie za frontem. Taki układ wiatru kieruje nad zachodnią Polskę powietrze z północy. W ciągu jutrzejszego dnia (środy) północny wiatr obejmie już prawie cały kraj, ale wymiana powietrza nie nastąpi tak szybko. Znaczna pojemność cieplna podłoża spowoduje, że nawet napłynięcie chłodniejszego o kilka stopni powietrza nie zmieni istotnie temperatury - ogrzane porcje powietrza uniosą się bowiem w górę, a na nich miejsce opadnie powietrze z wyższych warstw ogrzane do 30 stopni adiabatycznie. Dopiero występowanie opadów - na Pomorzy typowo frontowych, dalej w głąb kraju przelotnych schłodzi ogrzane do ponad 40 stopni podłoże. Na marginesie podam, że stacje drogowe podały wczoraj temperaturę asfaltu dochodzącą do 53 stopni (Miąsowa koło Chęcin, 14:30 - www.traxelektronik.pl/pogoda/drogi/ ) Wracając do prognoz naszego modelu - na kolejną noc (ze środy na czwartek) prognozowana jest na Pomorzu temperatura minimalna na poziomie poniżej 10 stopni. Na pierwszy rzut oka wygląda to na błąd, bowiem południowy Bałtyk ma temperaturę powierzchni 14-16 stopni. Proszę jednak spojrzeć na wyniki modelu ekohydrodynamicznego Bałtyku (Instytut Oceanografii UG, http://model.ocean.univ.gda.pl/ ). Wzdłuż południowego wybrzeża Bałtyku pojawiają się obszary znacznie chłodniejszych wód - długotrwały wiatr od lądu odpycha od brzegu ciepłe wody powierzchniowe, a na nich miejsce wypływają z głębszych warstw chłodne wody głębinowe. Odwrócenie się napływu powietrza po przejściu frontu na północny spowoduje, że ochłodzone od powierzchni morza powietrze przepłynie nad ląd, stabilizując się dodatkowo w centrum układu wyżowego na skutek wypromieniowania dojdzie do niskich temperatur. Ciekaw jestem, czy nasza dzisiejsza prognoza znajdzie potwierdzenie w kolejnych obserwacjach. Dzisiaj musimy przetrzymać najbardziej upalny dzień z obecnego okresu pogodowego - letniego wyżu na południowy-wschód od naszego kraju. Temperatura ekstremalna sięgnie 34 stopni, czas utrzymywania się temperatur ponad 30 stopni jest wyjątkowo długi. Wszyscy muszą zachować szczególną roztropność, nie narażać się bez potrzeby na oddziaływanie upału i pić znaczne ilości płynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość święcie oburzona
I znów to samo! TV pełne deszczowych chmur nad Krakowem, a w realu ani pół chmurki nie mówiąc już o jakiej wodzie! ZERO! ZERO deszczu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość święcie oburzona
juz o tym pisałam. Mój łże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×