Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość jaga68
Z rehabilitacją po operacji to jest różnie .Może zależy to od stanu pacjenta ,gdyż spotkałam się z tym ,że niektórzy od razu po operacji idą na rehabilitację ,a innym nawet nie wspomina się ,że muszą się rehabilitować .Mnie po operacji nikt nie zalecał rehabilitacji ,na własną rękę po 6 tygodniach od operacji dostałam sie na rehabilitację do Konstancina .Ale miałam akurat w tym czasie wizytę u neurochirurga ,który mnie operował (prof.Podgórski) i spytałam go czy dobrze robię zaczynając już rehabilitację .On odpowiedział ,że broń boże masaży ,żeby ktoś nie zepsuł tego co On naprawił .Do innych zabiegów nie miał jakichś przeciwskazań ,powiedział ,,najważniejsze są ćwiczenia wykonywane samemu w domu ''.Pewnie po operacji każdy dostaje taką ulotkę z ćwiczeniami .Ja ćwiczyłam ale chyba przez rok ,a później jakoś mi sie nie chciało .Teraz jak boli to ćwiczę czasami ale jakaś taka niezdyscyplinowana jestem .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Jaga 68: No niestety ja po operacji zadnej ulotki nie dostalem,moze dlatego ,ze bylem operowany w szpitalu praskim,a jaki odcinek mialas operowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga68
Operowaną miałam przepuklinę L4L5 ,było to 5 lat temu w szpitalu na Szaserów w Wa-wie.Jak tylko kazali mi wstać po operacji to lekarz kazał mi ćwiczyć tak ,że miałam stawać na palce później pięty i znów na palce i tak ze 20 razy.Inne ćwiczenia też miałam na ulotce ale już nie bardzo ich pamiętam.Teraz jak coś mnie boli to ćwiczę co sobie przypomnę .Niektórzy opisywali na tym forum kilka ćwiczeń.Tylko jeśli jakieś ćwiczenie wywołuje u nas ból to nie wolno tego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
to ja ten sam poziom mialem operowany,najbardziej mnie boli ,gdy sobie troche posiedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, dostałam od neurolog skierowanie na konsultację neurologiczną do Krakowa na ul. Botaniczną. Jednocześnie pwoiedziała, że to się może cofnąć i zaleca masaże tudzież osławionych lekarzy z Opola - Paluchów. A co Wasi lekarze sądzą o masażach? Ja gdzieś wyczytałam, że niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mela.
hej. jestem 5 miesiecy po operacji usunięcia przepukliny jadra miażdżystego w odcinku ledźwiowym. niestety ból nie ustąpił. Rwa kulszowa ostro daje sie we znaki;( jakie ćwiczenia mogę wkonywać??? dodam ze mam 19 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chosiu ,a może sama zadzwoń i zapytaj,bo oni z tym dzwonieniem lubią zapominać. Tuning .Tak to sobie jest,że każdy sobie rzepkę skrobie :)ale zasadniczo to jest tak: jak jest pogłębiona lordoza to leżenie na brzuchu nie jest wskazane .Ogólnie nie chodzi o leżenie na brzuchu ciągiem,a o poleżenie ok.15 minut ,bo tyle zajmują porządne ćwiczenia na mięśnie . Ja zaczęłam rehabilitację po 2 miesiącach.Ci,którzy pacjentom o rehabilitacji nawet wspomnieć nie raczą ...ech nie dokończę :P Jaga i ten neurochirurg mówiąc,że masażu nie wolno ma rację.Ćwiczymy zawsze tylko i wyłącznie do granicy bólu i wystarczy wykonywać je przez 30 minut solidnie 3 razy w tygodniu niż codziennie byle jak . Mieszkam na1 .To było bardziej skomplikowane niż się wydawało .Uszkodziła się grafa i pamięć,wymienili na nowego laptopa. Wiecie co kupiłam taki pas lekko stabilizujący z jakiegoś neo...coś tam,coś mi się zdaje,że w pracy może się przydać.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 136
jakie ćwiczenia Wam pomagają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga68
Jutka co do masaży u Paluchów jest to terapia manualna ,tak samo robi to Skórka w Lublinie.Ja byłam u niego ale ,mie to zaszkodziło ,poszedł mi niedowład na stopę.Ale byli tam ludzie co zachwalali tę terapię ,niektórych też lekarze kierowali do Skórki mówiąc ,że jak im on nie pomoże to nic już nie pomoże.Ale zastanawiam się czemu jego terapia mnie zaszkodziła ,czy mój stan był bardzo poważny ,czy po prostu miałam pecha ,skoro w innych ciężkich przypadkach pomaga.Jeśli chcesz to podam Ci namiary na niego i dowiesz się czy taką samą terapię prowadzi jak Paluchowie i czy może ta terapia w jakiś sposób Ci zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga68
Tuning ale co Cię boli kręgosłup czy noga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Jaga68 Bardziej boli mnie kregoslup,ale czasem promieniuje na biodro i na noge. Najgorsza pozycja jest dla mnie siedzaca, a staram sie unikac siedzenia ,niestety ostatnio musialem troche jezdzic samochodem. Boli mnie poziom L4/L5 i okolice kosci ogonowej. Ju_tka Jesli chodzi o masaz to mi zaszkodzil jeszcze gdy bylem przed operacja. Dostalas skierowanie od neurologa do neurologa? Czy to jakis blad? mela Taka mloda i juz po operacji? A czy robilas powtorny rezonans po operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Spadlam A czy noszenie pasa nie bedzie powodem oslabienia miesni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam na 1 piętrze
Spadłam, cieszy mnie że komp ok Ja dzięŻi masażom manualnym u speca omal nie wylądowałęm na wózku, bol jaki mnie ogarnął po kolejnej wizycie nieporównywalny z niczym, jakby mi sięciało rozpadło na cząstki i każda cząstka bolała z osobna wysyłając tysiące bodźców do mózgu. Cwiczenia dla każdego inne. Mi po rehabilitacji w sanatorium ból zszedł na pas poniżej pasa :) jakby mi kto w kleszcze złapał biodra i ściskał. Teraz jeśli ból wraca to obok cięcia i lekkie mrowienie nogi - ja to nazywam buntem uśpionych mięśni i nerwów przed powrotem do normalności :P Ale to zwykle jak przeholujęz ruchem. Czasem zesztywnieję, że trudno mi skarpetki nałożyć, ale to tylko czasem, w te gorsze dni. Minął rok od wypadku, jeszcze trochę nim minie rok po operacji. Mój neurochirurg zawsze powtarzał, że mam dać sięsobie zagoić i wracać do normalnego życia. "Receptę" na sznurówkę dał bez daty, żebym sobie po pół roku zrobił i używał w czasie wykonywania prac ciężkich. Gdziekolwiek byłem po konsultacje zakazywali wszelkich pasów i usztywnień, nawet podpór typu laska, kijki. A właśnie - jak portki za mocno ściągnę pasem, to mi sięgorzej chodzi. Tzn kiedyś a teraz już to nie ma większego znaczenia, chyba że to są te gorsze dni (pogoda, zmęczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehe! z tymi kleszczami na biodrach mam to samo !!!! Neurolog mi powiedział zeby z masażami przynajmniej na razie dać sobie spokój bo faktycznie można sobie zaszkodzić.Szkoda bo ja lubię. O tych Paluchach dużo czytalam w necie i niekoniecznie dobre rzeczy ale jak jest naprawdę to nie wiem. Hej Jutka ! Jak dzisiaj samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie wiem czy Paluchy to dobre wyjście. Poleciła mi ich neurolog, ale jakoś wątpię. Jaga - daj namiary. Poczytam, popytam. Tuning - Tak. Od neurolog przychodniowej do Kliniki Neurologii i Neurochirurgii w Krakowie. A po drodze mam spróbować jeszcze masaży. Niecierpliwa - boli dziś. Cała noga, stopa i zaczyna przednia część uda pobolewać. A na dodatek jestem coraz bardziej niewyspana, bo nocne spacery + pobudka o 6 dają mi się we znaki. Na dodatek po pracy zawsze coś tam do zrobienia i nie ma kiedy nadrobić braku snu. No i jeszcze 2 razy w tyg. chodzę na angielski i już chyba długo tego kursu nie pociągnę, bo zamiast się skupić na lekcji to ja myślę jak by tu usiąść, żeby nie bolało. A szkoda, bo tak fajnie się uczyło :( Pozdrawiam i zmykam do 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha.. i jeszcze nadmienię, że mój post się ustawił ostatni na poprzedniej stronie i odświeżam stronę co chwilę i myślę sobie, co jest? Nie ma nikogo? Dopiero teraz odkryłam, że 85 strona leci... :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
KAFETERIA DR PALUCH KREGOSLUP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
JUTKA Skierowanie do neurochirurga obowiazkowo czy chce czy nie ma ci dac jak nie to nalegaj jak nie do to ja olej i idz do innego lekarza KRAKOW Botaniczna prawdopodobnie dobry namiar jesli to przychodnia zwiazana z UJOTEM /uniwersytet jagiellonski/ to wal tam smialo slyszalem o tym miejscu gdybys przeczytala cala kefe to sa gdzies namiary na ten krakow PALUCHOW ODRADZAM ZRESZTA SAMA POCZYTAJ te nieliczne pozytywy w tym gaszczu negatywow to autoreklama /moim zdaniem/ Sosnowiec odradzam cholernie dlugie okresy oczekiwania i kupe innych przeszkod nie bede pisal publicznie jakich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
JUTKA Katowice polecam jesli bedziesz chciala dam ci dokladne namiary i wytlumacze co ijak gdzie uderzyc SAM MIALEM ZABIEG W KATOWICACH IDZ JAK NAJSZYBCIEJ DO TEGO NCHIRURGA PUKI MASZ NOWY REZONANS I PAMIETAJ NA ZABIEG SIE CZEKA NAWET KILKA MCY /ZALEZY GDZIE/ A TERMINY WIZYT SA ODLEGLE NAWET PRIV MUSISZ SWOJE ODSTAC ACHA TERMIN ZABIGU ZAWSZE MOZESZ PRZESUNAC JESLI BEDZIESZ CZULA POPRAWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
SPADLAM narobilas juz tyle ile trza czy jeszcze stękosz jak chcesz to i jo podrzuca jakies wskazówki kup se kapucha kiszono i wycisnij z ni sok tak z pol litra i do teg pol litra czystej WODY ZUBER oczywiscie /no przeca ni gorzoły/ tak ci pogno ze do wychodka ni zdażysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
JUTKA na poprzedniej str piszesz ze na konsultacje neurologiczna czy ona ci tak dala czy ty zle wpisalas Jesli do neurologa to strata czasu on ci moze dac co najwyzej zastrzyki lub dobre rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
JUTKA jesli ta twoja neurolog kazala ci sie schylac na prostych nogach to powiedz jej zeby sie sama schyliła i zasadz jej kopa w ŻIC /żic to po slasku dupa/ a tak na powaznie to przy takim rezonansie nie masz prawa schylac sie na prostych nogach tylko i wylacznie na kucąco a jak ta pani o tym nie wie to niech wraca na studia albo zmieni fach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
SPADLA M NICIERPLIWA O operacje to sie cza bic prawie ja siadlem na izbie przyjec i powiedzialem ze sie stad nie rusze dopuki mnie nie naprawia oczywiscie nie miejsca i takie tam oni swoje a ja swoje ze juz nie daje rady i ze zaraz wyskocze przez okno z bolu to sie dopero zaczeli zastanawiac po kilka godzin jedna osobe na oddzial przyjmuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuning Idealne określenie z tymi kleszczami, nigdy nie wiedziałam jak to opisać, ująłeś to idealnie. Ja dzisiaj prawie dwie godziny spacerowałam, potem byłam sztywna z bólu, teraz ledwo siedzę, myślę że jak się położę to troszkę ulży. Furman Świetny sposób na wypróżnienie :) heheheh, najlepsze że dziewczyna może nie zdążyć do wychodka :D Moge wreszcie jeździc autkiem, noga mi nie drętwieje w dzień, tylko w nocy. Troszkę dzisiaj zaszalałam, ale nastrój mi się poprawił przynajmniej. Trzymajcie się Drużyno ! Do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
CHOSIA cosik mi sie wydaje ze poprawa z dzionka na dzionek nastepuje dwie godz spaceru przy takiej 'bólowej' pogodzie HOHO GRATULACJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Jaki jest wlasciwie czas na zagojenie sie krazka miedzykregowego? Chosia: Wiesz ja po jezdzie samochodem czuje sie fatalnie,zle to wplywa na moj kregoslup,moze i Ty nie przesadzaj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podgrzewane siedzenia to faktycznie rewelacja dla naszych kręgosłupów !!!! Jutka na zabieg fakt możesz się zapisać a w miedzy czasie dobra rehabilitacja i jak pisze Furman zawsze można termin przesunąć jakby co. Ja pracuję w służbie zdrowia więc u mnie to szlo trochę inną drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
8 listopada 2010 mialem operacje dr. Bogucki ,ktory mnie operowal mowil ,ze po miesiacu lub dwoch wroce do pracy . W grudniu zapisalem sie na rehabilitacje dali mi 10 zabiegow (laser i magnetronik) po ktorych sie poczulem gorzej w zasadzie to nie przez zabiegi tylko dojezdzanie. Dzis ponownie pojechalem sie zapisac na zabiegi ,rehabilitant ponownie wpisala mi laser i magnetronik i dolozyla TRAKCJE(czyli wyciaganie kregoslupa) chciala tez kriokomore,ale wkoncu zrezygnowala. Gdy poszedlem umawiac zabiegi pani na trakcji powiedziala mi ,ze absolutnie za wczesnie na takie zabiegi ,ze po operacji trzeba odlezec minimum 3 miesiace i dopiero delikatnie rozpoczac rehabilitacje. W ogole co sadzicie o takich zabiegach jak laser ,magnetronik,ultradzwieki.....moje odczucia sa takie,ze szkoda czasu i pieniedzy. A moze traktowanie pradem jest lepsze? Jeszcze nie mialem takiego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
TUNING jakie pieniadze to wszystko robia na nfz mialem 2 sesje styczen luty 17 lutego wyladowalem na neurologii po tych imprezach/zabiegach/ tylko szkoda czasu i bolu choc u ciebie moze byc inaczej ostateczna decyzje i tak musimy podjac sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Wiesz tu warszawka ..za wszystko trzeba doplacac..albo czekasz 3 miesiace..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×