Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość masazystka
ja mam ten sam problem :( miałam zrobiony rezonans i wyszła mi szerokopodstawna przepuklina L5-S1... teraz mnie nic nie boli ale czasami ból jest nie do zniesienia :( mam 22 lata ale najgorsze w tym wszystkim jest to ze jestem masazystka i studiuje fizjoterapie, nie chce zmieniac zawodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuning ma rację albo masz znajomości albo musisz zaplacić żeby dostać rozsądny termin rehabilitacji. Jutka a może czas pomyśleć o zwolnieniu lekarskim żebyś trochę odsapnęła ? Ja za przykładem Chosi też zaczęłam spacerki, może faktycznie trzeba się pożądnie rozchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga68
Jutka podam Ci tel do tego Skórki w Lublinie jeśli jeszcze aktuallny 602 672 891 Tuning ja miałam kilka razy prądy i myślę ,że coś tam były pomocne,miałam i krio ,pole magnetyczne no i laser.Z tym ,że ja podczas operacji nie miałam nic wstawiane tylko usuniętą przepuklinę i odbarczone nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani Dzisiaj też dłuuuugi spacer. Potem padłam, aż usnęłam. Teraz sztywne plecki ale spacerek był :) Chodzi się swoim tempem, ale na razie, odpukać, chyba mi się spodobało. Jednak co ruch, to ruch. Potem jeszcze kilka wygibasów w domku, jak zalecaliście i padłam, ale warto było, przynajmniej czuję ze żyję. Oczekuję na zakwasy....hehehh Ta sztywność lędźwi jest paskudna, mam wrażenie że to się pogłębia, kurczę, a i przeciwbólowe i przeciwzapalne biorę, już puchnę od tych prochów, a to dalej nie puszcza. Co tam u Was? Pozdrawiam Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
a w ktorym miejscu puchniesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuning nie kupiłam gorsetu usztywniającego lecz pas lekko stabilizujący.W najszerszym miejscu czyli w tym gdzie przylega do lędźwi ma 18 cm i zwęża się ku zapięciu i w najwęższym miejscu ma 11 cm .Poprawia krążenie utrzymuje ciepło i różne takie tam...jest mięciutki :D Mam znajomą po Paluchach jeździła tam 2-3 razy w roku tak jej wyznaczali pobyt ,wiem,że między innymi wieszali ją głowa w dól ,teraz już nie jeździ bo spłaca kredyt za te " wczasy " a poprawy jak nie było tak nie ma i dużo by o tym pisać. Jutka ,a ja się z innego powodu zastanawiam czy dalej mam na angielski chodzić.Mnie tam się fajnie uczyło dopóki łatwo było :D Heh i znowu pycho mi się śmieje jak czytam,że o moje "kupony " sie martwicie :D wszystko dobrze ,ale po tych miksturach myślałam ,że i serce mi wyjdzie :)Lekarz przy badaniu słyszał jakieś szmery ,myślę sobie,że to mogło być echo od jelit :P bo szmery to się raczej ma pod kopułą :D Furman :) żodnyj kapuchy ani żodnych napojów mom serdecznie doś. Na pocieszenie poszłach na wyprzedaże ,zakupy to dopiyro cuda :D Nic mie dzisioj nie boli ino szłapy od łażynio. Chosiu zdążyłam ,zdążyłam to troszkę trwało, to nie jest problem na co dzień lecz natury presji .:) Tuning prądy od zawsze maja działanie przeciwbólowe ,laser pomaga wzmocnić krążki,dyski kości ,pola magnetycznego mozna wziąć duzo nie szkodzi ,ultradzwieki rozlużniają uciski .Ja zamiast płacić za prądy w miedzy czasie kiedy czekam na zabiegi z NFZ mam taką matę,która działa jak prądy tensa. Powinniśmy chodzić jak najwięcej ,szkoda,że dzisiaj nie miałam przypiętego licznika ,bo pewniakiem padł rekord .Nawet na oczy ledwo widzę :) Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam No to ja juz po spacerku, poszłam z klasą syna do MDK, ale jego wychowawczyni chodzi takim tempem, że teraz czuję każda żyłkę w nogach....za szybkie tempo, ale naprawdę te chodzenie chyba coś daje. Dziewczyny jak brzydka pogoda to zawsze po sklepach można połazić, poszwędać się, to też spacer. Dzisiaj za mną ciężka noc, jednak drętwienie przeniosło się na dobre na nocki. Człowiek potem niewypoczęty jak należy, ale coż, trudno. Też ma pas taki usztywniający, ale jak zdejmuję to mam wrażenie że mieśnie mi się zapadają, zastanawiałam się czy może nie nosić takich galotek obciskających, tez usztywni trochę plecki? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj się złaziłam, za dużo.....teraz leżę, zbieram siły. :-o 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam na 1 piętrze
Basen is the best. Nawet przestałem szukać słonka, gdzieś sie zapadło w jakąś dziurę Ja wszelkich uciskaczy plecków unikam, blokują mi ruchy i sprawność nóg. Cośw tym musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też na basen zacznę, szkoda że nie mam z kim, a dzieciaki nie zawsze chcą iść. Uciskacze nie sa za dobre na dłuższą metę, z tego wiem, osłabiaja mięśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tunung
Chosia; A gdzie masz basen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tunung
Ja jak leze na lozku zbyt miekim to mam pozniej problemy. Na kanape kupilem sobie sklejke 10mm na sklejke klade materac 8 cm , a na materac ja..i tak jest dla mnie najwygodniej poza tym latwiej zlazic z lozka ,bo jest wyzsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basen najbliżej mam na Rokosowskiej, na Ochocie. OSiR Ochota, chyba tak się to nazywa. I mam nawet kartę na basen, z pracy wykupiłam. Miałam zacząć chodzić na siłownie, saunę i basen, aerobik, żeby się odchudzić i zadbać o siebie, jak to babka przed 40- panika, nie? heheheh, ale kręgosłup mi wysiadł i d*** wyszła z odchudzania. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) ech co ja z Wami mam :D To co mam to nie żaden uciskacz.Nie noszę żadnych pasów na co dzień.U mnie chodzi o to,że będę też na 12-sto h dyżurze.Będąc w domu mam możliwośc położenia się,gdy odczuwam zmęczenie pleców ,tam raczej obok pacjenta się nie położę :D To jest pas z leciutkiej pianki z takim krążkiem wewnątrz ,który przylega w miejscu operowanym w żadnym razie nie usztywniając żadnych mięśni biodrowych czy tam innych,jedynie stabilizując lekko ten odcinek o którym wspomniałam .Nie twierdzę,że sie przyda na pewno,ale jeść nie woła to niech jest.Doskonale wiem co powoduje noszenie gorsetu. Okazuje się,ze będę na diabetologii< dano wybór ,praca lżejsza > Chosiu .Chodzić musisz swoim tempem,potem tym tempem zwiększasz dystans,następnie mniejszy dystans większym tempem a następnie tym większym zwiększysz i dystans.Zobaczysz,że to samo przyjdzie nawet nie będziesz wiedziała kiedy. Spacerkiem i mniejszymi posiłkami 4-5 razy dziennie tez schudniesz.Ja tak zrzuciłam w niedługim czasie 11 kilo.:) Posiłki 10,14,17 i ostatni o 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chosiu rozgrzewaj plecki tam gdzie odczuwasz sztywność,mięśnie się rozluźniają no i trzeba będzie je rozćwiczyć,wiem,ze czekasz na lekarza .Idź na ten basen sama powoli pochodź w wodzie pomachaj nogami,pokręć bioderkami nie odrywając stóp od podłoża,a będzie trochę lepiej woda,tez wyciąga kilogramy.Połóż się na plecach piłka między kolana i przyciągaj ugięte nogi ,możesz tez z ugiętych nóg prostować je w górę.Nic nie zaszkodzi w ćwiczeniach takich w których lędźwie cały czas przylegaja do podłoża.Ćwicząc na brzuchu trzeba pamietać,żeby bioder od podłoża nie odrywać oczywiście nie zapominając o oddechu . Niestety to na czym śpimy tez ma duży wpływ ,ale nie wiem czy będziecie tym zainteresowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Ja w szpitalu chudlem 1 kg dziennie..w domu mi sie nie udaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadłam>>> heheh skarbie, ja bym się kładła obok pacjenta, a co, dla zdrowia:D Czekam, czekam na tego lekarza, niby znajoma ma dac mi znać, ale do niego się dostać, to prawie graniczy z cudem, ale cierpliwie czekam, wcale mnie tam nie spieszno jakoś. Tuning>>> też mi ciężko zgubić kilogramy, kurcze, nawet słodyczy moich kochanych nie pożeram już! Jedyna moja grzeszna przyjemność to kawa z expressu z pianką mleczka + cukru troszkę, powiedzmy:) Szkoda że to ie odchudza. Spadłam>>> Jak ty schudłas te 11 kg? Ileż ja bym dała żeby tak zrzucić!!! Byłabym laska jak kiedyś heheheh, a teraz taka baba z chorym kręgosłupem, że nawet chłop mnie nie chce :D hehehe A ważne jest to na czym śpimy, wiem, wiem. Najlepszy by był rozgrzany, czuły mężczyzna ;) Ależ mam dzisiaj żarty, nie gniewajcie się, to przez ten deszcz, kurczę blade, od razu wszystko boli i kiepski nastrój mi się udzielił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
PISZE OD KILKU MIESIĘCY ZE CHODZENIE CHODZENIE CHODZENIE TO MNIE DOPIERO TERAZ POSLUCHALISCIE MOGE Z CZYSTYM SUMIENIEM NAPISAC A NIE MOWIŁEM CHOSIU to go rozgrzej mozecie nie wiezyc ja zzucilem przez choróbsko prawie 30 kg Kawa w dietach obowiązkowo BEZ CUKRU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
Pisze od kilku miesiecy ze chodzenie spacery park itp to dopiero teraz mnie posluchaliscie moge z czystym sumieniem napisac a nie mowilem Kawka w dietach obowiazkowo BEZ CUKRU ja zzucilem okolo 30 kg bez zadnych diet cud tylko ruch ChOSIA a wez ty tego swojego chlopa i go rozgrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
HA HA HA ALE TEN MÓJ BLUECONNECT GRA W CIULA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze to chciałam napisać, ze cieszę się bardzo, że tu trafiłam, bo Wasze rady i doświadczenie są nieocenione. A w ogóle te terminy to są jakieś kosmiczne! Konsultacje mam wyznaczone na 14.04!!! No i jak tu przeżyć do tej pory? Spróbuję jeszcze priv do dra Chrzanowskiego do szp. Św. Rafała w Krakowie, bo tez podobno dobry spec. No ale tez się czeka na prywatną wizytę. Furman - to zapodaj ścieżki dostępu do Katowic, tam też może spróbuję. No przecież zdesperowana już jestem. Schylanie na prostych nogach to też jak żart zabrzmiało, nawet nie brałam tego na poważnie. Spadłąm - no, ja też już doszłam do etapu, gdzie się trzeba uczyć, zwłaszcza słówek, bo gramat. jakoś opanowana. Już nie wystarczy bazować na tym co się zna. Ale uczyć się w komforcie to co innego niż klęczeć przy biurku, albo wiercić się na lekcji, bo siedzenie boli. Wiecie, bardzo mnie sponiewierał ból wczoraj i dziś. W nocy spałam tylko 4 godz. W pracy oczy sie kleją. Dziś w dzień boli, chciałam się zdrzemnąć po południu ale nie mogę się położyć, bo boli jeszcze bardziej. No jak to zrobić, żeby spać na stojąco?? Jakie mieliście patenty na noc? Pamiętam, ze ktoś (chosia?) spał na rowerku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terminy do prywatnego gabinetu dra Chrzanowskiego zajęte są do końca maja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam na 1 piętrze
Może Chosia też, ale rowerek to mój patent :P I inne pozycje barwnie opisane gdzieś we wcześniejszym poście. Pracowałem do samej operacji ale tylko dzięki pasterkom Durogesic, inaczej bym nie dał rady. ŹADNE leki nie działały. No i teżschudłem kilkanaście kilo. Powiedzcie, też tak macie jakieśspowolnienie, wyjątkowy spokój a nawet jakąś blokadęemocjonalną? Jakoś tak mnie to męczy, najpierw myślałem, że to po tych plastrach ale to już trwa i trwa a leków żadnych nie biorę. Zdrów żem jak ryba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam - no to może Ty, a nie Chosia. Na początku wszystko mi się mieszało jeszcze. Ale opisz dokładnie te pozycje, pomóż w niedoli. :classic_cool: Przecież noc się zbliża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chosiu hahaha może i można by pod warunkiem,że pacjent ma chore też to " coś " :D Z tym żarciem to po prostu zmieniłam z żarcia wyjściowego na danie odchudzone czyli np;zamiast zwykłej bułki na grahamkę zamiast zwykłego chleba razowy lub chrupki np jest takie śląskie żarcie wyiściowe schabowy plus ziemniaki z tłuszczem i kapusta z boczkiem to zamieniłam na odchudzone schab w sosie serowym z kolorowa jakąs sałatką.Zamiast smażonej ryby z frytkami i czyms tam rybka na patelni grilowej z panierka z płatków lub zapiekana w foli w piekarniku z ryżem brązowym i brokułami .Np jeśli wypasione danie nr1 ma 1000 cal to odchudzone ma 600 danie nr ma wypasione ma 1100 odchudzone 400 jest róznica ? jogurty z otrębami na sniadanie i nie chodzi sie głodnym bo jak pisałam 4-5 mniejszych posiłkow i człowiek cały czas trawi i spala,jedzenie nie ma czasu zalegac,a tłuszcz sie odkładać.Do tego troszke naszych ćwiczonej ,spacer ,basen i juz bez wyrzeczeń i specjalnego wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dawno nie pisałam , mój opis choroby jest na 32 stronie.W zeszłym roku zostałam skierowana na operację ,przepukliny kręgosłupa szyjnego.Zapisałam sie w listopadzie , w szpitalu w Warszawie ul.Szaserów na oddział neurochrurgii.Mam dostac sie w pierwszym kwartale tego roku ,napiszcie proszę jeśli ktos z was orientuje się ile czeka się na przyjęcie do szpitala i może ktoś coś słyszał o tym szpitalu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FURMAN 35
JUTKA 20 12 2010 GODZ 18 15 na tej str pisalem namiary dla pozytywnej w tej chwili a katowicach 3 mce oczekiwania /nfz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka1966
do Zielonej Pozdrawiam, ja też "przepuklina szyjna".... Jestem z okolic Łodzi - nie wiem, jak jest w Warszawie (to moje rodzinne miasto), ale u nas (jeżeli sytuacja jest przymusowa - przepuklina sprawia duży ból, a ucisk powoduje zaburzenia widzenia, drętwienie rąk, omdlenia - typowe przy tego rodzaju przepuklinie) na operację się nie czeka... (szpital Barlickiego, dr Tybor). Proszę, gdy już będziesz po, odezwij się - napisz, czy będziesz miała wszczepiane implanty, jak u Ciebie ze sprawnością rąk i bólem,itp. Mój mail: sieciarz@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FURMAN 35
JUTKA te plasty o ktorych pisze MIESZKAM sa najlepsze do tego nasenne zoltsana jak juz nie moglem/spalem na ziemi 2 mce/ KOBITKI co do stylu zywienia to ostatni posilek 18 sniadanko mozna dosc obfite /czarny chleb itp/ ja np kurczaka obieralem ze skory MIESZKAM jak zes se poradzil z paskudztwem /PJM/ to teraz cie bele co nie zegnie tez mam cos podobnego Ja znow ciesze sie kazdym dniem bez bolu i wiele spraw zmienilo swa wartosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×