Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość dagsam
Gość łatwo hmm ja wiele przeszłam przez kręgosłup i trzeba znaleźć sile w sobie ;) Ana mięśnie maja duży wpływ ją przed operacja lezalam 6 mies, ja dopiero teraz odczuwam znaczną poprawę gdy robię przeprosty które miałam zabronione przez 6 mies, siedzieć nie mogłam od lipca do wrzesnia, schylać i skręcać do konca zycia.. Chuda ja miałam lasery ultradźwięki interferencje terapuls pole itd najwięcej dala zwykla rehabilitacja przykurcz nogi mi minął i stopa podniosła sie, ja mam system miesiąc na miesiąc miesiąc rehabilitacji codziennie masowanie blizny tkanek miękkich odkleszczanie nerwów czyli terapia manualna dopiero teraz dostałam ćwiczenia na polce plus przeprosty :) Sukces to dobry rehabilitant i nie forsowanie siebie :) mam 2,5 latka i serio sa dni ze krzycze w poduszkę no ale :) Serio jak na noge promieniuje zróbcie wszystko by ja odbarczyć mi pomaga stanie czasem na palcach teraz przeprosty a wczesniej leżenie na brzuchu z poduszka pod biodrami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurde sam cierpie, ale szczerze współczuje innym, Tobie dagsam też współczuje i podziwiam... a silny, długotrwały ból powinien być zakazany ustawowo, może Szydło z Pisem coś uchwalą... czekajmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Witajcie! Jestem 3 miesiące po operacji.Przed-30 s chodzenia ,zdrętwiałe udo.po operacji-zdrętwiałe udo,część łydki i stopy.Ustąpiło w 30%.Za to chodzenie-rewelacja.Natomiast w nocy:ćmienie,palenie,kłucie.Czyli noc napawa mnie już lękiem.Nie wiem już co o tym myśleć!pozdrawiam!ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witam! Elu ja też najlepiej się czuję jak chodzę. Nie boli mnie wtedy nic. Jestem 15 tygodni po operacji. Zdrętwienie nogi i uda zniknęło mi w 100%. Rano nie boli mnie nic. Dopiero w ciągu dnia jak coś porobię to zaczyna ciągnąć z tyłu uda i dół pośladka. Trochę boli mnie kręgosłup w odcinku piersiowym ale rehabilitant powiedział, ze to normalne. Muszę wzmocnić mięśnie poprzeczne. W czwartek jadę na komisję do ZUS-u i chyba do sanatorium pojadę :-) A w sobotę jedziemy z rodziną na ferie. W sumie dobrze, że nie ma śniegu to mi nie będzie żal, ze muszę ograniczyć jazdę na moich ukochanych nartach! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Olu!Jestem ciekawa jak dałaś radę na balu?czy musiała§ odpoczywać,zmienić obcasy?Czy dużo tańczyła§ i co na to lędźwiowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Elu, zabawa była przednia! Bawiłam się cudownie! Tańczyłam dużo. Miałam wysokie szpilki i póki co nie czuję większego dyskomfortu. Chyba mogę sobie już od czasu do czasu pozwolić na obcasy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ańa
Po kilku dniach mogę powiedzieć że jest lepiej. Mniej kucam i jest naprawdę duża poprawa. Właśnie wróciłam z rehabilitacji. Jest ok ale to jeżdżenie autem to mordęga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Ańa, jak spróbowałam jechać samochodem jako kierowca 4 tygodnie po operacji to dochodziłam do siebie tydzień. Ból i strach były ogromne. Po kolejnych 3 tygodniach już było dużo lepiej. A teraz spokojnie już jeżdżę. Pozdrawiam i cierpliwości!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniaaaa
witam, potrzebuję pilnie namiar na dobrego neurochirurga w ok łodzi. Wyznaczyli mi operacje w zgierzu na koniec marca, a ja nie mogę wytrzymac kilku dni z bólu . pomocy , Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dr Jaskólski neurochirurg z Łodzi maiłam operację 3 lata temu lędźwiowy, d dzisiaj wszystko ok, polecił mi go kolega który dzisiaj jest 10 lat po operacji ten sam odcinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witam, wracam z komisji w ZUSie. Skierowali mnie do sanatorium od 19 marca do Krynicy Zdrój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Tradycyjnie post przepadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika k
witam, dostałam skierowanie od neurochirurga po prywatnej wizycie na operacje kręgosłupa do szpitala wojewódzkiego, zapytałam, czy na NFZ nie jest konieczne od rodzinnego, on odparł, że jego wystarczy, bo to on będzie operował. Dziwi mnie to... czy ktoś miał taką sytuacje? czy przypadkiem szpital nie obciżży mnie kosztami zabiegu w takiej sytuacji? Marika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Marika, ja dostałam skierowanie do operacji od neurochirurga, który mnie operował z NFZ. Nie płaciłam nawet złotówki za operację. A gdzie będzie ta operacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika k
wojewódzki szpital im popiełuszki we włocławku na neurochirurgi, czy zna ktoś ten szpital i oddział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Marika k.Oczywiście,wystarczy neurochirurg.Rodzinny nie ma nic do tego.Neurochirurg wystawił mi skierowanie na wizycie prywatnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witam, czy ktoś był w sanatorium z ZUSu? Jakie macie doświadczenia? Czego mogę się spodziewać i oczekiwać? Jadę 19 marca do Krynicy Zdroju. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam
ja jestem obecnie ale na ambulatoryjnym... i szok dużo młodych osób, będziesz mieć zajęcia terapeutyczne wykłady i o zdrowiu ;) ogólnie ja tam spędzam czas od 8:30 do 13 ;) dla mnie super opieka i super ośrodek i na pewno będę kontynuowała tam rehabilitację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Witam! Chciałabym dołączyć do zacnego grona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Tyle się napisałam a wpis wcięło...to teraz krótko tak jak wszyscy tutaj mam przepukline miedzykregowa na poziomach l4 l5 i l4 l3. Od września pomimo rehabilitacji trzykrotnej wraz z zabiegami fizyko i pobytem na oddziale neurologicznym żyje w ciągłym bólu. Najgorszy problem jest z chodzeniem, w grę wchodzi tylko truchtanie po domu z ogromnym wysiłkiem i wykrzywieniem ciała. Nie przespalam całej nocy od września. Na 24 lutego mam zaplanowany zabieg mikrodiscektomia. Bardzo proszę o jakieś praktyczne rady, wskazówki. Wsparcie też mile widziane bo już nie daje rady. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witaj Lidko, no cóż. Bądź dobrej myśli i pozytywnie nastaw się do zabiegu, który uwolni Cię od bólu. Może nie calkiem i od razu ale poczujesz ogromną ulgę i poprawę jakości życia. Ja wszystkim polecam tę operację bo żyje mi się o niebo lepiej niż jeszcze 4 miesiące temu. Pozdrawiam i mam nadzieję, że post będzie cały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Nowa Ola dziękuję za szybki odzew. Najbardziej liczę na to że operacją pozwoli mi więcej chodzić a nie tak jak teraz po parę kroków i ze chociaż trochę zlikwiduje ból. A jak długo po operacji lezalas w szpitalu? Bo mi lekarz powiedział że w dniu przyjęcia będzie operacją w na drugi dzień pewnie już wyjdę do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Wyszłam do domu na trzeci dzień po operacji. Powiem szczerze wczesniej nie miałabym siły. A gdzie ta operacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Lidko, mi operacja na dzień dzisiejszy zlikwidowała ból w 80 często 90 procentach. W ogóle bez porównania z tym co było przed operacją. Wtedy podobnie jak Ty parę kroków i wyłam z bólu. A teraz, 3,5 miesiąca po, dużo chodzę, przetańczyłam dwie noce z rzędu na balach a dzisiaj wyjeżdżam w góry. Narty biorę ale zobaczę czy będę w stanie jeździć. Głowa do góry! Będzie rewelacyjnie po operacji. Zobaczysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Dziękuję Ci bardzo za słowa otuchy teraz są mi bardzo potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Znów mi wcięło post...tylko początek został. Operacją będzie w Olsztynie w szpitalu uniwersyteckim. Cieszę się z operacją Tobie pomogła i życzę udanego wyjazdu w gory. Czy przed operacją też miałaś problemy ze snem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam
lidka ja miałam przepukline l5-s1 i mam stabilizację w kręgosłupie od stycznia 2015 do hmm września 2015 nie sypiałam praktycznie może 2-3 h... teraz najprawdopodobniej mam przepuklinę w l4 czekam na diagnostykę bo znów noga ciągnie boli itd ja po stabilizacji która miałam we wtorek wyszłam w sobotę bo w piątek nie było rehabilitanta xD tak czy owak ulga jest niesamowita ;) ja miałam przykurcz nogi, opadającą stopę i popuszczałam... i operacji nie żałuję, nawet jeśli miało to wpływ na l4 że szybciej się posypał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Kurczę to niedobrze że kolejny poziom tak szybko się posypał...ja też się z tym liczę zwłaszcza ze poziom wyżej od tego który ma być operowany już mam przepukline. Jakoś to może będzie i operacją choć trochę pomoże. Ten brak snu bardzo mnie dobija bo wszyscy w domu smacznie śpią a ja raz ze nie mogę się wygodnie ułożyć a dwa nie mogę spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Dagsam a teraz lepiej sypiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Mk
w poniedziałek operacja na dysk, a mnie coś bierze :( jestem załamana :(... czy z przeziębieniem wezmą mnie na oddział? miał ktoś taki przypadek? Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×