Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość Marcin S
Lidka mój adres lateralus74@o2.pl pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlidka
Marcin jutro się zbiore w sobie i zrobię skan;) skaner mam w domu na piętrze więc za szybko tam nie wejdę ;) ale dam radę. Mi rehabilitant kazał to ćwiczyć przez 3 tygodnie potem mam zgłosić się na kontrolę do neurochirurgia i on ma zadecydować o dalszej intensywniejszej rehabilitacji. Siedzenie tak jak i u Was mam zakazane. Mam leżeć tak jak mi wygodnie na plecach, albo na boku a z łóżka schodzić z brzucha ze tak powiem. Tak w ogóle to w domu już jestem. 4 marca mam się stawić do poradni chirurgicznej celem oceny rany i na zdjęcie szwów. Grzegorz jeśli neurochirurg mówi że trzeba ciąć to trzeba. Ją też miałam w głowie milion myśli, ale zdecydowałam ze operacja jest konieczna i wczoraj się odbyła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapewne sie nie myli... W Moim przypadku (L5/S1) jądro miażdzyste dostało sie do kanału kręgowego i uciska worek oponowy oraz korzenie nerwów rdzeniowych z przewężeniem otworów miedzykręgowych, zwłaszcza prawego. No nic, pozostaje cierpliwie czekać na swoją kolej/ Grzegorz ps. Lidko... szybkiego powrotu do normalności, 3mam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grzegorz masz prawie taki sam opis jak ja, z tym , że ja na lewą nogę ;) ja juz pocięty od 2 tyg prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O widzisz, zapewne wiekszość tych przypadków wyglada podobnie... Ja od 16-go lutego mam już wolne od pracy i w tym samym dniu miałem rezonans magnetyczny po którym dowiedziałem sie że bardzo słabo to wygląda :/ W ogóle ta operacja polega na wstawieniu zastepczego krążka czy może usunieciu tylko tego samego jądra miażdzystego z ok. kanału kręgowego... jak to było w Waszych przypadkach?/ Grzegorz ps. Jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Grzegorz u mnie było tylko usunięcie tego fragmentu co uciskal, nie mam nic wstawionego. Ja miałam na poziomie l4l5. Zanim dałam się pokroić byłam u dwóch neurochirurgow - potwierdzili konieczność operacji i każdy zaproponował tę samą metodę. Dla mnie po zabiegu najważniejsze jest to że chodzę, wcześniej robiłam tylko parę kroków i to w ogromnym boli i przed byłam pokrzywiona jak paragraf a teraz jestem prosta jak struna. Mam nadzieję że z każdym dniem będzie lepiej. Olu, Elu, Marcinie czy wam lekarze kazali brać tabletki? Bo mój lekarz kazał przez 5 dni brać ketonal i osłonę na żołądek czy boli czy nie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Lidko! Odpoczywaj!!! Grzegorz, ja miałam L5/S1. Bez wstawiania czegokolwiek. Jutro napiszę więcej. Pytaj, co Cię interesuje. Pozdrawiam. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Lidka, ja nie brałam od operacji żadnych leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Olu no właśnie, a do mnie doktor wczoraj na sali mówił że przez 5 dni mam brać. Nie wiem może ma swoje powody ku temu, posłucham go, w końcu myślę że nie chce dla mnie złe. Dziś pierwsza noc w domku. Spało się dobrze tylko przy przekrecaniu mam wrażenie że mój tyłek waży milion kilogramów;) a tak raczej nie jest ;)) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Lidko!Może chodzi o przeciwzapalne działanie a nie jedynie przeciwbólowe .Ja ze szpitala wyszłam po 5 dniach,więc i tak dostawałam przez 2 dni leki w kroplówce a potem przeciwbólowe w tabletkach .Na 4 dzień już pytano mnie czy chcę.Pozdrawiam!Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Grzegorzu!Ja tak jak Ola miałam zL5S1.Usunięte to ,co wypadło.Pytałam lekarza,czy coś się wstawia w to miejsce( myślę,że przecież różne są przypadki i każdy jest nieco inny),odpowiedział mi ,że było by to jak strzelanie z armaty do muchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Jak zwykle zjadło mi pół posta.Napisałam,że pozostało mi zdrętwienie części stopy.Nie przeszkadza mi to w chodzeniu.ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin S
Lidka, mi jakiś preparat przepisał na lepsze wchłanianie, a przeciwbólowe tylko jak bedzie boleć, brałem przez 2 noce jakiś voltaren, a potem już ból był do zniesienia. Dziś po nocy źle się czuje, kostka mnie boli , pulsuje (2 tyg po zabiegu L4L5). ale chyba to normalne. Najdziwniejsze jest to, że.... nie mam i nie miałem żadnych szwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spoko, dziekuję za informację... Dopytuje sie o to bo sam nie wiem jaki rodzaj zabiegu bedzie u Mnie przeprowadzony (znalazłem filmik na youtube pt. "Małoinwazyjne leczenie dyskopatii lędzwiowej" czy też "Disc FX animation" - i zapewne to któryś z tych) Jeśli chodzi o Moje samopoczucie to narazie czuję sie w miarę dobrze... męczy Mnie chodzenie (czuje dyskomfort w ok. "krzyża"), czasami drętwieje Mi prawa noga jak i również pojawiają bóle w okolicy rwy kulszowej ale to jest napewno normalne w takich przypadkach/ Grzegorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam
Gość ja takie objawy mam teraz przy podejrzeniu wypukliny l4.. Po operacji przez 2 dni miala morfine potem tramal i olfen plus zastrzyki w brzuch na krzepliwość i inne leki przeciwbólowe ;) Ja kończę juz sanatorium jest ciut lepiej, 1 marca idę po skierowania do poradni leczenia bólu, a zabiegi reh, do poradni reh, i na rezonans ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witajcie. Ja od 2 dni źle się czuję. Ciągnie mi w lewym udzie i bolą mnie plecy. Nie wiem dlaczego. Jutro zaczynam laser i prądy to może trochę mi odpuści. A może to po tych nartach? Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Olu tak nagle ten ból przyszedł czy po jakimś wysiłku? I czy to jest taki ból jak przed operacja? Wymaga wzięcia tabletki przeciwbolowej? Ja cały czas odpoczywam zmieniam jedynie boki do leżenia ;) i oczywiście ćwiczę to co mam zadane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Olu! Mój lekarz twierdzi ,że tak może być do pół roku a nawet do roku.Ja zaczęłam mocniej ćwiczyć i czuję tal jak ty.Gdy zrobię 2 dni przerwy wszystko się uspokaja.Nie martw się i odpoczywaj więcej Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Ból ma podobny charakter do tego sprzed operacji ale nie wymaga brania leków przeciwbólowych. Może trochę przesadziłam z zakupami i ogólnie w domu dużo ostatnio robię. Będę musiała więcej odpoczywać. Dobrej nocki i dbajmy o siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Olu odezwij się po zabiegach fizyko jak się czujesz? Mam nadzieję że lepiej bo zmartwilas mnie tym bólem, jesteś dla mnie takim przykładem ze po operacji normalność jest możliwa i proszę Cię niech tak zostanie ;) a kysz bólu ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Olu,jak się czujesz?Wiem,że prądy są super na stymulację uci§niętego nerwu.Mam nadzieję,że ból odpuścił!ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VOLVOVA
Olu u mnie taki ból się pojawia jak przesadzę z pracą w domu za dużo pochodzę po schodach w pracy a ostatnio dużo muszę się przemieszczać na nogach po budynku który ma 47 pięter i wtedy czuję ciężkość w biodrach i czasami zaszczypie mnie w ranie po operacyjnej ( ja miałam 7 szwów ) Ale nawet minuty nie żałuję że poszłam na operację teraz nie mogła bym pracować a bez pracy jestem jak ryba bez wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Dziewczyny, dzisiaj bez zmian. Na razie działania prądu nie czuję ale myślę, że za 2-3 dni już poczuję ulgę. Powiedziałam teraz godzinę na piłce i mi trochę ulżyło. Będzie dobrze. Musi być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Zjadło wszystko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Olu!Jak masz siłę napisz chociaż dwa słowa!ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Elu już piszę, tym razem z komputera. Dzisiaj mi nareszcie trochę ulżyło. Nie musiałam brać leków przeciwbólowych ale dyskomfort był dosyć duży i ten strach czy znowu czegoś nie zepsułam? Może te prądy i laser pomogą bardziej jak wezmę całą serię 10. Dzisiaj dopiero 3 zabieg. Udało mi się przesunąć badanie TK na termin przed wyjazdem do sanatorium. Jestem bardzo ciekawa jak to wszystko wygląda po operacji. A co u Was koleżanki? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćLidka
Olu to bardzo dobrze ze jest lepiej ;) ja melduję że leżę, leżę i jeszcze raz leżę ;) czuję się dobrze. Podczas ćwiczeń nic nie boli, w ogóle nic nie boli. Czasem tylko podczas schodzenia z łóżka poczuje taki delikatny pik w posladku. Elu a jak Ty się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Witajcie! Cieszę się,że lepiej si czujesz Olu!Pamiętasz,sama pisała§ po wizycie u operatora o bólach neuropatYcznych i ile mogą trwać.Ja się tego trzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Reszt zjadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×