Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Mi te ZOPy pomogly. Ale, to wiazalo sie z tygodniowym pobytem na OIOMie. Fakt, uzgodnilam,ze bede na kilka godzin przychodzic a na wieczor i noc do domu, bo mialam wtedy kilkuletnia corke sama.Zwazywszy na wyniki Tk, to kiedys i tak operacja bedzie.Ze studiow mozna zawsze wziac dziekanke, indywidulany tok. Zdrowie jest wazniejsze. Bo jak chcesz byc stomatologiem, kiedy juz teraz masz takie problemy? Troche to kiepsko wyglada.Ja bym jeszcze w jakies zabiegi, terapie manualna uderzyla. Moze pomoc. Coz, tylko prywatnie, gdyz specjalisci i zabiegi na NFZ zawsze dluzej niz pol roku sie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może "już" mam takie problemy ale nie wpadne w paranoje! W moim przypadku jest to pourazowe i po prostu stalo sie. Jak ktoś zlamie noge dość poważnie to przecież nie zrezygnuje z reszty życia! Uraz - efekt - usunięcie. Nie mam zmian zwyrodnieniowych ani zaburzeń strukturalnych więc to nie przekresla mojej przyszlości.W moim fachu akurat odcinek lędzwiowy nie jest obciążony. Jestem młoda i mam bardzo duze szanse ze bedzie to jednorazowy incydent. Jestem na uniwersytecie medycznym wiec wiem jak wygląda ze tak powiem "od kuchni". Widze ZOP to jednak nie jest opcja dla mnie. Poczekam do konsultacji neurochirurgicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o studia: dziekanke zawsze można wziąść ale to ostateczność. A opcji indywidulanego toku studiów u nas niestety nie ma. Musimy wyrobic okreslona ilosc norma aby zaliczyc rok, wiec byloby to nie do zrobienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa-48
Witam wszystkich , niech ten Nowy Rok 2013 przyniesie wszystkim ulgę w cierpieniu. Gosiu mam problem ze spaniem tz. chyba za mięki materac mam bo jak wstaję rano to najpierw 30 min pionizacji i jak się rozruszam to mi lepiej. Zastanawiam czy nie spać na podłodze? - może by pomogło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, do spania ani nic twardego ani nic miekiego. Kiedys tak sadzono,ze tylko twarde podloze. Teraz posrednie, srednio twarde. Do studentki, moja corka stara sie o tok indywidualny, studiuje piaty rok, architektura i tak mozna. Miala klopoty ze zdrowiem tez. Pozdrawiam w Nowym Roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia76
mnie dzisiaj boli cały tył i promieniuje do lewego pośladka do tego mdłości i nudności. Też chciałabym dowieddzieć się coś o blokadach czy w moim przypadku mogłyby przenieść ulgę . Zdrowia i jeszcze raz zdrowia w 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie prawie wszystkie zajecia polegaja na praktyce przy fotelach z pacjentami wiec o indywidualnym toku nauczania niestety nie moge myślc. Mam znajomym z uczelni którzy tez mieli problemy zdrowotne, niekiedy bardzo poważne jednak jedynym rozwiazaniem zaproponowanym ze strony władz uczelni byla dziekanka. Niestety ale na uczelniach medycznych nie mozna chorowac zeby pozniej nie bylo duzych konsekwencji z tego powodu :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blackowca, zdrowie jest priorytetem, jest najwazniejsze. Trudno cokolwiek Ci radzic. Leczenie dysfunkcji kregoslupa jest zawsze dlugotrwale. Tu szybko nic nie osiagniesz.Jak juz teraz, w mlodym wieku masz problemy, to ciezko bedzie wykonywac prace stolatologa.My tez, starsi, mamy wciaz dylematy. W pracy jest to samo, wiel osob jak choruje boi sie,ze zostana zwolnione. Muisz znalezc zloty srodek. Tylko dobry neurolog cos moze poradzic. Sama mozesz skorzystac z szeregu zabiegow, masazy, ale na to sie czeka. Tego nie przeskoczysz, chyba ze masz srodki na prywatne zabiegi. W poczatkowym okresie zabiegi, lacznie z masazami czesto pomagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa ja kiedyś spałam 1,5 miesiąca na podłodze, na początku bolały mieśnie ale póznie sie przyzwyczaiłam, jeżeli ma się miękkie łóżko to 100 lepiej jest spać na podlodze. Ale u mnie wtedy lekarz już kazał spać na podłodze. 1,5 miesiąca prawie w bezruchu i bardzo pomogło. Jak spałam w miękkim łóżku to co chwilę miałam bolesne skurcze mięśni na podlodze sie to uspokoiło. Tak czy inaczej jak zamordować kręgosłup - spać na wysokiej poduszce i w miękkim łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miekkie lozko i poducha odpadaja, fakt. Ale, nie calkiem sztywne podloze, musi byc srednio sztywne. Calkiem sztywne tez nie sluzy kregoslupowi. I lekarze maja na ten temat rozne zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dobrego neurologa, u mnie w domu, ani slowa mi nie powiedziala ze mam przekreslisc prace w moim przyszlym zawodzie. I to nie ona jedyna bo ogladalo nie ze 4 neurologów. Jak pisałam: zmiany zwyrodnieniowe a pourazowe to 2 różne rzeczy.A praca stomatologa obecnie wygląda inaczej niz pare lat temu: leczenie w pozycji "na leżąco" nie obciąża kregosłupa bardziej niż zwykla praca biurowa i nie wymaga wyginania się na wszystkie strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Szczęśliwego i Zdrowego 2013 Wam życzę! Ja wczoraj/dziś byłem w kinie. Nawet udało mi się wysiedzieć dość dwa długie filmy :) A co do spania: ja na początku próbowałem spać na podłodze. Skończyło się tym, że o 2ej w nocy z powodu bólu wróciłem z powrotem na kanapę. Dziś śpię prawie na płasko i często na brzuchu, na kanapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takabudkazfiutka
Czy macie rente na ten kregoslup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
A tak, byłem na obu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
A byłaś też? Tylko nie pisz, że w kinie w Łodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też byłam na maratonie sylwestrowym, nawet bylo sporo ludzi.... tanie spędzenie sylwestra w fajnym otoczeniu i przy fajnym filmie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Haha. Ja tak spędzam 3go Sylwestra. Zabiera mnie zawsze przyjaciel z żoną. Wczoraj jedyne co zauważyłem, to większą średnią wieku na sali. W poprzednich latach zwykle byli dość młodzi ludzie (tak ok. 30tki), a wczoraj było nawet sporo osób 50+. Z filmów: Życie Pi. Hobbit też w sumie ok, ale jakoś wolałem Władców Pierścieni ;) Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobał mi się Zycie Pi, Hobbit na 3D, to zmęczył mi oczy, ale przy Zycie Pi też na 3D, odpoczęłam. Jestem ciekawa jak to było nagrywane z tym tygrysem, muszę poszukać, w Hobbicie bylo tego jakby za dużo, W Pi wszystko było takie spokojne, a ujęcie jak statek tonął - super. Bardziej mi się podobał Zycie Pi niż Hobbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam pierwszy raz ale podobalo mi się. Lepiej niż w malutkim gronie w domu.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie byli i wieku 12 lat, 20 lat, 40 lat i nawet jakis dziadek. Cały przedział wiekowy i mniej więcej po równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blackowca, jak masz w domu neurologa, to po co nas pytasz na forum? I tak kazda odpowiedz kwitujesz, ze nie mozesz brac dziekanki czy indywidulanego toku. Jak nie chca Ci dawac blokad, to pewnie sa jakies ku temu przeslanki. My zatem tu Ci nie pomozemy, sluchaj lekarza i tyle. Zrobilo sie filmowo na forum...dwa dni z rzedu na maratonie filmowym bym nie wyrobila. Tym bardziej na tych filmach, o ktorych piszecie. Nie cierpie zadnej fantastyki, cos co jest wytworem wyobrazni. Taki juz moj typ. Ale, kazda forma relaksu jest dobra, jak pomaga sie odprezyc. Ktos tu pyta o rente, ktos kogo jeszcze nie bylo. Renta to teraz rzadkosc, malo kto w osttanich latach zalapal sie na rente. ZUS ma takie z gory rozporzadzenie, by nie szastac rentami... Milego dnia i calego 2013 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Pani tylko caly czas mowi ze najlepiej dac sobie spokoj i pogodzic sie ze juz nic z mojej przyszlosci nie bedzie. Ludzie po takich urazowych przepuklinach wracaja na dobre do sportu bo tym sie np zajmuja. Mam neurologa ale u siebie, studiuje z dala od domu a leczyc przez telefon sie nie da. Nie mam tak pieknie i rozowo jak sie Pani wydaje. Chcialam po prostu zapytac jakas uprzejma osobe aby mi poradzila i podala jakies konkretne informace odnosnie pytania jakie zadalam wczesniej. Pani nie jest lekarzem i niech kazdemu nie wmawia aby sluchac sie tylko i wylacznie ich rad i zalecen bo skoro by tak wszyscy robili nie byloby tego tematu na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia76
TO JEST FORUM LUDZI WYMIENIAJĄCYCH SIĘ SWOIMI DOŚWIADCZENIAMI ,WIĘC KĄZDY PISZE CO PRZESZEDŁ ZE SWOJĄ CHOROBĄ I LEKARZAMI. NIE ROZUMIEM SKĄD TON TYCH WYPOWIEDZI NIKT NIKOMU TU NICZEGO NIE NAKAZUJE POPRODSTU WYPOWIADA SWOJE ZDANIE MOŻE PRZEDZEDŁ COŚ PODOBNEGO ALBO SŁYSZAŁ. UMNIE DZISIAJ LEPIEJ NAWET ZA BARDZO NIE CZUJE BÓLU MOŻE DLATEGO ŻE WIECZOREM CÓRKA MI WYMASOWAŁA PLECY DOSIEGO ROKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blakowca, nie rozumiem skad do mnie pretensje. Chcialas rady, to udzielilam. Nikt nie musi brac tego do siebie. Nic Ci nie pasuje. Co Ci nie napisze, Ty zawsze,ze nie...Chcesz, by od razu, jak za czarodziejsk rozdza odjelo Ci bol, a tak sie nie da. Blokad nawet lekarz Ci dac nie chce, bo one moze byc cos na szybko daly. Dziekanki na dluzsze leczenie brac nie chcesz, to co Ty w ogole chcesz? Zastanow sie. Kawusia trzymaj sie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
Witam wszystkich ciepło w Nowym Roku. Do blockowca. Ja aktualnie jestem po blokadach w trzech odcinkach i jest spoko , blokade dawał mi neurochirurg który operował mi w lipcu lędzwiowy. Chcę ci przytoczyć przykład mojej znajomej , która w sierpniu nie mmogła się ruszyc z powodu dużej przepukliny , była juz operacyjna ale znalazła dobrego rehabilitanta , który w ciagu kilku wizyt postawił ją na nogi. Więc to tak jest ze mozna to zaleczyc ale tylko na jakiś czas. Lekarze nie chcą dawać blokady na duze przepukliny , bo wtedy pacjent traci objawy i może dojść do uszkodzenia nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogole, to sa inne metody leczenia zwyrodnien a inne po wypadkach. Po wypadkach jak najwiecej rehabilitacji. Jak bylam dwa lata temu w sanatarouim, wiekoszc ludzi byla po roznych wypadkach i dlatego miala problemy z kregoslupem. Wiec, moze faktycznie blokady sa z tego powodu odradzane. Tylko cwiczenia, rozne formy rehabilitacji. Do sanatorim wiec byloby wskazane jechac, tez jezdza studenci. Kawusiu, masaz , jak pomaga, stosuj go. Wszystko co przynosi ulge wskazane jest. Masowanie, oklady...Tyle,ze to trzeba dzien w dzien a nie z doskoku robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Zazizaza - ja na szczęście oglądałem bez 3D :D biletów brakło. Też jestem ciekaw jak oni to z tygrysem nakręcili. A Hobbit? jakoś 10 lat temu Władcy Pierścieni jakoś zrobiły na mnie wrażenie, a tu jakby tego wrażenia zabrakło. Chociaż koledze podobało się bardziej niż trylogia, której nie lubił. A i racja - lepiej wyjść do kina, niż siedzieć w domu, chociaż tam też siedząco. Ja sobie popodwijałem kurtkę i prawie tam leżałem ;) Co u mnie? otóż dziś zacząłem znów pola magnetyczne, prądy i laser. Na razie, w stosunku do chociażby wczoraj, gdzie bóle odzywały się w małym palcu u nogi, czuję się dobrze. W zasadzie odczułem, że jest trochę lepiej jak wracałem do domu, bo szedłem na pieszo 45 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Zazizaza - ja na szczęście oglądałem bez 3D :D biletów brakło. Też jestem ciekaw jak oni to z tygrysem nakręcili. A Hobbit? jakoś 10 lat temu Władcy Pierścieni jakoś zrobiły na mnie wrażenie, a tu jakby tego wrażenia zabrakło. Chociaż koledze podobało się bardziej niż trylogia, której nie lubił. A i racja - lepiej wyjść do kina, niż siedzieć w domu, chociaż tam też siedząco. Ja sobie popodwijałem kurtkę i prawie tam leżałem ;) Co u mnie? otóż dziś zacząłem znów pola magnetyczne, prądy i laser. Na razie, w stosunku do chociażby wczoraj, gdzie bóle odzywały się w małym palcu u nogi, czuję się dobrze. W zasadzie odczułem, że jest trochę lepiej jak wracałem do domu, bo szedłem na pieszo 45 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×