Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość Marusia333
Cześć kochani. Dołączam się do grona walczących z rwa. Wczoraj zrobiłam prywatnie rezonans ledzwi i mam dwie przepukliny. Teraz walczę z szyjnym i ledzwiowym. Jest napisane ze mam szerokopostawne wypukliny modelujace worek oponowy nieznacznie zwężajac kanał. No i zniesiona lordoza oczywiście. O uciskach nic nie napisali więc może nie jest tak źle? Muszę koniecznie pogadać z jakimś lekarzem bo rwa się zaczęła po pływaniu na basenie ( na plecach), w trakcie ciągnęła mnie stopa. Pózniej usiadlam w domu na kanapie z podkurczonymi nogami i siedzialam tak godzinę, i juz był koniec... Ból. Najgorzej jest gdy siedzę, kucam lub leżę z prostymi nogami. Prawie wcale się nie ruszam, bo nie wiem co robić żeby sobie pomoc a nie zaszkodzić. Macie jakieś rady lub sposoby jak sobie radzić, cżego unikać? Ja w ledzwiowych wogole się nie orientuje. Szyje juz sobie wypracowalam. Jeśli chodzi o instalacje to ja śpię na poduszce ortopedycznej pod szyja, z termoforem pod prawa strona tyłka i kopcem poduszek pod kolanami. :) próbowałam spać na ziemi ale po pól godzinie nie wyrabialam z bólu. A czy możliwe jest ze przy tych wypuklinacg ls4 ls5 bóle promieniują pod żebra, do pachwin i do brzucha? Sciskam was kochani mocno i myśle coby jakiegoś egzorcyste w końcu sprowadzić :)) Kustyk slonce mam nadzieje ze u Ciebie nadal dobrze i ze podejmiesz słuszna decyzje w sprawie operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani połamani:D Marusia❤️a więc tak...Ciesz się dziewczyno,że nie masz nigdzie ucisków,ja mam,promieniujący do nogi:( Co do sposobów unikania tego co złe dla lędźwiowego...Gdy się chcesz schylić,zawsze kucaj,nie rób gwałtownych skłonów,nie podnoś nic ciężkiego,zakupy do obu rąk,nigdy do jednej;) Skarpetki zakładaj na siedząco.Nigdy nie siedź z podkurczonymi nogami! Gdybym ja tak usiadła...ałć,wolę nawet o tym nie myśleć.Nie zakladaj też nogi na nogę...Oj dużo tego ale można to u siebie wypracować.Pozdrawiam i trzymaj się:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Ime, może i to śmieszne, ale kolorowo wczoraj nie było. A po spacerze to w ogóle - macie wrażenie, że lecicie na jedną stronę? bo ja przechodząc głównie na pasach mam takie wrażenie, że mnie coś ciągnie na prawo :o Zazizaza - niestety nic z tym nie robię. Nikt mi nic nie mówi(ł) na ten temat. A ta rwa to nie jest uzależniona od pogody? u mnie od razu strasznie się wypogodziło, mówili mi, że przy nagłych skokach tak może być :| Marusia - pływałaś od czasu do czasu, czy wyczynowo? Bo ja ostatnio słyszałem taki przypadek, że dziewczyna nastoletnia pływała wyczynowo i kręgosłup padł, dziewczyna się załamała, bo pływanie to jest sport jej życia. Tak jak ja na rowerze - wstrząsy, długie, 30km jazdy no i potem zakaz i stopniowo coraz mniej, tak że od IX nie jeżdżę. A tak mi brakuje sportu że masakra. Czuję się dość słabo fizycznie. Nie napisali nic o ucisku, ja niestety mam, a objawił się on od razu w nodze. Przy dyskopatii lędźwiowej bóle promieniują głównie do pachwin, choć ja czuję np. mrowienie w lewej łopatce, w pachwinach tylko czasem mrowienie. Brzuch nigdy mnie nie bolał, żebra też nie. Myślę, że na razie leżeć, jeśli ciągle rwie. Resztę pięknie wyłożyła Ime :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem "kochany",wiem ale tak fajnie to opisałeś:D,że jakoś tak sam mi się banan na gębie zrobił;) Z tym lataniem w jedną stronę to Ci powiem,że coś w tym jest niestety.I też uprawiałam sport wyczynowo,lekkoatletykę a zimą narty biegowe..Brakuje mi tej adrenalinki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marusia333
Hej, nie pływałam wyczynowo :)) byłam pierwszy raz na basenie od roku i pływałam tylko na plecach, ale może juz się cos działo bo od jakiegoś czasu czułam mrowienie w dużym palcu. Jeśli chodzi o ucisku to nic nie napisali, dlatego pytalam czy według was opis rezonansu nie wyglada aż tak źle bo wiem ze trochę się na tym znacie :)) chciałam się pocieszyć :)) a u was było napisane ze uciska? A co znaczy to modelowania worka oponowego? nie napisali o ucisku ale ja czuje ból. Ciagle mnie rwie, ale najgorzej jet gdy leżę na boku, długo chodzę lub siedzę. Na szczęście ból nogi i stopy narazie ustąpił ale niesamowicie rwie mnie dupsko. Właśnie wróciłam z zakupów i dupa aż puchnie z bólu. Chciałam zapytać w jakiej pozycji spędzacie czas w domu? Np oglądacie tv, albo jak odwiedzacie kogoś? Bo ja nie mogę wysiedziec dłużej niż 20 min :(( staram się jak najwiecej leżeć. Aaaa i jak to jest z grupa inwalidzką? Czy szanse są tylko po operacji? Ktoś tu niedawno pisał ze sporo korzyści jest z tego. Jeśli chodzi o zmiany pogody to ja nie wiem, mnie boli najmocniej gdy przeciaze kręgosłup, chyba aura nie ma wpływu :)) Ime a Ciebie jak długo ta rwa trzyma?? Zazaizaza to Ty kiedyś pisała ze lezalas kilka tygodni na podłodze? Jeśli tak to jak dalas radę? Ja po chwili wymiękam z bólu, więc gdy tak sobie cierpialam na tych panelach to byłam pełna podziwu dla Ciebie :)))) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marusia333
Ime dziekuje za rady :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marusiu❤️nie ma sprawy;) Nie powinnaś za długo leżeć,trzeba się ruszać.Lekkki spacer ale dłuższy,bez forsowania się.Pytasz o czas spędzany w domu albo u kogoś...W domu się ruszam,u kogoś nie wypada się kręcić w kółko;)Najlepiej usiąść w pozycji żeby plecy nie wpadały Ci w fotel czy inny mebel.Prosto ma być.I jak mówiłam nie zakładaj nogi na nogę.Gorzej gdy się ma spódniczkę na sobie:D:D O rencie nie wiem,sama chcę dopiero spróbować w tym temacie.No i myślę,że orbiterek,który posiadam to dobra inwestycja:)Miłego weekendu wszystkim:D Bez bólu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Ime, czasem mi się udaje niektórych do śmiechu doprowadzić ;)) Marusiu - to możliwe, skoro miałaś mrowienie już w palcu. Tak samo jak mnie niepokoi to w łopatce, co prawda czasami je mam. A w rezonansie jak napisali? przepukliny, czy wypukliny? mi np. napisali masywna protruzja uciskająca worek oponowy i korzenie nerwowe w lewym zachyłku. W worku oponowym idzie rdzeń kręgowy - ale do bodajże 1go/2go kręgu lędźwiowego. Modelowanie oznacza, że ucisk jest duży, że worek zniekształca się i może to powodować zaburzenia tzw. ogona końskiego. Zresztą ja mam sam ucisk, bez modelowania, i mi się pytali czy zaburzeń nie miałem. W ogóle im ból jest wyżej, to podobno (tak mi mówiła dr) że lepiej, bo to znaczy, że krążek się centralizuje. Jak spędzam czas w domu? Najlepiej w pozycji krzesełkowej leżąc na podłodze - uda i kolana zgięte w 90 stopni. Poza tym leżę na podłodze (to zależy od dnia), siedzieć staram się prosto. W ogóle jak gdzieś jadę (a ostatnio raczej były to rozmowy kwalifikacyjne niż odwiedziny), to jak posiedzę i potem wstanę to jest mi lepiej. Wszystko chyba zależy od krzesła. A jak nie, to chodzę po mieszkaniu, wygodnie jest mi np. siedząc w autobusie miejskim. Ja np. normalnie chodziłem, funkcjonowałem jak brałem tabletki w fazie ostrej. Aha, na panele sobie coś podłóż, ja leżę na dywanie i jest spoko. A jak napisałaś o tym basenie, to aż się zatrwożyłem, bo nie dość, że boję się wody, to jeszcze będę musiał wziąć mini - kurs pływania, by na basenie się nie utopić tak od razu ;) Udanej niedzieli życzę Państwu, na dziś dość siedzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marusia333
Panie z dyskopatia to mnie zasmuciles pisząc o tym worku oponowym, aż mnie ciarki ze strachu oblecialy. Napisali ze na poziomach ls4 i ls5 widoczne są szerokopostawne wypukliny modelujace worek oponowy, nieznacznie zwężajac kanał kręgowy. Czyli to oznacza ucisk? Mnie boli od kosci ogonowe, przez tylek, noge az do stopy. Zaczynam się martwić :(((( ehhhhh Rownież dobrej nocy życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Skoro aż idzie nisko w stopę, to ucisk niestety jest :( ja mam w zasadzie tak samo, choć w stopie rzadko mi się objawia. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Piszę post pod postem ale trudno. Jestem po wizycie u mojej pani dr. 3 skierowania. Masaż ręczny - zapisałem się na lipiec, chyba dociągnę do tego czasu. Krioterapia i prądy - krio miał może ktoś? I ćwiczenia w basenie - podobno w przychodni jednej przyszpitalnej takie robią. Skoczę więc się dowiedzieć w tym tygodniu. Poza tym mam dalej robić ćwiczenia te które mam, a masażysta: jacuzzi tak tak tak, rower na razie nie, siłownia - tylko pod okiem fizjoterapeuty i trenera w jednym. Więc działamy i walczymy dalej. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marusia333
Cześć, u mnie raz lepiej a raz gorzej czyli jak zwykle :)) na szczęście ból nogi odpuścił. Rwie mnie posladek i pachwina jak dłużej pochodzę, siedzę lub wykonam zły ruch ale gdy leżę to przechodzi. Za dwa dni mam wizytę u lekarza, jeśli uzna ze nic mi nie grozi to podjęłam decyzje ze jadę na 5 dniowy turnus do centrum terapii manualnej o bardzo dobrej renomie. Sporo to kosztuje ale muszę cos ze sobą zrobić bo wegetacja nie przynosi pozytywnych skutków, wręcz odwrotnie... Siadają mi kolejne części kręgosłupa. Czuje ze mięśnie prxykregoslupowe mam jak z waty. Stanie, chodzenie, siedzenie.., wszystko mnie męczy. Wczoraj odmowilam tez gdy dostałam propozycje nowej pracy. Jestem wściekła na siebie bo to była niepowtarzalna okazja, ale co z tego skoro fizycznie nie czuje się na siłach :( Panie z dyskopatia masażu nie miałam, za to krioterapie i tens. Ja akurat nie odczuwalam żadnej różnicy ale wiem ze niektórzy sobie chwalą. Jeśli chodzi o basen to nic nie powiem bo wiesz jak u mnie było :)) ale to pewnie moja wina. Dorwalam się jak głodny do chleba, ale pod okiem terapeuty to chyba dobra sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Marusiu - gadałem z masażystą i doktor, więc chyba znają się na rzeczy. Mnie rano trochę bolał pośladek, po spacerze do marketu mi przeszło. I się tu zacząłem zastanawiać, czy nie chodzić na siłownię, ale tylko spacerować na bieżni. W taką piękną pogodę nawet mi się nie chce wynurzyć nosa z domu, a wczoraj prawie tańczyłem na chodnikach. Doktor powiedziała, że jak dostanę zabiegi w basenie, to może się obejść bez nauki pływania. Ale pierw raczej jacuzzi ;) aha, masażysta mi powiedział, że w wodzie też trzeba uważać - by nie spadło na nas 1000 litrów wody na raz ;) I dodał, że niestety tak już teraz będzie. Raz lepiej, raz gorzej. Więc wszystko jest dla nas, tylko z umiarem. Nawet przysiad - zademontrował mi, że powinno ręce się wyprostować na boki, bo wtedy jest mniejsze obciążenie kręgosłupa :) A mięśnie przykręgosłupowe ja z kolei czuję sztywne, zwłaszcza w lędźwiach. Pozdraawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga68
Marusiu o jakim centrum terapii manualnej piszesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dostalam wynik tomografu, czy moge prosic o wyjasnienie czy moja przepukilna i wypuklina kwalifikuje sie do operacji:Na poziomie L4-L5 niewielka uogólniona wypuklina pierścienia włóknistego z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem obu otworów międzykregowych. Na poziomie L5-S1 tylna, lewoboczna przepuklina jadra ze zwapnieniami z tednencją do sekwestru dolnego z impresją worka oponowego i zwęzeniem lewego otworu miedzykręgowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Najlepiej będzie jak w tej sprawie wypowie się neurolog. L5/S1 wygląda poważniej, zwłaszcza, że część jądra chce się urwać (sekwestracja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a jak się urwie i wpadnie do kanału to może sparaliżować tak powiedział neurochirurg, który mnie operował,że miałam bardzo dużo szczęścia,że nie wystąpił paraliż bo mi właśnie taki kawałek się urwał i wpadł do kanału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanecznik
Witam,jeżeli ktoś już wypróbował ten lek na na obkurczenie/likwidację przepuklin z Rosji to bardzo proszę o nazwę i jakieś sprawdzone dane. Mam stwierdzone 3 przepukliny 2 lewoboczne małe na poziomie lędźwiowo-krzyżowym i 3 9mm w kanale L4-L5 i ciągłą rwę.Tak jak wielu z Was pisało kolejki na operację są koszmarne rejestrowałam się w listopadzie termin sierpień 2013! Ale nie poddaję się miesiąc zabiegów u chiropraktyka bańki chińskie, rozciąganie powięzi,leżenie na ławeczce głową w dół by rozciągnąć przestrzenie sprawiło że wciąż chodziłam z mniejszym lub większym bólem.Te zabiegi brałam w listopadzie.MCKenzy już w lipcu nie pomagał. Najgorszy był grudzień wygięcie totalne wypchnięte biodro i przekrzywiona miednica rwa,że środki przeciwbólowe w nocy nie pomagały. Znajoma która 10 lat temu przeszła 1 operację przepukliny miała kwalifikację na kolejną dała mi namiar na lekarza neurologa,który leczy kręgosłup akupunkturą.jej wystarczyło 12 zabiegów bo miała swieza sprawę ,ale nie chodziła.Ja mam stan przewlekły,ale po pierwszym zabiegu wyprostowałam się z przekrzywienia rotacyjnego miednicy i dostałam symetryczne wcięcia po 2 odstawiłam leki przeciwbólowe nie mogę powiedzieć,że w ogóle nie boli ale z bólem da się wytrzymać ,są lepsze i gorsze dni.Drętwienie nogi też się pojawia w ciągu doby ale nie rwie ciągle.teraz pracujemy nad odbudowaniem lordozy ,bo jej to już w ogóle nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanecznik
chciałabym jeszcze coś dodać ,co na mnie się sprawdziło.Kazano mi miejsca rozgrzewać ,ciepłe wręcz gorące kąpiele,okłady poduszka elektryczna itp jeżeli metody wygrzewania sprawdzają się przy zapaleniu nerwu kulszowego bez przepuklin to w moim przypadku gdy ta wewnątrz kanału jak określił neurochirurg zajmuje 80% procent światła totalnie wywoływało odwrotny skutek>Mogę iść na basen ale nie jacquzzi za ciepło! prysznic nie kąpiel ! Trzymać ciepło ale nie przegrzewać i to się sprawdza,po przegrzaniu owszem jakiś czas ulga ale potem wzmorzony bół! tak prosto rozumując ciepło rozszerza zatem rozszerza również przepukliny ,które dają większy ucisk na nerwy i ból!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wsrod Was po raz pierwszy. przeczytalam niemal caly watek i mimo ze trudno mi teraz okielznac to wszystko czyli kto jak i od kiedy choruje bardzo sie do Was zblizylam i czuje mniej osamotniona. mam 44 lata. niby od 8 lat choruje ale tak naprawde od 21 listopada wiem co to dyskopatia. wczesniej byly incydenty 2-3 tygodniowe ktore na zwyklych lekach lub prawie bez mijaly jak zly sen. ten jest inny z objawami korzeniowymi ktorych nigdy nie doswiadczalam. sklonilo mnie to do zrobienia MR wynik dyskopatia wielopoziomowa niby o miernym nasileniu. wypukliny wszystkie na lewo z czego L4-L5 z uszkodzonym czesciowo pierscieniem wloknistym, modeluje worek oponowy i zweza l.kanal korzeniowy w bliskim sasiedztwie nerwu i to daje mi najbardziej popalic bo wykazala to blokada diagnostyczna natomiast L5-S1rowniez w wypuklina na lewo i do tylu ktora zweza l. kanal korzeniowy z odcinkowym modelowaniem nerwu. nie operacyjne bo za male. wiertarki igly szpilki i srubokrety to staly zestaw narzedzi w moich plecach. korzeniowy bol do l. posladka, guza kulszowego, okolicy krocza, dalej co dziwne nie tylno bocznej strony uda ale tylnej srodkowej strony uda oraz zewnetrznej spodniej czesci stopy. stopa o dziwo byla pierwszym objawem juz rok temu ale nie tak dokuczliwym... wiazalam to z plaskostopiem poprzecznym ktorego nie mam. po rozchodzeniu z rana zawsze boli mocno potem przestaje bolec lub boli lekko. wzmaga sie przy dluzszym siedzeniu lub chodzeniu. tzn od ponad dwoch miesiecy chodze niewiele tylko po domu. jestem technikiem fizjoterapii i wstyd mi bo nie mam prawie zadnego doswiadczenia w tym temacie. Pracuje w szpitalu z pacjentami kardiologicznymi oraz po zabiegach kardiochirurgicznych i tylko ta dziedzina nie jest mi obca. lajtowe incydenty ktore mialam z kregoslupem nie wzmogly nigdy mojej czujnosci. otworzylam oczy dopiero teraz. moj kregoslup podobno nie wyglada zle... wszystko do rehabilitacji tylko jakiej jesli kazde wyjscie z domu prowokuje duze dolegliwosci. pozycja siedzaca to najwiekszy koszmar. teraz juz jest lepiej bo siedze okolo 10 minut bez wiekszego bolu. w lezeniu na wznak z plecow pod cisnieniem chce sie wydostac cos na ksztalt dmuchanego balonu. w pozycji na prawym boku pieka i ciagna korzonki a na lewym piecze skora z boku l. uda oraz pobolewa tyl uda. jeden z neurochirurgow proponuje mi maloinwazyjny zabieg PLDD. tzn. przezskorna laserowa dekompresja dysku - nie wiem co o tym myslec. chce wrocic do pracy ale prace mam taka a nie inna i wiem ze na chwile obecna nie poradze sobie. czy objawy korzeniowe spowodowane uciskiem wycisza sie kiedys? ... wiem ze nie zatrzymam dyskopatii ale moze nerw sie jakos adoptuje do zmienionych nieco warunkow i odpusci? bo przeciez ucisk rozumiem to ucisk tzn jest i juz wiec jak bedzie? pytam siebie co dzien przed pojsciem spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wsrod Was po raz pierwszy. przeczytalam niemal caly watek i mimo ze trudno mi teraz okielznac to wszystko czyli kto jak i od kiedy choruje bardzo sie do Was zblizylam i czuje mniej osamotniona. mam 44 lata. niby od 8 lat choruje ale tak naprawde od 21 listopada wiem co to dyskopatia. wczesniej byly incydenty 2-3 tygodniowe ktore na zwyklych lekach lub prawie bez mijaly jak zly sen. ten jest inny z objawami korzeniowymi ktorych nigdy nie doswiadczalam. sklonilo mnie to do zrobienia MR wynik dyskopatia wielopoziomowa niby o miernym nasileniu. wypukliny wszystkie na lewo z czego L4-L5 z uszkodzonym czesciowo pierscieniem wloknistym, modeluje worek oponowy i zweza l.kanal korzeniowy w bliskim sasiedztwie nerwu i to daje mi najbardziej popalic bo wykazala to blokada diagnostyczna natomiast L5-S1rowniez w wypuklina na lewo i do tylu ktora zweza l. kanal korzeniowy z odcinkowym modelowaniem nerwu. nie operacyjne bo za male. wiertarki igly szpilki i srubokrety to staly zestaw narzedzi w moich plecach. korzeniowy bol do l. posladka, guza kulszowego, okolicy krocza, dalej co dziwne nie tylno bocznej strony uda ale tylnej srodkowej strony uda oraz zewnetrznej spodniej czesci stopy. stopa o dziwo byla pierwszym objawem juz rok temu ale nie tak dokuczliwym... wiazalam to z plaskostopiem poprzecznym ktorego nie mam. po rozchodzeniu z rana zawsze boli mocno potem przestaje bolec lub boli lekko. wzmaga sie przy dluzszym siedzeniu lub chodzeniu. tzn od ponad dwoch miesiecy chodze niewiele tylko po domu. jestem technikiem fizjoterapii i wstyd mi bo nie mam prawie zadnego doswiadczenia w tym temacie. Pracuje w szpitalu z pacjentami kardiologicznymi oraz po zabiegach kardiochirurgicznych i tylko ta dziedzina nie jest mi obca. lajtowe incydenty ktore mialam z kregoslupem nie wzmogly nigdy mojej czujnosci. otworzylam oczy dopiero teraz. moj kregoslup podobno nie wyglada zle... wszystko do rehabilitacji tylko jakiej jesli kazde wyjscie z domu prowokuje duze dolegliwosci. pozycja siedzaca to najwiekszy koszmar. teraz juz jest lepiej bo siedze okolo 10 minut bez wiekszego bolu. w lezeniu na wznak z plecow pod cisnieniem chce sie wydostac cos na ksztalt dmuchanego balonu. w pozycji na prawym boku pieka i ciagna korzonki a na lewym piecze skora z boku l. uda oraz pobolewa tyl uda. jeden z neurochirurgow proponuje mi maloinwazyjny zabieg PLDD. tzn. przezskorna laserowa dekompresja dysku - nie wiem co o tym myslec. chce wrocic do pracy ale prace mam taka a nie inna i wiem ze na chwile obecna nie poradze sobie. czy objawy korzeniowe spowodowane uciskiem wycisza sie kiedys? ... wiem ze nie zatrzymam dyskopatii ale moze nerw sie jakos adoptuje do zmienionych nieco warunkow i odpusci? bo przeciez ucisk rozumiem to ucisk tzn jest i juz wiec jak bedzie? pytam siebie co dzien przed pojsciem spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wsrod Was po raz pierwszy. przeczytalam niemal caly watek i mimo ze trudno mi teraz okielznac to wszystko czyli kto jak i od kiedy choruje bardzo sie do Was zblizylam i czuje mniej osamotniona. mam 44 lata. niby od 8 lat choruje ale tak naprawde od 21 listopada wiem co to dyskopatia. wczesniej byly incydenty 2-3 tygodniowe ktore na zwyklych lekach lub prawie bez mijaly jak zly sen. ten jest inny z objawami korzeniowymi ktorych nigdy nie doswiadczalam. sklonilo mnie to do zrobienia MR wynik dyskopatia wielopoziomowa niby o miernym nasileniu. wypukliny wszystkie na lewo z czego L4-L5 z uszkodzonym czesciowo pierscieniem wloknistym, modeluje worek oponowy i zweza l.kanal korzeniowy w bliskim sasiedztwie nerwu i to daje mi najbardziej popalic bo wykazala to blokada diagnostyczna natomiast L5-S1rowniez w wypuklina na lewo i do tylu ktora zweza l. kanal korzeniowy z odcinkowym modelowaniem nerwu. nie operacyjne bo za male. wiertarki igly szpilki i srubokrety to staly zestaw narzedzi w moich plecach. korzeniowy bol do l. posladka, guza kulszowego, okolicy krocza, dalej co dziwne nie tylno bocznej strony uda ale tylnej srodkowej strony uda oraz zewnetrznej spodniej czesci stopy. stopa o dziwo byla pierwszym objawem juz rok temu ale nie tak dokuczliwym... wiazalam to z plaskostopiem poprzecznym ktorego nie mam. po rozchodzeniu z rana zawsze boli mocno potem przestaje bolec lub boli lekko. wzmaga sie przy dluzszym siedzeniu lub chodzeniu. tzn od ponad dwoch miesiecy chodze niewiele tylko po domu. jestem technikiem fizjoterapii i wstyd mi bo nie mam prawie zadnego doswiadczenia w tym temacie. Pracuje w szpitalu z pacjentami kardiologicznymi oraz po zabiegach kardiochirurgicznych i tylko ta dziedzina nie jest mi obca. lajtowe incydenty ktore mialam z kregoslupem nie wzmogly nigdy mojej czujnosci. otworzylam oczy dopiero teraz. moj kregoslup podobno nie wyglada zle... wszystko do rehabilitacji tylko jakiej jesli kazde wyjscie z domu prowokuje duze dolegliwosci. pozycja siedzaca to najwiekszy koszmar. teraz juz jest lepiej bo siedze okolo 10 minut bez wiekszego bolu. w lezeniu na wznak z plecow pod cisnieniem chce sie wydostac cos na ksztalt dmuchanego balonu. w pozycji na prawym boku pieka i ciagna korzonki a na lewym piecze skora z boku l. uda oraz pobolewa tyl uda. jeden z neurochirurgow proponuje mi maloinwazyjny zabieg PLDD. tzn. przezskorna laserowa dekompresja dysku - nie wiem co o tym myslec. chce wrocic do pracy ale prace mam taka a nie inna i wiem ze na chwile obecna nie poradze sobie. czy objawy korzeniowe spowodowane uciskiem wycisza sie kiedys? ... wiem ze nie zatrzymam dyskopatii ale moze nerw sie jakos adoptuje do zmienionych nieco warunkow i odpusci? bo przeciez ucisk rozumiem to ucisk tzn jest i juz wiec jak bedzie? pytam siebie co dzien przed pojsciem spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Witamy nowych forowiczów! Hanecznik - mi ciepło w ogóle nie pomagało. Objawy wręcz się nasilały. Prysznic i tak brałem już od paru lat, zamiast kąpieli, więc nie mam z tym problemu. Nie wiem jak zadziała na mnie mrożenie, czy w ogóle pomoże, natomiast wiem, że ciepło dla mnie nie jest. Raczej temperatura zbliżona do temperatury ciała jest ok. Tego specyfiku z Rosji nie miałem i nawet pierwsze o nim słyszę. Asiek1969 - ja tak samo mam. Jak się rozchodzę, to jest ok, a jak nie to klapa. Wczoraj wsiadłęm na rower stacjonarny, poczułem ulgę i bóle łapały mnie tylko w momencie wstawania. Noc bez dolegliwości, kładę sobie zrolowane w wałek koce pod kolana. Trochę pomaga. Pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniva
Witam wszystkich po dłuższej przewie... To już ponad dwa mies po operacji. Czuje sie niezle choć do ideału dużo brakuje. Zbyt długie lezenie w łóżku spowodowało zanik mięśni ale walczę ostro na basenie i chodzę na rehabilitację. Poza tym ze rano nie mogę wstać z łóżka wszystko ok i wróciłem nawet do pracy. Wszystkim chętnym z Krakowa lub małopolski oferuje pomoc techniczną, np dojazdy lub inne wsparcie ponieważ poruszam sie zawodowo po całym województwie. Proszę śmiało pisać... Pozdrawiam wszystkich gorąco Michal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
O Michał! odezwałeś się, aż byłem ciekaw co u Ciebie ;) Ja sobie załatwiłem "ćwiczenia w basenie" - jak na dwa ośrodki (!) w Łodzi mam nawet szybki termin: zaczynam od 25 lutego, 3 razy w tygodniu, 10 seansów po 30 minut. Mają mi tam pokazać ćwiczenia, mam nadzieję, że dam radę. Gorzej sprawa wygląda z krioterapią. Najwcześniej na razie to czerwiec, a wolałbym w kwietniu/maju, jeszcze będę szukać. Pozdrówki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do marusia333 tez mam bole z L-4 L-5 dosc wysoko. opasujacy bol przy zebrach oraz skrecajacy do okolic brzucha przy talii. to podobno sa objawy dosc charakterystyczne dla tego segmentu. mnie dodatkowo atakuje okolica w kroku oraz szczypie boczna powierzchnia uda. boli tez stopa szczegolnie rano przy rozchodzeniu. oprocz tego dokucza mi tez poziom L5-S1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkim.Michał❤️czyli nie jest tak źle,co? Kraków,powiadasz...Dlaczego tak daleko?:) Chętnie bym skorzystała ale jestem z Pomorza:( Trochę zazdroszczę,że jesteś po...Ale cieszę się,że wracasz do formy:D Pozdrawiam towarzystwo🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znow nie przespalam polowy nocy. czy takie wypukliny sa rzeczywiscie czasem gorsze od przepuklin? mam sasiada ktory mial przepukline jadra miazdzystego do operacji. kilka oderwanych srednich sekwestrow. walczyl z rwa. na zabieg czekal wiele miesiecy prawie rok poniewaz udawalo mu sie przy tym wszystkim chodzic. jak sie pozniej okazalo bole powoli po wielu m-cach ustapily zupelnie. w kolejnym MR okazalo sie ze sekwestry zmniejszyly sie na tyle ze nie ucislaly juz na korzen nerwowy. sasiad od 6 juz lat zyje bez bolu i jest bardzo aktywny. natomiast taka wypuklina na pewno nie wysuszy sie i czlowiek skazany jest zyc z uciskiem przez cale zycie? tzn z bolem. a moze jednak jest tak ze nawet jesli jest ucisk to bol kiedys po prostu minie? powiedzcie prosze macie takie doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reddick
witam, znalazlem znakomity i skuteczny program do rzucenia palenia, sprawdz sam...... www.cotyrobisz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Też czytałem, że przepuklinę lepiej się leczy od wypukliny. Przykład - moja mama: miała już opadanie stopy, ćwiczenia doprowadziły do powrotu do pełnej sprawności w 3 - 6 miesięcy. Nie to co ja - rok minął, ale dolegliwości ostatnio (od soboty) czuję bardzo rzadko. Też pół nocy dziś nie spałem. Ale z powodu zęba, który jest do usunięcia, a właśnie się tak odezwał, że boli aż w żuchwie. Na szczęście jutro mam zaplanowaną wizytę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×