Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Jakos daje rade, na chwile obecna jestem w polsce. Tutaj piersiowy mi nie doskwiera sama jestem zdziwiona bo w anglii czasami odchodze od zmyslow. WCZESNIEJ problemow z kregoslupem nie mialam to odp. dla Boa. W Polsce boli mnie ledzwiowy gdzie mam 2 bulging dyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Wywołany odpowiadam :D Udzielam się mało, bo mi doskwiera brak czasu ;) Tzn. wczoraj zamiast siedzieć przed kompem, wieczorem z kumplem pojechałem sobie do największego łódzkiego parku i chodziliśmy po alejkach. Czułem się cudownie, zero objawów, w nocy też. Dziś w ciągu dnia różnie. Zwykle siedzę na necie przed leżeniem w łózku, chyba muszę zmienić pory przebywania w świecie wirtualnym ;) Asiu. W stopie od 3 dni nie łapią, najdalej mam na łydce, ale na jej samej górze, w zasadzie pod kolanem. Najbardziej mnie łapią jak wstaję, jak nerw się rozciąga. Najgorzej właśnie jak się zasiedzę/zależę. Skręty mam zakazane od początku samego. Jedno ćwiczenie, które wykonywałem, to leżenie na plecach, nogi 90 stopni i powoli je daję w bok; raz nogi na prawo, raz na lewo, ale ostatnio nie robię tego ćwiczenia :p myślę, że najbardziej mi dają na plus spacery, a na minus prowadzenie samochodu, wystarczy, że źle wsiadę i cyrk się zaczyna :P Choć u kolegi w aucie siedziało mi się świetnie ;) W ogóle aktualnie mam Tensy od wczoraj, rozluźniają mnie trochę w lędźwiach; a czy ktoś z Was może źle się czuł po Mydocalmie? w sensie ostrzejsze objawy? Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktoś może ćwiczenia, jakie sie powinno wykonywac w domu po operacji kregosłupa, niestety nie dostałama takich, a wiem,ze nie którzy dostawali po wyjscu ze szpitala, jeżeli ktoś ma to bardzo proszę podać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
Kochani za 2 godziny neurolog... trzymajcie kciuki :-) mam nadzieje ze nie nastraszy mnie za bardzo bo w ciagu 5 minut zejde na zawal :-) Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
Ju po neurologu. Pani doktor uwaza ze stan zapalny przy rwie kulszowej ktora przeszlam spowodowal ze korzen nie wytrzymal i zostal porazony. Zapisala mi zastrzyki Milgamma, Nivalin oraz Dexaven. Martwi mnie to ze powiedziala ze nerw mogl zostac uszkodzony TRWALE... jezeli tak jet... no coz bede musiala nauczyc sie z tym zyc. A szkoda bo przeszkadza mi to utykanie, chodzic szybko nie moge o bieganiu w ogole nie ma mowy. W niedziele rezonans... choc pani doktor watpi zeby byl jakis ucisk... calkowity brak bolu za tym przemawia oraz pelna ruchomosc kregoslupa, jak u zdrowej osoby. Rodzina pociesza mnie ze sa gorsze choroby, jak aamputacje, nowotwory itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
Witam. chciałam opisac moje problemy z kręg. Nie pisałam wczesniej bo nie chciałam mącic boa w głowie. Otóz 12 lat temu przeszłam potworny atak rwy, leczyłam sie prawie pół roku farmakol. pozostało mi zdretwienie zewnetrznej strony całej nogi i palców. Jakos sie do tego pzryzwyczaiłam, chociaz nie powiem że było łatwo. W miedzy czasie miałam umiarkowane problemy z rwą, do momentu kiedy w nocy zadzwonił mi ktos do drzwi, wtedy sie zerwałam nagle, przezyłam piekło. Teraz jest dobrze , ale pozostały mi dwie nogi odretwiałe.Myslę że gdyby wtedy ktos mna pokierował nie doszło by do tego.Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolanku przeszlas ogromnie duzo. rozumiem to bardzo dobrze bo sama doswiadczylam sporo bolu. jak to sie jednak stało ze nikt Tobą nie pokierowal, nie zmusil do reakcji. lekarze ktorzy aplikowali Ci leki? przypuszczam ze jak na tamte czasy mowilo sie o zabiegach tego typu ze to ostatecznośc. mimo wszystko lekarzom sie dziwie. ile lat temu mialas zabieg? pytam bo jak piszesz ataki te mialas 12 lat temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
Dzieki... wiesz same dretwienie to w zasadzie nic... dopoki nie dotkne lydki w ogole o tym zapominam. Denerwuje mnie najbardziej to ze nie moge stanac na palcach a co za tym idzie zle mi sie chodzi oraz miesnie posladka niepracujace :-) jeden moge spiac i jest twardy jak kamien a drugi flak :-) no ale zobaczymy, nie trace nadziei ze byc moze z czasem bedzie lepiej. Jakos na razie nie dopuszczam do siebie mysli ze tak moze byc na stale... nastepna rzecza jest to ze dopoki nie mam wyniku rezonansu tak naprawde nic nie wiem...byc moze jednak jest ucisk na nerw i da sie to wszystko odwrocic operacyjnie lub jakos inaczej. Przede mna jeszcze kilka dni czekania... ale staram sie nie denerwowac, zreszta neurolog tez powiedziala ze moje nerwy i tak niczego nie zmienia a moga tez zaszkodzic bo czlowiek zestresowany duzo bardziej odczuwa niepokojace objawy. Nawet zjadlam dzis kolacje...az sama sobie sie dziwie :-) na pewno czuje sie odrobine lepiej poniewaz nie mam juz tak bardzo odretwialej stopy, czuje ja slabiej ale i tak lepiej niz kilka dni temu. Szkoda tylko ze na tych nieszczesnch palcach nie stane... ale moze z czasem...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
zabieg miałam w lipcu 2012, a wtedy tzn, 12 lat wstecz rzeczywiscie nikt nie wspomniał o operacji, a nawet o rezonansie, faszerowali mnie prochami ,zastrzykami. Musze powiedzieć zgodnie z prawdą że nie byłam świadoma swojego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
Zolan a mialas w ogole operacje czy poradzilas sobie bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
Przepraszam nie odczytalam postu... A jakie mialas objawy przed zabiegiem? Jestes zadowolona z jego efektow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boa posłuchaj uwaznie jak to moze byc. nie jestem neurologiem i nie znam sie na tych wszystkich objawach ale czytalam kiedys o tym ze nerw rdzeniowy moze byc roznie ucisniety tzn jego wlokna czuciowe lub ruchowe. czuciowe znajduja sie od strony grzbietowej kregoslupa a ruchowe od tzw strony brzusznej. podczas rwy moglo dojsc do duzego ucisku galazki czuciowej co moglo ja zaznaczam moglo calkowicie uszkodzic co tlumaczyloby zanik bolu. jest jednak ciut dalej galazka ruchowa, ktora z powodu przepukliny moze byc teraz uciskana. to tlumaczyloby ze nie mozesz stanac na palcach. ja poszlabym do szpitala zanim stopa zacznie opadac. nie boli Cie bo stracilas moze nerw czuciowy? ale masz jeszcze nerw ruchowy dzieki ktoremu chodzisz. lepiej to skonsultuj bo to nie zarty. martwie sie tam o Ciebie i niepokoja mnie te objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
Ta neurolog u ktorej bylam pracuje na oddziale neurologi w szpitalu w moim miescie. Wszystko co podaliby mi tam dostalam w zastrzykach. Nic innego nie zrobia... rezonansu rowniez nie bo musi byc zagrozenie zycia... a poza tym to naprawde fajna kobieta i ufam jej, jezeli twierdzi zeby nie panikowac to bede sie starala... juz pojutrze rezonans wiec nawet nie widze sensu jechac do szpitala, na operacje, jesli okaze sie niezbedna zawsze bedzie czas... jak stwierdzila neurolog co mialo zdretwiec to juz zdretwialo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
Asiek a Ty wlasciwiejakiemasz objawy? Jestes po zabiegu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
U mnie wszystko było nagle, w kregosłupie w ogóle nie czułam bólu tylko bolała mnie strasznie noga od posladka po spód stopy. z operacji jestem bardzo zadowolona tylko załuję że tak póżno na nia poszłam, Zadne lekarstwa juz nie działały, przeleżałam dwa tygodnie na neurologii, jak mogłam wstac wypisano mnie do domu, oczywiscie operację miałam komercyjna z uwagi na odległy termin, dopiero za miesiąc , Trafiłam tez na wspaniałego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
A gdzie ja mialas wykonywana? Pytam tak na wszelki wypadek gdyby u mnie okazalaby sie konieczna...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolan
Operował mnie doktor Chrzanowski w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
Oj to drugi koniec Polski. Ja jestem z Wejherowa niedaleko Gdyni, do wyboru mam albo szpital w Slupsku albo Gdansk.. no ale nad takim wyborem bede zastanawiac sie jesli zajdzie taka koniecznosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyskopataaa
Witam ja nie mogę stanąć na palcach od dwóch lat nawet operacja nie pomogła, też nie mam czucia w pośladku jakoś z tym żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
Witaj. A jest powod tego ze nie mozesz stanac na palcach? Ucisk na nerw? U Ciebie tez byl brak bolu i zdetwa lydka? Po jakim czasie miale/as operacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyskopataaa
Ucisk na nerw l5/S1 sekwestracja (pękł dysk) operacja w trybie pilnym 7 dni od pojawienia się bólu ja nie mogłem chodzić w ciągu tych 7 dni. Sadzę że masz ucisk na nerw czuciowy i ruchowy, kręgosłup nie musi boleć. A masz zaniki mięsniowe, zmniejszyła Tobie się łydka, udo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
Nie, nic z tych rzeczy. Miesnie uda i lydki pracuja tylko posladek nie, pewnie niedlugo zacznie wisiec... no i nie stane na palcach, czucie w stopie juz powoli wraca, lydki natomiast nie, moze minimalnie. Byc moze po rezonansie okaze sie ze tez mam sekwestracje... wtedy zaczne dzialac. Ale skoro neurolog uspokaja to staram sie nie panikowac. Czucie pewnie i tak juz nie wroci w pelni, tak jak u Ciebie nawet po operacji. Jak szybko po rezonansie znalazles sie na stole? I jak tam wrazenia zaraz po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyskopataaa
Następnego dnia po rezonansie byłem operowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyskopataaa
Ja nogę mam chudszą o kilka cm i oczywiście słabszą, miejscami drętwą, nerwy obumarły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
Pisales ze kegoslup nie musi bolec...nawet przy sklonach- az do ziemi, chora noge wyprostuje w czasie lezenia niemal pod katem prostym. I co to znaczy ucisk na nerw czuciowy? Ze tak naprawde boli a ja tego nie czuje??? Wydaje mi sie to niemozliwe... czuje rozciaganie kregoslupa, miesnie wokol itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
No i jeszcze czuje bol posladka po zastrzykach. I nie wiem czy to normalnie ale fizjoterapeta pow ze tak, miejsca z zaburzeniami czucia sa chlodniejsze niz reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
No i jeszcze czuje bol posladka po zastrzykach. I nie wiem czy to normalnie ale fizjoterapeta pow ze tak, miejsca z zaburzeniami czucia sa chlodniejsze niz reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:D Boa🌼właśnie przeczytałam,że mieszkasz w Wejherowie...;) To rzut beretem do mnie.Również mam do wyboru Słupsk albo Gdańsk.Po Milgammie rzeczywiście bolą cztery litery,wiem bo sama niedawno ją miałam.Jeśli możesz to rozmasowywuj te miejsca,najlepiej pod prysznicem bo łatwo dostać zrostów po tych zastrzykach;) U mnie nie najlepiej.Ręka odmawia posłuszeństwa,szyjny sztywny...Ale chyba się już do tego przyzwyczaiłam.Pozdrawiam Was ciepło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
Witam. Dzis na dodatek chyba zlapala mnie jakas infekcja, lub skutki uboczne dexavenu lub nivalinu. Mam lekko podwyzszona temperature, biegunke, wypieki na twarzy. Ale ogolnie czuje sie wzglednie dobrze. Temperatura byc moze tez od stresu nieodstepujacego mnie od 2 tygodni. Mam nadzieje ze niedlugo przejdzie... Jak myslicie od kregoslupa nie wystepuje podwyzszona temperatura prawda? Nic takiego nie znalazlam w internecie. Chyba mam juz jakas paranoje :-) lezakuje sobie dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boa0000
Ime a skad jestes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×