Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Witam serdecznie zagladnełam przypadkiem, może ktos mnie nieco uswiadomi w poniedziałek mam zgłosić się do szpitala- neurochirurgia- lekarz skierował na operację. Od przeszło 3 miesięcy ciagły ból, był okres że nie pomagały żadne prochy, teraz chociaż działają. 3 tygodnie temu wylądowałam na neurologii w stanie takim, że nie dało się mnie dotknąć, nie umiałam się ruszyć i wyłam z bólu, cały krzyż i w dół do lewej nogi, jakby mi na zywaca mięch od kości odrywali. Dopiero po blokadzie dooponowej ból zelżał na tyle, że mogłam się ruszać, skupił się w kostce. wraca już po przejsciu kilku kroków do posladka i łydki. Wypis- dyskopatia z duza przepukliną ( sekwestrem) uciska korzenie po lewej stronie, troche wiecej tego napisali, ale ja z ztego niewiele kumam :) Mam pytanie, jak taki zabieg wyglada, ile trwa pobyt w szpitalu i czego mogę się spodziewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulaaa80
Dzięki Ania35 :-) Ja jestem świeżo po operacji.Tak jak pisałam miałam sekwestrację jądra miażdżystego i okropne bóle.Przed operacją dostajesz magiczną tabletkę ,wcześniej trzeba zrobić sobie lewatywę.Potem kroplówka i maseczka do oddychania .Tego momentu juź zazwyczaj się nie pamięta.Mój zabieg trwał ok 3 godzin.Po operacji wybudzają i przewożą do sali pooperacyjnej na ok 2 godz.Cały czas dostaje się środki przeciwbólowe.Później w zasadzie cały czas się śpi.Jest się trochę obolałym,szwy ciągną ,ale to nic w porównaniu z bólem sprzed operacji.Jest też problem z przekręcaniem się na boki.Dzisiaj w drugim dniu jest lepiej.Mój lekarz powiedział zże mam zmiażdżony korzeń nerwowy i doszło do przesunięcia kręgu.Wyciągnął wylane jądro i odbarczył korzeń.Jutro będą mnie pionizować bo dziś przez bolącą nogę nie dałam rady.Noga na razie ciągnie ale nie jest źle .Nerwy były zbyt długo uciskane.Jeżeli jest wskazanie do zabiegu to nie ma na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulaaa80
W tutejszym szpitalu wypuszczają w 7 dobie po zabiegu jeżeli rana dobrze się zagoi oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo Wam wspolczuje..moj Maz to ma.. Prosze napiszcie w ktorym szpitalu w Warszawie najlepiej poddac sie tej operacji?bo slyszalam ze podobno warto "zoperowac sie" na Kondratowicza. Kam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wszystkim! :) jestem po zabiegu endoskopowym 25 lipca na dwoch poziomach. jestem jeszcze obolala. za wczesnie aby cokolwiek powiedziec. dzis będę miala usuwane szwy. znikla znienawidzona bolesna zeliwna tasma na kregoslupie ale zostalo w tym miejscu jeszcze napiecie. na granicy piersiowego z ledzwiowym. Czy Ty DYSKOPATIO PO CIAZY ;) uporalas sie z tym napieciem? mam to samo i nie wiem jak dlugo to trzyma. czy mial ktoś cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agulaaa80 gdzie w szpitalu jesteś? ja ide w poniedziałek, boje się jak diabli :( znaczy lewatywe trzeba sobie kupić? cewnik podłączali rozumiem.... zdrówka zyczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulaaa80
Leżę w Szczecinie na Unii Lubelskiej.Lewatywę dadzą Ci w szpitalu w buteleczce.Robisz ją sobie sama w łazience lub prosisz pielęgniarkę o pomoc.To nic strasznego a trzeba to zrobić bo po zabiegu się nie wstaje .Cewnik to też nic strasznego .Do operacji go nie miałam,ale po nie umiałam się wysikać do basenu i sama o niego poprosiłam.Jest wygodniej .Najgorzej jest do 2 dni po operacji .Człowiek jest zmęczony ,obolały ale to mija.Ja stanęłam dzisiaj na nogi bo wczoraj choć powinnam to ból nogi za bardzo mi dokuczał.Przestało boleć po lekkich ćwiczeniach rozciągających które pokazał mi rehabilitant.Uczę się chodzić na nowo ale nic mnie nie boli.Ciągną troszkę szwy i człowiek jest sztywny ale nie ma tego cholernego bólu.Nie wiem do jakiego szpitala Ty idziesz ale tutaj jest fantastyczna opieka.Nie bój się operacji.Nie ma czego.Odżyjesz i uwolnisz się od bólu.Gdybyś miała jakieś pytania to odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aż się z wrażenia zapomniałam zalogowac i pisałam wcześniej z gościa :) Dzięki za odpowiedź, jak wygląda lewatywa tudzięż cewnik wiem, miałam w ubiegłym roku zabieg ginekologiczny, wychodowałam sobie taka torbiel, że trzeba było z jajnikiem usunac. Więc ból po pokrojeniu mi obcy nie jest, co nie zmienia faktu, że i tak okrutnie się boję :/ wtedy 24 h bitego leżenia pod kroplówa z workiem na brzuchu, po tej mówisz że szybciej sie wstaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mieszkam w Sosnowcu i tu w klinice neurochirurgii bede operowana, czytałam że ktos tu o nia pytał, ale nie doszukałam się nic wiecej, w necie też nie bardzo mogę znaleźć jakies opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyskopatia po ciazy
Hej wszystkim.... Asiu jeśli chodzi o to napięcie to dostałam tabletki na to - Tolperis czy jakoś tak się zwą i jakby trochę przeszło, ale czasem jeszcze odczuwam tą sztywność... U mnie ogólnie troszku lepiej, nie łykam, oprócz tego tolperisu, już nic i jest znośnie...najgorzej jest po nocy, a jak już się trochę rozchodzę to spoko :) Co najgorsze po tym strzyknięciu, jakby zaczęło mnie bolec po lewej stronie - biodro, noga - wiec wygląda na to że mi się ta druga przepuklina odezwała bo ją mam własnie na lewo :(, no ale na dzień dzisiejszy nie odczuwam już bólu, wiec jakos samo przeszlo ? Lekarzowi jak to zglaszalam to zasugerowal mi, ze powinnam się cieszyć, że chodze a to ze jeszcze gdzies tam boli to normalne...a i na poziomie L4/5 mam usunięte całe jądro, pierscien został - ponoc się zrośnie, no i jestem nizsza o pare milimetrów...także się ciesze, że jest jak jest...SYNUŚ rośnie zdrowo :) i to najważniejsze :) Pozdrowienia dla Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulaaa80
Do Dyskopatia po ciąży To mamy podobną sytuację .Ja teź mam drugą przepuklinę na razie nieoperacyjną.Czytałam Twoją opowieść.Musiałaś się ostro nacierpieć .Ja się boję że ta druga przepuklina teź mi pęknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się, że się odezwalas dyskopatio po ciazy :) fajnie, że Ci to wszystko ladnie przechodzi. jeśli o mnie chodzi jestem swiezym ozdrowiencem. 9 miesiecy bolu, pozniej dwa endoskopy i obecnie 9 dni po zabiegu. bylam dzis na godzinnym spacerku. miednica idealna ...tzn juz ja nie wykreca mi z bolu :) jestem jeszcze obolala ale bola same tylko rany. ja tez mam tą tasme na kregoslupie, ktora na szczescie nie boli ...czuje tylko sztywnosc ale zmniejsza się z dnia na dzien. moze rusze w koncu do przodu. szybka jestem:) musze się stopowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny!!! powiedzcie, skad sie bierze ta przepuklina? jak jej unikac? ja mam problemy z plecami, tzm rwe kulszowa, jestem dosyc wysoka, pracuje jako kelnerka. co zrobic, by nie doprowadzic sie do takiego stanu? z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulaaa80
Na to nie ma reguły.Niektórzy nabawiają się przepukliny intensywnie ćwicząc ,inni nosząc w niewłaściwy sposób przedmioty a jeszcze inni nie rbiąc nic .Generalnie jest to związane z przeciążeniem kręgosłupa i niewłaściwym sposobem życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania lat 35
Wszyscy terapeuci i lekrze powtarzają, że najlepszy jest basen.Min 2X tydz po min 30 minut.Nie schylanie się po przedmioty na prostych nogach tylko kucanie.Podnoszenie ciężarów z ziemi na ugiętych kolanach itd.Tu nawet ciekawie piszą http://szkolabeblo.ed**age.org/text4/. Jeżeli masz już problemy to dobrze jest zapobiegać niż przechodzić przez to co my.Podstawą jest też dobry fizjoterapeuta.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram Aniu❤️Mi już to wszystko weszło w krew,że robię to automatycznie.Inaczej można zostać w pozycji...miłej dla męskiego oka:D ::);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyskopatia po ciązy
Ime jak tak właśnie zostałam :/ i przez miesiąc z wypiętym d*pskiem hehe ehhh teraz się z tego smieje, ale wtedy naprawdę nie było mi do smiechu...to BYŁO straszne! zresztą nadal jeszcze do końca nie doszłam do siebie po tym wszystkim...psyche to trzeba mieć silną do tego choróbska, żeby nie zwariować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyskopatia po ciązy
aaa i chciałam napisać, że mi teściówka kupiła apap max i mówi: nie faszeruj się tym świństwem (poltram) i spróbuj wziąć apapa iii wiecie co, że mi pomógł...z początku brałam dwie, później jedną a teraz już nie biorę żadnej, chyba że sporadyznie....a wcześniej bez dicloduo bądź poltramalu nie było mowy, żeby bez bolu funkcjonować przez cały dzien. Także trochę dziwna rzecz ale prawdziwa :) Bynajmniej nie faszeruje się już tym świństwem....bp i tak mnie coś zaczęło w lewym dolnym boku boleć i myślałam ze to jajnik, ale ginekologicznie wsio ok wiec teraz czeka mnie usg brzucha - rodzinna powiedziała, zę tam to już tylko jelita są, więc oby od tych tabletek się cos tam nie porobilo....no to tyle z ciekawostek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dyskopatii po ciazy :) u mnie tez pobolewania w podbrzuszu ale nie tak intensywne, chociaż gdy naciskam to miejsce bolu ręką to naprawdę daje popalic. chcialam Cię jeszcze zapytać o ten drugi dysk, ktorego Ci nie operowali, mianowicie ktory to? tzn na jakim poziomie się znajduje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyskopatia po ciazy
Asiu, poziom L5/S1 a coo?:) Czyli poniżej tego co miałam operowany...powiem szczerze, że sama nie wiem co robić w sumie z tym. Pod koniec września mam rezonans i zobaczymy jak sytuacja wygląda, aż się boję jak o tym pomyśle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyskopatio❤️ja biorę Apap Noc i śpię jak zabita.Do tej pory brałam Stilnox na spanie.Ponoć nie uzależnia;) Wczoraj też brzucho bolało ale mam jeszcze Nimesil,pół saszetki wypiłam i po bólu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dyskopatii po ciazy :) pytalam Cię o drugi poziom bo chcialam jakos dojsc do tego skad u Ciebie pojawila się sztywnosc w piersiowo-ledzwiowym. myslalam, ze masz moze tym samym problem z jakims wyzszym segmentem np L2-3 jak u mnie :) uspokoilas mnie :) bo wiem dzieki temu, ze taka sztywnosc może powstac niekoniecznie z powodu uszkodzonego krążka na wyzszym poziomie. wyglada na to, ze taka sztywnosc to zwykla zmiana czynnosciowa ktora pojawia sie jak mowisz od tego ciaglego prostowania i utrzymywania non stop lordozy. u mnie ta sztywnosc tez powoli znika na szczescie ... i oby wiecej się nie pojawila. zauwazylam, ze im bardziej się prostowalam tym wieksza mialam później sztywnosc :) trzeba uwazac z ta lordoza i wiecznym prostowaniem sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imeczku :) wlasnie chcialam Cie zapytac o ten Nimesil bo swego czasu gdy okrutnie bolalo przepisala mi go neurolozka. wystraszylam sie jednak skutków ubocznych i pozostawalam na tramalu choc totalnie mnie oglupial :) czy ten Nimesil jest tak samo mocny jak tramal? slyszalam też ze nie oglupia jak tramal? Jestem jeszcze obolala po zabiegu ale nie biorę juz tramalu choc taki Nimesil bym czasem lyknela :) bo bola mnie rany po endoskopach...czy on ładnie u Ciebie zmniejszal bol? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan z dyskopatią
Asiu, Nimesil brałem też ja. Co prawda bardzo krótko, to zależy od dawki (moja mama np. na nerwobóle dostała mniejszą), ogólnie to ból mi tłumił, z tymże lekarz powiedział, bym długo tego nie brał. Tak a propos wyższych postów. Ja ok. miesiąca temu wziąłem Apap na ból zębów (mam aparat orto), a ten wyciszył mi przy okazji ból nogi. O dziwo, Apap na mnie podziałał, bo przy silnej rwie jaką miałem, nie działał w ogóle. Ogólnie u mnie to po staremu. Objawy b. słabe lub wcale, mrowienia nie odczuwam nigdzie. Niemniej jednak dla spokoju pójdę jeszcze do lekarza. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu❤️Nimesil jest także na bolesne miesiączki.Brałam go sporadycznie.Mam jeszcze dużo saszetek bo rozpuszczam tylko pół.Moim zdaniem Tramal jest gorszy ale to chyba kwestia żołądka;)Po Nimesilu ból mija dosłownie po 5 minutach:D Trzymaj się Asieńko👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Wam wielkie za info i super ze ma tak blyskawiczne dzialanie :) jeszcze mam jedno male pytanko, czy taki efekt przeciwbolowy po Nimesilu IMECZKU ❤️ utrzymuje się dosc dlugo? przynajmniej 6 godzin? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asieńko❤️powinien działać te 6 godzin:D Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BetiQ6681
Używaliście leku co się nazywa Poltram Combo? Bo szukałam komentarzy dotyczących tego produktu i nie wiem co myśleć. Może moglibyście cokolwiek opowiedzieć mi o tym prepearacie? Jest sens go kupować, słyszeliście o zamiennikach? Na tej stronie jest trochę opinii o Poltram Combo: http://www.listalekow.pl/poltram-combo/ - uważacie, że warto się tym zasugerować? Nie w smak mi się przejechać i roztrwonić bezsensownie część swojej wypłaty, dlatego pytam Was. Dziękuje z góry za ewentualną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam Poltram,jest mniej inwazyjny niż Zaldiar.Ten drugi bardziej ogłupia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×