Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Gość gośćela
Olu,jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witajcie, Elu mi mój operator i pani dr rehabilitacji powiedzieli, że mogę spróbować prowadzić samochód. Spróbowałam i dam sobie jeszcze spokój i na początku grudnia znowu spróbuję. już mi minął ten ból po poeadzeniu samochodu ale cały czas coś tam czuję. najbardziej rano jak wstanę to w lewym udzie ucisk. zdrętwienie pięty minęło jeszcze utrzymuje się na lewym udzie ale też czuję, że mija. Jutro będą 4 tygodnie po operacji. Chodzić mogę ile chcę, siedzieć też ale ograniczam siedzenie oczywiście. moja rana na plecach po operacji już się całkiem zabliźniła. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z efektów. Nawet jeśli lekarz by mi powiedział, ze ten dyskomfort który wciąż czuję i to ćmienie pozostaną na zawsze to też bym była szczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Olu!Cieszę się i ..zazdroszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Elu, a Ty nie masz na razie poprawy? Weź pod uwagę, że ja jestem 1,5 tygodnia więcej po operacji niż Ty i pewnie jak będziesz w tym momencie co ja to też będzie znowu lepiej. Trzymaj się i pisz. Pozdrawiam. Volvova, a u Ciebie co słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam
Hej, ja po wizycie u rehabilitanta mam zlecony laser pole i ćwiczenia bo mam skręcenie krzyżowo biodrowe to po tym wypadku, w piatek kolana wizyta by dopasować harmonogram na oddziale dziennym.. No i dzis bylam na komisji w zus bo kończył mi się zasilek nie bylo tak zle przyznali mi na kolejne 4 miesiące.. I do tego sanatorium w warszawie takie oczy zrobiłam O.o bo w wawie mieszkam xD ciekawe gdzie dostane przydzial haha xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Dagsam, to dobrze, że nic gorszego Wam się nie stało! Powoli dojdziesz do siebie. Ale psychiczna trauma chyba trzyma co? A jak syn? Ja mam spadek formy psychicznej. Zaraz po operacji byłam pełna euforii, że wszystko szybko mi mija ale wczoraj i w poniedziałek miałam doła bo mam wrażenie, że postęp spowolnił. Bolała mnie bardzo noga i co dziwne plecy. Dzisiaj już lepiej chociaż bez bólu niestety nie jest. Trzymajcie się ciepło. Pozdrawiam. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Olu! Myślę,że troszeczkę za dużo obowiązków wzięłaś na siebie.Może za wcześnie.W sumie rana w srodku goi się 6,8 tygodni.Jak widzę jesteś bardzo energiczną osobą ale może więcej odpoczywaj.Dzisiaj poczytałam trochę f zworum od pierwszych stron.Ludzie cieszą się,ze po 2 miesiącach nie posiłkują przeciwbolowymi.Albo ,ze boli dużo mniej.Piszą i tacy,którym nie boli nic od operacji.Czy brałaś coś przeciwbólowego?Taki tępy ,nijaki ból mam cały czas.Ale inny niż przed operacją.Musi być dobrze,u Ciebie i u Mnie.ale może trzeba zwolnić na chwilę?Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu u mnie minęło już 4 miesiące i jest różnie , czasami czuję że jest super migę góry przenosić a są dni że nie mogę ani leżeć ani siedzieć .Dziś np. mam ból ale na wysokości łopatek .I coraz bardziej czuję w lewym pośladku i po udzie , ale są dni kiedy naprawdę jest ok że nawet zapominam że miałam operację .Zauważyłam też że na zmianę pogody jest gożej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witam, wysłałam ranoz telefonu posta i mi wszystko skasowało :-( Elu, masz rację, jak czuję lekką poprawę to od razu mnie nosi. Od wyjscia ze szpita nie brałam żadnych leków przeciwbólowych. Volvova, z tą zmiana pogody to chyba masz rację. Też zauważam, ze czuje się inaczej. Generalnie mogłabym siedzieć ile chcę ale siadam raczej mało. DO posiłków z rodziną i tyle, w tygodniu moze to jest pół godziny na dobę a w weekendy godzinę> Tak, ze chyba nie mam najgorzej. Chodzić też mogę długo i ból jest bardzo słaby w porównaniu do czasu przed operacją i inny. Pozdrawiam Was serdecznie. Dobrze, że mozemy popisać i podzielić się swoimi przemyśleniami. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam
Hej, od 7 grudnia zaczynam kolejna rehabilitacje dzienna pole i krioterapie do tego 3 razy ćwiczenia indywidualne.. A od 4 stycznia kolejny turnus ale z laserem i terapulsem i ćwiczeniami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Dagsam, a przypomnij mi proszę kiedy i co miałaś operowane. Bo ilość Twoich zabiegów mnie powala. Ale Tobie teraz doszedł ten wypadek w autobusie to pewnie dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam
ilość miałam w sumie ciągle taką samą, zaraz po operacji tzz 30 czerwca operacja a 1 września zaczęłam rehabilitację to miałam, zabiegi takie jak: laser, ultradźwięki, pole, tera puls, galwanizacja i oczywiście ćwiczenia :P więc teraz to i tak mniej, bo to grudzień więc pewnie im się te dofinansowania kończą ;) ja miałam stabilizację kręgosłupa, z obarczeniem nerwów :) wypadek, mega nasilił objawy bólowe, jest teraz bólowo tak jak przed operacją, mam nadzieje że minie bo jak nie to muszę jechać do operatora.. o takie coś mam: http://drkregoslup.pl/tlif-bol-odcinka-ledzwiowego-kregoslupa/leczenie-chirurgiczne/tlif-stabilizacja-kregoslupa-technika-operacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TYVM you've solved all my prbloems

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Olu jak się czujesz?ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Cześć Elu, czuję się nieźle. Boli mnie nadal ale zauważyłam, że lewe udo mniej mam zdrętwiałe. W środę jadę do mojego operatora na wizytę. Ciekawe co mi powie bo chcę spytać o jakąś rehabilitację czy ćwiczenia na pośladki i nogi. U mnie coraz lepiej ale mój mąż ma problem z kręgosłupem po 5 latach i dzisiaj go złapało. Do odmiany prawa noga i pośladek go rwą. A Ty Elu jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Witaj Olu! Czy to jakieś prawo serii,że Twoj mąż teraz zle się czuje? Chociaż po moim powrocie ze szpitala cała nocy rodzina kaszlała i gorączkowała a ja kuśtykając serwowałam im leki i posiłki.Zamiast oni dla mnie,ech.Noga mi boli inaczej ,szczególnie w nocy:tak rwie,kręci,cała.Jestem ciekawa,co powie Twoj lekarz.Jak Cię boli?Podobnie jak przed czy inaczej?Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Elu, mój mąż ma problem z kręgosłupem już dużo dłużej niż ja. Tylko on nie decyduje się na operację. Ma inne poglądy na temat operacji. Ja nie miałam już sił żyć w bólu. Elu boli mnie nadal ale inaczej niż przed operacją i na pewno dużo mniej. W nocy jest bez bólu. Najbardziej rano dopóki nie rozchodzę się. Ten ból nie jest taki obezwładniający jedynie taki jakbym miała siniaki i wciskała w nie palce. Taki mam ten ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witajcie, Elu, czytam te nasze rozmowy i mam pytanie. Ty na prawdę w ogóle nie siadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Olu! Mam nawet na wypisie:zakaz siadania 6,8 tygodni.Siadam w toalecie,Na chwileczkę,ech.Piszę stojąc,.Czy już byłaś u swijego operatora dzisiaj[jak dobrze pamiętam miałaś być dzisiaj?].Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Jutro mam wizytę u operatora. Mi nie zabronił siadać tylko ograniczyć siadanie do minimum. Dzisiaj mija 5 tygodni od mojej operacji. Napiszę jutro co mi operator powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VOLVOVA
Z tym siadaniem to jest tak dziewczyny że jak wczoraj miałam naradę 4 godziny i posiedziałam w fotelu to dziś to odczułam ,ból w udzie i pośladku.Jak chodzę na rehabilitację jest ok.Dziś dostałam następne skierowanie na kinezyterapię i pole magnetyczne nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witam dziewczyny, jestem po wizycie, która mnie trochę uspokoiła. Lekarz, który mnie operował powiedział, że zaraz po operacji minęły mi bóle ostre, dlatego czułam taką ulgę. Teraz mogą pojawić się bóle neuropatyczne. Mogą one trwać od 4 miesięcy do 3 lat po operacji. CZyli wszystko jest dobrze. Mogę jeździć samochodem, ćwiczyć przeprosty, mogę iść na jakiś masaż żeby to lewe udo rozmasować i usprawnić. Nie mogę nosić ciężko, lepiej wózek i ciągnąć, i nie mogę się schylać. W razie bólu leki przeciwbólowe ale wystarczy jakiś ibuprom. Do teraz nie brałam nic przeciwbólowego po operacji i nie zamierzam, tym bardziej, że jak odpocznę to czuję ulgę. I co? I tyle. Cierpliwość i rozwaga. Pozdrawiam Was serdecznie i czekam na Wasze wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Witaj Olu! cieszę się ,że dobrze się czujesz.Zalecenia Twojego lekarza są zdecydowanie inne niż mojego.Może trzeba wyciągnąć średnią?Bo inaczej zgłupiejemy,prawda?Te przeprosty mnie nieco,przyznam zaskoczyły.Po prostu kierujmy się rozumem.Olu,a jak zdrętwienie uda?Jak mąż,lepiej?Volvova,pozdrawiam!Ja pracuję w audycie,oj będę dużo siedzieć!brrr.Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Olu,jak się czujesz?Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam zalecenia nie siadania przez 6 tyg do których sie bardzo stosowalam. Tylko wc. U mnie 2 lata po nowego życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Do Gość!Proszę napisz więcej ile czasu dochodziłaś/łeś do siebie,kiedy rehabilitacja itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościła ela
Przepraszam,nie zauważyłam ,że jesteś kobietką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elu u mnie będzie 17 tego pół roku po operacji ,szybko zleciało i różnie bywa ale ogólnie jest dobrze . Ja mam jeszcze dwie duże przepukliny i one dają znać o sobie ale co dzień ćwiczę 40 minut + 15 minut pole magnetyczne .Z rana nie czuję dolegliwości ale po całym dniu mam ucisk w pośladku i ciągnie po udzie ale nie jest to ból .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witajcie, nie pisałam kilka dni bo tak jakoś mi zleciało, czułam się dobrze. Niestety wczoraj było gorzej. Ciągnie mi w udo i pośladek. Myślę, że to z powodu pogody i okresu, który mam niedługo dostać. Jeżdżę samochodem, tak w sumie jakieś 30-40 minut dziennie ale z przerwami. W porównaniu z moją pierwszą próbą jeżdżenia to bez porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
No i zjadło pół posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×