Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość katzy

Choroba parkinsona

Polecane posty

Gość SAI_ANYA
Witam. Jestem Ania. Moj tato choruje na parkinsona od 10 lat i jest z nim naprawde zle. Mowi nie wyraznie (do tego stopnia ze w ogole nie mozna go zrozumiec), praktycznie nir moze chodzic ( choc probuje i ciagle sie przewraca), ledwo je. Niestety pochodze z biednej rodziny i z ograniczonymi horyzontami. Gdy choroba byla we wczesnym stadium nikt nie pomyslal o rehabilitacji... ja bylam wtedy mala wiec nic nie moglam zrobic... teraz juz jest chyba za pozno. Wiem ze tata jest bardzo samotny a kazdy kontakt z nami rodzi bol bo nikt go nie moze zrozumiec a nie chca (rodzina) korzystac z np komputera do komunikacji z nim... starsznie mi ciezko ze swiadomoscia ze tata zyje w zamknietym swiecie. Sama mam wytzuty sumienia ze nic nigdy nie zrobilam. Dodam tez ze jest alkoholikiem i duzo razy nas krzywdzil i dobija mnie fakt ze rodzenstwo sie od niego oderocilo i albo nie zwracaja uwagi albo sa dla niego niemili. Ostatnio slyszalam o olejku CBD z konopii ktory ponic pomaga na objawy. Chcialabym barfzo pomoc tacie w zyciu codziennym zeby chciaz zmiejszyc to drzenie lub napieci3 miesni. Tata jest caly czas spiety, zgarbiony, ma nogi powykrecane do srodka (o nie sie potyka). Czy jest tu ktos kto moze ze mna o tym porozmawiac na priv? Nie daje psychicznie sobie z tym rady . Pozdrawiam serdecznie i zycze Wam i Waszym rodzinom wszytskiego najlepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oglądałem ostatnio dwa programy na BBC o ludziach i zwierzętach. Była kobieta która miała wyczulony zmysł węchu. Potrafiła wyczuć parkinsona u ludzi zanim jeszcze zaczęli mieć minimalne objawy. Natomiast psy mają to z natury. Pies wyczuwal kiedy jego właściciel straci przytomność podczas spaceru i kazał mu się zatrzymać i położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość costa_rysa
mój mąż ma zdiagnozowaną ChP atypową od ok. 3 lat. Dziś wiem, że symptomy były już wcześniej, ale nie kojarzyliśmy ich z tą chorobą. Coraz gorszy węch, częste potykanie się, coraz bardziej tłusta skóra twarzy i uporczywy ból barku. Dopiero drżenie kciuka trwające ponad 2 tygodnie, zmusiło nas do wizyty u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, jestem pielęgniarką w województwie małopolskim, pracuję na oddziale rehabilitacyjnym gdzie przebywają m.in. pacjenci z chorobą Parkinsona. Obecnie jestem studentką ostatniego roku studiów magisterskich i piszę pracę na temat jakości życia osób z chorobą Parkinsona. Zwracam się z ogromną prośbą i pytaniem, czy istniała by możliwość by przebywający na tym forum pacjenci bądź ich rodziny wypełnili kwestionariusz odnośnie jakości życia PDQ-39, który chcę wykorzystać w mojej pracy? Ankieta jest anonimowa. Potrzebuję dość dużo podopiecznych, niestety na wyłącznie moim oddziale nie mam możliwości zankietowania wystarczającej ilośc***acjentów. Bardzo proszę o pomyślne rozpatrzenie mojej prośby oraz o odpowiedź. Chętne osoby do pomocy proszę o kontakt na adres mailowy: turska94@gazeta.pl Z wyrazami szacunku, P.T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym nawiązac kontakt z osobami chorymi na Parkinsona lub z osobami co się nimi opiekują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, jestem studentką studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo (II rok). Piszę pracę magisterską na temat " Wpływ poczucia koherencji i stopnia akceptacji choroby na jakość życia pacjentów chorych na Chorobę Parkinsona". Jednak bez Państwa pomocy moja praca nie powstanie. Czy mogłabym prosić o wypełnienie specjalnie przygotowanej dla Państwa ankiety internetowej? Bardzo zależy mi, aby dotarła ona do jak największej ilości osób zmagających się z tą chorobą, aby praca była rzetelna i pomogła w przyszłości w polepszeniu jakości życia u chorych. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Poniżej znajduje się link do ankiety internetowej: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSejm1I9xVo6g-4CBhPpThcaqC9_w9ZA3Yc0iUpet4ajWydIgQ/viewform?c=0&w=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szanowni Państwo, Nazywam się Monika Sternik i jestem studentką fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Przygotowuje pracę magisterską na następujący temat: Ocena zasobu wiedzy chorych na chorobę Parkinsona na temat możliwości rehabilitacji w tej chorobie. Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Ma ona charakter anonimowy, a udzielone informacje zostaną poddane analizie zbiorczej i posłużą wyłącznie do napisania pracy magisterskiej. Z góry dziękuję za wypełnienie ankiety oraz poświęcony czas :) https://www.survio.com/survey/d/P7V6S9G6H2Q9Y2O4C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Japońscy naukowcy otrzymali właśnie zgodę na rozpoczęcie badań klinicznych nad „przeprogramowanymi” komórkami macierzystymi w celu wyleczenia choroby Parkinsona. Choroba spowodowana jest brakiem komórek produkujących w mózgu dopaminę – niezbędnego neuroprzekaźnika. Spadek poziomu dopaminy powoduje drżenie, obniżenie sprawności motorycznej i jeśli choroba postępuje – demencję. Pomimo że istnieją terapie łagodzące objawy, nie ma obecnie lekarstwa na tę chorobę. http://human2.com.pl/wyleczenie-parkinsona-w-japoni-trwaja-juz-badania-na-ludziach/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam chorego tate. Najgorsze jest to że ma mocne otępienie w początkowej fazie poszukuje dobrego lekarza. Czy polecacie mi coś? Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiekO
Dzień dobry! Prowadzę badania na rzecz pracy magisterskiej dotyczące rehabilitacji w chorobie Parkinsona. Byłabym ogromnie wdzięczna za uzupełnienie jej przez Państwa/przekazanie chorującym na PD członkom rodziny. z góry dziękuję i przesyłam moc uścisków! :) http://www.ebadania.pl/5d6bc67cab5463d0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tato korzysta z komór hiperbarycznych 3,2 Ata w Wwie +rehabilitacja (ćwiczenia z fizjterapeutką). Póki co choroba się zatrzymała. Powodzenia wszystkim z nią walczącym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olag
Ewa 81, podaj proszę swojego maila, odezwę się priv. Mój tata 67 lat, choruje od 22, właśnie po diagnostyce, ale nie kwalifikuje się do DBS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna Z
Witam Mój Dziadek ma parkinsona od 5 lat.. wszystkie wyniki w normie ale mamy jeden problem.. Dziadek ma bardzo niskie cisnienie , często mdleje. Czy ktoś z Państwa spotkał się z podobnym problemem. Jak temu zaradzić ???? Gdzie można znaleźć herabilitanta który by przychodził do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama chciałam tylko wspomnieć o rehabilitacji. Odpowiednia rehabilitacja znacznie usprawnia seniora jak również pozwala na większą samodzielność. Choroba wolniej się rozwija.  Rehabilitacja ma takie same znaczenie jak leki, tak wiec nie powinno się z niej rezygnować.

https://dydaktykamedycynakonferencje.pl/choroba-parkinsona-wazna-rehabilitacja/

Na stronie jest opisane, jak powinna wygladać taka rehabilitacja. I jakie ćwiczenia najczęsciej się stosuje w chorobie Parkinsona. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×