Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

ponawiam pytanko, bo mnie dręczy: no i mam pytanko do was, przeczyt. gdzies ze jak male dziecko (w wieku mojego) patrzy w tv to jest bardziej narażone na zachorowanie na ADHD i nie wiem czy to prawda???? Nula, Destiny, wiecie coś na ten temat, to jest dowiedzione jakimiś bad.? Bo Kacper uwielbia patrzec w tv, mimo ze go klade glowa odwrotnie do tv to on sie odwraca, nie moze byc wlaczony bo on by sie caly czas gapil w niego. Juz nie wiem czy lepiej pozwolic mu sie w niego pogapic, czy ryzykować nadwyrężenie mięśni szyjnych i jednak zabraniać? po jego dzisiejszych wyczynach i akrobacjach, byłabym skłonna podejrzewac ze ADHD zaczelo dzialac ;) ale wiem ze mozna je wykryc dopiero po 5r.ż. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Razem z Misiem trzymamy kciuki za Pączka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mocno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchewko nie strasz mnie, bo mój uwielbia TV. Ja się staram pilnować żeby nie za dużo, ale jednak jak się zaczynają reklamy, to dla mojego dziecka cały świat przestaje istnieć. Nawet ukochane kiełbaski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewko - chyba kiedys juz pisalam o tym ? Wyszla mala asymetria na prawa strone .W piatek idziemy na rehabilitacje .Musze jednak przyznac ze troche mnie juz zgina ja na ta prawa strone .Staram sie ja czesto przekladc w lozeczku , jak trzymam na rekach to raz na jednej stronie raz na drugiej itp . Marchewko - moja Tatianka tez kuka na TV ale nie sadze zeby to juz odrazu bylo ADHD. W czwartek mamy tez szczepienie .Ciekawe jak moj kwiatuszek to zniesie . Pyniu - bedzie dobrze 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewko - mysle o glowce a pisze o asymetrii . Jeszcze nie bylismy na tym USG mialam jechac w zeszlym tyg ale Tatianka sie przeziebila no a teraz to juz poczekam do czwartku az ja przebada .Jak nie dam rady jechac w grudnia to mam wizyte umowiona na 9 stycznia w Zawierciu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam na usg glowki z Natalka dzis - WSZYSTKO OK! ufff Marchewko jak juz pisalam na gg - kazde dziecko chetnie zerka na TV.i nie powoduje to adhd. w czwartek jedziemy sie szczepic. i marudna dzis byla i kolkowa - ale nie bylo tragicznie. jutro kolęda. aaa i kupilismy w koncu autko - kombi wiec sie cieszymy bardzo :) Pyniu - mocno trzymam kciuki i wspieram myslami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobnie widzę u mnie i u Ciebie Fraszko. Mala mi sie tez w prawo chetniej przekreca i glowa jej w prawo chetniej leci -- ale jak pilnuje ją to się wyrównuje - tylko w dobie kolek jeszcze pamietac zeby roznie ja ukladac - to mozna dostac szalu! :/ ale sie staram... Ciesze sie, ze na usg wszystko OK.Dlugo to trwalo...babka slowem cale badanie sie nie odezwala - wiecie jak sie denrwowalam..na szczescie mala przetrwala ugniatanie ciemiazka. Wlosy jej sie nazelowaly i miala extra irokeza po badaniu ;) czemu nas te dzieci tyle nerwow kosztuja...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam zamieścić zdjęcia przsytojniaka na fotosiku ale coś szwankuje - może jutro się uda. Marchewko myśle że dzieci nie dostają adhd od tv ale nadmiar bodxców nie jest jednak wskazany dla takiego malucha. Pyniu biedna Alutka - 🌼 dla niej :) Ok ide spać - mam całe łóżko dla siebie bo męza nie ma:) mogę spać w poprzek, ale wiem że jutro już będę tęsknić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA też znikam spać, mąż kończy o 24 ale nie czekam na niego. Ostatniej nocy prawie wogóle nie spałam (patrz LENA: brzuszek? zęby? to i to???) papa dziewczyny acha Nula zamówienie przyjęte :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już widzę, miałam wyłączone, dlatego nie dotarło ;) dzięki uspokoiłyście mnie uffff bo on tak zakochany w tv ze potrafi sie obrocic sam i przeczołgać, co wygląda przekomicznie, byle tylko spojrzec w ekran. Agol - wcale nie chcialam cie straszyc, po prostu przeczyt. taka glupote i sama sie wystraszyl. tym bardziej ze on uwielbia te obrazy jak przeskakują :) ale widzisz, jest git :) Fraszko - tak to jest ze my, mamy, musimy czesto podjac meska decyzje i same zdecydowac bez lub tez wbrew opinii lek. co jest dobre a co nie dla naszych pociech, ale odpowiedzialnosc za to jest przeogromna . dzisiaj tak mi napedzil stracha, a jednoczesnie serce puchlo z dumy ze szok, ale od poczatku, bawilismy sie na lozku, takie wyglupy, ja leze, jego klade sobie na kl. piersiowej i podnosi glowke i patrzy na mnie, a dzis ukleknal sobie sam na kolankach, taki niby czworak nie do konca ;) i podparłl sie raczkami, i skoki uprawial na tych kolankach, trzymalam go pod paszkami, wiec jak tak podbil to nagle sie znalazl na stojąco :) i tak sobie hopsamy w powietrzu a ten nogi proste, ale jak!!, i sprezyna :D spuchlam cala z dumy :D potem przyszedl czas na kroczki w powietrzu cieszyl sie jak wariat, a ja razem z nim, smial sie w glos tak mu sie podobalo (chyba ze to moje okrzyki radosci wzbudzily ten zachwyt u niego ;) ) , potem mala przerwa a ten cholernik wisielca mi robi, glowa do tylu, wygiety w luk, i wisi mi na rekach, i tak kilkakrotnie, na dodatek on jest swiadomy ze to robi (przynajmniej mam takie wrazenie, ze mu sie to podoba i robi to celowo), ja go w gore delikatnie, ale sie balam okrutnie zebym mu krzywdy nie zrobila, w koncu on sobie sam na pewno nie zrobi w tej pozycji, a ten mi bialkami zaczyna wywracac. Az mi sie goraco zrobilo i slabo na przemian :O to samo jak je, wygiety w luk, glowa w tyl i happy, wisi sobie jak nietoperz :O matko swieta :( same stresy dzieki dzieciom, ale tez ile radosci :) jutro idziemy do pani dr wymyslic jakies mleko 2 (czytaj: wydebic recepte ;) ) zagadamy od razu o tego netoperka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Destiny napisała: \"Ciesze sie, ze na usg wszystko OK.Dlugo to trwalo...babka slowem cale badanie sie nie odezwala - wiecie jak sie denrwowalam..na szczescie mala przetrwala ugniatanie ciemiazka. Wlosy jej sie nazelowaly i miala extra irokeza po badaniu\" nie cierpię takich lekarzy co nic nie mówią tylko patrzą i patrzą :O :O :O jest to denerwujace i wiem jak się musiałaś udenerwować. Jak dobrze że już PO i że wszystko OK!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PO - lub też PIS :P :P :P ale mam ogranicz. slownik dzis : \"udenerwowac i denerwujące\" :( juz nie mysle o tej godzinie, szare komorki juz spią 😴 reszta chce do nich dołączyć, wiec sie już pożegnam :) dobranoc 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu, będzie dobrze! Ściskamy Was mocno! Jupiiii! Uszyłam, wydałam całe 35 zł na materiał i akcesoria, a mam gacie za 120! Nie wiem jak w rybaczkach będą wyglądać moje krótkie grube nóżki (to znaczy wiem aż za dobrze!), ale co mi tam - jeden modny ciuch w szafie muszę w końcu mieć. Jutro moze pstryknę fotkę, to będziecie mogły pooglądać wielki tyłek w małych gatkach ;-) Marchewko, negatywnie? A tak fajnie byłoby czekać na nową dzidzię :-) Mój Kamcio też uwielbia się przeginać. A jak \"podskakuje\" w górę to wyrzuca jedną nóżkę w przód, a druga w tył. Komik! Szalał dziś na podłodze po prawie całym mieszkaniu, nie ma juz żadnych barier dla niego. próbował wyłączyć pstryczek od telewizorni (taki sliczny czerwony przecież), prawie przegryzł kabel od lampy, od głośnika, przeczołgał się pod kojcem (jak????), ech, żywe srebro. A teraz wrzeszczy o cycka co półtorej godziny, bo zużył całe zapasy energii :-) Aaaa! I tez wpatruje sie w telewizor - na reklamy. Na szczęście rzadko włączamy pudło, więc chyba nie wejdzie mu to w krew. Jadę jutro do dziekana po IOS. Pewnie wyrzuci mnie zanim się zdążę odezwać - to znowu pani!? precz, na nic sie juz nie zgadzam!!! Ileż można?!!?? Do jutra więc moje drogie! Miłych snów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu - dużo zdrowia dla Ali 🌻 Czy to rotowirusy? One własnie daja takie objawy. :( Czy zawsze się musiamy czyms martwić? Każdy powód jest dobry - dziecko jest za żywe, za wolne, za chude, za grube :( czasami jak oglądam Krzysia to dziwię się, że te patyki jescze mu sie nie połamały. Marchewko - trzeba było od razu zrobić test. Niepotrzebnie tak długo się stresowałaś. Choć fajnie byłoby mieć choć jedną mamusię oczekującą ;) Nulla - dziękuję za radę odnośnie leku. Kupiłam sobie Mg+B6. ale jeszcze nie czuje przypływu energii. :o Mysico - jeżeli lekarka nie przepisze ci tego mleka, to w każdym hipermarkecie można dostać bebiko sojowe. Krzysiu się wychował na tym mleku i chętnie je pił, choć śmierdzi okrutnie. A jak tam Majka, bo długo się nie odzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyniu- nam alek wiecznie wymiotowal przy chorym gardelku..moze ja tam co myzia w srodku.. do tego flegma i gotowe... swoja droga lepiej ze zwraca ( jesli to flegma) bo jak bedzie lykac to dla niej gorzej.... zwrocilas moze uwage czy to flegma??nie martw sie pyniu waga dzieci chudna grubna ekspresowo... pomysl sobie ze alusia jest pewnie drobna po mamusi i jak na dame przystoi trzyma linie hehhe :classic_cool: destiny, fraszka- wiem co przezywa mama jadaca na usg glowy...moj mial jeszcze eeg to byla ciezka sprawa musialam go uspic i trzymac nieruchomo przez 15 min:( marcheweczko- twoj skrzacik to poprostu zywe ciekawe dziecko...skad te domysly o ADHD( wybacz ale nie potrzebnie sie glowisz nad tym) z tego co wiem objawy ADHD mozna przyuwazyc w pozniejszym wieku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hellollo ale szaro i buro i w ogole brrrr idziemy sniadaniowac w barze mlecznym ;) Mamuniu - ja napisałam że \"po jego dzisiejszych wyczynach i akrobacjach, byłabym skłonna podejrzewac ze ADHD zaczelo dzialac ale wiem ze mozna je wykryc dopiero po 5r.ż.\" :) a martwilam sie ze tv może je wywołać, co wyjdzie w późniejszym wieku ;) takich niusów się naczytałam :) olkaa- heh cały czas sobie mówiłam, to niemożliwe, szkoda kasy na niego :) i dlatego tak zwlekałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko wczoraj padlo o 19.30... po calym dniu szalenstw jak pojechalismy do sklepu to mial taka glupawke heh moj maz zachowal spokoj i smialismy sie z niego bez stresu:) przy kasie spiewal pani hubik hubik( nowe wymyslone slowo) a po sklepie chodzil jak malpka na zgietych kolanach i ze spuszczonymi nisko ramionami:) hehehheeh kochany smieszek:) wogole milutki wczoraj dzien.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki:) poczytałam wczoraj co Was i potem już nie miałam siły odpisywać, dziś nie mam też czasu, bo biegam jak oszalała. Nula miała rację, że będę sobie radzić z palcem w d...e:D Biegnę po Kasię, potem szybki obiadek, do pracy, z Małą zostaje mąż p. Ewy a potem p. Ewa od 15. Całuski dla Was i dla chorowitków:) Andziu, ja poproszę też te trzy pozycje z Faberlica, o których pisałam, wyślę przelew wieczorem, bo już nie dam rady, muszę biec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noc z atrakcjami :( Dzięki za wsparcie . Aluszek wymiotuje wszystkim...flegmą, obiadkiem, mlekiem, herbatką.....mam nadzieje , że to nie długo potrwa......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu jeśli Ala ma temperature to nie dawaj jej mleka warzy sie wtedy w organizmie i dod. wymioty i tak jak pisała Mamunia i ja tak miałam z Jaskiem że jak chory to zaraz wymioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padam na mordkę zaliczyliśmy z Miśkiem dziś dwóch lekarzy i mamusia (ja znaczy) dziś szalała z Misiem samochodem co go lekko zdziwiło bo zawsze siedze z nim z tyłu ale się przyzwyczaił. Najpierw katowice - gastrolog, a później Chorzów pediatra a po drodze dziadkowie :) Do pediatry poszłam tak profilaktycznie bo Misiek mi kaszle takim mokrym kaszlem i p. doktor stwierdziła małe zaczerwienienie gardła, osłuchowo ok przepisała 3 leki i w piątek do kontroli. uff Pyniu biedna Aluszka życzymy zdrówka. Destyni dobrze, że USG ok:) Marchewko mmm nie mam pojecia ale może bez przesady z tym ADHA...tak mnie sie wydaje:) Mysica dzięki za komplementy dla mojej młodzieży i od razu mówię, że on też potrafi te okulary bardzo ładnie ściągać... Fraszko - powodzenia na piątkowej rehabilitacji mam nadzieję, że Tatianka nie będzie tak płakała jak mój Mis Uff jestem wykończona jakos tak wszystko w biegu.. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki.... Aluszka nie ma gorączki pokichuje i pokasłuje nie dużo, ma zaczerwienione gardło i katar który spływa do gardła....no i stad wymioty.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u as na to pomogło - Deflegmin a obecnie na spływająca wydzieline mamy Eurespal (chyba o tym pisałaś) a do noska - Mucofluid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja:) Buuu ale nie popisze sobie bo mam kupę roboty :(:( Przywiozłam sobie 200 książek z dotacji (niestey prywtnym samochodem a jak nie to można po siateczce autobusem sobie przywięźć - taka polityka mojej biblioteki:D) więc mam co robić i oglądać:):) bo ja uwielbiam nowe pachnące książki. Byliśmy u lekarki na kontrole wszytsko ok ale nadal młody troche chrypi jak się zmęczy więc jeszce pobierzemy tableteczki homeopatytczne i flegamine. Recepty na mleko dała bez problemu, ale ja mam problem bo na razie nie było kupy po nowym mleku ( zawsze są a nieraz nawet 2 dziennnie) więc się martqwie żeby się wysrał:( Nocka nadal super - zero zginania i prężenia wiecie ja jestem poprostu wściekła że go tyle faszerwoałam nutramigenem. Wszyscy mówili że to nie od mleka bo w dzień było ok ale w nocy... ale przecierż nocą barzdiej bolą różne rzeczy. Jezu mam nadzieje że mu się nie zmieni:) I przepisałam się już na stałe do tej lekarki. Ok kończe na razie- robota czeka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysico - b. się cieszę :) czy to ta lekarka mniej wylewna, za to konkretniejsza? wiem ze ci nie do śmiechu, ale chichotam ciągle z \"martqwie żeby się wysrał\" :D genialnie to ujęłaś :D ja też uwielbiam takie książki, i zapach biblioteki!! podrzuć trochę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×