Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

Ja dziewczyny rodzę w Siemianowicach, zobaczymy jak to będzie, bo jestem wielką panikarą,a u dentysty płaczę. Olkaa ja bym z chęcią reflektowała na ten fotelik, jeśli jest ci zbędny. To jest taka kołyska od 0 do 13 kg. tak?? Napisz ile byś za niego wzięła i w jakim mieście mieszkasz?? Naprawde byłabym wdzięczne i nie czuje się urażona :) My musimy kupować wszystko od początku, bo nie mamy tutaj żadnych znajomych z dziećmi a to naprawdę są mega koszty (nie zdawałam sobie jakie), poza tym nasza sytuacja do niedawna była dobra, teraz się tak porobiło. Mąż zaczął szukać pracy ale tak prawde mówiąc to chce żeby jeszcze styczeń przesiedział w domciu, bo kipsko się czuje (to moje zabójczę teetno). Wiec jakby co to czekam na sygnał od ciebie, a na allegro rzeczywiście bałabym się kupić fotelik. Pozdrawiam Marsjanko dzięki za hity- pisz co się sprawdza a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysico ja chcę ci ten fotelik dać, a jak nie chcesz to pożyczyć. Nie jest to żadna firmówka, ale ma wszystko co potrzeba (wkładkę dla niemowlaka, ochraniacze na szelki i daszek). To klasyczny fotelik dla niemowlaków, ale jest dość duży i wygodny. Głupio byłoby mi ci go sprzedawac i jeszcze tak zachwalać. Mieszkam w Chorzowie, pracuję w Mysłowicach. Możemy się spotkać obojętnie gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysica ja tez będę rodzic w siemianowicach, bo jest bardzo ładnie i opieka lekarska na wysokim poziomie,wiem bo ostatnio kolezanka niestety tam trafila (zaczela plamic w 16tc), ale juz ok. Poza tym zapisuje się do szkoly rodzenia przy szpitalu, chcę rodzic w wodzie i mam nadzieje że nie będzie przeciwwskazań. Co do ciuszków to będę miała trochę rzeczy od siostry która ładniejesze zostawiła po swoich dzieciach, ale wózek trzeba kupić i te inne rzeczy i wiem że kosztuje to kupe kasy wobec czego oszczędzam żeby potem mieć spokojnie na większe zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkaa super byłabym bardzo wdzięczna i obiecuje oddać jak nie będzie już potrzebny. Myśle że Chorzów jest bliżej nas, męża teraz nie ma ale spytam się jak przyjdzie. Podałabyś jakieś namiary np. na gg to byśmy się umówiły bo ja jestem uzaleźniona od mężusia. I kiedy ci pasuje, napisz. Strasznie się cieszę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didlania ja też chciałm chodzić do szkoły rodzenia, ale niestety komplikacje (leżenie od września) mi w tym przeszkodziły. Szpital też poznałam, leżałam trochę na położnictwie, trochę na ginekologi i nie jest źle, chociaż rózne historie słyszałam. Nastawiam się że będzie boleć i licze tylko na męża, żeby się potem nie zqawieść. Ja też odkładałm na dzidzie, miałam nie oszczędzać, ale sytuacja materialna się skomplikowała i teraz poprostu musimy brać te pieniążki na życie, więc zakupy robie rozdądnie, to co niezbędne, a to i tak kosztuje. Same pierdółki i kilka ubranek kosztowało 500 stów a gdzie wózek, łożeczko i terszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ale się rozpisalyście aż trudno wtrącić się w temat Widzę że tu panika porodowa :D ale będzie dobrze zobaczycie. Fajnie mi się gada ale ja to jestem panikara nr 1 i bałam się kompletnie wszystkiego :) od bóli porodowych, przez podród potem bałam się że dziecko będzie mi płakać a ja nie będę mogła jej uspokoić Mysica ja na początku korzystałam z rożka i to dyć długo, potem jak były upały to używałam śpiworka potem przeszłam na kołderkę :) Mysico ja kupę rzeczy kupowałam w lumpeksach, naprawde można znaleźć tam prawdziwe perełki. A ja ostatnio latam jak wariatka bo otwieram moją pierwszą dzialalność gospodarczą niby nic wielkiego ale będzie moje :) ufffffffff panie w Urzędach są zabócze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysica niestety dziecko kosztuje ale warte jest tego, bo życie byłoby smutne. Ja też miałam problemy bo cały październik byłam na L-4, ale teraz normalnie wszystko robię i pracuje 8h dziennie i zajęcia po południu mam czasami. Myślę że będzie u Ciebie wszystko dobrze i dzielnie znniesiesz przyjście na świat dzidziusia, a czy mąż będzie przy Tobie cały czas? (bo tak zrozumiałam). Ja chcę żeby mój był przy mnie ale zmuszać go nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez musialam kupowac wszystko bo moje starsze siostry porozdawaly !! moje siostry sa duzo starsze ( jedna 12, druga 13 lat) ... a tyle bym miala ubranek itp.. w koncu mam 2 siostrzenice i dwoch siostrzencow:) moja siostra bedzie miec wszystko po alku takze sporo zaoszczedzi:) wozek, nosidelko,wanienke, podgrzewacz itp mysle jednak ze ona bedzie miala coreczke takze ubranka rozm. 86 i dalej bedzie musiala kupowac sama bo spioszki , body itp mialam w neutralnym kolorze- zoltym:)takie mam przeczucie ale ktow wie moze bedzie drugo chlopczyk ?? starsze siostry pierwszych maja synow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chimero tylko ja leżałam i nie za bardzo mogłam latać po sklepikach. Wczoraj po lekarzu byłam w lumpku ale u nas nie było nic ciekawego, wszystko dla troche starszych dzieci. Poza tym tętno mnie wykańcza i nie mam siły na przegladanie stosów ubranek. Po wszytskim jak troche odżyje, napewno będe szukać takich okazji, bo nawet jak sytuacje finansowa wróci do normy uważam że drodie ciuszki dla maluchów, to wyrzucanie pieniędzy w błoto, chociaż niektóre są tak śliczne... Didlania mąż będzie , nie ma wyjścia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja niestety też musiałam wszyściutk kupować. Napewno poratowała mnie wygrana aukcja na allegro bo za 100 zł kupiłam pakę ubranek. Miałam tam 3 śpiworki, 1 rożek, 1 kocyk, kurkę jesienną, 4 pary dźinsów, 2 swetry, sztruksy, skarpetki, pełno bielizny niemowlecej , czapek ogólnie rzeczy od rozm. 62 do 84 itp. po tej paczce dokupilam tylko pare drobiazgów, pełną wyprawkę śpochów na pierwsze dni życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a co z takich rzeczy dla maluszka Wam się kompletnie nie przydało, i można bez tego spokojnie przeżyć? Bo tyle jest tego do kupienia, że nie wiadomo, co kupić :P od czego zaczynałyście swoje zakupy dla dzieciaczków? I kiedy? My też zaczynamy u nas przygodę życia z dzieckiem ;) więc nie ma się specjalnie kogo poradzić :( no i wszystko od początku oczywiście ;) nie wiem czy możemy już powoli coś kupować, czy nie za wczas, ale boję się że potem nie wydolimy z kasą, jak się to wszystko zbierze do kupy, a tak to trochę na raty by było :P ...jakie ciuszki się powinno kupić dla dziecka które rodzi się latem , z długim rękawem czy z krótkim, i czy mogą być same body? i do tego jakieś spodenki albo coś? Bo do kaftaników to nie mam przekonania i chyba bym z nimi nie umiała zawalczyć :P (widziałam takie z troczkami, nie wiem czy to by nie uwierało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, i na jaki rozmiar się kupuje takie czapeczki dla dzidziusiów, bo widziałam rozmiar 36, 38 i chyba 40 albo 42....?? Przemyślałam sprawę kupowania teraz, na szybko :P i dochodzę do wniosku, że może po kilka niewielkich rzeczy zaczniemy kupować, odkładać na większe na razie i tak nie ma z czego bo lekarka, leki, badania, pochłaniają wszystko; ale zaczniemy na większe zbierać od marca....oczywiśćie najważniejszy jest wózek, moje obsesja od dziecka :P :P :P chimera- zaraz twoim sposobem przeszukam allegro, może znajdę podobną aukcję, będę to śledziła, fajne że to napisałaś, bo nawet nie wiedziałam że ludzie wystawiają takie rzeczy...🌻 🌻 🌻 mam ostatnie pytanko, na jaki rozmiar mogę zacząć kupować ciuszki, na 56 czy 62? Boję się ze te na 56 beda za małe a na 62 za duze, w sumie to nigdy nie miałam do czynienia z takim maleństwem ;) spectra - dzięki za miłe powitanie :) 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o ciuszk to ja kupiłam pare sztuk 56 i akurat trafiłam bo moja Amelka urodziła się malutka i tych ubranek używałam prawie dwa miesiące :) Dla mnie napewno super były pajace i body.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s-a-m-o-t-n-a
Cześć jestem teraz w 16 tygodniu ciąży i jakoś od kilku dni martwie się o dzidzie.Mam pytanie gdzie mogę zrobić prywatnie USG dzisiaj po południu?termn mam dopiero za 2 tygodnie u swojego lekarza , a ja do tej pory zwariuję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młodamamuniu Amelka własnie wspina mi sie po nogach. Sylwester był SUPER chyba nasz najlepszy :) . Bawiłam się przy Kaziku i Pudelsach itp... mniam A jeżeli chodzi o allegro to ja stary wyjadacz jestem ;) a okazja była super bo do dzisiaj kupuje Amelce pojedyńcze ubranka :) Boszeeeeeee ale głowa mnie boli wrrrrr. Ale trzyma się dzielnie bo znnowu do 23.00 sama w domu. I tak sobie siedze przy kompie bo Amelka bawi się na podłodze a ona nie pozwala mi się nigdzie ruszyć. Ciągle muszę być pod jej zasięgiem wzroku, czytałam że to normalne tj. jakiś kryzys 8 miesiąca czy cóś. Wasze dzieci też tak miały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s-a-m-o-t-n-a
Z Chorzowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to nie pomogę bo ja mieszkam w Tychach :( A może podjedź do szpitala i powiedz że się strasznie boisz o maleństwo. Powinni zrobić Ci USG na poczekaniu. Jak ja byłam w 17 tc miałam jakieś schizy że mi wody odchodzą, zrobili mi szybciutko USG żeby sprawdzić stan wód , a ja odetchnełam z ulgą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samotna - dr Koza - Katowice Kościuszki 24/4 kolo placu Miarki, sprzęt do usg ma troszkę starszy (32) 257-03-69 (32) 359-09-27 to usg na żelaznej w Provita, ponoć są rewelka, ale nie wiem czy nie trzeba się umawać wcześniej, może powiedz że się niepokoisz i jakoś cię wcisną, albo umówią na jutro. a to już takie które znalazłam w necie: ALFA MED S.C. Wielospecjalistyczna Przychodnia Lekarska NZOZ 40-003 Katowice Teatralna 10 tel. (032) 259-88-25, 253-50-99 CENTRUM MEDYCZNE Krzysztof Sodowski NZOZ 40-084 Katowice Opolska 11 tel. (032) 203-73-63, 203-73-64 (usg robi 5 lekarzy, więc na pewno się na kogos załapiesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s-a-m-o-t-n-a
Dziękuje Wam bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas sprawdziły się na początku body i pajace (i jedne i drugie rozpinane na całej długości), teraz Age ubieram w ciągu dnia w body z długim lub krótkim rękawkiem, na to bluza, spodnie i skarpetki a na noc ubieram pajace. Aga była malutka jak sie urodziła i na rozmiar 56 używałam do 3 miesiąca, do teraz mam ze 2 rzeczy na 56 (każda firma ma inna rozmiarówkę i Aga teraz nosi od 62 do 74). Wszystko zależy od wielkości dziecka bo jak się urodzi 4,5kg to chyba wtedy warto kupić od razu 62 i podwijać rękawki. Dużo ciuszków kupowałam w lumpeksach. Warto dalszej rodzinie i znajomym powiedzieć termin porodu o 2 tygodnie później, bo pod koniec to wszyscy wydzwaniają i pytają się \" a Ty jeszcze z tym brzuchem chodzisz?\" ja miałam termin na 24.08 a mówiłam że na początek września, a Aga urodziła się 5 dni po terminie. Jaki polecacie fotelik samochodowy po tym do 13kg, od 9do18 czy od9do36? jakiej firmy? na co zwrócić uwage? na jak długo starcza w praktyce ten do 18kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marsjanka własnie nadrabiam zaległości i czytam stare posty :) Oczywiście że się nie gniewam :) panike siałyśmy na całym forum :D :D :D . Widzę że też planujesz następną ciążę, może znowu będziemy razem brzuchatkami :D i wszystko od nowa :) . Z tym że jak planuję następną ciążę w 2008 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Dziś zwierzyłam się ze swych rosterek znajomej psycholoszce , a ta po małej psychoanalizie powiedziała , że to nic innego jak zwykły , zdrowy cykor kobiety odpowiedzialnej :) :) Więc jestem cykorem do kwadratu - taka moja uroda albo przekleństwo :) Mysico - moja koleżanka rodziła w siemianowicach w styczniu 2006, nie była zadowolona, ale to może dlatego , że poród ogólnie przebiegał ciężko i nikt specjalnie nie kwapił sie z pomocą. choć wiadomo , że co kobieta to inna opinia, więc u Ciebie pewnikiem wszystko pójdzie jak po maśle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jakim wieku dziecko ma 80cm? znaczy ile ma wtedy miesięcy, tak ok.? Pynia - dobrze wiedzieć, że to jest powszechnie uznawane za normalny objaw ;) na pewno nam minie tam na sali, i wtedy już nie będziemy się bały :) musimy wierzyć że tak będzie :) wiecie co, aż wstyd się przyznać :P ale ja widziałam tylko zdjęcia sali porodowej, bez żadnych kobiet tam rodzących (to było na stronie szpitala), i to wygląd tej sali tak mną wstrząsnął, więc na obejrzenie żadnych zdjęć z kobietą w roli głównej na pewno się nie piszę :P jakbym zobaczyła zdjęcia z prawdziwego porodu to bym już całkiem ześwirowała :P racja też w tym, że po co je oglądać, przecież my to i tak widzimy od innej strony, że sie tak wyrażę, a nie od strony krocza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chimero- ja tez siedze sama do 22.00 maz zaczal popoludniowki:( jak jest w domu to nieraz sie na niego wkurzam bo cos ostatnio sie docieramy rzadko sie klocimy ale ostatnio ja sie denerwuje o wszystko:( nerwus ze mnie😭 ale jak go nie ma to tesknie jak tylko zamkna sie za nim drzwi :)to jak bedziesz jakies fajne rzeczy ogladala na chlopca to daj cynk:) super ze sie wybawilas nie ma nic gorszego jak nudy Sylwek:( Moj Alus tez tak sie po mnie wspinal i liczyla sie dla niego tylko mama!! zreszta olkaa wie jacy sa mali mezczyzni wprost uwielbiaja mamusie!! niemniej jednak 8, 9 miesiacu faktycznie dziecko trzyma sie jak malpka matczynej spodnicy. Moje dziecko nie pozwala mi zbyt dlugo siedziec na necie sa dni kiedy wogole nie oplaca mi sie wlaczac kompa bo wola mnie pokazuje mi cos tlumaczy po swojemu itd... dzis mam wyjatkowo wiecej czasu bo alek jest chory:( Bylismy u lekarza zapalenie oskrzeli, katar , okropny kaszel i do tego wymiotowal!! 😭 A jaka to dzialalnosc zakladasz jesli mozna wiedziec??zycze powodzenia!! ty rowniez planujesz druga ciaze?? hmmm spectra, marsjanka... Pyniu - my tu cie zawsze wysluchamy w koncu komu sie masz wyzalic?? 🌼 to ze ja mam troszke inne zdanie to wynika z mojego charakteru wiesz?? bo ja sie zaparlam w sobie ze nie pokaze nigdy slabosci!podczas porodu spisywalam sie dzielnie ( oczywscie do czasu potem juz dalam upust i darlam sie) u dentysty itp nie lubie byc uwazana za histeryczke ale to cala ja:)kiedys nawet udowadnialam sobie i innym ze mam mnostwo sily przychodzilam z pracy ( dorabialam sobie sezonowo za listonosza po liceum) to musialam pokazac ze zrobie wiele innych rzeczy pomimo tego ze jezdzilam na rowerze mnostwo kilometrow w upale!!albo jak chodzilam do klubu fitness podziwiano mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a wlasnie ja takie ostatnio fotki widzialam tylko od strony krocza:( marchewa ktory szpital wywoluje mile uczucia nawet jak idziesz do poradni to nie jest przyjemnie prawda tak to juz jest boimy sie takich miejsc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×