Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość specjalisci od kuracji Huldy C

Kuracja oczyszczenia wątroby metodą Huldy Clark

Polecane posty

Hej:) Ale jesteście aktywni,zarzucę przygotowania do Świąt,aby nadrobić to co piszecie,polecacie:) Niech nikt stąd nie odchodzi i proszę się nie gniewać i nie dąsać!!! Ważne jest dla mnie to,ze mogę poczytać opinie,wnioski innych,samej jest mi łatwiej wtedy. :)Papajo,no nie wiem co z tymi jelitami,może uda mi się jutro pojechać do lekarza i wysłucham jego. Wszystko zaczęło się we wrześniu,gdy powinnam była oczyścić wątrobę,a tego nie zrobiłam(z różnych powodów)a może za dużo brałam orzecha?Wtedy też zaczęły się problemy z odcinkiem szyjnym,itd.Są to takie różne objawy.Ogólnie jestem zdrowa,dobrze się czuję. Wg testu,który wkleił Pływak,wychodzi wysokie prawdopodobieństwo,że mam kandidę. Oczyszczę wątrobę do końca,pójdę do lekarza,będę dalej tu z Wami,i ułoży się wszystko,bo musi:) Wyniki miałam ok,choć czułam się podle,po tych 2 czyszczeniach czuję się dobrze:)więc mój organizm walczy,a ja szukam sposobów jak mu pomóc,czego unikać. Nie wiem czy Starakość wyleczyła kandidę,bo zastosowała wiele broni.Ja raczej spokojnie do tego podchodzę,jem co uważam za słuszne,co mi się chce. :)MonaL.współczuję problemów z synkiem:(jak pisałam wczesniej,tez moje dziecię miało różne zaczerwienienia,po odrobaczeniach jest ok.A,w kąpieli pomogło Emolium wtedy,bo obecnie używamy mydła marsylskiego. Jedzonko,to wszystko po trochę,oczywiście niełączone(ale w Święta idą na bok te zasady;)))mięsa nie za dużo i ze źródeł pewnych(w miarę),dużo warzyw i owoców. Do mnie przemawia sposób żywienia Edgara,Tombaka. Janoity:) Jarosław:)bardzo cenię sobie Twoje wskazówki:D Tomi:) Pływak:) DeeJay:) Życzę wszystkim udanego tygodnia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janoity43 Zasady żywienia Edgara które wkleiłem są na str.78 Zaś modele diet znajdziesz tu http://zdrowo.info.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=400&st=0&sk=t&sd=a&sid=73ebec474388135b3b1045021aad2756&start=90 od str.7 W internecie nie ma stron o diecie Edgara (prócz tych co podałem). Nie ma też "diety Edgara". Na podstawie przekazów można jedynie stworzyć coś na kształt "diety uniwersalnej". Najlepiej kupić sobie Encyklopedię Uzdrawiania Reby Ann Karp i wszystko stanie się jasne:) nie tylko w dziedzinie odżywiania. Co prawda ani papaja ani matylda nie przejawiły chęci poznania co miał Edgar do powiedzenia w sprawie diety przy schorzeniach jelita, mimo to zebrałem to co mówił na ten temat w Encyklopedii, Lekach i terapiach, Zdrowej diecie Edgara Cayce'ea: 1.Zachowanie bilansu 80/20 2.Żadnych potraw smażonych. 3.Żadnej wieprzowiny, nawet wątróbki wieprzowej. 4.Spożywać: - wywary z miesa (długo gotowane szkielety drobiowe) - dużą ilość soków owocowych, w tym cytrusowych. - dużą ilość surowych warzyw. - śliwki, mus śliwkowy. 5.Od czasu do czasu można pić mleko z czekoladą, kakao i temu podobne. 6.Jogurt jest bardzo dobry. 7.Żółtko z jajka z jakimś produktem zbożowym. 8.Jeść dużo kleików. 9.Pić 6-8 szklanek wody dziennie. Myślę że można podstawić te produkty do modelu diety, i spróbować. Oczywiście same zalecenia co jeść a czego nie, nie wyleczą ale być może zmniejszą podrażnienie czy stan zapalny. Chciałbym przypomnieć że dawno temu robiłem oczyszczania wątroby, jelita grubego, przeszedłem na zasady żywienia Edgara i dlatego czuję się zdrów:):):) Jestem po etapie poszukiwań czy eksperymentów co dla mnie dobre, swój sposób znalazłem i się go trzymam. Przepraszam tych wszystkich których być może irytuję że ciągle wyjeżdżam z Edgarem, więcej nie będę, chyba że ktoś zapyta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczyszczający wąrobę
jestem po 6 zabiegu oczyszczania co mi to dało (wybrane przykłady): wyruwnanie ciśnienia krwi wyrażny spadek tentna poprawa niesamowita wyników krwi: cholesterol, trujglicerydy, hemoglo itp. zanik. tzw zgagi reguralne stolce, zero zaparć i biegunki spadek wagi ciała mam zamiar dokończyć oczyszczanie do końca dziękuję wszystkim na tym forum za rady zanagażowaniu równeż tym co się tu nieudzielają a czytają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarosław,dziękuję,uważam,że stosuję te zasady o których piszesz. Od wczoraj się tak nie odżywiam,i to,że znalazłam słuszny dla mnie i dla mojej rodziny sposób odżywiania,jest moją wielką wygraną ostatnich lat:) Trafiłam tu,gdy przygotowywałam się do oczyszczania wątroby,to tu czerpię wiedzę.Nie latam po internecie,bo życie w realu jest jakże ciekawe i przyjemne,dlatego jesteście dla mnie wszyscy wielką kopalnią wiedzy i doświadczenia.:) Nie przeszkadza mi,że piszesz o Edgarze i o nim przypominasz. Jeszcze raz miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janoity42
Dzięki Jarosław i o to chodziło.Właśnie mało na ten temat jest w necie.Najwięcej szkody robi ten wszędobylski cukier a najprzyjemniej się to je.Nie ma za bardzo do czego się doczepić w tych zasadach.Może jedynie uważałbym,żeby nie za dużo soków owocowych,bo tam sporo cukru jednak.Matylda nie jedz za dużo tych drzemików,Mona dobrze pisała. Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te soki o których mówił Edgar to z sokowiróki albo wyciskarki. Coś jak soki Gersona. Cukier wtedy jest naturalnie naturalny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a szklanka soku z grejfruta zawiera ich nie spelna 20g i wiele korzysci. Pijam teraz taki codziennie odkad zaprzestalem wyciskac warzywa. Szybko, tanio i zdrowo. Grejfrut Bogaty jest w witaminy, przede wszystkim C, która zapobiega przeziębieniom i je łagodzi, a także pomaga organizmowi w obronie przed żylakami. Ma też witaminy z grupy B, spore ilości E i P. Posiada sole mineralne, kwasy organiczne i wiele cennych składników roślinnych takich jak flawonoidy, fenole, pektyny. Ilość witaminy C zawartej w owocach, grejpfrut daje mu zaszczytne trzecie miejscu, po kiwi i dzikiej róży. W tyle zostawia pomarańczę, czarną porzeczkę i...cytrynę. Jego dobroczynna moc sprawiła, że szybko sięgnął po niego przemysł farmaceutyczny. Zalety można wymieniać prawie w nieskończoność! Znakomicie obniża poziom cholesterolu we krwi, w czym pomagają przede wszystkim białe, gorzkawe błonki występujące wokół miąższu. W leczeniu cukrzycy powoduje wzrost poziomu produkowanej insuliny i zmniejsza poziomu glukozy we krwi. Substancje znajdujące się w grejpfrutach mają też działanie antygrzybiczne. Likwidują drożdżaki - często skuteczniej niż stosowane w tym celu środki farmakologiczne. Grejpfrut znakomicie ułatwia też spalanie tłuszczów. To właśnie jego niebagatelny wpływ na przyspieszanie przemiany materii i niska wartość energetyczna sprawiły, że stał się symbolem odchudzania. Ułatwia trawienie, oczyszcza organizm i przyspiesza przemianę materii. Włókna pomagają również obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Grejpfrut bywa dodatkiem do zielonej herbaty, która zwana jest przez naukowców zabójcą tłuszczu! Z kolei ekstrakt z pestek grejpfruta działa niszcząco na około 800 bakterii i 100 grzybów i może pomagać w leczeniu wrzodów żołądka. Chroni nas przed skutkami działania wolnych rodników - cząsteczek uszkadzających komórki organizmu. Zdolność niszczenia bakterii i zarodników chorobotwórczych posiadają leki wytwarzane z jąderek grejpfruta stosowane w produkcji preparatów do higieny jamy ustnej, usuwania nalotu nazębnego, czyszczenia uszu, a także...przy potliwości stóp. Czerwony grejpfrut bogaty jest w karotenoid zwany likopenem, chroniący przed nowotworami pęcherza, trzustki i szyjki macicy. Owoce cytrusowe mają również wiele cennych substancji wpływających na wygląd i kondycję naszej skóry. Ich zbawienną mocą, w tym i grejpfruta, zainteresowała się też kosmetologia. Grejpfrut nawilża i oczyszcza skórę dzięki zawartym w nim amino-kwasom, dwutlenkom węgla i kwasom owocowym. Normalizuje też przepuszczalność skóry, zaś dzięki dużej zawartości witaminy C odpręża ją i tonizuje, a także wzmacnia naczynia krwionośne. Witamina C to niezmiernie istotny składnik kosmetyczny i jeden z najlepiej przebadanych przez naukowców z tej dziedziny. Jest ona doceniana przede wszystkim jako silny i efektywny antyoksydant zwalczający wolne rodniki i wspomagający ochronę przeciwsłoneczną. Jako składnik wielu preparatów stymuluje syntezę kolagenu, którego ilość spada wraz z wiekiem. Ma szczególne znaczenie w pielęgnacji cery naczynkowej i z trądzikiem różowatym, poprawia bowiem gojenie oraz rozjaśnia przebarwienia. Kuszący jest też sam zapach grejpfruta. Firmy kosmetyczne wykorzystują go w wielu recepturach: do produkcji pomadek i błyszczyków; żeli i płynów do kąpieli; kremów do pielęgnacji ciała i maseczek do twarzy; oraz do wielu, wielu innych preparatów. Jego zapach wzbogaca wody toaletowe i perfumy renomowanych firm. Szczególną pozycję w kosmetyce osiągnął olejek grejpfrutowy i dlatego bardzo chętnie jest wykorzystywany w aromaterapii. Ma on działanie tonizujące i przeciwdepresyjne. Jego świeży, orzeźwiający zapach łagodzi stres, napięcie nerwowe i migrenowe bóle głowy o podłożu nerwicowym. Może być wykorzystany zarówno do masażu ciała, jak i inhalacji, bo znakomicie wpływa na system nerwowy człowieka. Jednak „cytryny z raju" najlepiej po prostu jeść na surowo. Konserwowanie, a zwłaszcza zagęszczanie ich soku niszczy wartość organicznych substancji. ps. Sokiem grejpfrutowym nie wolno popijać żadnych leków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarosław, bardzo to ciekawe... spędziłam nad linkami 2 godziny i po świętach wrócę, żeby dokładnie je przeczytać i zamowić książki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonaL A co Ci przypominają te słowa: "Umysł jest budowniczym i to, o czym myślimy może w końcu stać się przestępstwem albo cudem." :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasadowość/kwasowosć organizmu postanowiłem zrobić dzisiaj mały eksperyment pomiar ph śliny mojego i żony mój ok. 6.8 żona ok. 6.0 oczywiście jest wiele czynników, które mogą wpłynąć na wynik ph ale udowodniłem pewną znaną tendencje ja praktycznie nie spożywam cukrów prostych żona przed "tymi" dniami i owszem wiele i efekt widać robiłem badanie ph w innych okresach i mieliśmy poziom podobny ok. 6.8-7.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wiosnę, może wcześniej startuję z głodówką 7-10 dniową codziennie rano i weczorem będę badał ph ciekawek jakie będę wyniki? czy ktoś robił podobne badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy jakie cukry. Cukry proste z owocow z reguly alkalizuja organizm. Natomiast sztuczne dzialaja juz kwasotworczo. Jesli byly by to na przyklad morele suszone to obawiam sie, ze mogla by miec ph wyzsze niz Twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszę precyzyjnie moje węglowodany proste to soki oraz codziennie miód - 1 łyżka (przetwożone) żona przetwożone weglowodany proste (ciacho, poczki i inne zachcianki ) naszczęście sporadycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podchodzę do pomiaru ph jak do różnych innych domowych sposobów mierzenia ogólnie biorąc naszego stanu zdrowia: czasami ciśnienie krwi często tętno (rowerek stacionarny) czasami cukier, jak jestem u przyjaciela chorego na cukrzycę itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarosław rewelacyjny jest ten alkala n wczoraj wziełem jedną dawkę i dzisiaj mocz rano miał 7.4 ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mam bańki chińskie i nie mogę odnaleźć mapy punktów meridialnych,akupresowych,które można byłoby wydrukować. DeeJay,proszę Cię o pomoc... Dżemów nie jem dużo,bo maksymalnie 2 łyżki;) i uważam,że lepiej zjeść taki swój dżem czy konfiturę niż coś kupnego. Od wczoraj biorę kwas kaprylowy,a dziś do lekarza.Jeszcze zrobiłam ostatnie zaprawy w tym roku : sok z kaliny i też biorę łyżkę dziennie.Spóźniłam się na jarzębinę,bo przyszły mrozy i opadła:O Ćwiczenia działają na mnie rewelacyjnie:)Zapomniałam o istnieniu wielu mięśni,ale teraz z radością wracam do gimnastyki:)tym bardziej,że czeka mnie wyjazd w kochane Tatry:):):) Pozdrawiam wtorkowo🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1 Też zaobserwowałem że ma doskonałe działanie w obniżeniu/zneutralizowaniu kwasów. Oczywiście wpisuje się on w to co mówił Edgar, żeby zneutralizować/obniżyć kwas żołądkowy bo jest to przyczyną dolegliwości (nie mam teraz czasu by szukać jakiej):) Jak sam widzisz papierki lakmusowe mają dokładniejszą skale porównawczą, i oto mi chodziło przy jego zakupie. A... ja mierzę połową papierka coby mniej śliny uzbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarosław mam do Ciebie pytanie co byś polecił osobie z zawalonymi stawami , kolana nadgarstki , jest coraz gorzej dziewucha łyka tylko prochy bo to zalecają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danke Ja nie jestem lekarzem, ale jak wiesz człowiekiem mającym książki o Edgarze i zgadzam się z nim na temat jak leczyć ciało i ducha. Nie wiem co oznacza termin "zawalone stawy". Może gdybyś sprecyzowała to określenie, poszukałbym co mówił Edgar. Tak na szybko napewno trzeba zmienić dietę i stosować masowanie stawów olejem arachidowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarosław - zadaleś podchwytliwe pytanie :) Oczywiście te słowa kojarzą mi się z Huną. Ale wiem, że są od Edgara - zdążyłam już wczoraj się doczytać :) I dlatego właśnie to robi się ciekawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem wiem że nikt z nas tutaj nie jest lekarzem chociaż czasami chyba jesteśmy bardziej niż "lekarze ". Zawalone stawy to takie bolące kolana na których trudno się normalnie poruszać i ręce które mają problem utrzymać coś w garsci. Mówiła że jakiś rok temu kleszcz ją ugryzł . może to ma jakiś związek z tym , bo gdzieś czytalam że pokleszczowe powikłania są bardzo duże Dzięki Jarosław za już , sama jej proponuję jakieś oczyszczenie , ale wiesz jak to jest lżej połknąć paracetamol forte :P Myślałam coś o Edgarze coś z tej bajki bo On mi pasuje Czytałam to wczoraj ale nie mam czasu:D Święta mnie zastaną w kom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danke na stawy pełna kuracja cytrynowa (sam prubowałem jest ok) wg tombaka można poprubować MSM ale chyba bez oczyszczania się nie obędzie i potym kuracja z liścia laurowego (ale to po oczyszczniu wątroby i jelita) i jeszcze jedno 5 papryczek rozdrobnić i zmieszać z 0,5 l spirytusu odstawić na tydzień (ciemne miejsce pod przykryciem) robić kompresy nawet po 3-4 godziny, po 6-7 kuracjach na papewno zobaczy efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danke W/g Encyklopedii Uzdrawiania Reby Ann Karp, leczenie w/g Caycego to likwidacja przyczyn chorób takich jak: 1.Osłabienie wydalania i przyswajania 2.Niewłaściwa dieta (zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej) 3.Podwichnięcia i urazy kręgosłupa 4.Brak równowagi i koordynacji w ukł. nerwowym i krążenia 5.Zaburzenia funkcjonowania gruczołów 6.Stres, przeciążenie i przemęczenie 7.Emocje, postawy i karma 8.Infekcje Nie jest tak że wszystkie w/w przyczyny występują na raz. Jak czytałaś wczoraj tą stronę co zapodałem, to jest tam też artykół o dziewczynie co zastosowała leczenie na artretyzm, z powodzeniem. Co do chorych stawów, to z tego co przeczytałem może być wiele przyczyn. Znalazłem coś takiego (myślę że nikomu nie zaszkodzi): "Sugerowana dieta dla osób z artretyzmem Następująca żywność powinna być zawarta w diecie: Wszystkie rodzaje surowych warzyw (z wyjątkiem kapusty), rukiew wodna, boćwina, gorczyca, marchew, seler, sałata. Mogą być spożywane z żelatyną. (Żelatyna jest katalizatorem w organizmie, pomaga w absorbowaniu witamin i innych właściwości warzyw i owoców). Chleb razowy (pumpernikiel, żytni, pszeniczny). Orzechy, szczególnie migdały i orzechy. Ryby i produkty morza, drób, baranina, dziczyzna, wątroba, flaki, nóżki wieprzowe. Soki warzywne, soki z owoców cytrusowych w czasie, gdy zboże nie jest spożywane. Gotowane warzywa liściaste (z wyjątkiem kapusty), pasternak, obierki ziemniaczane gotowane. Dużo rzeżuchy i liści buraczanych. Większość owoców można jeść, najlepiej świeże. Następującą żywność należy unikać: Te owoce: jabłka, banany, truskawki, pomidory. Te warzywa: kapusta, produkty bogate w skrobię. Produktów smażonych, tłuszczów, Wołowiny, cielęcina dopuszczalna. Alkoholu i przypraw lub innych środków pobudzających." Jest jeszcze na temat masażów z mieszaninami olejków i innych skł. Ale podstawowy jest olej arachidowy lub arachidowy z oliwą z oliwek pół na pół. Lub: olej arachidowy, olejek sosnowy, oliwa z oliwek w równych częściach. Tomi dał przepis na oczyszczanie stawów, powinno pomóc tylko pamiętać trzeba żeby cytryny były dojżałe (alkalizujące). MonaL Edgar nigdy nie użył słowa Huna, ale mówił tak jakby znał jej zasady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękne dzięki panowie :) Jarosław i tomi Dzięki za przepis z papryczkami bo gdzieś to słyszałam tylko nie znałam składu. Na moje "dohtorskie " oko to dziewczyna ma zawaloną wątrobę na ful , bo ma wszelkie objawy wątrobiane a teraz doszły do tego stawy ale "mów do obrazu a obraz ani razu" tylko całą winę zwala na służbę zdrowia bo nie jem mleka , tego , tamtego ale to trzeba usunąć przyczynę a nie skutek zresztą to samo mam w domu :P pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeJay Dzięki🌻 Poszukam w bibliotece ciekawych pozycji. Byłam u lekarza i mam skierowanie do poradni gastroenterologicznej,a na razie przepisane tabletki Pelethrocin. Masaż bańkami bardzo przyjemny:) Pomimo mojego optymizmu zaczynam się bać. Napadał śnieg i zrobiło się tak świątecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość speed test
matylda ten lek jest ze wzkazaniem na tzw. hemoroidy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×