Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Crazyyyy ja też Ci macham!!!!!!!!!!! Kwiatuszku jak tam? Bobo Kari to czekamy na wieści jak już "być" babcią :D Pariss całe szczęscie ,że masz tego "dobrego człowieka" ;) 👄 Fannky nie się bawi do rana:D Na przyjezdne i ich relacje czekamy czekamy:) I to na tyle iyi geceler!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana i dziękuję jeszcze raz za życzenia :) ja już od godz nie śpię, kac nie męczy to nie ma źle :D Kari melduj się jak już będziesz tą babcią :) Pariss powiem ci że coś ci się komplikują te wakacje ale jak już sie tak napaliłaś na ten Meksyk to teraz trudno zrezygnować :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Witam z rana. Crazy juz leci sobie fiuuuuu 🖐️ A zaraz beda sie meldowac i zdawac realacje nastepne ;) Fannky, takie zycie "nie jest letko" ;) Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! Kurcze waluta idzie w góry dlatego lece dzis kupic dolary po pracy. Frogi masz wiadomosc na skrzynce. Wczoraj posciagałam pranie i jak sobie pomysle ze musze poprasowac i sie spakowac to mi sie odechciewa. W sumie bardziej ciesze sie że nie musze ogladac swojego szefa do 18 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvv11
orientujecie sie moze, jaka jest odleglosc od plazy Kleopatry do Portu? Tak mniej wiecej na piechotke. Czy to daleko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od samego poczatku Plazy Kleopatry do portu jest 800 m ale sama plaza ciagnie sie przynajmniej 5-7 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvv11
Wielkie dzieki, do wyjzdu został tylko tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marhaba Jestem cała i zdrowa ,wróciłam 😭bylo C U D O W N I E .Mam gości od przedwczoraj ,jak się wyrobię to do Was zajrzę wieczorkiem . Pozdrawiam "stare" i "nowe " koleżanki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam teraz trochę czasu to Wam opiszę moje wspaniałe wczasy w Turcji ;podróż super bez żadnych niespodzianek zero turbulencji ,samolot zgodnie z czasem .Alanya moja nowa "miłość",jestem pod wielkim wrażeniem ,hotel jak na 3* ekstra,atmosfera w hotelu i personel super,bardzo dobre położenie wszędzie blisko.Żarełko bardzo dobre i nie do przejedzenia.Zakupy bardzo udane ,tylko złota i skóry nie kupowałam ,reszta to wszystko to co przywożą Polacy;ręczniki,torebki,baklava,hałwa,ciuchy i takie jeszcze inne drobiazgi jak szklaneczki do herbaty,herbaty wszystkie gatunki,buty .Byłam na super wycieczce Jeep Safari była taka "jazda" że wszystkim polecam naprawdę warto.Poznałyśmy bardzo fajnych ludzi i będę miała co wspominać do nastepnych wakacji.Klimat w Alanyi ---szok,wilgotność nie do zniesienia ale jak się ma fajną ekipe to nawet to nie przeszkadza.Dziasiaj wróciłyśmy do hotelu o 2godz a odjazd do Antaly był o 4.40 nic nie spałam bo mi szkoda było tych paru godzin.Te dziewczyny które jadą do Alanyi a nie nastawiają się na wielkie zakupy bo portfelik cienki to polecam Konakli 7km za miastem a ceny o połowe tańsze i mozna się targować bo oni lubią Polaków.Moja córka i córka koleżanki nie chciały wracać do Polski ,jeszcze na lotnisku mówiły że to były najfajniejsze wakacje .Do Turcji pojadę w przyszłym roku jak tylko wszystko się będzie dobrze układac i zdrowie dopisze .Caluje Was Turkomaniaczki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cześć tak myślałam, że wrócisz zachwycona i pochłonięta całkowicie atmosferą miasta :) już wiesz za co my KOCHAMY to miasto :) i koniecznie szykuj dla nas zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ta Alanya ma w sobie ze tak wciaga ;) A ja własnie mam juz druga zmiane godziny wylotu do Egiptu. najpierw 8,30 potem 9,45 a dzis juz 10,50. Mam nadzieje ze sie juz nie zmieni bo szkoda tracic dnia skoro i tak zapewne kiepsko bede spała ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szazza -napisz proszę z jakiego biura byłaś na tym jeep safari. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szazza witaj 🖐️ Heh wiedzialam, ze tak bedzie :) wiedzialam i czulam, ze sie Tobie spodoba a dziewczynom to wogole nie mialam wątpliwosci ;) ....i mamy nastepną teskniaca za Alania do nastepnego roku 🌼 Pisz wiecej. Zagladalas do tego mojego znajomego zlotnika? Kwiatuszek pytanie zadajesz, przeciez to oczywiste. Alanie sie kocha bo sie kocha i juz :D :D za całokształt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłolecaca do Alanyi
Shazza a w jakim hotelu bylas? i jakie wrażenia ? to bylo all inculsive?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Turkomaniaczki!!! Pariss, jak dotrzec do tego "twojego" jubilera? Pamietam, ze podawalas juz namiary, ale nie moge znalezc... Moja tesciowka chce by jej kupic cos ze zlota, moze i mi cos sie skapnie;) Nie moge sie doczekac wakacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marillen ten "moj" złotnik to czasem nie jest super sympatyczny, ale wejsc do niego mozna. Trzeba isc kolo portu i znalezc meczet. Meczet jest kolo ulicy Hukumet. Zobacz na tej mapie: http://www.igam-invest.com/images/map2.jpg na tym powiekszonym kwadracie jest zaznaczony maly meczet przy Hukumet str. Zaraz obok nieco dalej jest bank a na przeciwko taka duza restauracja bez drzwi naokoło, z samymi stolikami. A nad jego sklepem jest głośna knajpka. Jubiler nazywa sie Serdar Cengiz. On ma jeszcze fajne zegarki. Jakby co to mozesz powiedziec, ze jestes z polecenia Kasi i Bozeny (Boni) z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaNL----Jeep Safari był kupiony u Leny ,to jest jedniodniowa wycieczka koszt 25 dolarow od osoby naprawdę warto ,niezapomniane wrażenia ,gwarantowane 8godz.śmiechu i dobrej zabawy dla starych i młodych. Pariss-----nie wiem czy byłam u Twojego znajomego złotnika bo w Alanyi jest chyba ze sto sklepów ze złotem a w tamtej okolicy koło meczetu w porcie jest tyle sklepów że ja sama nie wiem to jest labirynt przyszłolecaca do Alanyi----ja byłam z biura Eximtours ,biuro wywiązało się z umowy marillen-----nie daj się nabrać na darmową wycieczke od rezydenta na zakup złota i skór to jest świństwo z ich strony i naciąganie ludzi.Jedzie autokar z turystami do salonu na obrzeża Alanyi i tam można kupić złoto (oni twierdzą że tylko u nich jest to złoto a w mieście fałszywki )tak bajerują tak obliczaja na kalkulatorze że w sumie wychodzi drożej niż na mieście bo też muszą odpalić dolę rezydentce.Za każdym razem czy to będą skóry czy złoto po zakonczonych zakupach rezydent pyta w autokarze czy ktoś dokonał zakupów i na jaką kwotę.Lepiej wybierz się do miasta ,spokojnie pooglądaj,pogadaj ze sprzedawca wypij herbatkę i dogadaj się sama bez takich pośredników.Ja pojechałam bo miała to być wycieczka połączona ze zwiedzaniem Alanyi ,w sklepach byliśmy 5godz.a na Kale 15min i taka to byla "wycieczka'' Te dziewczyny które jadą pierwszy raz ---nie kupujcie wycieczek od rezydentów to jest 100% drożej niż z lokalnych biur.Przedwczoraj byłam świadkiem jak ludzie z mojego hotelu składali reklamacje po przyjeździe z Kapadocji i z Parku Wodnego Dzisiaj widziałam jak Polacy stracili 8 butelek wodki zakupionej w Polsce ,nie wiedzieli że powinni włożyc do bagażu głównego tylko mieli w bagażu podręcznym i Turcy kazali im to wyrzucić do takiego dużego kosza .Widziałam rozpacz w ich oczach,bo wodka u nas jest tania na lotniskach ,ja też kupiłam ale opakowałam w nowe ręczniki i już wódeczka stoi w barku. Jak macie jakieś pytania to jeśli będę mogła to odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Pariss:) A polecasz tego jubilera, czy lepiej isc do innego? Wiesz moze czy w przeliczeniu za 400 zł dostaniemy jakis porzadny, czyt. troszke grubszy, łancuszek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marillen On jest dosc drogi. Ma glownie klientów z Rosji i Skandynawii. Duzo tez zegarków kupują u niego mezczyzni. Mozesz isc i wejsc i zobaczysz czy jego towar Tobie odpowiada. Jesli tak to wtedy zaczynaj targi. 400 zł to jest 100 E, cos na pewno za to kupisz, ale czy gruby czy cienki to zalezy od Twoich zdolnosci targowania ;) Plicz ze najmniej trzeba liczyc jakies pewnie 30 -35 $ za gram. 2 lata temu w Alanii bylo ok. 22-25$ jak pytalam. Z kolei rok temu w Marmaris kupilam moje kolczyki za 28. Wszystko tez zalezy od wyrobu, modelu. Jesli jest to chodliwy model typu Bulgari, Versace to jest drozej, jesli po prostu "cos" to bedzie taniej. Ewentualnie mozna udawac, ze sie nie wie co to jest Bulgari :p W Alanii jest naprawde sporo jubilerów wiec mozesz zrobic rozeznanie i popytac a pozniej wybrac tam gdzie jest najtaniej. Tylko jak juz sie zacznie targi z herbatką, pogadankami itd. to trzeba kupic, bo beda źli. Wiesz, oni tracą czas dla Ciebie a tu przeszlo w ciagu godziny 400 potencjalnych klientów na ulicy ;) Szazza ja zawsze mowie. Nie kupujemy w zadnych fabrykach na wycieczkach!!!! Nigdy! chcby nie wiem jakie to bylo najlepsze i och i ach! never ever! na miescie ZAWSZE jest taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy kupowałyście coś ze srebra? ja złota mało noszę wolę srebro. ale w sumie nie interesowałam się zbytnio cenami. raz tylko zapytałam o cenę pierścionka i wiem że nie była jakaś wygórowana cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss Poznalam dwa małżeństwa z Gdyni i wlaśnie jedna z tych pań kupiła łańcuszek za 60euro cieniutki jak nitka ale taki jej się podobał i taki kupila.Widziałam reakcje sprzedawcy zlota jak weszla grupa Skandynawow ,czułam się jak czlowiek drugiej kategori ;) Skandynawow jest tysiące w Alanyi i oni dają dobrze zarobić Turkom ,dlatego ich szanują . Nie mam niemilych wspomnień dlatego pojadę do Turcji w przyszlym roku ale może do Bodrum lub Marmaris tylko i wyłącznie ze względu na klimat .Alanya jest piękna ,teraz cala oświetlona ,gra muzyka w każdej knajpce i w sklepach , ruch na ulicach ,śmiechy turystow to jest super.No nic dziewczyny idę spać może mi się przysni coś pięknego ? Jutro Was budzę ,tradycyjnie ! :D Dobranoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szazza-bardzo chcę się wybrać na to jeep safari,ale widzisz chyba czy jest fajnie czy nie,to zależy od tego ile osób bierze w tym udział,bo Kwiatuszek też była od Leny na tym safari i chyba tylko jednym jeepem jechali(czyli mało uczestników było)i cała impreza była drentwa. Kurcze trzeba dobrze trafić...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlolecaca do Alanyi----ja byłam w hotelu Kleopatra Gondola ,fajny mały hotel atmosfera taka rodzinna i najważniejsze wszędzie blisko to jest tureckie 3* za te pieniądze polecam każdemu kto jedzie na wczasy a nie do hotelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Kwiatuszek była ale na trochę innym jeep safari. są 2 rodzaje : 1 po górach i to jest fajne Kwiatuszek tam była rok temu i była zachwycona. w tym roku była na jakimś nowy to było do kanionu chyba i to jest nudniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania NL ---ja Ci opiszę w skrocie jak to wygląda ale nie będę wszystkiego zdradzać bo gdybys pojechała to nie będzie niespodzianki.Kwiatuszek była na innej imprezie nie na Jeep Safari tylko na Jeep Kanion. Rano pod hotel przyjechał taki tuecki "maczo" w jeepie i zabrał nas pod stację benzynową bo tam jest zbiórka wszystkich samochodów i ruszamy odkrytymi jeepami w góry Taurus widoki zapierają dech wpiersi ,dojeżdżamy do wioski gdzie jest mały meczet i tam jest zwiedzanie ,następnie zjeżdżamy do typowej wiejskiej rodziny gdzie jest poszęstunek i fajna zabawa w ogrodzie zadaszonym winoroślami,naprawdę ekstra po tym jeszcze podjezdzamy pod źródła i na końcu jest obiad w restauracji na rzece Dimcay można się wykąpać ,z każdej strony wodospad to jest takie przyjemne że nikt nie chciał odjeżdżac do Alany.Acha po drodze jest jeszcze Turek z wielbłądem i z osłem i można skorzystać z przejażdżki lub zrobic sobie fotkę.Pewnych rzeczy tu nie napisałam bo nie mogę :D Towarzystwo było międzynarodowe ,przewodnik mówi w trzech językach .Jeden dzień warto odpuścić sobie plaże i wybrać się w góry.Gdybyś się wybrała na tą imprezę to ciuchy tylko ciemne ,ja po tej wycieczce wyrzuciłam bluzke i spodenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szazza-dziękuję za opis-jadę na 100% na to jeep safari:D Potrafisz człowieka zachęcić:) Dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicke
Witam wszystkich :) lece z dzieckiem do Alanii 5 sierpnia z krakowa ale mam problem :( mojemu dziecku konczy sie paszport 31 stycznia a to jest o tydzień krócej niż pół roku ważnośći jak to jest????? co robić jestem załamana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×