Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Lecę do domu. Aga a jak jedzenie w hotelu Wam smakowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss zaplace Ci tylko przeslij mi to zdjecie z Syrii. Leze i kwicze... Mi nie wyklepal boczkow... pewnie zrezygnowal jak zobaczyl objetosc tych boczkow, by sie biedny do rana nie wyrobil, a rece by mial do ziemii. Jedzenie bylo okej. Nie bylo wielkiego wyboru, ale jednak wystarczylo i smakowalo. Byly baklazany, ktore mi smakuja... i kurczak, a tez bardzo lubie. Do tego feta i rozne salatki. A pewnego ranka kobieta piekla nalesniki-obledne. Do tego wisnie i cukier puder. Ja nie potrafie w ogole robic nalesnikow, ale nawet u nikogo innego nie jadlam tak dobrych... naprawde smaczne. No i pierwszy raz spotkalam sie z tym, ze pomarancze czy pomidory byly obrane ze skorki... fajnie, chociaz pewnie by mi korona z glowy nie spadla gdybym je sama sobie obrala. Wiec nie wymagam absolutnie takich cudow, ale fajnie, ze byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja będąc w Turcji byłam na 1 wycieczce, i chyba o 1 za dużo :) byłam na Pamukkale, w sumie byłoby ok gdyby nie odległość. jechaliśmy tam ok 8 h ! w jedną stronę, a na miejscu byliśmy ok 2-3 h. każdy zmęczony nocną pobudką, brr za to teraz kuszą mnie te kolorowe wodospady choć podejrzewam że wycieczka będzie podobnie wyglądać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga gdybym ja wiedziała, że ktoś zechce zapłacić za to zdjęcie to bym go nie kasowała. Zrobiłyśmy to z kumpelą po chyba 5 dniach patrzenia na nie, żeby nie było że ujrzy światło dzienne i ktos zdemaskuje takie \"gwiazdy\" ;) jak my. Trochę teraz żałuję bo pewnie w czasach chandry mogłabym sobie nieźle humor poprawić tym zdjęciem. trudno. Pomidory ze skórki były obrane? O matko! komu się chciało? Też tego nie widziałam nigdzie. Z pomaranczami to różnie, raz są obrane raz nie. Fannky o jakie kolorowe wodospady Tobie chodzi? Pamukkale jest spory kawałek od Alanii i takie wycieczki na 1 dzień są męczące niestety. Zdecydowanie polecam Kapadocję 2 dniową skoro jedziesz na 2 tygodnie. To absolutnie trzeba zobaczyć w Turcji. Tu masz kilka moich zdjęć: http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,910434,2,39.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No szkoda Pariss. Tak, byly pomidory obrane... ja jem nieobierane, wiec dla mnie tego robic nie bylo trzeba, ale bylo kilka ksiezniczek na ziarnku grochu czy fasoli (nie wiem) to im pewnie by nieobrane przeszkadzaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELLA1-2-3
Cześć dziewczyny! Lecę do Konakly (hotel Royal Vikingen) 7.05.2008 r. Bardzo bym chciała odwiedzić hamam - będzie to moja pierwsza wizyta (o ile się odważę). Prosze napiszcie jak się nalezy tam zachować: ile trwa wizyta, ile kosztuje, czy jest się sama na sam z masażystą/tką? Czy lepiej wybrać taki przybytek na mieście, czy skorzystac z hotelowego? Będe wdzięczna za wszelkie informacje P.S. Może ktoś był w hotelu Royal Vikingen? Jak go oceniacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś będzie zainteresowany: http://tnij.org/a43y oferta za 847 zł na tydzien do Alanii , hotel HB, przy plazy Kleopatry i oferta sieci Riva, hotele GTI 5*, poza centrum, dobre na wypoczynek z dziećmi: http://www.gti-travel.pl/oferty/8013.pdf Ella w Twom hotelu widzę, że jest łażnia więc idz do hotelowej. Nawet jak bedzie nieco drozej niz na miescie. Jestes tam jakies 3-4 godziny, zależy. Może być wiecej jesli nie ma duzo ludzi. Najpierw idzie sie do sauny, pożniej łaźnia parowa, pózniej piling całego ciała, polewanie wodą, masaż pianą, masaż ciała, dodatkowo maseczka algowa na twarz. Wszędzie to wygląda inaczej, ale podobnie. Przeda masażem jesteś w takim pomieszczeniu gdzie masażysći mają swoje \"pokoje\" , czekasz na swoją kolejkę i wchodzisz. Nie krępuj się wogóle, oni oglądają wszystkie ciała całe życie non stop i niczym się nie wzruszają. Po prostu robią swoje. Skup się na samym masażu, a wyjdziesz jak nowo narodzona. Hotelu nie znam :O W Konakli jest fajnie. Polecam zakupy na tamtejszym centrum handlowym, taniej niz w Alanii. http://tnij.org/a434 http://tnij.org/a436

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajacaaaa
dziewczyny a opalenizna z turcji dlugo wam sie trzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od karnacji i od tego jak się opalasz. Nie można tak się spalić jak moja koleżanka, że w następnym tygodniu zeszła jej skóra i po opalaniu. Ja ostatnio zauważyłam, że mam ładną i szybką opaleniznę po tabletkach capivit sun system. Teraz tez je sobie kupię i zacznę już brać miesiąc przed. Te tabletki nie są na to żeby skóra nabrała koloru tylko odbijają szkodliwe promienie, ale jednoczensie skóra nabiera podczas opalania ładny kolor i nie pali się na raka. Ja brałam ostatnio dwa razy przed urlopem miesiąc przed, w czasie i po (czyli całe lato właściwie). Polecam spróbwać. Słońce i tak opali, ważne jest żeby używać wysokich filtrów, wtedy promienie nie uszkadzają skóry i nie palą jej a i tak ma ładny kolor i długo sie trzyma. Wato też przed opalaniem skorzystać z łaźni tureckiej wtedy opalenizna szybko łapie i dłużej się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajacaaaaaa
tak wiem, tez nie chce zeby mi po tygodniu skorka zeszla, ale np jak sie opali i pojdzie do tej lazni na piling to czy to dobry pomysl? aby nam opalenizne zszoruja. A i jak jestescie na plazy to robicie sobie jakis makijaz na twarzy, zeby fotki byly ladniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest koszt takich usług: sauny, pożniej łaźnia parowa, pózniej piling całego ciała, polewanie wodą, masaż pianą, masaż ciała, dodatkowo maseczka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam już znalazlam opowiedz na poprzedniej stronie. Paris-jasne ze sie odezwę jak wrócę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to wszystko jest w jednej łażni? Czy jak już tam będe to mam sobie wybrac co chce, czy wszystko jest liczone jako jedna usługa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może wiesz czy nie zaszkodzi mi to na naczynka na twarzy. Nie mam mozno popękanych, ale na nosie kiedy jest mocno goraco to czasami mi pekaja (sory, ale naprawde tak mam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jade na wycieczke obiazdową wiec odwiedzenia miejscowych biur turystycznych nie bede miala mozliwości , ale w hotelu przynajmniej tym pierwszym w Antaly, to raczej bedzie łaźnia turecka. Chętnie bym sie przeszła, zwłaszcza wieczorem. Chyba zaczynam łykac rutinoskorbin na moje naczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, u nas w hotelu to byly takie pakiety. Zaczynaly sie od 25 euro, konczyly na 80 euro jesli dobrze pamietam. Pierwszy pakiet 25 euro to byl: piling, masaz z piany, masaz calego ciala. 1 h. Drugi pakiet: 35 euro: piling, masaz z piany, masaz calego ciala, maseczka, masaz stop. 1 h i 20 min Trzeci pakiet: 55 euro: piling, masaz z piany, masaz calego ciala (dluzszy chyba o 10 minut), maseczka, masaz stop, masaz glowy i twarzy. 2 h Wszedzie oczywiscie tez sauna+polewanie woda, ale to oczywiste przed pilingiem i po masazu z piany. Cos w tym stylu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza, jeśli masz problemy z naczynkami to poproś tylko zeby ewentualnie nie dawali w saunie takiej wysokiej temperatury. Cała reszta zabiegów nie powinna Tobie zaszkodzić. Jak widać w każdym hotelu wygląda to inaczej i są różne ceny. Aga była w dobrym hotelu i ceny są adekwatne do standardu. Tak to już jest. Ja byłam w Konakli w takiej łaźni i trochę to jednak trwało. Zależy tez ile jest aktualnie osób w hamamie. Wiadomo, ze jesli jest dużo to popędzają i wszystko trwa krótko a jak jest mało to zapominają wręcz o Tobie. Mi sama sauna nie odpowiada, ale za to łaźnia parowa jak najbardziej. p.s. Angelica jutro trzymam kciuki zgodnie z tym co pisałam wcześniej 🖐️ bedzie dobrze. Napisz jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza: ja tez mam problemy z naczynkami wiec nie wchodzilam do sauny suchej. Korzystalam tylko z parowej, w niej nie jest az tak goraco i fajnie nawilza skore. Ja mialam w hotelu hamam, ceny spoko bo pakiet z sauna, pilingiem i masazem juz od 19€ byl. Trwalo to okolo 1,5 godziny. Aga-Malaga: przykro mi, ze trafilas na taki hotel, ale mam nadzieje, ze sie do turcji nie zrazilas. pytajacaaaa: moja opalenizna do tej pory jest jeszcze bardzo widoczna ( caly czas sie ktos pyta czy z solarium wyszlam hehehe) a wrocilam 15.04. na sloncu od tej pory juz nie bylam. Najwazniejsze balsamowac sie po powrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki. Bardzo mi pomogłyście. Mam nadzieję, że będę miała okazję skorzystać z Hamamu i z wielu innych atrakcji. Mam coraz mniej czasu na przygotowania, bo lecę już za tydzień. Jeszcze jakieś ostatnie zakupy i fryzjer (żebym wyglądała jak człowiek). Będę się jeszcze odzywać. Pozdrawiam Marzena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racjaaaaaaaaaa kiedy i gdziedokładnie się wybierasz? Ponawiam pytanie, może zjawił się już ktoś , kto wybiera się 11 czerwca??? miłego dzionka girls;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naturalna blondynkamaja s
ja bylam i mnie porwali tamtejsi bruneci .Dlugo mnie nie trzymali,bo nie dali rady.Jak im zaczelam opowiadac te wasze kawaly ...o mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mysza 1974
mysza wiejsc na strone www.turcja.pl i po prawej stronie masz forum ja jak wyjezdzalam to bardzo mi sie przydaly informacje ktore tam zamieszaczaja forumowicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Znam te forum. Często tam zaglądam. Jednak chyba najwięcej dowiedziałam sie od Pariss. Pozdrawiam m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie, jadę do Turcji 4.06. więc poszukuję ciekawostek w tym temacie. Pariss jestem Tobą zachwycona - i nie rumień się proszę, tylko pierś wypnij z dumą- tak życzliwej, chętnie pomagającej potrzebującym osoby za świecą szukać! Ja wybieram się do Kemer, więc też Twoje regiony, do hotelu Hydros Beach Resort. A w Turcji byłam już dwa lata temu w Bodrum, a właściwie Turgutreis /chyba tak się to pisało/ i zgadzam się z wszystkimi którzy chwalą wypoczynek w tym kraju! Wszystkim dużo dobrego w czasie tegorocznych wakacji życzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że się napisałam i mi wsiąkło wszystko :O Justus - do 11.06 to może i ja pojadę :) Mysza ja też czasem coś napiszę na wakacjach.pl, ale tam jest tyle spamów od dwóch lat, ze mi się często odechciewa. Zaglądam tam tylko z sentymentu i tylko dlatego, że znam stamtąd kilka osób - zapalonych podróżników ;) Sil56 --> cóż ja mogę napisać? hmmmm....hmmmm....może tylko :) dzięki Z plaży hotelowej bedziesz miec widok na moje Tahtali ukochane http://www.holidaycheck.pl/detail-ch_ub-id_1155856702-ebene_hid.html a Kemer jest CU-DOW-NE!!!!!! czytałaś i oglądałaś zdjęcia na forum gdzie podałam wcześniej linka? Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pariss - pewnie, że czytałam - już dwa wieczory czytam Cię jak powieść w odcinkach, na dodatek bogato ilustrowaną! Dziewczyny, jak mam opcję all ...i w ofercie bezpłatną saunę i łaźnię turecką, to też bezpłatny masaż i te maseczki o których piszecie? Tak mi się to spodobało, że nie wiem ile kasy przygotować! Ja też w Turcji nie narzekałam na kłopoty z żołądkiem - to nie Egipt, a sułtan nie faraon! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×