Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Ja mam tak: 4 rzędy po 4 cyrkonie a po bokach są 4 kwadratowe niebieskie (zapomniałam co to za kamienie) D.....D D.....D tak mniej wiecej to wygląda :D tylko tych cyrkoniowych kropeczek jest 16. Nie potrafie tego wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turcja już nie długo
Witajcie! Dziabong napisz proszę cos wiec co tam jest ciekawego ja lecę 25,06 do Merlin Beach co morzna w poblizu zobaczyć zwiedzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Pakuję się już.... środa/czwartek lecę do Antaly i jakoś tego nie czuję, bo ta pogoda u nas fatalna... ale myślę,że będzie super. Dostałam smsa od koleżanki, zadowolona z hotelu i pisze,że Kemer piękne! Ona wraca, my lecimy...już nie mogę się doczekać..... Zbierajcie się! Turcja czeka! Pozdrawiam.....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Pakuję się już.... środa/czwartek lecę do Antaly i jakoś tego nie czuję, bo ta pogoda u nas fatalna... ale myślę,że będzie super. Dostałam smsa od koleżanki, zadowolona z hotelu i pisze,że Kemer piękne! Ona wraca, my lecimy...już nie mogę się doczekać..... Zbierajcie się! Turcja czeka! Pozdrawiam.....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do merlin beach - jedzenie rewelacyjne ale warto być punktualnie bo potem sa długie kolejki - w Alany - płyneliśmy stateczkiem - bardzo fajna wycieczka około 6h stawalismy moglismy się kąpać potem podplywali na motorówce i można było zostac ciagnietym przez motorówkę... mąż skorzyatał z tej frajdy 40 dolarów ale zadowolony był - zwiedzalismy tą grotę przy plazy kloeopatry - tam jest bardzo duża wilgotność - pełno stalaktytów, stalagmitów i tych trzecich... wejscie cos koło 4 euro - no i zamek iekne widoki z Merlin jest dośc daleko do centrum ale deptak fajny wiec można iść - ale można za 1 lira dojechac do centrum autobusikiem - w centrum przy porcie i niedaleko pomnika Ata Turka jest piekny park... warto przystanac i porobić zdjęcia.... - Hotel ma fajne pokoje, nawet Polsat dwa odbiera - ale trzeba trafić na fajny pokój jeśli chodzi o widok myśmy mieli 1407 z widokiem na morze ale i na drogę dwupasmówkę :-) nic nie było słychać.... - pieniądze warto wymienić - my zwiedzalismy jeszcze kapadocje 2 dniową - warto wybrać się nad rzeke i zjeśc tam obiad :-) mysmy mieli wszystko zorganizowane... kazda wycieczkę - ale sa tam biura co organizują fakultatywne... Obok hotelu jest laznia turecka - jak lubisz byc rozpieszczana to polecam :-) najpierw cię myją potem masują nakładaja maseczki z alg ja byłam w ostatnim dniu - byłam juz spalona słoncem i nie robiłam pilingu ale podobno warto iść na peeling bo ładniej i szybciej się opalisz... warto iśc w kilka osób wtedy jest wesoło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :D jakoś wole angielski:P Pariss powiedz proszę, jak tam się kształtują ceny biżuterii? i butów :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
____________ - już spakowana? Kemer bez wątpliwości jest piękne, tam nie można się tez nudzić. Wczoraj jet spadł z cenami, ale dopiero na 2 czerwca a na 16-go to ja nie wiem kiedy zrobią lasta. Czekam jeszcze do kolejnego poniedziałku. Zastanawiam się też czy zostać sama drugi tydzień. Sama nie wiem. To nowe miejsce, ale odpoczęłabym sobie na maksa. A może któraś jedzie w okolice Marmaris od 23-go czerwca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiele zalezy od Ciebie i od tego jak sie targujesz... jak patzryłam na ceny to na serio zależy od tego ile umiesz wytargowac ale ogólnie złoto podrozało na calym swiecie to i w Turcji ceny robią się kosmiczne - za bransoletkę z białego i zółtego złota chcieli na poczatku 400 dolców zaraz zeszli do 200 ile była warta nie wiem... kurtki skórzane ŁADNE około 1300 dolców do 700 schodzą od razu a potem to już zalezy od ciebie za 500 nie poszla :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gunaydin Justus ;) Ceny biżuterii to różnie. Zalezy od wyrobu i jubilera, od Twoich zdolności negocjacyjnych, Twojego pochodzenia, bransoletki z hotelu itp. :D Średnio rok temu w maju w Alanii w centrum chcieli od 25-30$/1gr za dobre wyroby. Teraz dolar spadł znacznie więc może być drożej. Ja zachorowałam na obrączkę Bulgari i może w Marmaris się uda, chociaż tam podobno jest drożej więc zobaczę. Butów nigdy nie kupowałam, te co widziałam akurat to nie w moim guście. Ja noszę tylko skórzane i wolę u nas kupić, a raz widziałam Tommiego oryginały i były droższe niż u nas. Może trzeba po prostu pochodzić i poszukać, ja akurat za butami nie chodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą oni nie licza sobie za gram a za wyrób. BO wiadomo, ze nowe model są drogie a starsze tańsze, poza tym wyroby reczne, mieszane złoto to wszystko ma wpływ na cenę. Moze byc tak , ze i 40$ wyjdzie za gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariska jak wyglada taka obraczka?? to jakas tamtejsza czy jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotkaklotka
witam czy podzielicie sie swoimi doswaidczeniami zwiazanymi z wakacjami na forum o tematyce wakacyjnej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na przykład taka złota: http://www.passionidea.com/bvlgari/bvlgari/bvlgariring.jpg a ja chce taką mniej więcej: http://www.47collections.com/prodimages/bzero1dcs-M.jpg z białego złota i z cyrkoniami :) Prawda, ze piękne? Zobaczysz jak pojedziesz, jest ich pełno. Do tego są piękne zawieszki, pierścionki, kolczyki co tylko chcesz. Obrączki są też grubsze na przykład na 3 rzędy cyrkoni http://img.nextag.com/image/Bvlgari-Bulgari-Inspired-B/1/000/005/005/708/500570885.jpg Na ręce wyglądają bardzo ładnie i bogato ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurczę, ale super... Ile taka z białego z jednym rzędem kamieni może kosztować? Tak optymalnie już po utargowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haaa! No to podwójnie super :) Chyba wezmę ze sobą ekstra kaskę na ten cel, bo strasznie mi się podoba. A gdzie najlepiej kupować, są tam normalne sklepy jubilerskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GdybyByłoTak, uwierz mi, że tak ładnie jak Turek nie zrobi tego nnawet Bulgari. Bierz z napisem a i tak nikt nie bedzie wiedział czy to podróbka czy nie. To tylko model i nie musisz mieć oryginału. To tak samo jak u nas są modele Versace z meduzą, albo tzw. wzorem greckim a sprzedją je u każdego jubilera. To jest wzór Versace a u nas są srebrne, złote, i plastikowe na bazarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Alanii jest pełno sklepów jubilerskich. Unikaj tylko sklepu gdzie prowadzą i polecają rezydenci - Tiffany. Nie obawiaj się absolutnie żadnych podrób. Nie słuchaj jak ktoś tu powie, że tam trzeba uważać na złoto, podróby itd. Turcy kupują złoto w tych samych sklepach co my, turyści. Nie mogą pozwolić sobie na żadne machloje. A dlaczego? Dlatego chociażby, że turyści do Alanii wracają (po 10 razy! nawet) i co wtedy taki jubiler by zrobił? Nie może zepsuć sobie opinii. On nie daje na marne certyfikatu jakości z pieczątką sklepu. Certyfikat jest po to, że np. jak bedziesz w pobliżu następny raz i wpadniesz do niego do sklepu to on gratis Tobie wypoleruje i wyczyści Twój wyrób, a często nawet zamieni, wymieni po dogadaniu na jakiś inny model. Mam koleżankę, która w Turcji kupiła już chyba tonę złota i nigdy nie narzeka. A ich sprzedawca po rękach całuje jak ich widzi. Sama zobaczysz jak tam jest. Niemcy, Szwedzi siedzą u nich cały czas i wychodzą kupując za grubą kasę ful złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tą stronę co mi podałas to bede oglądać do rana ;) Szczególnie torebki, założe się, ze Turcy już mają te modele zrobione ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
__________ - koniecznie napisz po powrocie jak było w tym hotelu bo chce tam wysłać moją sekretarkę we wrześniu jak się uda ;) Jak ja Tobie zazdroszczę tego Kemer. Pozdrów moje kochane Thatali ode mnie i puśc tej pięknej górze ode mnie oczko. Widać ja z każdej strony Kemer a jak bedziesz na rejsie to bedzie w całej okazałości. I idz do Pasa Kebap na pyszny kebap Ali Nazik, rewelacja to mało powiedziane! O której lecisz jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
__________ - proszę zrób zdjęcia hotelu, chodzi mi o pokój i łazienkę oraz widok z okna. Byłabym wdzięczna pózniej ;) Iyi gunler!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gunaydin :D Pariska obrączki zarabiste:D mnie sie marzy taka z bialego zlota z cyrkoniami...widzialam kiedys piekna z diamencikami wlasnie z bialego zlota, bardzo podobna, ale jak uslyszalam ze kosztuje 85000 tak z predkoscia swiatla zsunelam ja z palca:) uwielbiam takie cacka:) mysle, ze wroce z Turcji z piekna bizuteria:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie🖐️ Lece z Krk za 5 OO...na całe 2 tygodnie!...kupuję wycieczkę do Myry i Kekovy...i nic więcej ,bo już wszystko zwiedziłam...wczesniej. Wubiegłym roku kupiłam łańcuch i bransoletkę z żółtego i białego złota, ale może nie rewelacja, nazywam to biżuteria sportowa, bo pasuje do adidasów! A ...zabrałam złom, bo oni korzystniej zapłacili niż w POl.a robota u nas też droższa... Jeśli lubicie skóry, to maja piękne! Może Wam podeślę moją stronę, oczywiście nieskończoną,bo wiecznie brak czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justus tylko się targuj ile wlezie :) Musisz wejść do sklepu gdzie beda na wystawie i jak juz sie zdecydujesz wejść i targować to najpierw oglądnij kilka innych, później niby od niechcenia jak zobaczysz Bulgari \"a może ten?\" Oczywiście Twój mąż powinien w tym momencie zrobić minę typu \" Ten? Nieeee jakiś taki nijaki\" , wtedy Ty oglądasz znowu inne i za chwilę do niego wracasz. Wydziwiasz i prosisz o wszystkie modele Bulgari jakie mają ;) W tym czasie robią Wam herbatę, rozsiadacie się, mówicie, ze mają ładny towar, jesteście z Polski, kłamiecie, ze 3 raz w Turcji, ale pierwszy raz w Alanii :) (możecie powiedzieć, ze byliście w Marmaris np.) Międzyczasie pytasz o cenę, mowisz, że drogo. Pytasz o karaty, próbę itp. Ile za gram? Mąż robi cały czas miny, pokazuje niby inny. Ty przymierzasz, stroisz miny i w końcu mowisz, ze za 100 E go bierzesz. On się smieje, mowi, ze one są z dalekiego Stambułu, z najlepszego złota w Turcji, że to za tanio, szef go zabije, on nie zarobi. Pytasz ile w dolarach, on liczy na kalkulatorze 2 minuty i pokazuje kalkulator. Ty mowisz, ze wychodzicie bo chyba Was nie stać więcej nie dasz. On mowi, ze dobra 130 E Ty 120. Znowu 5 minut gadki. I może się uda?..... Tak mniej więcej :) ___________ - fajne zdjęcia. Ja za skórami nie przepadam, ale wiem, ze mają ładne modele bo kiedyś z taką laską z hotelu chodziłysmy po płaszcz skórzany. Kiedyś w fabryce skór na objazdówce byłam modelką i szłam po wybiegu z Turkiem. Wziął mnie z wycieczki i kazał iść na zaplecze i wybrać kurtkę. Dali mi jakąś czarną okropną, a ja mowie, ze jej nie założe bo mi nie pasuje i wybrałam piękną czerwoną z czerwonymi liskami. Cała wycieczka mnie obfotografowała :p :D p.s. Justus a Ty z Gd lecisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha! no i jak powiecie, ze jestescie 3 raz i zapytają was gdzie ładniej to oczywiscie w Alanii! Oni są bardzo wrażliwi na tym punkcie. Lubią też gadać o swoim mieście rodzinnym, Większość z nich jest tam sezonowo i pochodzą ze wschodu lub gdzieś spod Stambułu. Zapytajcie sprzedającego skąd jest itd itp. Bedzie szczesliwy jak bedzie widział wasze zainteresowanie i bedzie mogl dwa zdanie powiedziec o swoim miescie. A jak bedzie z Alanii i powiecie mu, ze tu jest o niebo lepiej niz w Marmaris i juz nigdzie indziej nie pojedziecie nigdy to jestescie "kupieni" ;) Pamietaj też, ze na zakupy sie idzie juz opalonym i bez bransoletek z hotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) z zainteresowaniem śledzę ten wątek i muszę przyznać jestem pod wrażeniem! Praktyczne wskazówki oczywiście zapisuję:-) Ja do Turcji jadę za miesiąc, do Alanyi hotel Panorama. Mam pytanko, jesli oczywiście któraś z Was się orientuje: - chciałabym wziąć ze sobą kawę, czy w pokojach są czajniki, czy wziąć ze sobą grzałkę? - czy w pokojach są susarki do włosów (czytałam, że w niektórych tak, ale czy to jest standard?) - jadę tylko na 7 dni, wycieczkę do Pamukalle mamy gratis, ale z tego co czytałam, jedzie się tam baaardzo długo a zachwycać się nie ma za bardzo czym. darować sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusi, W pokojach nie ma czajników. Jedziesz do hotelu 4* a nie apartu :) Możesz ze sobą wziąść mały czajniczek jeśli chcesz ale lepiej zeby nie rzucał sie w oczy obsłudze. W tym hotelu jest opcja all o ile pamietam wiec wlasciwie nie potrzeba Tobie czajniczka bo kawę zawsze bedziesz miec przy barze. Suszarki tez widnieją w opisie hotelu i są na pewno. Ja jednak zawsze biorę swoją bo tamte mają takiego kopa ze głowę moze urwać :D Jak Pamukkale jest gratis to trzeba brać. Fakt, ze daleko, ale byc w Turcji i miec taką okazję to nie ma co sie zastanawiac. Pamukkale to jedyne tarasy wapienne na świecie. Zobaczysz inne tureckie krajobrazy i tereny. Fajnie jest przejśc sie w ciepłej wodzie po tarasach. Warto. No chyba, ze zastapisz ta wycieczke 2 dniowa Kapadocją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariska jestes .... brak slow:D widze, ze prowadzisz szybkie kursy targowania:D rozumiem, ze praktyka czyni mistrzem;)))) dzieki kochana za wszystko;) Przekażę wskazówki 'mężowi', z reszta on akurat nie bedzie musial grać , hehe, pewnie i tak sam od siebie bedzie krecil nosem bo że jestem maniakiem zakupów, / ot taki jeden z nałogów/ ;)))) hehe, miłego dzionka dziewczynki, pozdrawiam z Krakowa;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×