Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

A która z Was wie jak to jest z alkoholem zakupionym na strefie , czy można go wnieść do samolotu i czy musi być jakoś opakowany? A jakie ceny w Turcji (alkohol, papierosy) I chciała bym kupić bardzo dobrą herbatę turecką , doradźcie jaką i gdzie Myśl o takiej herbacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobo.. 1.alkohol z wolnocłowej wnosisz w reklamówce, bez problemów 2.w Turcji nie ma alkoholu, jedynie ich słabe piwo i lekkie wino...alkohole są tylko w hotelach, oczywiście drogie! lub all masz drinki darmowe 3.alkohol na strefie jest teraz drogi, więc może zabierz do walizki i opakuj dobrze np w ręcznik.. 4.przy odprawie nie można mieć w podręcznym żadnych płynów, perfum, pilniczków, nożyczek..bo każą wyrzucić do kosza...ale już po odprawie można kupić w wolnocłowym.. odbierzesz bagaż w Antaly to masz sklepy i kupujesz alkohol- ceny porównywalne jak w Polsce i w drodze powrotnej kupuje się po odpr. alkohole, kremy podobno tańsze.. 5. mają rozmaite herbaty, popularna jest jabłkowa, najczęściej rozpuszczalna,w każdym sklepie, na bazarku kupisz herbatę ze szklaneczkami w kształcie tulipana..kupiłam w żółtym opakowaniu kg Rize,ale jest taka drobna,że jej nie piję, bo mnie te wpadające z czajnika fusy denerwują i blady kolor..a polecano mi, że najlepsza! 6. przywiozłam przyprawy ładnie pakowane, min. szafran i jeszcze gratis dostałam Viagrę...ale słoiczek nieszczelny i się to dziadostwo kleiło jak miód 7.papierosy- nie wiem...są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxi..moja strata! nie byłam na disco,,,bo w naszym hotelu były codziennie dyskoteki i nawet w pianie! z morzem w tle i pod gwiaździstym niebem..animacje czy noc turecka...rozmaite atrakcje...a drinki mieliśmy gratis, jedynie np. w arbuzie lub inne wymyślne albo te z wyższej półki się płaciło.. szef turkish bath a zarazem właściciel disco w porcie, nas zapraszał, brakło jednak czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanili co Ty za głupoty piszesz że w Turcji nie ma alkoholu ?? :) jest w każdym sklepie prawie ale dość drogi np. ich Raki 0,5 L około 35 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ale syalejecie teraz tutaj beze mnie :) Jek wroce to przejrze jeszcze raz pytania i cos napisze. Oczwiscie ze bedziemy sie wspierac przy wyborze nastepnego urlopu. Ja juz jutro wracam. Mam w portfelu 25 E, tylko na kawe mi starczy na lotnisku :D Za to kupilam naprawde fajne ciuchy, buty i torebki. Musze na wiosne zaplanowac tutaj wyjazd i znowu do tch outletow zawitac. Mam nadzieje, ze moj lot jutro bedzie bez problemow. Pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie. Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi szalonej Vanili--- 2:37 znowu nocna herbatka??? I Fanky--- dziękuje . Ja pomału już sie pakuję. Alkohol zabieram ze sobą do walizy bo mówicie że drogi a drinki w hotelu słabe to co będziemy pić? Już tylko 4 dni , nie mogę się doczekać. Wiesz co Vanili , pisali gdzrieś że w markecie kupuje się herbatę w 1kg. opakowaniach nazywa się \"cay\" i ponoć jest bardzo dobra. Pozdrawiam Pariss---, jak to szybko minęło jutro już z nami Nie wiem czy moderator przygotował tyle pustych stron??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobo herbate kupisz w kazdym markecie. Kupuj wlasnie te kilogramowe opakowania. Cay to po turecku herbata. Jutro napisze TObie nazwe bo nie pamietam jaka mialam ostatnio ale chyba firmy Ritz. W kazdym razie ta ich herbata nie nadaje sie do zaparzania jednego kubka herbaty jednorazowo. Trzeba parzyc ja w zaparzaczach albo kupic specjalny caydanlik czyli podwojny czajniczek. Pisalam o nim na karawanie w watku kuchnia turecka. Bez tego dluzszego zaparzania sa plywajace fusy niestety jak pisze Vanilli. Alkohol jest w sklepach i to duzy wybor, ale drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobo ja alkoholu z Polski nigdy nie brałam bo i tak na bezcłowej zawsze coś kupuję. ale zazwyczaj z powrotem to przywożę bo drinki niby słabe ale jak wypijesz parę to się zrekompensuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss, fajnie, że wracasz!:classic_cool: dla nas fajnie... ..odnośnie alkoholu..byłam w Turcji tylko 4 x, ale akurat nie spotkałam mocnych alkoholi dostępnych w Europie../poza lotniskiem i hotelem dodatkowo płatne drinki/ i w Kapadocji kupiłam regionalne wina; nawet w hotelu za naszą żubrówkę załatwisz lepszy pokój.. czy markowe ciuchy ... nie mówię o raky, bo to mają ...podobnie w innych krajach muzułmańskich. Jeżeli można takowe alkohole dostać, to oświećcie mnie gdzie? nie będę wozić z Polski. Raczej zwiedzam starożytne zabytki i może nie zwróciłam uwagi na sklepy z trunkami /mam na myśli te z wyższej półki/. A w drodze powrotnej na lotnisku...to i ja kupuję ...nie tylko perfumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje jeszcze raz dziewczyny. Alkohol jednak wezmę z Polski bo kupuje go taniutko w sklepach Travell Free w Kostrzynie nad Odrą i tak np. Whisky Black Velwet 1l podkreślam 1l.kosztuje 9,99 Euro. Co do tej Herbaty Pariss-- daj znać jaka firma robitą herbatkę. Nie przepadam za owocowymi , więc jabłkowa odpada. Najbardziej zależy na takiej którą podają w naszych polskich ale tureckich \"kekabo-dajniach\".Wspaniała w smaku i mocna . Pariss-------- a Ty z kąt się wzięłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobo, to już na walizkach? ..🖐️ szczęściara ..ale do samolotu to kupisz coś? na drinka lub piwko? to się nazywa bezstressss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanili--- mam w schowku w autku 0,5l Jim Bim-a więc chyba drink przed wejściem do sali odpraw na tak zdecydowanie na tak. Nie mam pomysłu na pakowanie, wróciłam właśnie z działki, gril, drink itp. Nesesery wyciągnięte , co nie co uszykowanie tu i tam ale pakowała się będę w poniedziałek i etorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..mam jedno pytanie? kupiłaś all? bo inaczej zbankrutujesz...w tej Turcji.. Widzisz, nie śpię w nocy, oglądałam zdjęcia z Zakyntos i Korfu...i tak bym chciała ...może za rok.. Miłych snów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak , kupiłam All inaczej nie wyjechała bym z kraju. Ja też nie śpię bo oglądam "Mam talent" na TVN ale w czasie reklam piszę na forum. Jeszcze nie idę spać ale jeśli Ty idziesz to stosunkowo udanej nocy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manuela4
Witaj BoBo63 Jak samopoczucie przed zbliżającą się przygodą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manuela4
Kurczę teraz ja zostałam sama :( Trudno się mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Manuelo 4 , u mnie jest Ok ,a u Ciebie. Powiem Ci że uspokoiły mnie te wszystkie rady od koleżanek. Jestem już prawie na walizkach ale pakowanie zacznę jutro po południu bo dzisiaj jadę na grzyby , strasznie się dużo wysypało. Pozdrawiam , później zajrzę do Was. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanili nie wiem gdzieś Ty była, ale wodka też widziałam w sklepach :) faktycznie droga była, ale jest !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanili, mnie też interesuje gdzie byłaś, tzn. pytam o ten hotel z dyskotekami :) Zaciekawiło mnie to hehe Pozdrawiam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie obserwuję ciągle ten topik i sama się do siebie uśmiecham - Wy się przygotowujecie tak długo, sprawdzacie wszystko, pakujecie dwa dni... To myślę sobie, że ja jak ta głuipa pojechałąm - w neidziele wieczorem rozmowa z moja przyjaciółką na gg - może byśmy gdzieś pojechały do jakichś ciepłych krajów...? Moja kuzynka leci do Tyurcji, może z nia?? Poniedziałk rano: mam wolne i mam ważny paszport - ja też... Poniedziałek około południa: biuro podróży - płacimy. Kantor, wymiana pln na euro bez wiekszego zastanawiania się, w domu około 16 i pakowanie :D 3.40 w nocy z poneidziałku na wtorek - wylot. 3* hotel w Alani, all incl., najlepsze wakacje mojego życia.... ;) Wszystko zgodnie z zasadą: bez planów życie - to cały mój plan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję Madzieeek ---może to dobry sposób na życie i wakacje, ale jak się wie 4 m-ce przed że się leci i nie zasięgnąć opinii ????? Ja jestem zadowolona że koleżanki dzielą się ze mną swoimi opiniami. Jestem na 99 % przygotowana na wszystko i wiem jak i gdzie się poruszać. Wiem jakie wycieczki i dokąd mam wykupić i gdzie je kupić żeby nie przepłacić 100% więcej. Mi się to podoba. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka
Bobo,Manuela............Zyczę wspaniałych wrażeń w Turcji,wypoczynku,opalenizny .Byłam tylko raz w Alanii w tym roku ,ale pokochalam Turcję od razu ,te smaki ,zapachy iswoisty klimat tych rejonow czego i Wam życzę .Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Innka-- dziękuję. Ja pierwszy raz do Alanya, ale dam radę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie... pytacie , gdzie byłam? powtarzam się, bo już tu pisałam:( 2x Alanya Kusadasi Kemer i na objeździe różne hotele 2 tyg. temu wróciłam z Grecji i wiecie zastanawiam się nad Zakintos...w Grecji jest to samo..Uzo i Raky, owoce, zakupy...taniej , nie spotkałam się z tą nachalnością!zaczepkami, baksziszem...nikt nie skomlał o pieniądze..dyskotek w bród, morze i plaże..w sumie atmosfera inna...ale Turcja mi się podoba i wcale nie żałuję ,że tam byłam...poznałam Myrę, Antalyę, Kapadocję, Istambuł...długo wymieniać... jednak nie spotkałam ani Jim ben, Jony Waker, Martini itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Vanili. pozdrawiam już tylko 3 dni ,ale zajefajnie już się ciesze na samą myśl że tam lecę Oglądam pogode dla Alenya a tam 29,st.C i to mi bardzo odpowiada. Troszkę poleżeć na plaży , troszkę pozwiedzać i troszkę odpocząć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam na polskiej ziemi ;) Od rana wlaczę z rozpakowaniem i praniem. Dopiero usiadłam. Zaraz obiad zjem i chyba padnę. Juz patrzę na kolejne loty do Niemiec bo musze zaopatrzyc sie w ciuchy na lato. Kupiłam też w tureckim sklepie składnik do tureckiego ciasta. W jakiś mroźny dzień zrobię jak mnie natchnie żeby sobie przypomnieć \"smak Turcji\" . Przywiozłam też turecki biały ser (ten co zawsze jest w hotelach na śniadanie) i turecką kiełbasę - sucuk - to taka jakby salami. Oczywiście pisamniye też kupiłam :) Bobo spakowana? Niestety podczas mojej nieobecności moj tato otworzył tą herbatę. W każdym razie patrz na tureckie kilogramowe paczki. Pełno ich jest w każdym większym markecie. nie kupuj znanych nam marek takich jak Tetley czy Lipton. W google znalazłam takie opakowania jakie miałam czasem: http://www.yiyelim.com/img/lrg/114004.jpg http://www.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/dd/5/AAAAAqy3nMMAAAAAAN1Zwg.jpg Maxi cieszę się, że pobyt był udany. Kemer to był naprawdę dobry wybór. W Alanii nie jest tak pięknie. Będe wpadać dzisiaj częsciej. piszcie Dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss---- ,jeszcze się nie spakowałam . Walizki uszykowane ale nie chce mi się jeszcze . Dziękuję za \"herbatki\". Opowadaj jak było bo tu wszyscy czekają. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usiadłam po raz drugi ale teraz juz szybko nie wstanę a planowałam długą kąpiel. Skończy się na szybkim pysznicu. Wszystko mam wyprane i poprasowane, takiego speeda miałam. nawet mieszkanie posprzątałam i odkurzyłam :) Teraz wychodzi moje zmęczenie. Jak było? Ja to nie mam co opowiadać. Jechałam głównie w odwiedziny do koleżanki. jest przed rozwodem. Po rocznej separacji. Problemów co nie miara. Dwójka dzieci. Żal po prostu, ale ona się trzyma bo facet po 10 latach tyle chamstwa pokazał, że szkoda gadać. Jak te chłopy tak mogą się kryć ze swoim prawdziwym obliczem? Mieszkałam 15 km od niesamowitego Stuttgartu. Miasto krętych dróg, serpentyn, tuneli, tuneli. Same góry naokoło. Pełno super samochodów. Tam produkuje się Mercedesy. Niedaleko jest tez fabryka Porsche. Niemcy mają naprawdę fajne fury. Oczopląsu można dostać. Za to te 15 km dalej gdzie mieszka moja kolezanka - Ditzingen - to już wieś. Miasteczko z 6 tys mieszkańców. Pola, góry i cisza. Bardzo fajnie, ale ja na dłuższą metę wolę duże, gwarne miasta. Mogłabym mieszkać np. w Londynie a nie na wsi. Na lotnisko miałam ok. 200 km. Stałyśmy w korku jakieś 40 min. i przejechałyśmy 4 km!!! Byłam o 18.30 na lotnisku , godzinę przed odlotem i modliłam się żeby nie było już żadnego korka po drodze. Kumpela pruła 160 km/h swoim małym reanault twingo. Ich drogi są niesamowite. Jak po maśle. Każdy swój pas, niczego się nie boisz. Chociaż w drugą stronę widziałyśmy wypadek i zderzyły się 4 samochody. Jestem zadowolona z zakupów najbardziej. Same firmowe ciuchy S. Oliver, Esprit, Puma, Buffalo w cenach o których u nas mogłabym pomarzyć. Chyba, ze w lumpie bym dostała za tą kasę ;) Byłyśmy w szoku jak wjechałyśmy do tego miasta. CAłe miasto w outletach znanych firm. Ludzie co tam mieszkają to chyba wyglądają jak milionerzy. Garnitury Bossa za 100-150 E! Marynarki z S.Oliver 20 E, spodnie też 20. Miałysmy tylko 4 godziny i zdążyłysmy zaliczyć 4 sklepy i to na szybko. Chciałabym pojechać na weekend majowy, ale w ryanair nie wyskakuja mi wogóle daty majowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pochwalę Wam się trochę :p To moja torebka Pumy na którą chorowałam 2 lata: http://www.zappos.com/n/p/p/7330793/c/106914.html kupiłam taką w kolorze ciemnego filoetu, taki jak teraz jest modny. Buty Esprit: http://www.esprit.de/?welt=women&downwelt=all_products&divis... Tyle udało mi się znaleźć. Kupiłam też kurtkę z Esprit, za połowę ceny u nas w sklepie. To tyle odbiegając od tematu Turcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×