Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość frogi
GdybyByłoTak, to widać coś mi sie pomyliło,chyba z wrażenia jak pooglądałam zdjęcia tego hotelu ;p i dopiero dzisiaj też się zorientowałam ze to tunezyjski a nie turecki hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiora222
Mam pytanko, może już o tym pisaliście ale dużo stron jest do czytania. Jaką walutę polecacie zabrać do TURCJI? euro czy dolary, co się bardziej opłaca - pewnie pokupuję trochę rzeczy a i napiwki też muszą być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w tym roku brałam euro ale na miejscu prawie wszystko zamieniałam na liry oni posługują się euro, dolarem i lirem w takim samym stopniu i generalnie przeliczają dokładnie według kursu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogłam wybrac Egipt, tam bym sie przynajmniej opaliła:(( Dzis w Marmaris znów 29 stopni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PARISS masz racje, chyba troche przesadzam. Mam pytanie, co z roamingiem? Bo turcja nie nalezy do UE, wiec jak to jest? Jestem w plusie i mam darmowe rozmowy do wybranego nr,a ta osoba do mnie i czy poza granicami Polski to dalej bedzie obowiazywało, czy utracimy ta mozliwośc? Wiecie cos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snikers, tracisz tą możliwość. Nigdy minuty z abonamentu nie są wliczone do minut roamingu. Za granicą obowiązują inne stawki. W Plusie znalazłam to na stronie: http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/nasze_uslugi/uslugi_standardowe/roaming/oplaty/lista_krajow_i_oplat/ W Turcji najlepiej korzystać z Turkcella albo Avea. Absolutnie nie włączaj Thuraya bo to satalitarne łącza i bardzo drogie. Sms do Polski bedzie w granicach 75 gr netto, a jak ktoś z Polski bedzie pisał do Ciebie to za smsa płaci wg stawki operatora np. 0,20 gr. Połączenie do Ciebie beda droższe dla Ciebie bo od 2 do 4 zł za min. Sprawdz te cenniki. Mozesz kupic sobie kartę do telefonu i dzwonic do Polski. Karty sa w granicach 20 lirów. Mozna tez komunikowac się z kafejek internetowych. Mają zainstalowane wszystkie komunikatory typu skype i msn, yahoo i są słuchawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, pare dni temu wrócilam z turcji, z Yalikavak, bylam tylko 7 dni ale opalona jestem na murzyna!! bylo zajebiscie, miejscowość daje rade, piekna i spokojna, hotel jak bajeczka ale w lazienkach gdzie niegdzie grzybek ale jak sie postara czlowiek to mozna trafić lepiej ale to nie wazne bo urok hotelu i pogoda przysłania niedogodności. poprostu jest tam wilgotność i moze stad. ZAKOCHALAM SIE W TURCJI I CHCE TAM POJECHAĆ ZNOWU:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy te Turktele i Avea to sa karty w turcji tak, jak u nas Plus i Era? bo ja sie w ogole w tym nie orientuję:/ mówisz,ze najlepiej kupic tam i z nich korzystac,ale czy będa pasowały do mojego kom? ( Motorola V3)? Przepraszam jesli zadaje głupie pytania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, to są sieci takie jak u nas era, plus. Na pokładzie samolotu musisz wyłączyć telefon, koniecznie! Jak wysiądziesz z samolotu i włączysz telefon ponownie to musisz wybrać sieć. Tam juz nie ma ery i plusa przecież ;) Dlatego wybierzesz Turkcella albo Avea. W ustawieniach telefonu masz cos takiego jak \"ustaw siec\" recznie i automatycznie. Jak automatem to wybierze Tobie co bedzie akurat w zasiegu najblizej a jak recznie to sama ustawisz. Poszukaj juz teraz gdzie to masz w telefonie. Jak nie to zajrzyj do instrukcji. A kartę to kupujesz taką do budki telefonicznej. W Turcji nie mozna kupic karty do telefonu z nowym numerem, bo zablokują Tobie telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) madzia znam to, w tamtym roku wróciłam tak samo zakochana. i teraz nie wyobrażam sobie wakacji poza alanya :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiora222
madzianetka mam pytanie. Ja do Turcji wybieram się w przyszłym roku, razem z mężem odkładamy co miesiąc pieniądze. Chciałąbym pokupować sobie trochę ciuchów, pamiątki dla rodziny. Nie mam pojęcia ile pieniędzy ze sobą wziąć. Pożesz mi przybliżyć mniej więcej ile pieniążków trzeba wziąć. Sorki za głupie pytanie ale nigdy nie byłąm za granicą więc nie mam pojęcia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nastawiasz się na jakieś zakupy to ok 300-400 e musisz mieć. oczywiście jak będziesz mieć all inc. w hotelu i nie nastawiasz się na wycieczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiora222
Dzięki wielkie fannky. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiora najlepiej kupować sobie co misiąc po 50 $ czy 50E a jak Was stać na więcej to więcej. Cała zima jakoś zleci i ładna kupka się uzbiera. Jak bedzie duzo to super, zawsze moze zostanie na kolejny wyjazd. Kupuj taką walutę na jaką Ciebie w danym momencie stać. Jesli masz na 50 dolarów to kup jak blizej do 50 E to Euro. Waluta w Turcji którą płacisz jest obojętna. Ja zawsze kupuję za dodatkową premię np. albo jak wiem, ze nic w miesiącu z ciuchów nie kupuje bo mi nie trzeba to zaraz zamieniam na walutę. Narazie odkładaj złotówki bo euro i dolar teraz podskoczyły i nie warto kupować. Przed świętami zawsze nieco spadają. I nie kupuj naraz większej ilości bo można dużo pózniej stracić. Mi się ostatnio udało bo kupiłam zanim podskoczyły i zyskałam na dzień dzisiejszy 90 zł ! Dlatego trzeba obserwować kurs i kupować jak tanieje. Koniec sezonu się zbliża wielkimi krokami , a rok temu jechałam do Kemer 19.09 Och!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
******* Wielkie cześć!!!! Wróciłam z Grecji...zadowolona, opalona...a tu zimno...i tak huśtawka od 37C do 5 C...i jak tu żyć??? Powiem krótko, Grecja stoi w miejscu od 7 lat w temacie turystyki, ale jest tańsza, zakupy można tanio zrobić bez targowania i nachalności, o wypasionych hotelach trzzeba zapomnieć! Odwiedziłam ponownie Meteory i byłam na Skiathos...ale w przyszłym roku zdecydowanie Marmaris!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Vanilli! ja w końcu jadę do Niemiec w piątek. Z ciepła nic nie wyszło. Też miałam w planie tą Grecję, ale koleżanka niestety najpierw jest świadkiem na weselu i nie pasował nam przyszły tydzień a poźniej zaczyna zajęcia na uczelni i klapa. Tak więc koniec wojaży w tym roku. Mnie Grecja jakoś nie kręci mocno, ale z ciekawości chciałabym zobaczyć. Po Rodos mogę powiedzieć też, że ceny spożywki, jedzenia na mieście i pamiątek są do przełknięcia. Porównywalne jak w Polsce czy Turcji także nie jest źle. Niestety tak jak mówisz, hotele i ich położenie nie za bardzo. A hotele z all mają ceny z kosmosu. W każdym razie najważniejsze, czyli słońce jest to samo i na pewno jest super :) Czy któraś z Was przewoziła leki w podręcznym? Ja nigdy nie miałam a znajoma jutro z pracy leci i się pyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Pariss! :classic_cool: Słońce super! upał...i rzadko są apartamenty czy hotele z klimatyzacją, alkohole tanie, te markowe oczywiście; oprócz słońca, morza, plaży ...:(wszędzie brudno!!! śmieci; jednak Turcy bardziej dbają o kurorty i podlewają roślinność. Miałam to szczęście, że plaża bliziutko, cudowny złoty piasek! można spacerować gołą stopą!! po wodzie i piachu, oj, dawno nie byłam w takim miejscu, idealnie! widok na Olimp... ..i ...w Turcji można zwiedzać i zwiedzać!!! a tu tylko kilka ciekawych miejsc. Ogólnie odpoczęłam za niewielkie pieniądze i znów nakupiłam!!! To relaksuj się! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wycieczka marzeń
Witajcie, Jutro wylatuję z mężem do Incekum bei Alanya- Hotel Jasmin. Proszę o informację - na temat hotelu, -co warto w tej okolicy zwiedzić - w jakiej formie ;) -ilę zabrać kasy na 1/ osobę ( w planach zakupy odzieży , biżuteri i może wycieczki ;))i w jakiej walucie, - jakieś praktyczne rady bo nigdy nie byłam w Turcji ( na temat zwyczai w hotelu, jak przemieszczać najlepiej się po tej okolicy, co warto ze sobą z Polski zabrać ) Proszę o pomocbo mam stresa przed wyjazdem a nigdy nie byłam w Turcji;) pozdrawiam parka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:classic_cool: Parka... Spokojnie, bez stresów! Zabierz same cienkie ciuszki, tam jeszcze są upały, jeśli nastawiasz się na zakupy, to z 500 E spokojnie wydasz lub więcej! biżuteria jest przepiękna! bawełna w dobrym gatunku,tak jak i skóry. Możesz pojechać do Kapadocji na 2 dni za ok. 85E, rejs statkiem, zwiedzać jaskinie Damlatas, Czerwoną Wieżę i twierdzę seldżucką w Alany. Dokładne opisy były wcześniej... Samego hotelu nie znam, ...wpisz w hotele... Miłego wypoczynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manuela4
Pariss Wszystkie linki od Ciebie już przestudiowałam :) Dzięki wielkie ,jeszcze tylko 15 dni do wyjazdu.Mam pytanie czy możesz podać mi numer swojego gg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manuela napisz do mnie na maila, pariss1 @ gazeta.pl to Tobie podam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manuela4
Super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiora222
Dzięki Parriss za radę. Właśnie mam zamiar co miesiąc kupić trochę waluty, ale faktycznie trzeba obserwować kurs bo można nieźle stracić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mahorka
hey dziewczyny juro lecimy do Egiptu i mam pytanko, bo pierwszy raz będziemy lecieć, czy jak kupię po odprawie na wolnocłowej strefie alkohol to gdzie mam go włożyć bo torbę chyba już zdam do tego czasu a do podręcznego chyba nie wolno :( ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mahorka to co kupisz na strefie jest dozwolone w podręcznym. Z powrotem z Egiptu też. W sklepie czasem pakują tylko w siatkę albo woreczek, a czasem nie. SPokojnie kupuj alkohol i normalnie w siatce nieś na pokład. Baw się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mahorka
Noo dziękuję Ci Paris :)))) teraz ogarnia mnie starch, że nie zdążymy na odprawę :( za chwilę będe chyba wyła.. a raczej panikarą nie jestem. Mam nadzieje, że szczęśliwie dolecimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mahorka Ty lepiej myśl o tym, że zaraz bedziesz w słońcu a nie w deszczu. ZAzdroszczę szczerze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manuela4
Pariss wysłałam Ci dwa maile :) Znajomi wrócili wczoraj z Side ,sa zachwyceni Turcją !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×