Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość do Pariss
W srode wrocila tez druga babka ode mnie z pracy z Alanii i dopadła ją zemsta Sułtana. Do dzisiaj jest chora. ------> no właśnie tego się boję w Turcji !!!!!!!! :( Jak się ustrzec???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mahorka witaj! Sharm cały czas jest przede mną. Moj kolega internetowy stamtąd życ mi nie daje i czeka az przyjade, ale chyba nic z tego poki co. W piątek rozmawiałam z koleżanką bo przeciez mam cały czas moje vouchery kupione i niewykorzystane. Nie wiem czy moge je przepisac na inne nazwisko bo chciałabym je odsprzedac koledze. Jutro sie dowiem. Jak nie to masakra bo stracę 800 zł! Mogłabym niby dołożyć i kupić coś własnie do Sharm na grudzień, ale w pracy nie dostanę raczej urlopu cholera. Zobaczę jak to się rozwinie. Ogólnie jestem trochę załamana. Fannky ja też mam łezkę w oku jak patrzę na Alanię czy na Marmaris. Kolega z Alanii pisał, że sezon prawie się kończy powoli. Zyski jak zwykle miał i jest zadowolony. Drugi kolega przeprowadza się na stałe do Antalii (z Canakkale) i kupuje mieszkanie i zaprasza też do siebie. Znamy tych chłopaków od 2004 r. Jak jesteśmy w Alanii to się spotykamy zawsze na kawę i idziemy na disco (chociaż oni nie lubią ;) ) Miło miec takich znajomych co pamietają czasem i napiszą smsa. Frogi czekam na hity. Wczoraj ściągnęłam sobie kilka bo laska podała tytuły na forum wakacje, ale wiekszość mi nie przypadła do gustu. O zemście pisałam już nie raz. Najważniejsze to nie rzucać się na jedzenie pierwszego dnia. Próbować wszystkiego po trochu. Wodą z kranu można płukać zęby i nie się Tobie nie stanie. Nie wolno tej wody tylko pić, a przy myciu zebów chyba raczej tego nikt nie robi. unikać na początku majonezów, sałatki takie nakładać po łyżce a nie cały talerz. Pić colę nawet jak się za nią nie przepada. Wziąść sobie też wódkę z Polski (żołądkową czy czystą jaką lubisz) i popić po posiłku zawsze kieliszek. Unikać na pczątku też drinków z lodem bo lod robią z kranówy często. Mozesz w Polsce kilka dni przed wylotem pic Actimelki, one uodparniają organizm. Mimo wszystko jednak trzeba profilaktycznie wziąść jakies lekarstwa na biegunkę i żołądek. To jest inna kuchnia i każdy inaczej reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwa małpa
w przyszłym tygodniu lecę do Stambułu. czy ktoś wie jaka tam jest teraz pogoda? jakie ubrania powinnam wziąć? wydaje mi się że nie jest tam jakoś bardzo upalnie o tej porze. help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzaj pogodę tutaj: http://www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=... O tej porze roku w Stambule jest czasem deszczowo, ale ciepło. Taka nasza wiosenna lub jesienna pogoda. Koło 20 C to ciepło, Żadne grube puchowe kurtki tylko wiosenna kurteczka i do tego ewentualnie grubsze swetry i sweterki pod spód. Jedziesz do kogoś czy na zwiedzanie. Po ile udało się Tobie kupić bilet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwa małpa
o dzięki za rady. to jest podróż służbowa ale mam nadzieję, że pozwiedzam sobie. bilet ok 2 000 , no ale płaci firma więc ja się za bardzo nie interesowałam cenami. być może można taniej załatwić. co poleciłabyś do zwiedzania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w alanyi konczy się
sezon? :( a tam miałam zamiar się wybrać w połowie pazdziernika! Paris dokąd teraz radzisz polecieć? Żeby było słoneczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to już Egipt. Tam jest super ciepełko jeszcze cały czas. W drugiej połowie października w Alanii może być naprawdę różnie. Ciepło ale nie upalnie. Chyba, że o to Tobie chodzi. Pogoda jest zmienna i klimat też. Ździwiła mnie własnie znajoma, ze 2 dni non stop prawie padał w Alanii deszcz, a była we wrześniu w drugiej połowie. Teraz ta pogoda jest dobra na zwiedzanie. Nie ma już nigdzie tłumów i nie ma wysokich temeratur. Chociaż mowie, róznie jest. Moze sie zaraz okazac ze pazdziernik bedzie super ciepły i bez deszczu. Leniwa małpa leć do sklepu i kup sobie jakis chocby mały przewodnik z mapą. Koniecznie musisz zobaczyć Hagia Sophie - kościół : http://skarby-swiata.pl/turcja-zabytki-wczasy/turcja/hagia_sophia.html i Błękitny Meczet: http://www.zapala.pl/eb/turcja/stambul.htm http://www.mlahanas.de/Greeks/Medieval/Arch/HSophia.jpg Pałac Topkapi, Hipodrom, i cysterny. TO wszystko opisane na tej ostatniej stronie. Poza tym Wielki Bazar, uliczki Stambułu. Rejs po Bosforze. Może widok z wieży Galta. To zależy po której stronie bedziesz. Nie znam na tyle dobrze Stambułu żeby doradzić. Poczytaj nieco w necie bo warto tam lazic do wieczora. Jest bezpiecznie wiec sie nie obawiaj. Oczywiscie musisz wejsc do jakiejs restauracji na prawdziwy kebap iskender albo kebap adana, do tego napic sie tureckiego ayranu i pysznej herbatki z małej filiżanki. O kuchni tureckiej poczytaj trochę tutaj: http://www.karawana.fora.pl/turcja,9/kuchnia-turecka,329.html słodkości typu baklava czy kadayif, revani musisz spróbować. Kuchnię mają bardzo dobrą. Ja wlasnie dzisiaj zaczęłam czytać książkę Orhana Pamuka Stambuł - wspomnienia i miasto. Bardzo chciałabym tam kiedyś wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parris ja też mam kontakt z 1 os z Alanii i napisał mi nie dawno, że mogę się u niego zatrzymać :D fajnie mieć z kimś kontakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky tylko szkoda, że to wogóle nieopłacalne. Ja tam wolę wybrac choćby najtańszy hotel i w każdej chwili wrócić do hotelu :) W Antalii to bym sobie jednak posiedziała dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem Pariss i dlatego wybieram się do hotelu a nie do kogoś :) ale szkoda, że nie ma normalnych lotów do Turcji byłyby fajnie i tanie wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwa małpa
Pariss, jesteś superr!! wielkie dzięki. sobie poczytałam i nie mogę się już doczekać wyjazdu. ile razy byłaś w Turcji? wygląda na to że dużo wiesz o tym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fannky, racja. A znajomych pewnie, że warto mieć. Można zawsze się o coś podpytać, podjechać.....naciągnąć :p :p hi.hi.. Leniwa małpa w Turcji byłam 5 razy w rożnych rejonach i ciągle mi mało. Fajnie masz z tym wyjazdm służbowym. Na długo jedziesz? Pamiętaj, ze w sklepach trzeba się trochę targować jak nie ma ceny na towarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko 4 dni, ale zamierzam je na maxa wykorzystać.w ogóle nie interesowałam się tym krajem, no ale nagle wypadł ten wyjazd, więc wypadałoby się coś niecoś dowiedzieć. a propos targowania - słyszałam że to obowiązkowe szczególnie na bazarach i że Turcy się obrażają jak się nie targujesz. prawda to? a w jakim języku mam się targować? mam nadzieję że angielski wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz może gdzie bedziesz miała swój hotel? Na jakiej ulicy albo nazwa? Sprawdzimy na mapie gdzie bedziesz miec blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że angielski wystarczy. Zazwyczaj znają też rosyjski, niemiecki. Trzeba się koniecznie targować. Zejdziesz nawet do połowy ceny albo i więcej. Nie targuhesz sie tylko w sklepach spożywczych, w sklepach gdzie na towarze są ceny, i w restauracjach, barach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedną lekcję targowania opisałam na 30 stronie topiku. Zaraz sprawdzę hotel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdz na tą stronę i napisz w wyszukaj fener mevki - to nazwa ulicy. Wtedy wyskoczą Tobie takie baloniki i w jednym bedzie Cinar hotel. Twoj hotel jest rzeczywiscie zaraz przy lotnisku. Tam gdzie jest napisane Havalimani to lotnisko (zaraz przy literce A) . Niestety wspomniane przeze mnie punkty do zobaczenia znajdują się na drugim "cyplu" tam gdzie pisze Istanbul i są literki BD. PRzybliż sobie i tam gdzie jest ulica Kennedy Caddesi to wszystkie "atrakcje" są włąsnie tam ( Pałac Topkapi, Cysterny, WIelki Bazar, Błękitny Meczet). Może poznasz jakiegoś Turka i on Cię oprowadzi trochę po Stambule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dopiero wrocilam z icmeler
BEZNADZIEJNIE!!!!! Pogoda fatalna, 1 dzien bylo na prawde gorąco, ze dwa dni w miarę ciepło, a resztę zimno, deszcz bardzo często padał... noce zimne!!!! jedzenie okropne! nigdy wiecej do turcji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba było coś zobaczyć w okolicy w takim razie, skoro nie było pogody. Niestety to juz paxdziernik i pogoda jest bardzo rozna, szczegolnie na zachodnim wybrzezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę daleko, ale jadę z kolegą który już tam był, więc mam nadzieję że oprowadzi mnie po najciekawszych miejscach. troch ę chyba niebezpiecznie byłoby chodzić po mieście z nieznajomym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobrze, ze bedzie ktos kto juz sie tam orientuje. Kolezanka jest niezadowolona bo była na pobycie z założeniem wypoczynku na plazy a Ty jedziesz do pracy i przy okazji na zwiedzanie i zobaczenie pieknego miasta. Nie ma mowy zebys sie zawiodła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję że tak właśnie będzie. ja już zmykam, ale na pewno jeszcze się odezwę na tym topiku. na pewno podzielę się wrażeniami po powrocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😴😴 przeczyłam wczoraj ,ale już nie miałam siły pisać....po wycieczce rowerowej i jeszcze wieczorem obierałam grzyby... ..a dzisiaj wstaję rano...siwy mróz! zima zbliża się... Pariss, skradnę Twój pomysł, wezmę kredyt na 2009!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frogi
Pariss wysłałam emaila, którego obiecałam:) co prawda z małym opóźnieniem, ale to jest właśnie efekt nie ogarniania tej rzeczywistości po powrocie z Alanyi. Ale daj znać czy doszedł, bo dostałam jakąś dziwną wiadomość i nie wiem czy na pewno się wysłał.... Miłego dnia pomimo tej aury na zewnątrz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopada mnie nostalgia\"P wczoraj kupiłam 2 wazony szklane, wsypałam piasek ze złotej plaży na Skiathos, poukładałam wyłowione z 5 m muszle /oczywiście nie ja za nimi nurkowałam/... a dziś oglądam na kompie zdjęcia i...tęsknię, tęsknię ...za wakacjami! Pariss, ale mnie kusi Sharm, ale nie...mam kasy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×