Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Objazd jest dość męczący ze względu na to, że trzeba pokonać bardzo duże odległości, i codziennie zmienia się hotel w nowym miejscu wiec trzeba codziennie się nieco rozpakować i wypakować. Pobudki są ok. 4-5 rano. Dużo czasu spędza sie w autokarze. Ogólnie takie wycieczki są męczące ale widoki są niezapomniane. Biura też nie gwarantują co jest pierwsze - objazd czy pobyt. Do kosztów jakie wyliczy Tobie babka w biurze musisz doliczyć koszty wstępów do zwiedzanych obiektów i roznie to jest w roznych biurach. Teraz moja znajoma zapłaciła w Triadzie od osoby chyba 140 E, wiec sporo. Do tego trzeba doliczyć codzienne lunche (bo w opcji na objezdzie jest HB). Lunch po 7 E, ale nie trzeba go kupować. Mozna zawsze wieczorem po kolacji wyjśc na miasto i kupic sobie jakąs bułkę czy rogala i serek. W tych upałach człowiek nie jest tak bardzo przecież głodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanya jest bardzo ciekawa i na pewno spodobałaby się dziewczynom. Nie brałabym pod uwagę Side, ewentualnie Kemer - tam jest ładniej. Marmaris to prawie jak Alanya, ale miasto jest większe, ładniejsze, jest wiecej dyskotek, klubów. Naokoło góry, czysta woda. Piękne palmy, promenada. Okolice są super. Spojrz najpierw na hotele i ceny i wtedy cos pomyslimy. Zobaczymy co beda za oferty. Jesli to pierwszy raz to nie ma róznicy gdzie pojedziesz a objazd jest zawsze ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarlusia
dobrze,jak tylko bede miala jakiekolwiek oferty napewno prosze Cie o pomoc, choc przyznam,ze zaczynam sie martwic jak sobie dzieci dadza rade,czy nie powinnam zrezygnowac z objazdu,moze powinnam wykupowac wycieczki inwidualnie tylko napewno tyle nie zobacze.I jak ja bym sie wybrala gdyby nie twoja pomoc.jestem zupelnie zielona.Bardzo Ci dziekuje za cierpliwosc i wyrozumialosc,oczywiscie innym tez dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie chciałam coś dopisać i patrze a tu nasz temat na pierwszym miejscu :) Turlusia, myślę, ze 14-15 lat to juz nie dzieci i dadzą radę. Tylko żeby one coś z tego miały trzeba je trochę przygotować, zachęcić. Jeśli interesują się nieco historią lub są ciekawe świata to nawet przy tych minusach objazdówki powinny być zadowolone. Mają trochę czasu i niech poczytają trochę o Alanii czy Marmaris i o miejscach takich jak Kapadocja czy Stambuł. Myślę, że nie ma takiej opcji żeby z pobytu wziąść fakultety i wyszło taniej. Sama Kapadocja w Wezyrze jako fakultet kosztuje 90 E (2 dni), czy nie lepiej wtedy dopłacić te 50 E i mieć więcej atrakcji? Oczywiście są wycieczki z biur miejscowych, ale ostatnio tak sobie myślałam i przeliczyłam, ze akurat na Kapadocję nie ma co żałować. Ostatnio coraz więcej jest opinii negatywnych na forach na Pacho Tours, czy Jolcia/Adam - to biura miejscowe. Z nimi można jechać blisko na wycieczki jedniodniowe, ale nie do Kapadocji. Poza tym z Wezyrem program jest bogatszy i śpią w 5* hotelu w Kapadocji i mają lunch i wieczór turecki w cenie. A u Pacho płaci się 55 E i wszystko dodatkowo, i nie ma Konyi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zrobiła tak: usiadłabym z nimi i z przewodnikiem i spytała czego oczekują od takiego wyjazdu, jakie miejsce jest dla nich bardziej atrakcyjne, niech same poczytają i za kilka dni znowu posiedzenie i dzielenie się informacjami. Takie małe zadanie domowe ;) co można zobaczyć w okolicy, za i przeciw. Do omówienia jest naprawdę sporo, niech w tym uczestniczą i też się tym "bawią" . Daj im do poczytania karawanę np. http://www.karawana.fora.pl/turcja,9/ są wątki o Marmaris i Alanyi, Antalii. niech pytają nawet tutaj na forum co i jak. W końcu jak każdy się określi to nie bedziesz musiała się martwić że coś bedzie nie tak bo wszystko bedzie obgadane wczesniej. To taka moja sugestia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze do Leniwa małpa - baw się dobrze i zobacz ile się da. Tam życie nie kończy sie o 19 jak się robi ciemno :) i zjedz za mnie gdzies kebap iskender. Paa Kwiatuszek ja też w tym roku na firsta nie poluje, bo wszystko jest u mnie nie pewne. Bedę polować na lasty lub super oferty gdyby cos. Chociaz po cichu licze, ze skoro jest taki kryzys w USA to moze puszczą bidną Kasię w odwiedziny do przyjaciółki :D Mimo to bede obserwowac bo jestem ciekawa cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak troszkę z innej beczki - oczywiście melodyjnej, ponieważ mam obecnie fazę \"muzyki tureckiej\" - wynalazłam kapitalny kawałek : \"mustafa sandal ft gentleman isyankar\" na wrzucie i tylko jak mam chwilkę to sobie posłuchuje. Nie wiem, czy to nowe czy stare, ale mnie się nieziemsko podoba :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pariss--- żadnego żalu w moim rozumowaniu nie ma . Bardzo mi się podobało. Żal mogę mieć tylko do siebie że nie wykupiłam 14 dni. Nie zwiedziłam Pamukkale i nie zaliczyłam kursu statkiem i jaskiń. Poznałam właśnie wspaniałych ludzi z Poznania , trzymaliśmy się razem. Pozdrawiam ich. Proponowałaś mi objazdówkę, po Maroko , ale nie ja myślę o 14 dniach na plaży i ewentualnie 4 dniach wycieczki. Niech ten Twój kolega powie gdzie był i jakie warunki w hotelach. Z tego co wiem Marakesz i pustynia obowiązkowe do zaliczenia, ale może jeszcze coś. Jak drogie są wizy , jak z odprawami itd.itp. Asiora 222 Tylko Alania Alania Alania.Hotel 4*. Frogi -odezwij się do mnie na maila bo jestem ciekawa co dalej...... Pozdrawiam Was dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarlusia
leniwa malpko bezpiecznej podrozy.Pogady i milej zabawy.Tak zrobie Pariss pogadam z tymi babami tak jak radzisz.Prace domowa postaram sie odrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżunia Isyankar to przebój z 2004 r. - moj pierwszy pobyt w Turcji ❤️ Bobo podpytam kolegę, ale czy warto skoro i tak Alanya jest w planie??? hi..hi...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tarlusia ale ta praca domowa dotyczyła tez dziewczyn ;) a co, niech tez się "postresują"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boskie....ja się chyba nie wyleczę z tej miłości. A tu trzeba się do życia normalnego zabrać :( dzięki Pariss i cieszę się bardzo, że Was tu spotkałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze coś o Stambule: http://pl.youtube.com/watch?v=quZUvgWrexU ta piosenka mi gdzieś zniknęła z płyt i kompa, jak któraś ma to bardzo proszę na maila. Wpisałam ją w emle ale coś nie bardzo idzie. i jeszcze moj ulubiony kawałek Emre : http://pl.youtube.com/watch?v=Tm6SF3gQjk8&feature=related i jego tłumaczenie, piękne... http://www.allthelyrics.com/forum/turkish-lyrics-translation... i Istanbul pełen grozy i piękna jednocżeśnie: http://pl.youtube.com/watch?v=2YAvfxA6a94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belki bir gün özlersin /-maybe u will miss one day Başka adamlarla /with other men Başka şehirlerde yürürken /while you are walking in other cities Okuduğun ilk roman /the first novel you read Sevdiğin ilk adam /the first man you loved Yasal acılardan /becos of legal pain Hatta yalnızlıktan /even becos of loneliness Belki dolar gözlerin /ur eyes will get tears Başka adamlara /with other men Başka şehirlerde /in other cities Belli etmezsin /you dont make it clear Belki bir gün özlersin /maybe you will miss one day Sil gözünün yalnızlıklarını /dry ur loneliness of ur eye O an fısılda duvarlara Adımı /whisper my name to walls at that moment Bin bıçak var sırtımda /thousand knives are on my back Biniyle de adaşsın /you are namesake with thousand of them Herbiri hayran sana /each of them is admirer of you Belki birgün özlersin / Başka adamlarla / Başka şehirlerde yürürken / Seçtiğin bu hayat / Geçtiğin son adam / Yasal acıların hatta yalnızlıktan / Sessiz harfler seçersin / Başka adamlarla / Başka şehirlerde / Belli etmezsin / Belki bir gün özlersin / nie weszły mi te słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Pariss, jeśli coś znajdziesz na przyszły sezon, daj znać...chodzi mi głównie o oferty biur...póki co, jestem przerażona cenami..rok temu można było kupić Hurgadę za 900Pl, teraz 1600..aż się boję przyszłego sezonu:p To co aktualnie oglądam dobiło mnie!finansowooooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w tym roku płaciłam o 400 zł więcej niż w zeszłym, ciekawe ile teraz sobie zażyczą :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja to nawrt sie nie przyznam ile wydałam w tym roku na hotel dotego prezenty tez trzeba było pozawozic heh do tego doszło przed wyjazdem zwichniecie nogi i dobre drogie lekarstwa co szybko wylecza moja biedna nozke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Pewnie, że dam znać jak coś bede wiedzieć, ale liczę też na Waszą czujność. Kwiatuszek a do kogo Ciebie wywiało aż do Gaziantep, heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja też się przyznam, a właściwie także zapytam : zapłaciłam 1440 zł / os + wiza, all inklusiv, za 7 dni, czy to dużo? , byłam na wycieczce w Pamukkale (tu kurcze nie pamiętam - ale chyba 80 dolarów - śniadanie i obiad był w cenie - bez napoi, na kolacje (późniejszą byliśmy już w hotelu ), degustacja wina, wejście do basenu (źródeł) Kleopatry - zresztą gorąco polecam - ja to sie czułam jakbym weszła do przyjemnie ciepławej wody gazowanej. Podobno 1 godz. pobytu w takiej wodzie ujmuje z 10 lat na wygladzie.....więc rozumiecie :):):) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a znacie taka turecka pioseneczke? a ram tam tam...a ram tam tam guli guli guli guli guli ram tam tam a ram tam tam...a ram tam tam guli guli guli guli guli ram tam tam arafi arafi guli guli guli guli ram tam tam arafi arafi guli guli guli guli ram tam tam :) i coraz szybciej iszybciej sie ja spiewa:) to takie tureckie przyspiewki Ja bylam w Alanii w hotelu Ananas! Bylo super.. A Ruskow mnostwo...szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo w tureckich hotelach ja spiewaja szczegolnie to jest na zajeciach z dziecmi i do tego jest układ zapewne inny w kazdym hotelu ale tego nie wiem bo ja jedze ciagle do tego samego hotelu albo do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek i aż do Gaziantep się przeprowadzisz? Daleko. W moim hotelu w Marmaris było dwóch chłopaków aż stamtąd. Kawał drogi do Marmaris, ale coż. To kiedy bedziesz się widziec ze swoim Askim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On jest z 30 km od Gazantep czyli Nizip. A widzies sie bede niedługo bo teraz on przyjeJesli mialbym mieszkac to w Antalyi, Alanyi gdzie miałam juz prace albo Istambule. Do Gazantep nie ma mowy za blisko jego rodzina i zbyt arabskie, islamskie relacje a tego chce uniknac zreszta jeszcze sie nie zgodziłam na ślub. Zreszta jak przyjedzie to bedziemy omawiac prace w Wawie i w tedy on tu zamieszka. Bo akurat maz mojej kolezanki moze mu załatwic prace w jego fachu. Pozyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×