Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nati*

jak otworzyć przedszkole?

Polecane posty

Gość magien
Kochani, ponieważ widzę tu mnóstwo informacji, które są nieścisłe albo nieprawdziwe, proponuje zajrzeć tu http://bip.men.gov.pl/akty_prawne/zarzadzenie_20080613.pdf Tu znajdziecie wymogi dotyczące pomieszczeń. jeszcze taki drobiazg - jeśli chcecie dostać spore pieniądze unijne na takie przedsięwzięcie, to zgłoście się do firmy, która zajmuje sie pisaniem wniosków. One zwykle pobierają opłatę w postaci procentu od kwoty jeśli wniosek przejdzie. To wynagrodzenie także można wpisać we wniosek, a szanse na zakwalifikowanie wniosku jest nieporównanie większe niż jeśli wykonacie go we własnym zakresie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimula
Witaj Moniko1407! Nie wiem, czy jeszcze walczysz, ale powiedz mi, czy tylko w marzeniach, czy faktycznie zakładasz takie przedszkole. Ja mam taki zamiar, choc procedura mnie przeraża. Mam nadzieję znaleźc kogoś, kto zna się na sprawach dotacji i tp. Jeśli byłaś w kuratorium oświaty napisz, czy ktokolwiek poinformował Cię wyczerpująco, czy odsyłał z pokoju do pokoju. Jest tam ktoś, kto coś wie na ten temat, czy udaje, że wie. Warto złożyc tam wizytę? Proszę napisz na mój adres mimula@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimula
Witaj Moniko1407! Nie wiem, czy jeszcze walczysz, ale powiedz mi, czy tylko w marzeniach, czy faktycznie zakładasz takie przedszkole. Ja mam taki zamiar, choc procedura mnie przeraża. Mam nadzieję znaleźc kogoś, kto zna się na sprawach dotacji i tp. Jeśli byłaś w kuratorium oświaty napisz, czy ktokolwiek poinformował Cię wyczerpująco, czy odsyłał z pokoju do pokoju. Jest tam ktoś, kto coś wie na ten temat, czy udaje, że wie. Warto złożyc tam wizytę? Proszę napisz na mój adres mimula@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimula
Witaj Moniko1407! Nie wiem, czy jeszcze walczysz, ale powiedz mi, czy tylko w marzeniach, czy faktycznie zakładasz takie przedszkole. Ja mam taki zamiar, choc procedura mnie przeraża. Mam nadzieję znaleźc kogoś, kto zna się na sprawach dotacji i tp. Jeśli byłaś w kuratorium oświaty napisz, czy ktokolwiek poinformował Cię wyczerpująco, czy odsyłał z pokoju do pokoju. Jest tam ktoś, kto coś wie na ten temat, czy udaje, że wie. Warto złożyc tam wizytę? Proszę napisz na mój adres mimula@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimula
Witaj Moniko1407! Nie wiem, czy jeszcze walczysz, ale powiedz mi, czy tylko w marzeniach, czy faktycznie zakładasz takie przedszkole. Ja mam taki zamiar, choc procedura mnie przeraża. Mam nadzieję znaleźc kogoś, kto zna się na sprawach dotacji i tp. Jeśli byłaś w kuratorium oświaty napisz, czy ktokolwiek poinformował Cię wyczerpująco, czy odsyłał z pokoju do pokoju. Jest tam ktoś, kto coś wie na ten temat, czy udaje, że wie. Warto złożyc tam wizytę? Proszę napisz na mój adres mimula@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Przepraszam wszystkich z którymi nie mogłam rozmawiać na gg, zazwyczaj jestem w pracy i nie mam czasu żeby pisać. Bardzo proszę o kontakt osoby chcące założyć swoje przedszkole - Małe Przedszkole we Wrocławiu i okolicach, w tej chwili nie mogę podać konkretnej daty spotkania jakie będzie organizowane w temacie otwarcia przedszkoli, proszę o cierpliwość. W ciągu najbliższych 2 tyg. podam termin i miejsce takiej mini konferencji. Zainteresowanych proszę o kontakt na maila ewako@poczta.onet.pl z kontaktem do siebie mail lub tel. Bardzo proszę o kontakt tylko osoby poważnie podchodzące do tematu i chcące się zaangażować. Więcej szczegółów już wkrótce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość volinka
mam wykształcenie pedagogiczne, od tego roku rozpoczynam naukę na studjach podyplomowych w konkretnym kierunku wychowania przedszkolnego. Co muszę dalej zrobić aby założyc własne przedzkole. Proszę o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Tak jak obiecałam :) Zapraszam wszystkie zdecydowane osoby chcące założyć domowe przedszkola na spotkanie informacyjne 10 września br. godz. 18.00 ul. Robotnicza 36-38 we Wrocławiu (Autorskie Licea Artystyczne - ALA) Serdecznie ZAPRASZAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Tak jak obiecałam Zapraszam wszystkie zdecydowane osoby chcące założyć domowe przedszkola na spotkanie informacyjne 10 września br. godz. 18.00 ul. Robotnicza 36-38 we Wrocławiu (Autorskie Licea Artystyczne - ALA) Serdecznie ZAPRASZAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalista przedszkolak
ludzie, kto Wam da dzieciaka do przedszkola domowego? Bez kucharki, odpowiednich pomieszczen, opieki, placu zabaw ? Ja bym nie dal, nie wspominajac juz o tym,ze to obciach zawozic dziecko do czyjegos mieszkania. Zapisalbym swoje do normalnego, duzego przedszkola a nie do jakiejs nory :) lub ewentualnie wynajal opiekunke. Zeby zakladac taki interes trzeba miec pojecie (wyksztalcenie, znajomosci, LATA praktyki na podobnym stanowisku - np. dyrektor w panstwowym przedszkolu itp) W przeciwnym wypadku NIC nie zalatwicie, nie bedziecie wiedziec do kogo gebe otworzyc i jak zalatwic formalnosci (o ile wczesniej w jakis przecudowny sposob sie o nich dowiecie) W zadnym biznesie nie spotkalem osoby, ktora wyszla na swoje nie majac w danej branzy doswiadczenia, owszem wszystkiego mozna sie nauczyc, ale taki interes to za duza inwestycja aby ryzykowac (300 tysiecy to w koncu ogromne pieniadze :) ), tak to mozna sobie budke z hot-dogami otworzyc. A plany oparte o dofinansowanie z unii (przedszkola !!) sa utopijne :) Aha i jeszcze cos - nie ma glupich, jak ktos wie jak to wszystko zalozyc, urzadzic to i tak Wam nie powie bo nie chce miec konkurencji :) W mojej miejscowosci (60 tysiecy mieszkancow) sa 2 preznie dzialajace przedszkola, reszta to lipa, kilka dzieciakow tam siedzi, tylko czekac az zaczna plajtowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pessotto
witam ludzie dobre przedszkole która ma dać wam dochód to inwestycja w wysokości miliona złotych a nie 300 000 specjalisto nie wiesz a piszesz i ludzi wprowadzasz w błąd i co do dofinansowania i co do przedszkola jako interesu jak wiele osób które piszą na tym formu jest to straszny % osób które by chciał a czekają na manne z nieba ja otwieram przedszkole i przeszłam przez all i to co piszecie na formum to prowadzi do załamania młodych ludzi chętnych do zycia i z marzeniami żYCZE POWODZENIA A I FAKT specjalista ma racje jak ktoś juz ma przedszkole czy jest w trakcie nie podzieli sie informacjami świat biznesu jest dla twardzieli i choć troche trzeba być H..em... powodzenia i zanim coś napiszecie do ludzi którzy szukają na tym forum ekspertów a inny sie za nich podają prosze udajcie sie do prawdziwych doradców i biznesmenów a nie formu i jazda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racja o wyżej
ja otwieram malutki gabinet u siebie w domu i to już pochłonęło MMMMMMMMAAAAAASSSSSĘĘĘĘ pieniędzy a co dopiero takie przedszkole! masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sumaya
Witam Bardzo chcialabym otworzyc domowe przedszkole do 15 dzieci ale mam pytania na ktore nie znam odpowiedzi moze ktoras dobra dusza zna na nie odpowiedz ile opiekunow musi byc w takiej grupe czy jako nauczyciel stazysta moge prowadzic cos takiego czy musze miec kogos wyzszego awansem to chyba narazie tyle . Jesli jest ktos kto moglby mi pomoc z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicus26
jakie sa podstawowe warunki otworzenia takiego prywatnego żłobka lub przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicus26
jakie sa podstawy zeby załozyc własny żłobek lub przeczkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa32
podstawy ortografii na poczatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenka_83
Jestem w trakcie otwierania prywatnego przedszkola. I jest mnóstwo formalności papierków i zezwoleń. Jeśli chodzi o dofinansowanie to radzę znaleźć kogoś, kto ma doświadczenie w pisaniu projektów i radze poszukać sponsora można znaleźć takiego, kto za sponsoruje np. plac zabaw jak w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kichakichakichakicha
takie duze zapotrzebowanie na przedszkola,szkoda tylko ze taki wielki problem z ich otworzeniem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b2 architekci
Pragniemy zaproponować współpracę przy planowaniu nowych oraz przebudowie istniejących obiektów na potrzeby przedszkola niepublicznego. Posiadamy doświadczenie, kreatywny zespół i grono branżystów. Wszystko to pozwala stworzyć idealny projekt, w którym zawsze staramy się połączyć racjonalne koszty, walory estetyczne z wymaganiami budowlanymi jakie stoją przed każdym przedszkolem. Polecamy swoje usługi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona2o
witam czytam tak wasze wypowiedzi i coraz bardziej wydaje mnie się to nie do wykonania . też chciałam otworzyć , ale nie mam wykształcenia pedagicznego , szkoda ze jest taka bariera ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b2 architekci
Cóż mogę powiedzieć.... dla chcącego nic trudnego. Otrzymujemy ostatnio bardzo wiele zapytań w sprawie projektów przedszkoli. Jak rozumiem, wynika z tego, że jest to wdzięczny temat zarówno do traktowania jako źródło zarobków jak i samorealizacji. Aby stworzyć przedszkole nie trzeba mieć wykształcenia, trzeba mieć zapał i zatrudnić odpowiednich ludzi. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anirak22
Ale sam zapał nie wystarczy, bo pieniądze włożyć w coś, co nie wiadomo czy przyniesie wymierne korzyści (lub zrezygnować z pracy - jak w moim przypadku) to spore ryzyko. plany, wymogi budowlane i sanitarne to jest do zrobienia, ale niech ktoś mi powie czy nie wkopię siebie i rodziny w długi z których będziemy się wygrzebywać do końca życia. Szukałam jakiegoś specjalisty, który sporządziłby mi analizę (fachową!) jak wyglądałyby moje zyski (te realne), żebym mogła normalnie funkcjonowac i nie dokładać do interesu, ale niestety nikogo takiego nie znalazłam, nawet nie wiem gdzie szukać i kto czymś takim się zajmuje. Jestem z okolic Kartuz, jeśli mozecie mi kogoś polecić to będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nambia z wenecji
przeczkole, studja, za sponsorowac normalnie rece opadaja jak sie czyta wasze posty...i wy chcecie cudze dzieci wychowywac i uczyc? zacznijcie od siebie, bo nie poslalabym do was mojego dziecka. i jeszcze jedno...wkurza mnie ze jakas panna idzie na bardzo proste studia, jakimi sa pedagogika, i to jeszcze na licencjat (zapewne na prywatnej uczelni) i smie pisac ze ma wyksztalcenie pedagogiczne i chce otworzyc przedszkole i byc jego dyrektorka. no zesz kurwa... a jakies pojecie na temat wychowania, uczenia po tych 3 latach studiow taka panna ma?dyrektor musi posiadac i wiedze i doswiadczenie. to nie jest takie rozowe jak myslicie. bez kitu na pedagogike to ide tylko same barany i pustaki z terenow wiejskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej madro glupiej z gory
jestes tak beznadziejna czy chamska? tutaj sie dowiesz ze nie trzeba byc dyrektorka panstwoki czy miec wyksztalcenia pedagogicznego by takie przedszkoel otworzyc trzeba miec odpowiednia kadre po studiach wychgowanie przedszkolne studia magisterskie http://www.men.gov.pl/images/stories/pdf/rok_przedszkolaka.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kidconsult
Drogie Panie... i Panowie :) Serdecznie zapraszam do kontaktu mailowego - zajmuję się zawodowo niepubliczną oświatą i chętnie podziele się swoją wiedzą i doświadczeniami. Mogę pomóc i doradzić we wszystkich sferach związanych z uruchomieniem przedszkola: - zagadnienia techniczne czyli jaki wybrać lokal i jak go przystosować - biurokratyczna przeprawa czyli odbiory właściwych służb odpowiedzialnych za higienę i bezpieczeństwo oraz wpis do do rejestru placówek prowadzonego przez gminę - pozyskiwanie środków z funduszy unijnych - rekrutacja personelu, układanie statutu, planu pracy i programu zajęć dodatkowych - nabór dzieciaczków Pozdrawiam serdecznie kidconsult movietone@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronki
Piszę wnioski, na dofinansowanie na przedszkole można starć się z POKL z Działania 9.1.1, 9.5 oraz 6.2. Kontakt dla zainteresowanych jedynybiedronka@gazeta.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, chciałabym nawiązać kontakt z osobami które otworzyły lub zamierzają otworzyć klub malucha. Myślę czy nie otworzyć takiej placówki dla dzieci od 6 miesiąca życia. Jestem z dolnego slaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aglo21
Witam chciałabym poprosić was o pomoc mam ukonczone 20 lat i jestem od 3 lat wolontariuszka przedszkolu od zawsze kocham dzieci i marze o własnym przedszkolu w ktorym co piatek beda organizomawne mini teatrzyki dla przedszkolakow i wystawy sztuki ich niepełnosprawnych rówiesnikow (niekiedy trroszke starszych np.10 letnich) beda uczyc sie angielskiego i francuskiego a wszystko to w formie zabawy tak zeby dzieci nie utracily tak pieknego czasu jakim jest dziecinstwo a jednoczesnie delikatnie poglebily swoja ciekawosc swiata ...wiem ze obecnie jest duzo dofinasowan na takie dzialalnosci sama odnalazlam dofinasowanie z unduszu europejskiego na otworzenie wlasnej dzialalnosci w wysokosci 40 tys. i pomocy w organizacji pracy oraz platnego ZUS-u przez rok jednak jest maly problem dla mnie a duzy dla wielu innych osob poniewaz nie jestem polka chociaz mieszkam w polsce od 17lat legalnie czesto urzedy wola dac szanse polakowi niz obcokrajowcowi mimo tego ze twoj pomysl jest lepszy od pozostlych i wymyslaja tak banalne powody odmowy jak np. decyzja o braku zanieczuszczenia srodowiska od z OS skoro jest ona nie wymagana przy danych warunkach i potwierdzona przez rezydenta miasta ...nie wiem co robic marzy mi sie to przedszkole chcialabym miec cos wlasnego Polske traktóje jak swoja 2 ojczyzne mam tu przyjaciol narzeczonego Polaka ale boli mnie fakt ze nie moge spelnic swoich marzen przez akt ze jestem innej narodowosci mimo tego ze czuje sie polka :(prosze pomozcie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emmett Fitz-Hume
aglo21, gdzie chcesz otwierać swój biznes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×