Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nati*

jak otworzyć przedszkole?

Polecane posty

Gość Andzi 1981
Hej sluchajcie wiem tylko ze jesli chcecie ominac te wszystkie formalnosci z sanepidem to musicie zaliozyc Firme -ktora prowadzi uslugi dla dzieci :) wiec w tym przypadku domowy zlobek .Tym samym sparwe macie zalatwiona bo nikt was nie kontroluje tylko wy sami-powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie dofinansowanie uzyskam do prywatnego przedszkola nie domowego? Ile tego jest w rzeczywistości, i jak długo się czeka na kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexa121
chcialabym otworzyc prywatny zlobek ( taki klub malucha ) dla dzieci do 5 roku zycia np. czy wie ktos z was cos na ten temat dokladniej ?? jak wygladalyby sprawy papierkowe ?? czy mozna dostac na taka dzialalnosc dofinansowanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oki1999
Co do uprawnień aby otworzyć własne przedszkole NIE TRZEBA MIEĆ WYKSZTAŁCENIA jeśli nie uczysz .Wychowawcy maja obowiązek okazać papiery potwierdzające ich kwalifikacje nie dyrekcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oki1999
najlepsze sa dofinansowania z RPO( regionalny program operacyjny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzrgorz
Witam, w tym przypadku można również skorzystać z doświadczenia specjalistycznej firmy, np. takiej jak Genesmanager. Pracujący tam specjaliści pomogą rozwiązać większość problemów. Pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrecona731
Witam Jestem zainteresowana otwarciem prywatnego przedszkola w małym mieście, w którym myślę, że to się sprawdzi, ponieważ takie przedszkole jest tylko jedno, a zapotrzebowanie wciąż wysokie. Znalazłam wiele reportaży z te ciężkiej przeprawy ale jednak najbardziej interesują mnie jakieś praktyczne wskazówki. Jeżeli jest tu ktoś, kto ma już to za sobą, bądź jest w trakcie realizacji baardzo proszę o kontakt na maila: zakrecona731@wp.pl Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaF
Witam :) Bardzo proszę osoby mogące pomóc o informację na temat otwarcia przedszkola, za każdą wskazówkę bede bardzo wdzięczna. Mail: farba27@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Prowadzę przedszkole niepubliczne od 4 lat. Wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania. W tej chwili wprowadziłam system sieciowych przedszkoli, którym zapewniamy pomoc kompleksową w otwarciu i prowadzeniu przez cały okres trwania umowy. Zapraszam na moją stronę www.przedszkole100bajek.pl zakładka FRANCZYZA. Jeśli po zapoznaniu się z prospektem informacyjnym będzie Pani zainteresowana współpracą, to zapraszam do kontaktu ze mną. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B2 Architekci
Polecamy naszą pomoc w przygotowaniu projektu przedszkola. Służymy pomocą przy projekcie nowego obiektu, przebudowie, adaptacji obiektów istniejących. Zapraszamy do kontaktu. B2 Architekci biuro@b2architekci.pl http://www.b2architekci.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_agda
Witam Pracuję w firmie zarejestrowanej i mającej główną siedzibę w UK . Nasz Prezes chce otworzyć i prowadzić na terenie UE sieć przedszkoli i szkól prywatnych , objętych własnym programem nauczania . Wszelkie rozliczenia będą prowadzone na terenie UK . W związku z tym mam pytania dotyczące przede wszystkim formalności jakie musi spełnić taka forma działalności . Przede wszystkim , zgodnie z uregulowaniami, rozwiązaniami unijnymi: 1. Kto sprawuje nadzór pedagogiczny nad szkołami otwartymi na terenie kraju A przez podmiot z kraju B prowadzący szkołę na zasadach z kraju B. Kraje A i B należą do UE 2. Na jakich zasadach kraj A może tworzyć na terenie UE szkoły dla obywateli kraju A mieszkających na terenie UE. 3. Kto nadzoruje spełnianie obowiązku szkolnego na terenie kraju A przez dzieci mieszkające na jego terenie, ale będącymi obywatelami innych krajów? Gdybym mogła u Państwa uzyskać informacje byłabym wdzięczna. Ewentualnie może jakieś ukierunkowanie gdzie szukać takich informacji ? z góry serdecznie dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika Ch
Witam, Prowadzę firmę, która pomaga w zakładaniu prywatnych przedszkoli, żłobków, klubów malucha i innych placówek opieki nad dziećmi. Prowadziłam przez dwa lata, klub malucha i punkt przedszkolny. Obie placówki odsprzedałam, gdy z przyczyn osobistych nie mogłam ich już dalej prowadzić. Dysponuję dużą wiedzą na temat przepisów oraz doświadczeniem. Prowadzę jednorazowe konsultacje, podczas których udzielam informacji jakie są możliwe formy działalności, czym się one od siebie różnią teoretycznie i w praktyce, jak założyć daną placówkę, jakie wymagania stawia sanepid, straż pożarna, inspektor budowlany, jak wybrać odpowiedni lokal, i wiele innych. Koszt takiej jednorazowej konsultacji 300 zł. Organizuję również całe placówki, wyszukuję odpowiedni lokal, załatwiam wszystkie formalności, rekrutuję pracowników. Szczegółowy zakres usług ustalam z klientem przed podpisaniem umowy. Koszt placówki gotowej do otworzenia 25 000. Kontakt: Dominika Chylińska 508 035 168

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś ma w planach zakładanie prywatnego przedszkola, to moim zdaniem zdecydowanie warto przeczytać obszerny artykuł, który znalazłam dziś na stronie spolecznieodpowiedzialni.pl (zakładka "artykuły") - na temat zadań i wyzwań nowoczesnych placówek wychowania przedszkolnego. Myślę, że dość przydatny tekst dla ludzi, którzy mają takie plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gina24
Witam :) Mieszkam W bydgoszczy .. I chciałam założyć przedszkole dla dzieci z Choroba "Fenyloketonuria" Ponieważ moje dziecko ma taka Chorobe i nie Ma miejsc ani placówek na POsłanie jej do przedszkola ... a Niestety dzieci w Bydgoszczy z Ta chorobą jest naparwde Mnóstwo .. WIĘC ZDECYDOWAŁAM SIĘ ZAŁOŻYĆ TAKIE PRZEDSZKOLE .... ;) pROSZE O POMOC JAK MOGĘ TO ZAŁOŻYĆ , CO POTRZEBUJĘ DO ZAŁOŻENIA PRZEDSZKOLA ... JEŻELI KTOŚ WIE JAK TO ZROBIĆ I CHCE POMÓC DZIECIĄ Z FENYLOKETONURIĄ TO PROSZE O KONTAK NA E-MEILA :g.k.nowaccy@vp.pl z GÓRY DZIĘKUJE .G.NOWACKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fabryka Przedszkoli
Witam wszystkich zainteresowanych otwarciem przedszkola, żłobka, klubu dziecięcego. Moja firma zajmuje się kompleksowo tymi zagadnieniemi. Oferujemy także szkolenia. Zapraszam na naszą stronę www.fabrykaprzedszkoli.pl, gdzie możecie Państwo zobaczyć nasze realizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sgm consulting
Podchodząc do tematu uruchomienia żłobka, czy też przedszkola podstawowym pytaniem jest, czy prowadząc tego rodzaju specyficzny biznes będzie nam to odpowiadało. Jeśli ktoś myśli o prowadzeniu takiej placówki tylko dlatego, że dowiedział się iż można sporo zarobić to niech sobie od razu da spokój. Polecam artykuł z Gazety Wyborczej z 17/01/2011 Przedszkole, czyli droga przez mękę. Drugi krok to siadamy i piszemy biznesplan. Jest to bardzo przydatny i konstruktywny krok przygotowań. Pisząc go jesteśmy zmuszeni skonkretyzować luźne często pomysły i idee w jeden zwarty plan. Plan ten musi zawierać oczywiście prognozy finansowe. Bardzo dobre rezultaty daje współpraca z firmami , które mają doświadczenie w pisaniu biznesplanów. Biegłość konsultantów w tworzeniu biznesplanów z pomysłami inwestora dają najlepsze wyniki. Nie warto oszczędzać na tym etapie, ani czasu ani pieniędzy, jak uruchomimy naszą wymarzoną placówkę nakłady zwrócą się wielokrotnie. www.sgmconsulting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sgm consulting
Jeszcze uwaga dotycząca otwierania żłobków. Większość gmin nie posiada uchwalonych przez Radę Gminy form wsparcia dla prywatnych żłobków (poza dużymi miastami, gdzie istnieją dopłaty do 1-go dziecka). Brak takich form wsparcia jest skutkiem nikłego zainteresowania w otwieraniu tego typu placówek. Koniecznie zatem trzeba się udać do burmistrza na rozmowę z głównym pytaniem- w jaki sposób gmina wesprze otwarcie nowej placówki? Wsparcie to może mieć różne formy: dzierżawa gruntu, dzierżawa nieruchomości, sprzedaż nieruchomości, zwolnienie z podatku od nieruchomości, dopłata do pobytu 1-go dziecka w żłobku itd. Najczęściej spotykałem w swoje praktyce czasowe zwolnienie z podatku od nieruchomości + dopłaty do 1-go dziecka. Przed taką rozmową warto stworzyć grupę lobbującą za otwarciem żłobka, która wywrze odpowiednią presję na władzach gminy w temacie stworzenia nowych miejsc żłobkowych. Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenker
Agnieszko -od zakupu dla siebie słownika ortograficznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_agda
a może nie słownik jest potrzebny tylko ktoś się po prostu pomylił ??? nie dopuszczasz takiej możliwości ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fabryka Przedszkoli
Zapraszam na szkolenie "Zakładanie przedszkoli - krok po kroku" Szczegóły na www.fabrykaprzedszkoli.pl. Prowadzimy także szkolenia z zakładania żłobków. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sgm consulting
Jak masz lokal to juz bardzo dużo. Pamiętaj, że dobry lokal to podstawa sukcesu. Lokal musi być bezpieczny pod względem sanitarnym, przeciwpożarowym i epidemiologicznym. Dlatego powinnaś zajrzeć do kilku urzędów, takich jak: SANEPID-u, straży pożarnej po dokładne wytyczne. Dalej wizyta w UM w sprawie dotacji. Równocześnie wizyty u konkurencji, aby ocenić ile możesz zażądać od rodzica za jedno dziecko. Warto spisać sobie każdego konkurenta, co jest jego silną stroną, a co słabą (my stosujemy wystandaryzowaną kartę oceny). Jak masz takie porównanie to siadasz i rozmyślasz, jak będziesz chciała "przebić" konkurentów. Po tym ćwiczeniu powinnaś wiedzieć, jakich spodziewać się przychodów i w czym będziesz chciała być mocna. Dalej planujesz zasoby niezbędne do prowadzenia placówki. Jak masz zaplanowane zasoby to już w prosty sposób wyjdą ci koszty placówki. Potem tworzysz rachunek wyników, bilans, przepływy. W rachunku wyników uważaj na kwestie podatkowe - dotacja nie podlega opodatkowaniu, ale ważne jak ją rozliczyć. Całą analizę możesz potem uzupełnić o takie elementy jak SWOT, wskaźniki finansowe, koszty finansowania itd. I na koniec, jeżeli nie posiadasz pełnej kwoty to biznes plan do banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sgm consulting
Jeszcze informacja o konkurencji dla Agnieszki1974 Analizując konkurentów podstawowym pytaniem jest - kto dla ciebie będzie konkurentem? Jeszcze żaden generał nie wygrał bitwy jeżeli walczył nie z tym przeciwnikiem co trzeba. U konkurentów musisz poszukiwać ich słabych punktów, jak możesz te słabe punkty wykorzystać, jakie są ich silne strony i jak je zneutralizować, co chcesz lepiej robić niż oni, pod jakimi względami twoje usługi mają być lepsze od nich, jak uwypuklić swoje zalety. Im więcej czasu poświęcisz na analizę konkurencji tym większe masz szanse z zaistnieniem ze swoją usługą. Moja rada to nie żałuj swojego czasu i środków w trakcie fazy koncepcyjno-przygotowawczej. Najważniejsze jest ustalenie celu. Jak to już będziesz miała to reszta jest już tylko wynikową. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domka22
Na stronie firmy locomoco pojawiły sie drzwi do kabin dla dzieci, maja tez świetne mebelki modułowe -warto zerknac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasi1323
Witam, ja skorzystałam z usług akademii bambino. Zorganizowali konferencje, dowiedziałam się wszystkiego, co było mi potrzebne, żeby zacząć:) Ta firma nazywa się Moje bambino,skorzystałam z ich aranżacji. Moje mini przedszkole wygląda super, mam już zapisanych 20 dzieciaków, w wieku 2 - 4 lata - 2 grupy mieszane. Na więcej w tym roku nie mogę sobie pozwolić, chociaż chętnych nie brakuje. Firme polecam, mozna skorzystać z ciekawych, nowych koncepcji i metod pracy w przedszkolu, jakie proponują. Na pewno warto rozważyć i przedstawić rodzicom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka 1977
Ostrożnie moje drogie z meblami od moje bambino, ich jakość daje wiele do życzenia, 2 lata temu kupiłam zestaw lokomotywa i wyglada teraz fatalnie, krzywe, gałki poodpadaly, stoły i krzesełka są ok, ale szafki, szczególnie białe to masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewkast
Kasi 1323 ile należy średnio liczyć wkładu własnego w otworzenie przedszkola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk111
Witam, czy jest ktoś chętny do otwarcia placówki dla dzieci w Krakowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina6
Serdecznie polecam "Niezbędnik Dyrektora Placówki Nieublicznej". Sama długo zastanawiałam się nad założeniem własnego żłobka, nie mogłam się połapać w mnóstwie informacji, dokumentów, itp. a niezbędnik to świetne kompendium, tym bardziej, że co miesiąc wszelkie dane są aktualizowane. Podaję linka http://www.oficynamm.pl/oferta.php?idd=2&id=71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta89
Witam! Mysle zeby otworzyc w moim miescie zlobek lub przedszkole prywatne,ale nie mam wyksztalcenia. W ogole mam jakies szanse?? otworzylam bym to napewno z kims. Gdzie moge sie dowiedziec wiecej na ten temat. Napewno bym zatrudnila z 2 osobe ktore maja uprawnienia w tym kierunku. pozdrawiam i czekam na jakas odpowiedz!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×