Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nati*

jak otworzyć przedszkole?

Polecane posty

Gość jbr1978
Witam. Zastanawialam sie nad otwarciem nowego prywatnego przedszkola w Tychach. Niestety jest ich juz dosc sporo w naszym miescie. Mam wiec pytanie - chcialabym sie dolaczyc do juz istniejacego przedszkola na zasadzie zainwestowania swoich pieniedzy np. jako cichy wspolnik i miec z tego (oczywiscie) swoje korzysci. Moze ktos mi cos doradzi - czy to ma sens, jak zaczac i od czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucynakkl
Witam Wszystkich......zamierzam otworzyc przedszkole w Warszawie-okolice Ronda Kometa .Szukam osob chetnych do wspolpracy w roli opiekunow i nauczycieli. tel.606202210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kopi
Witam chce otworzyć dom przedszkolny , bo to chyba najłatwiejsze , o przedszkolu nie mam co myslec , za wysokie wymagania .. mam dom , cały dół chciała bym dla dzieciaków , duzy pokoj ma 32m i jeszcze sa 3 pomieszczenia .. problem polega na tym ze dom nie jest wykonczony ,jest prąd tylko i ściany bez tynku .. Czy moge się starać o dofinansowanie na dokończenie tego dołu? czyli zrobienie scian , wylewki na podłogę ? a może jakieś pożyczki są dla bezrobotnych ? mam zamiar starać się o dofinansowanie z unii , ale 20tysięcy lub 40 może mi nie wystarczyć i nie jestem pewna czy mogła bym za te pieniądze wykonczyć budynek .. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_30
Witam! Zastanawiam się na otworzeniem prywatnego przedszkola w mojej niewielkiej miejscowości. Nie mam wykształcenia pedagogicznego ale wiem że bez niego mogę być właścicielem placówki. Jednym z nauczycieli będzie moja mama - z wieloletnim doświadczeniem, szanowany w okolicy pedagog. Lokal jest - specjalnie wybudowany pod kątem przedszkola, więc spełnia wszystkie wymogi. kosztów związanych z przystosowaniem nie będę ponosić. Moje koszty to wyposażenie. Mam pytanie do osób, które już prowadzą taką placówkę, czy w moim przypadku będzie to opłacalne? Lokal ma 200m2, przystosowany dla 30 przedszkolaków, czynsz dla właściciela lokalu to 2000zł miesięcznie. Czesne jakie mogę dostać to 420zł miesięcznie z wyżywieniem (konkurencja tyle bierze, więc nie mogę wymagać większej kwoty). Ilu nauczycieli muszę zatrudnić dla 30 dzieci? Czy muszę ich zatrudnić w oparciu o Kartę Nauczyciela czy na innych zasadach? Wynagrodzenie dla nauczycieli to największy miesięczny koszt - czy ktoś wie ile będzie on wynosił? Ile wynoszą mniej więcej opłaty za media? Wiem, że musi być bardzo ciepło w pomieszczeniach i dlatego opłaty będą spore. Dziękuję za podpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy są tu jakieś osoby, które otworzyły taki biznes? wyposażenie do przedszkola jest kosztowne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy gdzie i co zamawiasz, jeżeli chodzi o meble do przedszkola to na pewno mogę polecić producenta mebla z Łodzi http://www.tamer.com.pl/ ma ładnie zaprojektowane meble i w dość korzystnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, koszty zależą od tego jakiego producenta wybierzesz. WIem,że w http://www.sklepdlaszkol.pl/ są dobre ceny, koleżanka niedawno otwierała wlasnie prywatne przedszkole i tam się zaopatrywała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdz sobie tez na http://www.imperiafilm.com/ , popatrz na ich filmy reklamowe i zastanów sie czy nie zainwestowac w coś takiego. Grunt to fajna i ciekawa reklama, a oni na 100% ją zapewnią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i przemysl jeszcze kto zajmie sie kwestią finansów i rachunkowością, jak dla mnie opłaca sie zatrudnić biuro rachunkowe, bo masz totalny spokoj z tym :) dobre jest www.audit-sycom.pl jesli nie znasz zadnego to polecam ich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_joaanna
Fajny zbiór potrzebnych do tego informacji znajduje się tutaj http://cenabiznesu.pl/-jak-zalozyc-przedszkole Ja jestem już przy finishu zakładania ale fajnie że to znalazłam bo kilka kwestii by mi uciekło. A przy okazji może ktoś zna fajne biuro rachunkowe bo muszę wreszcie wybrać ostatecznie ma do tych co mi olecali mam jedno zastrzeżenie -nie sa całkowicie online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hardaszan
To jest bardzo kosztowna sprawa - nawet interesowałam się tym kiedyś, po prostu widziałam jakie warunki są w przedszkolu naszego dziecka - Sowa w Częstochowie. I tak całkowicie obiektywnie - to wymaga ogromnego kapitału, nawet milionów złotych, bo jednak uzyskacie takiego standardu to spory wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina mosik
Hej - znalazłam Twój wpis przez Google. Czy prawdą jest, że miejsca w Sowie należy rezerwować nawet ponad pół roku wcześniej? Jedna dziewczyna twierdzi, że robiła rezerwację rok wcześniej! Aż tak trudno jest o miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hadaszan
Hmm... po co o takie rzeczy pytacie na forach? Nie lepiej po prostu zadzwonić do przedszkola i bezpośrednio zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka pawlik
Hej - moja córka tam chodzi od dwóch lat. Zapisywaliśmy w lutym, ale jak jest teraz to nie wiem. Najlepiej załatw sobie miejsce przed rekrutacją do przedszkola publicznego, bo właśnie wtedy robi się największe zainteresowanie - po wynikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o wyposażenie przedszkola to musisz pamiętać żeby kupić solidne meble żeby długo mogły posłużyć. Polecam ci firmę http://www.refas.pl/, właśnie u nich zaopatrywałam się w potrzebne meble gdy otwierałam przedszkole. Naprawdę bardzo dobra jakość i wykonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja aż tak nie znam się na przedszkolach, ale moja znajoma kiedyś otwierała małe przedszkole prywatne i wiem, że trochę było z tym "zachodu". Jedyne co mogę doradzić, na pewno musisz zadbać o to, by dzieci miały gdzie się bawić na świeżym powietrzu. Kasia, zamawiała kilka urządzeń zabawowych w www.freekids.pl i bardzo ładnie to wygląda. Na stronie w galeriach realizacji jest dużo zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co myślicie o ewidencji czasu pracy w przedszkolu? Ja jestem właścicielką prywatnego przedszkola i ostatnio rodzice zasugerowali mi, że takie rozwiązanie byłoby pożądane. Czy ktoś z Was spotkał się z tym systemem w przedszkolu? Oferta tej firmy biosys.pl/ wydaje się przekonująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też kupowałam meble od firmy Refas, świetna jakość i cena przyzwoita. Służą nam już trzeci rok i nadal jak nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim pomieszczenia muszą być zaadaptowane do potrzeb dzieci. No i oczywiście odpowiednio wyposażone. Sama zmagałam się z tymi wszystkimi obowiazkami itd. Więc wiem jak to wszystko wygląda od strony organizacyjnej. Najbardziej się obawiałam wykańczania wnętrz, ale udało się szybko i sprawnie pomalować ściany, położyć wykładzinę, dzieki pomocy http://www.podlogi-serwis.pl/, a ustawianie mebli to juz kosmetyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak planujecie otworzyć przedszkole, to na pewno przyda się Wam też wyposażenie. Zobaczcie sobie ten sklep: http://edusklep.pl/ - mają w swoim asortymencie wyposażenie dla przedszkoli i szkół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może warto porozmawiać z kimś kto ma przedszkole, moje dziecko chodzi do przedszkola prywatnego www.familia.edu.pl w Katowicach i jest to świetne przedszkole. Może oni Ci doradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka331
Trzeba dokładnie sprawdzić przepisy, aby odpowiednio przystosować budynek. Tutaj http://www.interprodukt.pl/okna-przeciwpozarowe/ jest ciekawa oferta, jeśli chodzi o okna przeciwpożarowe. Są one dostępne w rozmiarze, który wskaże klient.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My w zeszłym roku wymienialiśmy wykładzinę w naszym przedszkolu na nową z motywem w auta i lalki Barbie dla dziewczynek. Mam polecono firmę www.podlogi-serwis.pl. Tak jak mojemu przedmówcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanim będziemy kupować wyposażenie które proponują tutaj inni to warto zapoznać sie z artykułami które w prosty i przystępny sposób przedstawiają wszystkie zmiany w kodeksie pracy czy inne porady z dziedziny pracownika i pracy. A takie artykuły to ja znalazłem na stronie http://poradnikpracownika.pl/ Poczytajcie bo warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno będziesz też potrzebowała solidnych mebli. Ja meble przedszkolne zamawiałam od firmy www.refas.pl. Mają szeroką ofertę więc wszystko znajdziesz w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrą sensowną umowę podpisywałam niedawno w systemie Fair Play na franczyzę. Chodzi o żłobek. Pomogli w załatwieniu całego wynajmu obiektu, przystosowali miejsce pod działalność, w zasadzie mam do dyspozycji pomoc non stop pod telefonem, nie zostawili mnie z tym wszystkim samej. O systemie można się dowiedzieć więcej przez www.systemfairplay.pl Ale najlepiej zadzwonić i bezpośrednio z doradcą porozmawiać, w każdym razie ja tak zrobiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się zastanawiam nad żłobkiem w ramach franczyzy, coś takiego mają na stronie www.systemfairplay.pl . Dzwoniłam już się dowiadywać i ponoć pomagają we wszystkim, włącznie ze znalezieniem i przystosowaniem miejsca pod działalność. Co do kosztów i całego rozliczania to wygląda to wszystko dość przejrzyście. Ktoś może otwierał takie przedszkole? Jak wygląda zainteresowanie ze strony rodziców? Rzeczywiście jest tak jak wszyscy twierdzą, że dzieci rodzi się coraz więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie otwieraj, rodzice chcą grosze płacić, zmieścić się w 500 zł od dziecka. jak zapewnisz kadrę, wyżywienie, remonty, zabawki itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porównywałam wszystkie dostępne programy franczyzowe związane z prowadzeniem przedszkola. Najlepsze lokale ma moim zdaniem system Fair Play. Moje przedszkole jest na etapie rozruchu w Gdańsku. O tyle dobra współpraca, że całą dokumentację do prowadzenia placówki otrzymujesz w pakiecie, w tym szkolenia, rekrutację pracowników i wsparcie przy zdobyciu pierwszych wychowanków. Teraz koniunktura na przedszkola wróciła, dlatego dzielę się doświadczeniami. Jak zaczniesz działać w tej sieci to daj znać. Chętnie poznam kogoś nowego w branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×