Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość RAMBALDI

HORTENSJA jak pielęgnować?

Polecane posty

Gość Marysieńka38
W zeszłym roku kupiłam kwitnącą OGRODOWĄ HORTENSJE okryłam ją na zimę , dzisiaj patrzę a ona jest cała zeschnięta co ja mam zrobić czy ją przyciąć czy sama wypuści nowe pędy nie chcę jej stracić proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kuiłam mamie hortensję na dzien matki. posadziłam ją na taras w doniczne, ale niestety główki z kwiatami więdną. nie wiem jaki jest tego powód. podlewałam odzywką do kwiatów kwitnących i podsypałam nawozem do hortensji, nic nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkate
Hortensja potrzebuje dużo wody, więc przede wszystkim musisz zadbać o prawidłowe nawodnienie. Co stosujesz? Ja u siebie mam takie podlewaczki http://blumat.pl/index.php/cat/c4_Blumat-dla-ro-lin-doniczkowych.html/XTCsid/a3572c5f423c739393525e9750815361 i roślina dostaje tyle wody ile potrzebuje. Podłączasz system pod zbiornik z wodą i przez gliniany stożek dozowana jest odpowiednia ilość wody. Wygodne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opolka
Hortensja jest dość wymagająca - lubi wodę, ale nei lubi przelewania. Moją podlewam codziennie rano, ale trzeba pamiętać, że nie może stać w doniczce, w której stoi woda - dlatego jakieś 2h po podlaniu wodę ze spodka/doniczki trzeba odlać. Z Hortensją nieźle radzi sobie też: http://blumat.pl/product_info.php/info/p49_Blumat-dla-ro-lin-domowych.html/XTCsid/55ff7fa92d35893967adafc3fad4a13f - woda nie wycieka do doniczki, bo system wlewa odpowiednią ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumnahortensja
Ja uwielbiam hortensję! Mój ulubiony kwiat! Udało mi się zmienić kolor na niebieski przez zakwaszenie gleby z czego jestem bardzo dumna. :) Żeby hortensja pięknie rosła rzeczywiście potrzebne jest jej odpowiednie podlewanie, bo wodę lubi. U mnie ma podłączony system Tropf Blumat ( w sumie hortensji mam 5, więc wystarczył ten 3-metrowy) więc wody zawsze ma tyle, ile potrzebuje. Szkoda, że nei mogę pokazać Wam zdjęć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×