Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Konsultantkapraca

pomoc w szukaniu pracy

Polecane posty

Gość Konsultantkapraca

jesli macie pytania odnosnie cv lm rozmow kwalifikacyjnych , kompetencji negocjacji wynagrodzen to powtaram sie pomoc. pracuje w HR rekrutacja i selekcja to moja codziennosc wiec zapraszam na to forum!! powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja zapytam.
Jak prowadzic rozmowe kwalifikacyjna w miedzynarodowej firmie tak a by byc wiarygodnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość należy mówić prawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynnamonka
mam pytanie-jesli ktos wykonuje prace zaliczana do wstydliwych:sprzataczka,woźny,śmieciarz itp ale studiuje,jest ambitny-to czy ma wypisywać w cv tego typu pracę jesli poszukuje innej?jak pracodawcy patrza na tego typu cv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirsza
witam na co tak naprawde sie patrzy przy wyborze kandydatow? - zdiecie? - uroda? - umiejetnosci? czy inne rzeczy bo juz sama nie wiem....czy ocena pracownika przez CV a potem na rozmowie czyms sie rozni czy te same kryteria sa przy ocenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja zapytam.
Tez mi rada. Tyle to sama wiem. Tylko zyjemy w spoleczenstwie tak nieufnym, ze trzeba udowadniac ludziom ze to prawda. A klamstwem to sie brzydze. Tak zostalam wychowana. Nie moge tylko przeskioczyc tego niedowiarstwa w dzisiejszych kandydatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedobra
Ja mam pytanie dotyczace wynagrodzenia. Jesli na rozmowie kwalifikacyjnej zapytaja mnie ile sobie zycze;) to skad mam wiedziec jaki przedzial podac? Skad mam wiedziec jakie sa standardy placowe danej firmy? Przeciez nikt mi tego nie powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konsultantkapraca
zeby byc wiarygodnym trzba mowic prawde i umiec uargumentowac swoja sciezke zawodowo- edukacyjna czyli powiedzic dlaczego te a nie inne studia, te a nie inne staze itp kandydat ktory klamie w cv albo na rozmowie jest z miejsca spalony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkapraca
do Kirsza: zalezy do jakije pracy ale generalnie odbywa sie to tak: najpierw selekcja kandydatow na podstawie cv, zdjecie to atut bo cv powinno byc wyrazenie osobowosci kandydata, uroda to rzecz drugorzedna, chyba ze starasz sie o prace gdzie wymagana jest reprezentatywnosc: np hostessa cv powinno zwiezle przedstawiac twoj zyciorys zawodowy i szkolny a takze twoje zainteresowania jesli kandydat odpowiada choc w czesci wyamaganiom stanowiska jest zapraszany na rozmowe, to zwykle drugi etap rekrutacji. przed rozmowa przygotuj sie , przypomnij sobie swoje wczszesniejsze prace i naucz sie o nich opowiadac po katem pracy do ktorej postulujesz. rozmowy moga miec rozny przebieg albo konsultant zadaje ci pytania i ty na nie odpowiadasz albo prosi cie zebyc opowiedziala o sobie przygotuj sie na obi ewentualnosci, najlepiej pocwicz z kims lu przed lustrem, bedziesz sie czula pewniej na rozmowie po rozmowie i porownaniu z innymi kanddydatami decyduje o zaprezntowaniu kandydata na dane stanowiesko lub nie, to potencjalny szef podejmuje ostateczna decyzje o zatrudnieniu lub nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkapraca
do cynamonka zadna praca nie jets wstydliwa a kazda pokazuje, ze umiesz sobie radzic i masz motywacje, oczywiscie, jesli naprawde jestes ambitna twoja praca sprzataczki nie powienn atrwac dlmuzej nie te kilka lat studiow. na rozmowie opowiedz o zaletach takiej pracy: np godziny pozwalajace na spokojne studiowanie, czy koniecznosc bycia dokladanym, to zawsze bedzie twoim atutem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkapraca
do to ja zapytam jesli jestes kandydatem do firmy miedyznarodowej to nie ty prowadzisz rozmowe, tylko osoba ktora rekrutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedobra
No a moje pytanie? zostalo zbyte milczeniem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magol
Szanowna Konsultantkapraca! ja zamierzam zmiane... czuje sie wypalona tu gdzie pracuje juz 6 lat! powinnam zmienic to miejsce juz conajmniej 2 lata temu! ale troche strach, troche szanse na zdobycie nowego doswiadczenia(obiecanki-cacanki) paralizuje mnie strach przed rozmowa, przed tym o co bede pytana nigdy nie mialam problemu ze znalezieniem pracy szczerze mowiac, przerwa miedzy jedna a drugo to max. miesiac - w tym czasie znalazlam i jeszcze czakalam, az bedzie mozna przyjsc do pracy... to bylo w sumie dawno, ale rynek nie wygladal rewelacyjnie nie jestem super wyksztalcona, nie znam jezykow... ale chyba mialam (teraz nie wiem) to cos.... moje kolezanki w lepszej sytuacji borykaly sie z brakiem pracy mysle, ze moja pewnosc siebie i charyzma gdzies zniknely.... jets wieksza konkurencja i w obecnej chwili na rynku pracy poszukiwani sa terminatorzy... mam takie wrazenie chce napisac sobie cv takie, ktore swoim wygladem i trescia zainteresuje mojego przyszlego pracodawce, lub chocby firme, do ktorej bede szla na interview prosze o podpowiedz co jest istotne - na co powinnimy zwrocic uwage, jak sie przygotowac do takiej rozmowy? dodam tylko, ze nigdy nie "koloryzowalam" i mowilam prawde - co potrafie i jaka jestem bede wdzieczna, bardzo wdzieczna za pomoc.... czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkapraca
wybaczcie na reszte pytan odpowiem wieczorem bo terz jestm w pracy! postaram sie odpowiedziec na wszytkie pytania, w miare mozliwosci czasowych, piszcie wiec a wieczorem ja bede odpowiadac i powodzenia w szukniu pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja zapytam.
No wlasnie ja rekrutuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkapraca
a jak rekrutujesz? zwykle duze firmy prowadza szkolenia dla tych co rekrutuja. zaczynasz od napisania ogloszenia wg potrzeb firmy potem analizujesz cv i lm pod katem potrzeb, pamietaj, ze nigdy nie znajdziesz kandydata idealnego, ustal wiec poziom minimalny niezbednych kompetencji nastepnie zapraszasz na rozmowe kandyddatow, ktorzy w miare odpôwiadaja twoim kryteriom rozmowe zaczynasz od przestawienia swojej firmy i stanowiska na ktore rekrutujesz nastepnie pytasz sie kandydata czy nadal jets zainteresowany i czy ma jakies pytania. nastepnie albo pytasz go o te punkty z cv ktore cie zainteresowaly albo prosisz, zeby ci opowiedzial o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedobra
To ja jeszcze raz zapytam, bo dzis domnie zadzwonila firma doradztwa personalnego i jestem umowiona na rozmowe na srode i wciaz nie wiem co powiedziec jesli zapytaja mnie o moje oczekiwania finansowe. Stanowisko to specjalista ds obslugi klienta, w dosc duzej firmie (zatrudnia 600osob) w dosc malym miasteczku, do ktorego sie przeprowadzam. Nie mam doswiadczenia jako takiego, 2 kierunki studiow, bardzo dobrze ang, obsluga komp. Wiec jaki przedzial moge im podac? A drugie moje pytanie dotyczy tego kogo mam sie spodziewac na tej rozmowie? Czy przedstawicieli firmy czy tylko osoby z tej firmy doradztwa personalnego czy mix z obu? Z gory dzieki za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkapraca
do niedobra: wejdz na jakis portal o wynagrodzeniach i tam sprawdz, poza tym masz swoje oczekiwania finansowe , pompysl ile chcialabys zarabiac zeby ci sie chcialo co rano wstawac i isc do pracy. i pamietaj, ze po 3 miesiacach zwykle mozesz renegocjowac pensje! powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkapraca
zwykle pierwsza rozmowa odbywa sie z przedstawicielem agen,cji doradztwa personalnego, jesli po niej zostaniesz zaproponowana pracodawcy wtedy ma miejsce druga rozmowa z potencjalnym pracodawca i zwykle z konsultantem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedobra
Dziekuje za tak szybka odpowiedz:) Z tym wynagrodzeniem, to pewnie ze mam swoje oczekiwania, ale nie chce podac zbyt wysokiej sumy, ktora by mnie zdyskwalifikowala na wstepie. Czy moze byc tak, ze jesli podam za wysoka sume to pracowca zaproponuje mniejsza? Bo mi sie wydaje, ze raczej od razu mnie skresli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z drugiej strony barykady
no właśnie.... ja pierwszy raz w życiu występuję w roli pracodawcy, szczerze powiedziawszy jestem chyba bardziej przerażona niż ci ludzie z którymi się spotykam....mimo, że na studiach miałam zasady i sposoby rekrutacji.... ale kiedy to było.... więc może dla mnie masz jakieś rady? oto kogo szukam: mamy małą rodzinną firmę, która zaczyna się rozrastać.... poszukujemy osoby do pracy na komputerze, praca polega na obróbce obrazu ruchomego i grafiki, siedzibę mamy w niewielkim mieście.... więc nie spodziewam się osób z kierunkowym wykształceniam.... planuję taką osobę przuczyć wedle moich wymagań.... za to taka osoba musi być bardzo cierpliwa i lubić wielogodzinne siedzenie przy kompie, no i oczywiście mieć gust- co jest ładne i nieco plastycznych zdolności.... jak powinnam zadawać pytania aby najwięcej dowiedzieć się od osób z którymi rozmawiam? i jak interpretować odpowiedzi? dodam, szukam zaufanej osoby na długi okres czasu- bo szkolenie jest bardzo pracochłonne.... więc rotacja wykluczona.... jeśli masz jakieś rady to napisz... z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym chciała znaleźć jakąś
pracę, tak na poważnie, ale mam mały kłopot... Jestem studentką i to na studiach dziennych:o Może w tym roku zacznę drugi kierunek, ale chyba wieczorowo... Na razie studuiję filologię polską na UW na specjalności filologia dla mediów:D No i szczerze mówiąc, to najbardziej chciałabym pracować w reklamie. W ogóle robic coś pomysłowego:)Ostatnio np. wykonałam bardzo ładną okładkę płyty demo dla pewnego młodego zespołu, z której jestem dumna:D Lubię robić zdjęcia, potem przerabiac je na kompie, lubię pisać i zajmować się rzeczami kreatywnymi:) Przez ponad dwa lata uczyłam się rysunku, ale wybitnym rysownikiem nie jestem;) Po prostu mam dobry zmysł estetyczny, lubię ładne rzeczy i wiem, jak można poprawić wygląd czegoś. Co mogę zrobić, żeby zwiększyć swoje szansę na pracę w reklamie w przyszłości? Na razie zaczynam 3 rok studiów, mogę jeszcze rozpocząć studia na jakiejś prywatnej uczelni, jakiś bardziej szczegółowy kierunek na przykład.... W ogóle okropne jest to, że np. teraz nie bardzo mam czas na pracę, a chciałabym coś robić:( Nikt nie powierzy studentce pracy w domu, a na inną chyba nie miałabym czasu. Wolałabym móc jakieś zajęcie wykonywać w większości w domu... Uczyłam dzieci angielskiego i polskiego, ale chciałabym zrobić juz coś, co pomogłoby mi znaleźć docelowe zajęcie w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one question
Ja mam pytanko dotyczące, jak ominąć odpowiedź na pytanie: dlaczego odeszłaś z poprzedniej firmy?. Wiem, że mówiąc prawdę byłabym od razu przegrana ( niestety ale to pracodawca mnie zwolnił), a wiem, że na takich rozmowach mówienie negatywnie o poprzedniej pracy przekreśla kandydata. A więc jak wybrnąć z takiego pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megus
A co odpowiedzieć np. na pytanie: - Jak będzie wyglądało twoje życie za 5 lat? Jestem młodą mężatką więc czy mam mówić o dzieciach? - podaj swoje wady i zalety? - jakie wady nie są mile widziane a jakie dopuszczalne dla pracodawcy? Czy pracodawca ceni szczerość odnośnie jego firmy czy woli jak mu się cukruje, że wszystko jest super? Czy przedstawić swoją osobę szczerze i obiektywnie z naciskiem na pozytywy czy lepiej udawać, że znam się na wszystkim najlepiej i jestem super pod każdym względem? Jak wybrnąć z twarzą kiedy na czymś się potknę lub okaże się, że nie do końca znam np. treść ustaw. Jak przekonać pracodawcę, że całkowita zmiana branży, w której do tej pory się specjalizowałam to moja przemyślana decyzja - kiedy tak nie jest ale z braku ofert w zawodzie to dla mnie konieczność Proszę o odp. bo zaliczyłam już sporo rozmów i pewnie robię jakieś błędy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkapraca
postaram sie odpowiedziec na pytanaia najpierw ogolnie: przede wszytkim szczerosc szczerosc i jeszcze raz szczerosc szczerosc nie wyklucza jednak prezentowania siebie w korzystny sposob jesli jestes zaproszona na rozmowe to dowiedz sie cos o firmie do ktorej jestes kandydatem: poczytaj w internecie, zobacz jakie masz produkty i pomysl co mozesz jej zaproponowac. do Niedobra: wejdz na www.wynagrodzenia.com albo jakos tak, tam sa widelki wynagrodzen, nie jestesm w stanie ci precyzyjnie odpowiedziec na to puytnie, mam tylko nadzieje, ze negocjacje placowe wy^padna pomyslnie.!! do z drugiej strony barykady: wiesz dobrze kogo potrzebujesz a to juz duzy krok na przod. w ogloszeniu napisz , ze jest to firman rodzinna i szukaj kogos kto sie interesuje obroibka obrazu i chce zostac w waszym miescie: np mlodych rodzicow albo kogos kto wlasnie kupîl mieszknie itepe. Pewnie mnie zaraz zjedza za to co napisze ale w twojej sytuacji najlepuiej najpierw popytac w najblizszym otoczeniu: znajomi i rodzina czy nie znaja kogos zainteresowanego, potem dac ogloszeniue i wybrac. w malych firmach bardzo wazne jest zeby prazcownik dobrze pasowal do wlascicielie, podobne zainteresowania itepe plus chec do nauczenia sie i zostania na dluze: tutaj mozesz zaproponowac atrakcyjne wynagrodzenie i mozliwosci podwyzki. ludzie zwykle zostaja w pracy w ktoprej maja mozliwosc rozwoju. rozwiazaniem moze byc ktos z liceum plastycznego albo artyysta amator. zeby jak najwiece dowiedziec sie o kandydacie zadawaj pytania otwarte typu: dlaczego wlasnie ta firma? opowiedz mi o sobie itepe. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkapraca
do magol pewnosc siebie to podstawa, pewnosc a nie zadufanie!!!! cv mozeb byc ogolne , za to lm powiniem pokazywac dlaczego to wlasnie ty jestes najlepsza do danej firmy! blaga nie wysylajacie lm scignietych z netu! pna dobry lm nalezy poswiecic nieco czasu, poszukac info o firmie i zastanowic sie co mozesz jeje zaproponowac. dobrze jest mowoc prawde, ale pewnie rzczy mozna przemilczec. rozsadny pracowaca nie oczekuje, ze znajdzie idealnego kandyddata, poz atym wiele i tak sie bedzie musial nauczyc. powiedz ze twoja dodtcyhczasowa praca nie dawala ci pêlnej satysfakcji, ze nie moglas sie w niej rowijac a bardzao bys chciala dostawac nowe odpowiedzilane zadania, ze nie boisz sie nowowsci i ambitnych wyzwan! wbrew pozorom terminatorzy wcale nie sa njlepszymi pracownikami, uwazaja sie za wszechmocnych i nie przyznaja sie do bledu a to ich praktycznie dyskwalifiukuje ze stanaowisk gdzie musza zarzadzac ludzmi mam nadzieje, ze treoche pomoglam trzymama kciuki magol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkapraca
do ja bym chcial znalezc jakas prace! ja reaguje alergicznie na stwierdzienia jakas prace: jesli chcesz jakas prace to sprzedzawaj frytki w mac donaldzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkapraca
do ja bym chciala: a na powaznie to szukanie pracy ZAWSZE zaczynamy od dopowiedzi na pytanie JAKIEJ PRACY SZUKAM. studiujac filologie na UW przypuszczam ze jestes inteligentan i u miesz szukac w internecie i masz znajmomych, ktorzy pracuja w komunikacji PR mediach: pogadaj z nimi zobacz jak wyglada ich praca i na cyzm to polego, zalap sie na jakis staz. Jesli zacniesz drugie studia to bedizesz mial mniej czasu na prace, albo w ogole. Wiec na razie polecam staz w agencji reklamowej albo w PR , staz jest zwykle beplatny wiec nie musisz byc w pracy caly czas a da ci to twoje pierwsze dosciadczenie zawodowe. w cv napisz o projekcie plyty a na rozmowe wez ze soba okladke, twoje rydunki i inne prace. twoje cv i lm moga byc kolorowe, takie troche artystyczne zeby pokazac twoje umiejetnosci zwiazane z programamai komputerowymi. napisz tez ze bralas lekcje rysunku, to znczy ze rowijasz swoje zainteresowania i nie ograniczasz sie do studiow. to, ze dawala korepetycje to tez twoj atut, bo znaczy, ze zarabialas juz pieniadze i umiesz rozmowawiac i przekazywac informacje a to w reklami bardzo wazne. jesli np pisal jakies oryginalne konspekty to tez je mozesz przyniesc na rozmowe!!!! wszytkiego dobrego !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkapraca
do one question a dlaczego cie zwolnil byly pracodawca? tego pytania nie nalezy omijac ale na nie odpowiedziec zgodnie z prawda, ale nie udajac cierpietnicy! jesli zwolnienie to byla redukcja etatow mozessz powiedziec ze to cie stymuluje do szukania czgos co bedzie przydatne dla twojego rozwoju itepe mam za malo informacji zeby ci cos poradzic, napisz cos wiecej o rpzyczynach zwolnienia postaram sie pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkapraca
do megus na pyatnie o zycie za 5 lat mozna odpowiedziec ze chcesz godzic zycie prywatne i zawodowe. jesli oczywiscie to prawda;) pracodawcy lubia osoby ktore stawiaja przed soba cele, te mniej lub bardziej ambitne, chcesz zalozyc rodzine, wiec potrzebujesz pieniedzy a to czyni z ciebie umotywowoanego i raczej stalego pracownika, jesli pracodawca kreci nosem na dzieci przynies na rozmowe wyniki badan ktore udowasniaja, ze matki sa lepszymi oragnizatorkami, efektywniej wykorzystuja czas i maja wieksza motywacje do pracy niz single ( to bedzie argument nie do podwazenie) oczywiscie po tazkim wstepie nie mozesz ppojsc na maciezynki po 3 miesiacach, radzilabym sie wykazac i pokazac ze godzisz role matki i zony z rola kobiety aktywnej!!!jesli to tylkjo zagrywka to nie jestes w porzdku nie tylko wobec pracodawcy ale takze wobec innych kobiet ktorych on juz nie bedzie chcial zatrudnic majac zle doswiadczenia z toba. nie wiem jakie twoje wady i zalmety sa mile widzaiane zastanow sie nad soba: czy umiesz pracowac w grupie, czy jestes zorganizaowana, punktualnea jak reagujesz w sytuacjach konfliktowych itp zadajac to pytanioe nikt nie chcesz zebyc sie pograzyla ale pracodawca chce wiedziec na ile jestes dojarzala i znasz siebie i swoj sposob pracy. pracodawca czeni szczrosc ale opowiednio podana, jesli uwazasz ze firma jest zla dlaczgo do niej postulujesz??? nie nalezy tez mwoiec ze wszytko jest piekne, ale skup sie na pozytywach podanych w profesjonalny sposob: posloz sie jakimis statystykami, danymi itp. jesli nie pamietasz tresci ustaw powiedz, ze zawsze ùmozesz siuegnac po zrodlo i pokaz ze umiesz szukac potrzebnych ci informacji pracodawcy nie lubua ludzie zdesperownaych, jesli zmieniasz branze zawsze mozesz pwioiedzec ze lubisz nawe wyzwania i chcesz sie rowijac wlasnie w tej branzy.najwazniejsze to mowic, ze to ty zmienaisz branze a nie koniecznosc zyciowa cie do tego zmusza, nikt nie lubi ofiar losu i ludzi ktorzy lamentuja na rozmowie. wiesdz dlaczego wybierasz te a nie inna branze, nawet jesli to koniecznosc. zastanow sie nad przyczynami dlaczezgo chcesz tu pracowac ! i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×