Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość swiadkowa

Jak oryginalnie zapakowac pieniadze w prezencie slubnym?

Polecane posty

Gość swiadkowa

Czesc Wszystkim, jezeli tylko macie jakies pomysly, pomozcie prosze!! Niedlugo ide na 2 wesela - oba bardzo bliskich mi kolezanek... U jednej bede swiadkowac. I obydwie kolezanki zycza sobie pieniadze na prezent slubny. Chcialabym je jakos oryginalnie zapakowac (a nie tak jak wszyscy - w kopercie). Ale kompletnie nie mam pomyslu... :( Moze Wy macie jakies odlotowe propozycje?? A tak w ogole, to ile daje sie teraz w prezencie? Jako swiadkowa na pewno wiecej... Ile?? A ile jako "normalny" gosc?? Pomozcie prosze... Z gory WIELKIE DZIEKI!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mężatka
moze aksamitna sakiewka lub jakaś szkatułka ....a ile się daje jako świadek ...w rodzinie u mnie 1500 zł ( np. dał brat młodego) 1000zł np. ciotka swiadkowa....a ty jesteś koleżanka wiecy mysle ze nie mniej niż 500zł pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciu
kiedys widzialem jak para mloda \"wylawiala\" swoj prezent z dmuchanego basenu dla dzieci: byl on wypelniony balonami z konfetti i monetami. Pan mlody dostal pletwy i okulary do plywania, a panna mloda rekawice bokserskie... on deptal, ona zbierala :) Zabawne to bylo, ale wymaga duzo przygotowan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 300 od pary jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadkowa
dzieki za podpowiedzi... :) 300 zl od pary jako gosc... ale jako swiadkowa, to chyba troche za malo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewna forumowiczka
Ja proponuje zrobic tak:kupic maly wiklinowy koszyczek,cukierki(moga byc tez lizaki,male batoniki,oczywiscie w sreberkach,zeby bylo blyszczaco).Do koszyczka wsadzic jakas baze(moze byc np taka gabka jakiej sie uzywa do kompozycji kwiatowych w koszyczkach) i na tym zbudowac "jeza" z wczesniej kupionych cukierkow/lizakow.Pieniadze rozmienic na banknoty o nominalach 10-20-50zl i pozwijac w ruloniki(najlepiej przewiazywac nitka zeby sie nie rozsypaly),tak przygotowane wkladac pomiedzy cukierki(wbijac w "jeza").Calosc mozna zapakowac w ladna folie do pakowania kwiatow(dostepne w kazdej kwiaciarni).Oczywiscie do srodka zmiesci sie tez kartka z zyczeniami.I oryginalny prezent gotowy.Maly problem moze byc jedynie z kupnem odpowiednich cukierkow,ale zycze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadkowa
ciekawa propozycja!! :D Dziekuje. Tylko troche sie zastanawiam co i jak z tymi cukierkami... jak je umocowac? Bo jak sie je "rozsypie" luzem, to bedzie "balagan" i sie wszystko bedzie przemieszczac... bede wdzieczna za dalsze wskazowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azusia
możesz kupic w sklepie taki zamykanu zwój i w środku umieścić pieniądze. mi podoba się ten pomysł z koszyczkiem i cukiermaki. a cukierki z banknotow mozesz zrobic sama. kup troche blyszczacego papieru albo folii w roznych kolorach i takie dlugie wykalaczki szaszlykowe. banknoty pozwijaj w ruloniki, owin blyszczacym papierem albo kolorowa folia i przy koncach banknotow zwiaz papier lub folie jakims sznurkiem, mulina czy czyms innym kolorowym i powstanie w ten sposob taki dlugi cukierek (kiedys byly takie do wieszania na choinki :D). a potem w srodek takiego cukiereczka od strony wiazania wlozy wykalaczke od szaszlyka i masz gotowego do wbicia na gabke cukierka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadkowa
to fakt - kupa kasy na to idzie... do tego kwiaty, jakis transport... no ale slub kolezanek raz w zyciu!! Moze macie jeszcze jakies fajne pomysly na wreczanie pieniedzy? Jestem ciekawa wszelkich pomyslow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadkowa
hehe... tez dobre... :D ale pewnie b. ciezkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia O.
Bardzo ciezkie a potem trzeba policzyc i wymienic w banku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiś dziwny zwyczaj .... 1.500 zł - ajko świadek ???? Najlepiej wziąć kredyt na \"prezent ślubny\" ... Dał tyle , bo na tyle go stać ... A świadek / świadkowa według mnie wogóle nie powinni nawet myśleć o dawaniu kasy ... Przecież oni będa nam pomagać w tym dniu i co poniektórzy dużo dużo wczesniej . Ja tam swojej powiem , że nie chcę nawet słyszeć o tym że szykuje kopertę lub jakis prezent ... Jezeli jednak autorko chcesz coś dać , to daj tyle na ile Cię stać - bez zarzynania się o wyrzutów sumienia ,ze świadek musi dać węcej - NIE MUSI DAWAC WIĘCEJ !!! Zapakuj w ładne pudełeczko - albo daj razem zapakowane z drzewkiem \" Bonzai\" -( nie wiem jak sie to pisze ) - napewno możan kupić w Ikea ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są takie śliczne pudełeczka, srodku kartka na życzenia. Mozna pieniążki tam wlozyc i napisac zyczenia. Na chrzciny mojego bratanka tak dała jego chrzestna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadkowa
na 1500 mnie nie stac... to na pewno... ale wszyscy mi mowia, ze jako swiadkowa trzeba dac przynajmniej 1000 - jeszcze sie bede zastanawiac... a pudeleczka to tez fajny pomysl - najlepiej duzo, zeby je schowach jedno w drugie :D a w najmniejszym kasa i kartka z zyczeniami :) tylko jeszcze jedno zapytanko: gdzie mozna kupic takie pudeleczka z kartkami na zyczenia ?? moze znacie jakis sklep internetowy gdzie mozna cos takiego obejrzec i ew. kupic... ? Albo tradycyjny oczywiscie... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie mam pojecia, ale mysle że na allegro albo na stronkach gdzie tez sa np. zaproszenia slubne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadkowa
szukalam troche, faktycznie z kupnem pudeleczek nie bedzie raczej problemu - sa rozne rozniaste... nawet w internecie - a kartke z zyczeniami do srodka albo dokupie, albo moze zmajstruje cos sama :) Dzieki za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie pudełeczka na kartkę z życzeniami to są nawet w normalnych sklepach papierniczych. Co do kasy to jakaś bzdura, że świadkowa ma dać więcej i że aż 1000 zł!!! Ja niczego nie oczekiwałam od świadkowej bo to jakiś zaściankowy zwyczaj, że ona coś musi :-D A kasy dała tyle ile mogła. Nie daj się wciągnąć w te głupie zwyczaje, że ktoś coś musi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadkowa
swinka z kasa - tez slodkie... a w papierniczych tez poszukam :D co do wreczanej sumy - jak przjdzie co do czego, to bede sie zastanawiac na ile mnie stac (obenie na niezbyt wiele, bo nie mam pracy), ale na pewno cos znajde - musze i juz! :) wiec jak bedzie praca, to i bedzie kasa na prezent :D ale mimo wszystko fajnie uslyszec, ze kazdy ma na ten temat inne zdanie... i ze tak naprawde nie ma okreslonych "sum", ktore "trzeba" wreczyc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko z banknotów
Co do oryginalnego sposobu wręczania kasy to na stronce Smog.pl był taki filmik, na którym młodzi dostali drzewko z banknotów od wszystkich gości :D To drzewko wnosił na salę kelner i stawiając na stole przed młodymi drzewko znalazło się za blisko świecy... Banknoty zaczęły płonąć, a ten idiota, zamiast rzucić na stół to co zostało i gasić czymkolwiek podniósł drzewko wysoko do góry i ze stoickim spokojem wyniósł płonącą kulę z sali :o Goście wstali i w osłupieniu na to patrzyli... Nawet ciężko sobie wyobrazić, jak wyglądało dalej to wesele... Także drzewka z kasy nie polecam :D A odnośnie kasy to bez szaleństw, jak słyszę o min. 1000 od świadków to mnie krew zalewa :o W takiej sytuacji Boże broń, żeby mnie która poprosiła o świadkowanie :o Daje sie tyle, ile się ma i ile można dać, żeby przez następne pół roku nie spłacać długów i nie jeśc sucharów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadkowa
hmmm... "goracy prezent" takie drzewko z banknotow :D pomysl super, ale faktycznie troche ryzykowny... a ja za zadna cene, nie chce narazac atmosfery na weselu ;) przy czym gdyby je wreczac gdzies z dala od swiec, to mogloby byc bardzo efektowne :) Dzieki!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaska.
hej a my mielismy pomysl-niezrealizowany-zeby dac parze mlodej 2 ladne, skorzane portfele i w nich po polowie kase wtedy tej kasy moze byc mniej-ale to zawsze jakas pamiatka...co nie? dla mnie tez 1000-1500 to za duzo, zalezy skad pochodzisz- w duzych miatsach pewnie daje sie wiecej, nie wiem prawde mowiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadkowa
Jaska, wreczenie pieniedzy w portfelach, to tez fajny pomysl... Mlodym zostanie wtedy jakas pamiatka :) Dzieki za ta podpowiedz! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewuszka jedna taka
a macie jeszcze jakies pomysly na ciekawe prezenty? bede swiadkowa na slubie siostry i chcialabym mlodym kupic jakis prezent-kasy nie chce dawac-tylko jakis fajny prezent-poradzcie cos:) a i ide na wesele z kolega, to czy np on kupuje kwiaty a ja prezent? jak powinno byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadkowa
Hej dziewuszko jedna taka, :) wszystko zalezy od zasobnosci Twojego portfela... i warto tez zastanowic sie z czego siostra i jej maz beda sie cieszyli - na pewno cos wymyslisz! :) a co do podzialu kosztow - to tez zalezy od Twojego kontaktu z kolega... i czy np on tez zna Twoja siostre... tu nie ma regul jak powinno byc - zawsze sie mozna dogadac :D Zycze Ci udanej zabawy i przyjemnego swiadkowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam w złotej sakiewce 300 w bilonie ciężkie to cholerswo było jak nie wiem ;) A dla niepoznaki to zapakowałi to w piękny karton w którym była jeszcze maskotka która pilnowała tej sakiewki. Pomysł niezły zwłaszcza, że do momentu rozpakowania nie wiedzieliśmy co tam jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio mielismy ślub w rodzinie i pieniążki włożyliśmy własnie do takiego pudełeczka (taka niby tuba) białego z koralikami i kwiatuszkami. pudełeczko jest zamykane więc pieniążki nie wypadną, dodatkowo jest zwinięta w rulonik karteczka z zyczeniami. fajnie wydląda jak daje sie coś takiego (do środka wrzuciłam parę grosików na szczeście i kilka ziarenek ryżu) i cena przystępna około 30 zł. kupiłam w sklepie papierniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadkowa
dzieki :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia82
i co podoba się pomysł ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×