Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość matka jedynaka

Która z was świadomie zdecydowała się na drugie dziecko?

Polecane posty

Gość matka jedynaka

Przymierzam się do drugiego dziecka od ponad trzech lat i ciągle nie mam odwagi. Moje pierwsze dziecko ma ponad 5lat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my od ponad 3 lat probujemy zostac znowu rodzicami corka skonczyla 4 lata w kwietniu i najwyzszy czas na rodzenstwo, tylko niestety ciagle cos nam staje na przeszkodzie (chodzi mi o zdrowie) obydwoje z mezem bardzo bysmy juz chcieli miec drugiego malucha no i nie tracimy nadziei ze kiedys sie uda ps. ja jestem jedynaczka i moge powiedziec tylko tyle - swiadomie dziecku bym nie zrobila krzywdy zeby bylo jedynakiem, smutne i nudne jest takie zycie w pojedynke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam 28
a ja nie chce miec drugiego. nie bede sobie sprawiac drugiego tylko dlatego ze "tak sie powinno" skoro sama tego nie czuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka jedynaka
a ja bym chciała ..... Tyle że ....boję się wypaść z obiegu zawodowego boję się że z przeprowadzki nici . No i jaką mam pewność, że między nami będzie ok? Mąż dużo pracuje i w domu jest gościem więc będę zdana tylko na siebie. Mimo to jest we mnie chęć zostania matką po raz drugi. Nie tylko dlatego, że nie chcę fundować mojemu dziecku życia w pojedynkę ale też dlatego, że jest we mnie jeszcze siła i miłość dla drugiego. I jeszcze jedno.....OKROPNIE boję się porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z mężem zawsze chcielismy więcej niz jedno dziecko. A różnica wieku wydawała nam się optymalna 2-3 lata. I dlatego, nie zważając na to, że nie jest lekko, nasza córeczka jest bardzo...energiczna :) i absorbująca, w pełni świadomie zdecydowaliśmy się na drugie dziecko - przyjdzie na świat w lutym przyszłego roku :D Róznić ich będzie 2 lata i 4 miesiące. I już się nie mogę doczekać, choć wiem, że jak zwykle większośc obowiązków spadnie na mnie. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lindi
AniaM ja tez jestm jedynaczką, mam 15 lat i wcale nie uważam, zeby to byl osmutne zycie. Może twoje takie było, ale mówiąc o zyciu mów zawsze za siebie a nie za innych. nigdy nie chcialabym mieć rodzenstwai cieszę się, ze jestem jedynaczką. jesli w przyszlosi mialabym miec dziecko ono tez będzie jedynakiem/jedynaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chcę drugiego dziecka. Wychowię córkę tak, by to jej jedynactwo nie stanowiło dla niej problemu i nie było dla niej krzywdzące. Rodzeństwo czasem nie może się ze sobą porozumieć, ja i moja starsza siostra jesteśmy tego żywym przykładem. Nie chcę, żeby między moją córką, a jej siostrą czy bratem była taka nienawiść jaka jest między mną, a moją siostrą. Rodzice i dwójka dzieci, to taki typowy modelowy obraz polskiej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Typowy, nie typowy - to kwestia podejścia. Ja tam spotykam ostatnio same 2+1... A ja planuję mieć czwórkę, ale następną dwójkę za jakieś 10 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdszfd
NIezdecydowana Mama ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mowie z perspektywy doroslego czlowieka ktory boryka sie z roznymi problemami, mam bardzo chorego ojca i wiem ze w razie czego rodzice sa zdani tylko na mnie, zreszta czasami bym chciala miec siostre czy brata na ktorego wsparcie moglabym liczyc. no i to nie tylko moje zdanie ale wielu znajomych jedynakow ktorzy sa w wieku blizej 30stki a jesli idzie o fundowanie dziecku rodzenstwa bo tak wypada czy zeby nie bylo jedynakiem to nie sa to pwoody dla ktorych chce miec jeszcze jedno dziecko. mam tyle milosci ze jeszcze i dla dwojki by wystarczylo ale na trzecie dziecko swiadomie bym sie nie dezydowala z obawy o to czy finansowo i lokalowo sobie poradzimy. mamo jedynaka - ja mialam bardzo trudny porod, cala ciaze zagrozenie plus wiele komplikacji ale mimo wszystko swiadoma wszystkich niedognosci po porodzie (znowu nocne wstawanie pieluchy niania) a takze tych w czasie ciazy (bardzo podupadlam na zdrowiu) PRAGNE kolejnego dziecka i mam nadzieje ze TEN tam na gorze pozwoli mi ponownie zostac matka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka jedynaka
model faktycznie mamy 2+1 a nawet 2+0 Może za jakie 2lata jak wyjdę z zawodowego zakrętu... Między mną a siostrą jest 10 lat różnicy i to nam nie przeszkadza wiec myślę że jeszcze mam trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja swiadomie się zdecydowałam.Tzn.zdecydowalismy się swiadomie na drugie dziecko. Jest juz z nami mała Ania. Różnica wieku między moimi dziećmi to 2lata i 9m-cy. Pierwsza ciąża też była zaplanowana i wyczekana.Tak samo i druga❤️ Moje dziewczynki są super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktośka z w-wy - jak zareagowała Twoja starsza córeczka na pojawienie się dzidziusia w domu??? Ja też chciałabym mieć dwie dziewczynki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwójna mama
Jestem mamą dwóch synków, 6 letniego Michała i 2 miesięcznego Pawełka. W obu przypadkach była to świadoma decyzja. Michałek póki co bardzo kocha swojego braciszka, może przestanie gdy maluszek zacznie zabierać mu zabawki ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwójna mama
Nie mogę sobie wyobrazić życia bez mojej starszej o trzy lata siostry. Jako dzieci na zmianę razem bawiłyśmy się i kłóciłyśmy tak, że czasami aż wióry leciały, ale teraz jest super. Pozdrawiam moją siostrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam brata i siostrę brat jest 12 lat młodszy siostra 13 lat młodsza moja mam miała problemy z zajściem w ciążę stąd ta różnica wieku Moje rodzeństwo między sobą dogaduje się świetnie natomiast ja nie mam z nimi żadnego kontaktu. Być przez 12 lat jedynakiem a póżniej nagle rok po roku rodzeństwo to tragedia dla dorastającego już wtedy nastolatka. Moje dziecko ma 5,5 roku , a w pażdzierniku przyjdzie na świat drugie i boję się że to już duża różnica wieku, chociaż myślę, że to dużo zależy od wychowania dzieci i nie robienia granicy między rodzeństwiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antuanetta
Ja równiez mam córcię 5 lat i chciałabym mieć drugie dziecko. Jest tylko jedno ale- lenistwo. Nie miałabym tyle czasu dla męża i siebie, ciekawe co by sie stało z moja pracą? uszczupliłby się nasz budżet domowy. Cała nasza rodzina i znajomi ciągle wyczekuja od nas radosnej nowiny, a ja ciągle odkładam te decyzję i wymyślam 100 różnych powodów, aby jeszcze poczekać. Córeczka urodziła się w maju, gdybym teraz zaszła w ciążę też by dziecko urodziło się w maju, a ja ciągle zwlekam i przyjdzie mi czekać do kolejnego maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez jestem mama dwojki dzieci pareczki.Mam synka i dziewczynke i swiadomie zdecydowalismy sie z mezem na pierwsze jak i na drugie dziecko i nie zalujemy tej decyzji. Powiem wiecej jakby bylo mnie stac na trzecie dziecko nie zawachalabym sie nad podjeciem takiej decyzji. Slowo ,,stac,, mam na mysli warunki mieszkaniowe i oczywiscie nie tyle co dobra,ale stala prace. Roznica wieku jest troche duza bo corka ma 6 lat a synek niecaly miesiac,ale bardzo duzo mi pomaga. W zaden sposob nie jest odtracona ani nie jest gorsza.Traktuje moje dzieci jednakowo.Corke od samego poczatku jak dowiedzialam sie,ze jestem w ciazy przygotowywalam na to,ze bedzie miala rodzenstwo.Chodzila ze mna do lekarza i na usg .Nie jest wcale zazdrosna.Nawet w srodku nocy jak maluszek placze to wstanie i chce pomoc. Jestem bardzo szczesliwa🌻🌻🌻 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×