Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ważne Pytanie

Koszty remontu i urządzenia mieszkania

Polecane posty

Gość Ważne Pytanie

Zdaję sobie sprawę,że na pewno są liczne podobne tematy... szukałam,ale nie znalazłam. Dlatego zakładam ten. Za kilka miesięcy ja i mój partner dostaniemy na własność mieszkanie.Będzie ono do wyremontowania po poprzednich lokatorach (jacyś podejrzani emeryci).Nie wiemy,w jakim dokładnie będzie stanie,ale szacujemy,że trzeba bedzie sporo odnowić. Nie mamy pojęcia,ile kosztuje remont mieszkania.orientujemy się tak "z grubsza",ale wiadomo,że takie szacunki nie są dobre,jeśli w grę wchodzi dużo kasy. dlatego zwracam się do osób,niedawno lub aktualnie remontujących/urządzających mieszkanie.pytam,ile mogą kosztować następujące sprzęty,towary i usługi specjalistów: - zmiana zamka w drzwiach,najlepiej na antywłamaniowy - nowe podłogi (panele drewniane w pokojach,3 pokoje duże ok. 25-30metrów kwadratowych każdy, kafelki w kuchni,korytarzu,łazience,razem ok. 30 m kw. (założymy sami) - założenie ogrzewania na gaz, grzejniki w każdym pomieszczeniu i piecyk gazowy+założenie tego przez specjalistów - farby emulsyjne na sciany (malujemy sami,w cenach orientujemy się jako tako,ale polećcie najlepsze firmy!) - wyposażenie łazienki z instalacją urządzeń (kabina z prysznicem,wc,umywalka,pralka) - wyposażenie kuchni (meble kuchenne,chłodziarko-zamrażarka,kuchenka gazowa z piekarnikiem [+ instalacja kuchenki],mikrofalówka...) - wyposażenie sypialni - łóżko,szafy,toaletka,stoliki nocne... - wyposażenie salonu - kanapa,fotele,stolik pod tv, regały na ksiązki... - stanowisko do pracy z komputerem - lampy stojące i wiszące To są najwazniejsze nasze punkty.może to się wydać smieszne,że pytam o takie rzeczy,jak cena szafki,foteli czy paneli,zamiast np. iść do leroy merlin i sprawdzić.ale aktualnie jestesmy za granicą,gdzie oszczędzamy na ten remont,więc nie mamy jak się dowiedzieć o cenach mebli i usług w Polsce,poza tym dużo pracujemy.chodzi mi o ceny orientacyjne,np. ile za świetną markę,ile za markę typu Ikea lub wyrób mebli na zamówienie u stolarza (to chyba najtaniej).najważniejsze są jednak dla mnie ceny usług specjalistów, podłóg i ogrzewania. z góry bardzo dzękuję za życzliwe porady. zjawię się na forum dopiero jutro i sprawdzę,czy coś mi odpisaliście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakieś dwa lata temu robiłem podobny remont tylko bez instalacji gazowej ale za to wymiana całej kanalizacji. Z tego co opisaliście to ok 35tyś. A nawet więcej bo piszecie o meblach TV itd. O to napewno więcej. Około 45tyś. To się tak wydaje, że niby nie wyjdzie tak drogo ale tu szafeczka tam łóżko, tu stolik, telewizor, robotnicy itd,itd. Dobrze będzie jak się zmieścicie 50tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ważne Pytanie
Cóż, wydaje nam się,że koszty są też trochę uzaleznione od miejscowości,w której jest mieszkanie,zapewne Warszawa,Kraków czy Poznań należą do droższych niz małe miasta. wtedy zazwyczaj sprowadza się speców z okolicy (wcale nie gorsi od wielkomiastowych,a tańsi). sumując te tańsze koszty można zaoszczędzić do kilku tysięcy. My szacujemy,że jednak zmieścimy się w 30-35 tysiącach. 35 to naprawdę maxymalny koszt,jaki byśmy chcieli ponieść, mimo że będziemy mogli pozwolić sobie na więcej.Ale przecież nie chcemy wydać WSZYSTKICH oszczędności na mieszkanie,trzeba z czegoś żyć,póki się nie znajdzie pracy w ojczyźnie i odłożyć jakąś rezerwę np. na ślub.to nawiasem mówiąc, ale dziękuję oczywiście za poradę. I czekam na więcej,czy nikt tutaj nie remotuje/urządza mieszkania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ważne Pytanie
?????????????????????????????????????? chyba nikt tutaj nie remontuje :-( trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sniezynka123
U mnie rodzice remontowali 2 lata temu mieszkanie, koszty ogromnie wysoki. Kupili mieszkanie calkowicie zdewastowane w ktorym nie bylo nawet sedesu, umywalki, wanny...nic...tylko sciany z ktorych spypal się tynk i plastikowe okna ze szparami wielkosci kilku cm. Koszt calkowity - nowe podlogi (w tym nowe wylewki), nowe okna, gladzie na scianach, kafelki, malowanie, wymiana rur w lazience na nowe itp. + koszty poniesione na firmę ktora to wszytsko zrobila wyniosl ok. 60 tys. W tej kwocie byly rowniez: kabina prysznicowa, meble do kuchni, piecyk gazowy, umywalka, zlew. Mieszkanie jest 2 pokojowe. Pozdrawiam i zyczę udanego remontu oraz duzo cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sniezynka123
A tak w ogole wszytsko zalezy jakich uzyjesz materialow. Na podlogę mozna dac przeciez najtansze panele z hipermarketu ale mozna tez polożyć panele lub deskę barlinecką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sniezynka123
sorr chodzilo mi ze mozna zamiast tanich paneli położyć parkiet lub deskę barlinecką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sniezynka123
myślę ze jak chcecie wyremontować cale mieszkanie i do tego jeszcze je urządzić (meble i inne bajery) to potrzebujecie minimum 70tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rwmontowałam 3-pokojowe mieszkanie w zeszłym już roku.Generalny remont.Pokoje,kuchnia,łazienka(z wymianą rur),instalacja elektryczna+meble.Fakt,że dużo rzeczy po znajomości-niby taniej,ale i tak pękło 60 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaHera
Jeżeli zwrócisz się z takim pytaniem do jakiejś profesjonalnej firmy projektowej (np. n-design), to z pewnością przedstawią Ci kosztorys takiego remontu. Wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie z możliwych, ponieważ przynajmniej wiesz, ile wydasz. Ja bym nie ryzykowała z jakimiś podejrzanymi ekipami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela112233
Cóż, ja też bym polecała Ci skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy. Ja niedawno również przeprowadzałam generalny remont i zdecydowałam się na korzystanie z usług projektanta wnętrz oraz firmy, która wykonała meble na zamówienie. Nie wierz tym, którzy mówią, że to bardzo droga zabawa. Ja korzystałam z pomocy firmy Kama Design z Warszawy. Zajrzyj na ich stronę internetową, skontaktuj się z nimi i poproś o bezpłatne konsultacje i będziesz wiedzieć, za ile mogą dla Ciebie wykonać przynajmniej część takich prac. Tak więc powodzenia w poszukiwaniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misio-pysio
Witaj, ja również uważam, że zwrócenie się o pomoc do profesjonalnej ekipy to najlepsze dla Ciebie wyjście. Ja również z takiej pomocy korzystałem i jestem bardzo zadowolony. Ja zleciłem zaprojektowanie mebli firmie Kama Meble, też ze stolicy. Naprawdę nie musisz się obawiać zbyt wygórowanych cen od takich specjalistów. To wcale nie jest droga zabawa a jedynie bardzo przemyślany krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cara -
a ja przestrzegam przed kladzeniem samemu kafelek - to sie tylko tak wydaje ,ze to jest takie proste - jest proste dla kogoś kto sie na tym zna i potrafi to zrobić ale nie dla laików . Mieszkanie pewnie ma krzywe sciany i podlogi , trzeba wszystko wyrównać , podocinać ,szczególnie jesli chcielibyście jakiś wzór na scianie czy podlodze . Oczywiscie mozna zrobić to samaemu - ale po podliczniu zepsutych kafelków , po poprawkach - nie wiem czy wyjdziecie na swoje - a i estetyka na pewno też na tym ucierpi . No chyba ,ze jestęście kafelkarzami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p p p p p p p p p p p p
- zmiana zamka w drzwiach,najlepiej na antywłamaniowy - nowe podłogi (panele drewniane w pokojach,3 pokoje duże ok. 25-30metrów kwadratowych każdy, kafelki w kuchni,korytarzu,łazience,razem ok. 30 m kw. (założymy sami) 1 założenie ogrzewania na gaz, grzejniki w każdym pomieszczeniu i piecyk gazowy+założenie tego przez specjalistów 2 farby emulsyjne na sciany (malujemy sami,w cenach orientujemy się jako tako,ale polećcie najlepsze firmy!) 3 wyposażenie łazienki z instalacją urządzeń (kabina z prysznicem,wc,umywalka,pralka) 4 wyposażenie kuchni (meble kuchenne,chłodziarko-zamrażarka,kuchenka gazowa z piekarnikiem [+ instalacja kuchenki],mikrofalówka...) 5 wyposażenie sypialni łóżko,szafy,toaletka,stoliki nocne... 6 wyposażenie salonu kanapa,fotele,stolik pod tv, regały na ksiązki... 7 stanowisko do pracy z komputerem 8 lampy stojące i wiszące 1.nie wiem 2. ja malowalam dekoralem i duluxem 3. kabina do 1000, wc ok300 chyba ze chcesz z kola to 1000, umywalka do 200, pralka 1000 4. meble 10000, lodowka 1000, kuchenka 1500, mikrofala 200 5. lozko, komoda, szfki...ok2400...szafa ok 2500 6. ok 5000 7. ok 600 bez laptopa:-) 8. ok 1000 to wszystko jest bez fachowcow i po minimalnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p p p p p p p p p p p p
zamek ok 400 plytki i podlogi ok 25000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno tak mniej więcej oszacować:0 Pamiętam dobrze kiedy my remontowaliśmy mieszkanie, okazało sie,że początkowa kwota była bardzo zaniżona:) Dobrym pomysłem jest zaopatrywanie się w sieci, wychodzi to naprawdę w miarę tanio. Sprzęt na przykład można kupić na moderni,.pl a nie w stacjonarnym sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony kapelusz
nie zakladaj pieczka! Jeszcze sie zaczadzicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malangela
ja się zastanawiam nad wykonaniem mieszkania pod klucz. Szukałam na http://wykonanie-pod-klucz.pf.pl/ jest wiele firm. I nie musiałabym bawić się ze wszystkim sama. Jak policzyć koszt materiałów i włożonej pracy, to wychodzi na to samo. Macie jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojj jak ja nie lubię remontów :/ Zawsze są jakieś kłopoty i problemy. Nawet się zastanawiam, czy nie skorzystać z jakiejś firmy remontowej, czy nawet aranżacyjnej, żeby ładnie to wszystko urządzili. Na razie szukam inspiracji i trafiłam na stronkę n-design.pl Ładne projekty mają. Jeśli się nie zainspiruję, to poproszę ich żeby mi pomogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylowka
Koszty nie muszą być, aż tak wysokie, jeśli wcześniej wszytko dobrze się zaplanuje i wyszuka odpowiedni sprzęt czy fachowców. Dlatego warto dobrze poszukać okazji w internecie gdzie naprawdę można kupić taniej niż w sklepach stacjonarnych. na przykład wysokiej jakości bukowe meble można kupić na esmebel. com, gdzie oferują również profesjonalną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli planujecie remont, to rozsądnie byłoby chociaż rozejrzeć się w sieci za jakimiś inspiracjami;) Ale ja bym doradzałam nawiązać współpracę z jakąś firmą zajmującą się aranżacja wnętrz typu n-design. To wcale nie jest takie drogie, ale na pewno łatwiej w taki sposób fajnie urządzić dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelitka
Na www.febri.pl możecie znaleźć sporo fajnych rzeczy związanych z oświetleniem. Bądź co bądź to też Wam się przyda przy urządzaniu mieszkanka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
Koszt calkowity - nowe podlogi (w tym nowe wylewki), nowe okna, gladzie na scianach, kafelki, malowanie, wymiana rur w lazience na nowe itp. + koszty poniesione na firmę ktora to wszytsko zrobila wyniosl ok. 60 tys Nic tylko pogratulowac glupoty.... Znam osoby co metoda gospodarcza za 70 tys, stawialy caly 100 metrowy dom, i to w stanie pod klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceny tego wszytkiego
lacznie z kosztami uslug znajdziesz w nacie, zalezy jaki sprzet , jaki material, moga byc wielkie roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunia 348
Oczywiście łazienke można urządzić za kilka tyś zł,ale można też zdecydowanie taniej,zależy jakie mamy fundusze. Warto kupować poszczególne elementy w sklepach internetowych,bo tam jest zdecydowanie najtaniej. Polecam http://sklep.max-fliz.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pralinnnka
Zależy jaki to będzie remont. Stawiacie na jakość? Koszty będą dosyć wysokie. Przykładem niech będą schody Prudnik, które mamy u siebie. Dołożyliśmy do jakości i mamy święty spokój. A inni? Wcale nie koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuygyhiujiuj
ja ostatnio remontowałam i wciąż remontuję 100m2. zaczęłam od położenia gładzi, pomalowania ścian, założenia zamków antywłamaniowych, wymiany instalacji, podłogi już były. dużo sprzętu już miałam. potem meble z litego drewna i mdf ale to kupuję sukcesywnie bo by naraz kupić to mnie na to nie stać. wymieniłam lampy na nowoczesne. niedługo przymierzam się do wymiany parapetów. kupiłam nowe firany, zasłony do wszystkich okien. i w sumie tak naprawdę tak dużo za to nie płacę a kupuję najczęściej jedne z najdroższych rzeczy w sklepach. warto się samemu zorganizować. ja sama chodzę zawsze po nich, dowiaduję się o jakość. w instalacji pomaga mi rodzina. wydaje mi się, że czasem cena robocizny może przerastać nawet dobrej jakości materiał. fakt, że ja dużo rzeczy już miałam bo wcześniej mieszkałam w 130m2. dużo rzeczy jednak wymieniam na nowy poza sprzętem elektronicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eiiioska
Jesli mieszkacie w Krakowie http://www.psbprofi.krakow.pl/ to na pewno ograniczy koszty remontu i sprawi ze wszystko bedziemy mogły po prostu kupic w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikaa83
To takie najlepsze centrum budowlane w Krakowie. Tutaj rzeczywiscie wybor jest bardzo duży i mozna kupić wiele potrzebnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×