Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magdziaaaa

Ślub 01-09-2007 kto jeszcze?

Polecane posty

Vall ----- my chyba musimy miec takie malo zdobione i nie za bardzo rozszerzane na dole zeby nie wygladac jak kopki siana. Ja jedno wiem ze bede musiala kupic sobie wygodne buty na wysokim obcasie.Napewno bede miala z tym problem bo mam mala stope.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nirwanka pewnie masz rację..znowu nie wyszło ze zdjątkiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba ciezko z wklejaniem samych zdjec.Moze sprobuj znalesc jakies stronki i wtedy wkleisz linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Val, znowu żabki ;-) Ponoć mam ładne nogi, więc zaszaleję i je pokażę w pełnej krasie, buty będę miała bardzo wysokie, jakieś 7-10 cm. Dla mnie to b aaardzo wysokie ;-) Mam 1,68 cm, więc trochę będę wysoka :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzy kropki: jeden z salonow slubnych oferuje garnitur z polami; tzn spodnie garniturowe gora ala marynareczka i do tego takie jakby poly. cuuudnie to wyglada i na fotkach i w realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bede musiala sobie kupic takie wysokie.Nie bede miala wyjscia ;) trzy kropki skoro masz zgrabne nogi to nie masz nad czym sie zastanawiac. Ta moja kolezanka tez ma bardzo zgrabne wiec cudnie wygladala w krotkiej sukieneczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze zobacz jak bedziesz wygladala w czyms takim o czym mowi Vall. Nigdy nie widzialam czegos takiego ale moze wygladac fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Nirvanka, tak mój facet twierdzi - z tymi nogami ;-) Ja tam uważam, że one są średnie, ale co tam :-) dobrze, że mamy jeszcze tyle czasu, to można przebierać i wybierać w modelach sukienek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro podobaja sie Twojemu chlopakowi to napewno sia zgrabne :) Na szczescie mamy caly rok zeby cos znalesc odpowiedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zatem finito, Vall ;-) Ostatnio czytałam o naukach przedmałżeńskich - nie powiem, \"przeraziłam sie\" głupotą, jaka jest w nich przekazywana. Po co mi to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie te nauki to glupota. My na szczescie mamy takie swiadectwa z zakonczenia liceum ze sa od razu nauki. Ale i tak mamy chodzic na trzy z jakas babka ktora pewnie bedzie nas umoralniala. Nie mamy 10 lat zeby na pouczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ale te nauki ze szkołu sa wazne tlyko max 3 lata!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jak narazie jestem za ta 1-wsza, tlyko nie wiem czy taka znajde... tzn mam dziewczyne która sprzedaje na allegro chyba..ale wydaje mi sie za wczensie teraz juz sie decydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no doooobra dodam sowje trzy grosze, zostalam namowiona zeby sie odezwac jako juz zona i matka :) przeciez nie bede ciagle pisala Vall zeby wam przekazywala skoro i tak podczytuje :D jesli idzie o nauki to zalezy od kosciola - moj maz mial 28 lat jak bralismy slub czyli 10 lat po naukach i co nie bylo takiej koneicznosci :D a jesli idzie o te 3h z babeczka to po prostu NPR :P a ja wam podrzucam moja ukochana stronke slubna http://www.davidsbridal.com/index.jsp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vall zartujesz? Nie zalamuj mnie.Ja sie cieszylam ze bedziemy mieli to z glowy.Dla mnie to strata czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROTOKÓŁ ROZMÓW KANONICZNO-DUSZPASTERSKICH Z NARZECZONYMI PRZED ZAWARCIEM MAŁŻEŃSTWA obejmuje: I. Dane personalne 1. a) Nazwisko (panieńskie i poprzednio używane) b) Imiona c) Imię i zawód ojca d) Imię, nazwisko panieńskie matki e) Dowód osobisty (seria, nr, miejsce i data wydania) 2. a) Data i miejsce urodzenia b) Data i adres parafii chrztu c) Rok i parafia i Komunii św. d) Rok i parafia bierzmowania 3. a) Miejsce i adres stałego zamieszkania b) Miejsce, czas okres i adres tymczasowego zamieszkania c) Miejsce, adres parafii i czas okres poprzedniego zamieszkania d) Miejsce i adres zamieszkania rodziców 4. a) Stan cywilny (wolny, wdowiec, cywilnie związany, rozwiedziony) b) Wykształcenie c) Zawód 5. a) Wyznanie (obrządek) b) Czy uznaje zasady moralności chrześcijańskiej? c) Czy rozumie potrzebę modlitwy, przystępowania do sakramentów św. i uczestniczenia we Mszy św.? d) Czy zamierza przed ślubem w sposób świadomy przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św.? e) Czy ukończył katechizację (podstawową, ponadpodstawową, przedmałżeńską)? 6. a) Od jak dawna narzeczeni się znają? b) Czy i od kiedy są zaręczeni? c) Czy rodziny narzeczonych się znają? d) Czy rodzice i opiekunowie wiedzą o zamiarze małżeństwa? e) Czy wyrażają zgodę? Jeżeli nie to dlaczego? II. Przeszkody małżeńskie 7. Przeszkoda niezdolności fizycznej (kan. 1084) a) Czy narzeczony nie ma wątpliwości co do stanu swojego zdrowia? b) Czy uważa, że będzie mógł mieć własne dzieci? c) Czy nie ma wątpliwości co do zdolności do współżycia małżeńskiego? 8. Przeszkoda węzła małżeńskiego (kan. 1085) a) Czy nie zawierał małżeństwa z inną osobą? b) Jeżeli tak, to w jaki sposób małżeństwo to przestało istnieć? c) Czy nie zawierał (-a) związku cywilnego z inną osobą? d) Jeżeli tak, to w jaki sposób związek ten przestał istnieć? e) Kiedy i dlaczego nastąpił rozwód? f) Czy z poprzedniego małżeństwa lub związku cywilnego wynikają zobowiązania względem współmałżonka, dzieci lub innych osób? 9. Przeszkoda występku (kan.1090) a) Czy narzeczeni znali się przed śmiercią współmałżonka? b) Co było powodem śmierci? c) Czy któryś z narzeczonych nie jest współwinnym tej śmierci? 10. Przeszkoda pokrewieństwa (kan. 1091) Czy narzeczeni są spokrewnieni w jakim stopniu? 11. Przeszkoda powinowactwa (kan. 1092) Czy narzeczeni nie są powinowatymi w linii prostej? 12. Przeszkoda przyzwoitości publicznej (kan. 1093) Czy narzeczeni nie pozostawali z krewnymi drugiej strony w związku małżeńskim nieważnym lub w konkubinacie? 13. Przeszkoda pokrewieństwa prawnego (kan. 1094) Czy między narzeczonymi nie zachodzi stosunek rodzicielstwa lub rodzeństwa na skutek adopcji prawnej? 14. Przeszkoda święceń (kan. 1087) Czy narzeczony nie przyjął święceń diakonatu lub kapłaństwa? 15. Przeszkoda wieczystego i publicznego ślubu czystości (kan. 1088) Czy narzeczeni nie składali wieczystego i publicznego ślubu czystości w instytucie zakonnym? Dotyczy tylko katolików obrządku wschodniego 16. Przeszkoda pokrewieństwa duchowego (kan. 811 KKKW) Czy narzeczeni nie pozostają względem siebie w jakiejś relacji w związku z sakramentem chrztu? III. Wady oświadczenia woli zawarcia małżeństwa 17. Jedność (wyłączność), nierozerwalność, sakramentalność małżeństwa, dobro potomstwa (kan. 1055, 1-2; 1056) a) Czy chce zawrzeć małżeństwo zgodnie z nauką Kościoła jako jedno i nierozerwalne do śmierci? b) Czy wewnętrznie zgadza się z nauką Kościoła co do nierozerwalności i wierności? Jeżeli nie, dlaczego? c) Czy dopuszcza rozejście się czy separację w wypadku trudności w małżeństwie? d) Czy chce przyjąć potomstwo w małżeństwie i po katolicku je wychować? e) Czy przyjmuje zasady etyki katolickiej w planowaniu rodziny? 18. Niezdolność do przyjęcia obowiązków małżeńskich (kan. 1095) a) Czy w rodzinie nie było wypadków choroby psychicznej? b) Czy narzeczeni są przekonani o własnym zdrowiu psychicznym? (kan. 1095, n. 1) c) Czy mają zdolność do rozeznania oceniającego co do istotnych praw i obowiązków małżeńskich? (kan. 1095, n. 2) d) Czy nie cierpią na przewlekłe lub dziedziczne choroby, o których wzajemnie nie wiedzą? (kan. 1095, n. 3) e) Czy nie nadużywają alkoholu lub innych środków odurzających? Czy nie są od nich uzależnieni? Czy druga strona o tym wie? 19. Warunek (kan. 1102) a) Czy są stawiane jakieś wymagania, od których uzależnia się zawarcie lub trwanie małżeństwa? b) Czy wymagania te nie mają formy warunku? Czy warunek ten dotyczy przeszłości, teraźniejszości czy przyszłości? c) Jakie jest stanowisko drugiej strony w tej sprawie? 20. Przymus (kan. 1103) a) Czy narzeczeni sami dobrowolnie podjęli decyzję zawarcia małżeństwa? b) Komu zależy na zawarciu tego związku? c) Czy nie ma nacisku ze strony rodziny lub otoczenia, np. względy materialne, społeczne, obawa zniesławienia? d) Czy nie ma innych okoliczności przymusu, np. bojaźń z szacunku dla rodziców? 21. Umyślne wprowadzenie w błąd (kan. 1098) Czy narzeczeni nie tają przed sobą okoliczności mogących zakłócić wspólnotę życia małżeńskiego, np. niepłodności, nałogów, zobowiązań finansowych? IV. Małżeństwa mieszane z braćmi odłączonymi, z niechrześcijanami, z niewierzącymi i niepraktykującymi - kan. 1086; 1124-1129. 22. Pytania dla strony katolickiej: a) Czy zdaje sobie sprawę, że zgodne pożycie w małżeństwie jest zagrożone z powodu różnic w sprawach najbardziej wewnętrznych, czego z racji zaangażowania uczuciowego się nie dostrzega? b) Jak postąpi w wypadkach konfliktowych, gdy żadna ze stron nie będzie chciała ustąpić, np. w sprawach moralnych i religijnego wychowania dzieci? c) Czy zgodzi się na postępowanie wbrew prawu Bożemu, czyli na życie grzeszne dla zachowania wspólnoty w małżeństwie? 23. Pytania dla strony niekatolickiej a) Czy zdaje sobie sprawę z konsekwencji różnicy poglądów, różnej oceny moralnej w wielu sprawach? b) Czy zdaje sobie sprawę z naturalnego obowiązku tolerancji względem przekonań i zobowiązań strony katolickiej? c) Czy zna obowiązki sumienia współmałżonka? d) Czy uznaje jedność i nierozerwalność małżeństwa oraz jego cele: wspólne dobro małżonków oraz zrodzenie i wychowanie potomstwa? 24. w przypadku małżeństw mieszanych obrządkowo: - jeśli narzeczony jest obrządku wschodniego: Czy narzeczona chce przejść na obrządek narzeczonego? - jeśli narzeczona jest obrządku wschodniego: Czy któraś ze stron chce przejść na obrządek drugiej strony? Uwaga: a) w przypadku małżeństwa z niekatolikiem lub osobą nieochrzczoną (z wyjątkiem odstępców od Kościoła katolickiego) należy wypełnić formularz nr 4 (w trzech egzemplarzach) oraz nr 12 lub 12A i 27A; b) w przypadku odstępców od Kościoła katolickiego oraz osób niepraktykujących należy wypełnić formularz nr 5 (w trzech egzemplarzach). V. Duszpasterska rozmowa z narzeczonymi 25. a) Rozmowę ustalono na dzień ................. b) Rozmowę przeprowadził ksiądz (diakon) ............. VI. Dokumenty 26. a) Metryka chrztu św. b) Świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej c) Prośba o wygłoszenie zapowiedzi d) Odpis aktu małżeństwa z USC. Nr dokumentu ................ e) Zaświadczenie konkordatowe. Nr dokumentu z USC ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Val, podobają mi sie pierwsze dwie, trzecia odpada, jak dla mnie. Widziałam ten protokół ślubny - śmieszny. A czy z pania od NPR można dyskutować i sie spierać, czy przyjmować te bzdury bez słowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd... b) Komu zależy na zawarciu tego związku? c) Czy nie ma nacisku ze strony rodziny lub otoczenia, np. względy materialne, społeczne, obawa zniesławienia? d) Czy nie ma innych okoliczności przymusu, np. bojaźń z szacunku dla rodziców? 21. Umyślne wprowadzenie w błąd (kan. 1098) Czy narzeczeni nie tają przed sobą okoliczności mogących zakłócić wspólnotę życia małżeńskiego, np. niepłodności, nałogów, zobowiązań finansowych? IV. Małżeństwa mieszane z braćmi odłączonymi, z niechrześcijanami, z niewierzącymi i niepraktykującymi - kan. 1086; 1124-1129. 22. Pytania dla strony katolickiej: a) Czy zdaje sobie sprawę, że zgodne pożycie w małżeństwie jest zagrożone z powodu różnic w sprawach najbardziej wewnętrznych, czego z racji zaangażowania uczuciowego się nie dostrzega? b) Jak postąpi w wypadkach konfliktowych, gdy żadna ze stron nie będzie chciała ustąpić, np. w sprawach moralnych i religijnego wychowania dzieci? c) Czy zgodzi się na postępowanie wbrew prawu Bożemu, czyli na życie grzeszne dla zachowania wspólnoty w małżeństwie? 23. Pytania dla strony niekatolickiej a) Czy zdaje sobie sprawę z konsekwencji różnicy poglądów, różnej oceny moralnej w wielu sprawach? b) Czy zdaje sobie sprawę z naturalnego obowiązku tolerancji względem przekonań i zobowiązań strony katolickiej? c) Czy zna obowiązki sumienia współmałżonka? d) Czy uznaje jedność i nierozerwalność małżeństwa oraz jego cele: wspólne dobro małżonków oraz zrodzenie i wychowanie potomstwa? 24. w przypadku małżeństw mieszanych obrządkowo: - jeśli narzeczony jest obrządku wschodniego: Czy narzeczona chce przejść na obrządek narzeczonego? - jeśli narzeczona jest obrządku wschodniego: Czy któraś ze stron chce przejść na obrządek drugiej strony? Uwaga: a) w przypadku małżeństwa z niekatolikiem lub osobą nieochrzczoną (z wyjątkiem odstępców od Kościoła katolickiego) należy wypełnić formularz nr 4 (w trzech egzemplarzach) oraz nr 12 lub 12A i 27A; b) w przypadku odstępców od Kościoła katolickiego oraz osób niepraktykujących należy wypełnić formularz nr 5 (w trzech egzemplarzach). V. Duszpasterska rozmowa z narzeczonymi 25. a) Rozmowę ustalono na dzień ................. b) Rozmowę przeprowadził ksiądz (diakon) ............. VI. Dokumenty 26. a) Metryka chrztu św. b) Świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej c) Prośba o wygłoszenie zapowiedzi d) Odpis aktu małżeństwa z USC. Nr dokumentu ................ e) Zaświadczenie konkordatowe. Nr dokumentu z USC ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z pania od NPR lepiej nie dyskutowac, u mnie kobietka wpsomniala o antykoncepcji i zamiast godziny siedzielismy poltora bo pani sie zaplula :) na szczescie u mnie to byla babka ktora znalam po fachu (nauczycielka wiec znalysmy sie ze szkolen) wiec ostatecznie bylam tylko na tym jednym spotkaniu kolezanka jak byla teraz niedawno to spotkania byly co miesiac, pani kazala im robic wykresy temperatury i sluz zapisywac no a kumepla w ciazy wiec skopiowalysmy jakies wzorcowe z netu i babka do niej ze ona ma idealny organizm i ksiazkowo wszystko u niej przebiega :D kolezanka mowi ze malo ze smiechu pod stol tam nie spadla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzy kropki - BEZ SŁOWA jeśli nie chces zmiec kłopotów :) heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co im aż tyle danych ?? Wnerwili mnie 😠 Nirvanka, no weź, jakjabym w tej sukiece wygladała ? Jak jakaś ofiara losu, i jescze ta fryzura ;-) Krótka, to dla mnie taka ledwo tyłek zasłaniająca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×