Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CZY KTORAS Z WAS

JEST JUZ KTOS NA 2008 ???

Polecane posty

jeju jak ten bigos sie tu wkradł??????????????????????????? ale mam teraz ochote na bigos hm... ale co tam, moja babcia dzisiaj zrobiła kapuśniak, więc po pracy lece na taki pływający bigos ;-) Babitek 🌻 ja też musze z moim na kurs tańca sie zapisać - tak tak tak - na pewno musimy, bo jak nie to nam może wyjść jakiś dziwoląg z tańca ;-) a wiadomo ten pierwszy musi być elegancki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ma któraś z was wprawe jeśli chodzi o pesto?? mojej kumpeli siostra kiedyś takie przepyszne zrobiła... mniam mniam! tylko czy muszą być do tego te orzeszki piniowe czy jakieś sosnowe?? i czy ta bazylia musi byc świeza - tzn taka świeżo zielona?? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gagatka, juz niedlugo :) Waikiki - a ja nie mam pomyslu na obiad jeszcze :) Pesto - niestety orzechy pini i sosnowe maja unikalny smak - inny niz pozostale orzechy - z reszta, kazde maja inny, wiec prawdziwe pesto powinno byc z tych wlasnie - lepsze pini niz sosnowe. ale co tam, mozesz sprobowac innych, a noz widelec wyjdzie fajne..a bazylia - absolutnie swieza, taka z doniczki, z suzonej nic Ci nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babitek, a w doniczce żeby wyhodować, to trzeba nasionka zasadzić??? a gdzie kurde te nasionka kupić?? w zielarskim, czy w ogrodniczym :-D długo to rośnie? orientujesz się może??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waikiki, jedźdo jakiegoś marketu typu tesco i tam kupisz już wyhodowaną, ja jakiś czas temu mojej mamie kupiłam kilka doniczek m.in. bazylię, tymianek, oregano :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waikiki, prawde mowiac w zyciu nie hodowalam :) Kupowalam zawsze gotowa bazylie. Z tego, co wiem, bazylie sadzi sie na wiosne i rosnie (do momentu mozliwosci zerwania) kilka tygodni - ale moge sie mylic - a sadzi sie ja z normalnych nasionek. Natomiast jesli chodzi o kupienie - ja kupuje w sklepach typu: geant, real, carefour, globi itp - czyli w kazdym supermarkecie w zasadzie. a doniczka kosztuje ok 4pln :) tak samo kupuje oregano, miete, tymianek - wszystkie ziola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dziekuje bardzo za wskazówki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak nakupuje teraz doniczek, to mi parapetów braknie ;-) a mój narzeczony sobie pomysli, ze na głowe upadłam ;-) ale jak spróbuje smacznego jedzonka to zmieni zdanie hi hi hi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostroznie kochana, te ziolka niestety dosc szybko więdną. duzo dluzej stooja takie wyhodowane w domu. mi sie takich kupnych nigdy nie udalo dlugo utrzymac, mimo regularnego podlewania. dlatego zwykle kupuje wg potrzeb - tzn chce spagetti - kupuje oregano i bazylie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha :-o to sie troche już wyhamowałam ;-) a może sobie wyhoduje kiedys swoje własne ;-) ale teraz musze spróbować to pesto zrobić ;-) może jutro... hm... no i chora jestem na blender ;-) :-D męczy mnie to, żeby takie zupki zrobić jak Babitek podawałaś przepisy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myslalam o tym zeby na balkonie hodowac latem, ale na zapale sie skonczylo ;) moze gdyby w sklepach nie bylo to bym sie pokusila, a tak - za latwo dostepne i mi sie nie chce :) a smakuja dokladnie tak samo. blender polecam szczerze :) zupy - a jaka pomidorowa robie z pomidorow! bez koncentratu zadnego - pomidorowy krem ze smietana :) mozna zielone robic - z brokulow i groszku zielonego..mozna zmiksowac wszystko :) i o dziwo, kazda wychodzi dobra. ale krolem krolow i tak pozostanie wg mojego systemu wartosci serowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, noooo, głodna się przez Was zrobiłam :-) Ja to choruję na parowar. Może sobie kiedyś wreszcie kupię :-) A Wy posiadacie może takowe urządzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA PRZEZ TO OCHłODZENIE, TO MAM TAKI APETYT żE HEJ! A OCHOTE MAM CO DZIENNIE OD NALEśNIKóW Z DZEMEM PO JAKIES LECZO ;-) sorki za caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No muszę trochę podręczyć, żeby za lekko nie było :-D Czas biegnie nieubłaganie. Kurcze, już się nie mogę doczekać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki po 1 bym miala dzis komputer po 2 bym zdala jutro egzamin i dostala sie na studia uzupelniajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonqa 🌻 powodzonka! kit już z tym komputerem... ale też trzymam kciuka ;-) ale egzamin na pewno zdasz :-D ja też jutro skałdam papiery na uzupełniające, tylko bez egzaminów... życze Ci żeby egzamin poszedł Ci perfekcyjnie!!!!!! ...nie dziekuj ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×