Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CZY KTORAS Z WAS

JEST JUZ KTOS NA 2008 ???

Polecane posty

YZULKA "żeby mogli być dumni =taka jest mentalność" - dokładnie tak :) ja nie jestem na nich zła- wręcz przeciwnie- wiem, że ich to będzie kosztowało wiele wyrzeczeń, że chcą by wszystko było jak najlepsze, szanuję tę tradycję- tak naprawdę to niewiele par może sobie pozwolić na wesele za swoją kasę- co innego przeżyć od pierwszego do pierwszego, co innego wyciągnąć z kieszeni 20 tyś- zresztą bardzo dużo im zawdzięczam. Tylko mnie to już zaczęło przerastać.....ich też, ale za bardzo nie chcą się przyznać. A bardziej okroić się tego już nie da.......nie zaproszę chrzestnej, która mieszka 220 km ode nas i nie położe jej na talerzu jednej marchewki- jak już robić, to tak, żeby wyglądało jako tako. Nie zaproszę jednej ciotki, a drugiej nie, nie oleję rodziny mojego N...ot taki lajf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruda doskonale Cie rozumiem, u mnie jest to samo, no ale cóż... ja juz nic na to nie poradze!! Staram sie im jak najwiecej pomagac w sesnsie finansowym czyli przestalam wydawac kase na pierdoly i skupilam sie na weselu. Ale Yzulka ma racje :) Kala ja tez wczoraj piwkowalam :) ale sama M. chcial mnie upic :P ale mu sie to nie udało :) Ja juz w pracy, zabieram sie za prace!! Miłego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak to jest na tzw. zapowiedzi daje się w obu parafiach (narzeczonej i narzeczonego)? Ile wcześniej trzeba to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewna czy dobrze pamiętam - ale mi ksiądz mówił, że damy na zapowiedzi, gdy przyjdziemy z tymi papierami z USC - a więc ok 2-3 miesiące przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Bujaczek naprawde cudny ...ale chyba na roczek to jeszcze za duze moze cos z chodzika albo krzesla do jedzenia ...ale pomysl z bujaczkiem fajny:) Co do ubioru kosciola u nas bierze 300 zl dla mnie to i tak za duzo ale moja mama sie uparla dla mnie by starczylo ze przy kazdej lawce byla by jedna rozyczka klecznik dywanik i oczywiscie przy oltarzu kwiaty no ale zobaczymy co z tego wyjdzie aha i jak nas bedzie wiecej oczywiscie tylko zbieramy sie wiec jak by byly 3 pary to tylko 100 zl . Zareczona plotkami sie nie martw :) Ruda -Gratuluje pracy :) Belleteyn-sukienka sliczna Yzulka wytrwalosci dla wojtusia :) Ja w sukience mam tylko gorset mam nadzieje ze nie bedzie mi uciekal w dol hehe.A buty mam juz od lipca w domu .i mialam ich jak narazie 5 razy na nogach trzeba sie wzoasc solidnie za rozchodzenie. A co do zapowiedzi to szczerze nie wiem ale my chcielismy dac na zapowiedzi i u mnie w kosciele i u mojego meza to ksiadz mojego meza zarzyczyl sobie za ta usluge 100 zl i zrezygnowalismy :( Maz powiedzial ze nie musi miec zapowiedzi w kosciele bo i tak nie mieszkamy w Polsce. Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darianka mam prosbe czy moglabys mi wyslac zdjecie twojego bukietu chcialabym zobaczyc bo ja juz metlik w glowie i nie wiem na jaki sie zdecydowac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) u nas jak byliśmy spisywać protokuł to J. dostał zapowiedzi do swojej parafii,a moje sami wywieszają w mojej parafii(bo tam mamy slub). my mamy w nosie co inni myslą i nie zapraszamy ciotek,wujków i wielu ludzi-nawet tych co może i bysmy chcieli-prosta sprawa z powodów finansowych.Robimy wszystko sami,mieszkamy razem,więcnie chcemy się zadłużać na następne 30 lat tylko dlatego,aby ludzie nie gadali.I tak będą gadać,więc robimy małe wesele-bardziej jak przyjęcie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda, rozumiem :) no masz racje, jak juz jest wesele, to talerz zupy to za malo. niestety koszty rosną łańcuszkiem i sa spore. my dostalismy troche kasy i myslelismy, ze to w duzej mierze zalatwi sprawe. niestety warszawa nas przerosla i po jakims czasie (po wplaceniu juz zaliczek) okazalo sie, ze wesele zamiast przewidywanych 25tys bedzie kosztowalo ok 40tys. (i nie to, ze fajerwerki, fontanny i inne takie - bez cudow) a myslelismy na poczatku, ze musimy uzbierac do 25tys..no i to wiele zmienilo, nie bylo lekko, ale sie udalo. a w zwiazku z tym, ze wysypala sie spora czesc adriana rodziny (obnizylo nam to mocno koszt hotelu - 2 doby i nieco obnizylo koszty sali), wyobrazcie sobie, ze kasy nam zostalo :) oczywiscie od przybytku glowa nie boli i doskonale wiemy, co z ta kasa zrobic ;) Belleteyn, jesli slub jest w jednej z Waszych parafii, to dajecie tylko w tej drugiej, jesli slub bierzecie w zupelnie innej parafii (my tak mamy), to oboje musicie w swoich kosciolach dac na zapowiedzi. Nie ma obowiazku 2 mies wczesniej. Maksymalny okres to 3 miesiace (3mies przed podpisujecie protokol i wtedy dostajecie kartki na zapowiedzi), a najpozniej ok 3tyg przed slubem, poniewaz to trwa 2 niedziele :) - przez 2 niedziele pod rzad oglaszane sa w kosciele zapowiedzi, po tych 2 tygodniach odbierasz karteczke z podpisem i pieczatka. my nasza karteczke oddalismy niedawno :) czyli ok 4 tygodni przed slubem, dopiero w przyszlym tygodniu ja odbieramy. Iza, nie wiem na ile wygodne sa Twoje buty, ja w moich chodze po domu ok tygodnia, moze z hakiem i juz sie rozchodzily :) Kala, my tez wlasnie nie chcielismy brac kredytow na slub, bylo by to bez sensu..Ale przyznam, ze ostatni rok odkladalismy sumiennie kazda nadwyzke, ja staralam sie brac wiecej projektow, no i na szczescie jakos poszlo. Iza, wg mnie tez 2 bukiet najladniejszy. Gagatku, ja bylam u fryzjera w zeszly czwartek i totalnie nie wiedzialam, czego chce. wiedzialam, ze chce kontrolowany balagan - cos spiete, cos wypuszczone - i tyle. fryzjerka sama mi zaproponowala fryzure i baaaardzo mi sie spodobala :) z bukietem bylo podobnie :) poogladalam w kwiaciarni mnostwo albumow ze zdjeciami i pokazywalam - w tym podoba mi sie kolor, w tym ksztalt itd., no i cos z tego wyszlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was serdecznie.. Iza mi rowniez najbardziej spodobal sie bukiet nr 2 :D .. ladny Co do bukietu to ja chce cos takiego http://www.zysiak.pl/photo/index.php?dz=w&id=bukiety-slubne-12 http://klasyka.krakow.pl/components/com_phpshop/shop_image/product/1c4b7250d8698abe37f5c6e1df43b656.jpg ogólnie z tych kwiatów tylko krótsze .. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/77c517375fbe4de3.html o najbardziej to tylko nie rozowe a jasne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imili skradłaś mi bukiety :D Też mi się takie marzą. I właśnie z różem będę miała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliczne są i te jasne i te różowe. Koniecznie z oplecioną tasiemką wokół łodyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) najbardziej mi sie podoba ostatni bukiet dodany przez Imili:) ale drugi dodany przez Izke tez śliczny-oba inne-jeden delikatny drugi bardziej ....odważny:) co do piosenki prześliczna nawet bardziej mi sie podoba niż CUDOWNYCH RODZICóW MAM... piękna no;)::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wieczornie dziewczynki :) wrocilam wlasnie z sali, probowalam ustalic menu, ale za duzo bylo wszystkiego i ostatecznie zdecyduje w domu. widzialam nowa dekoracje - tegoroczna - sliczna :) bardzo mi sie podoba. ucieszylismy sie, ze starczy kasy - dzis dokladnie co do grosza spisalam co jeszcze trzeba kupic/zaplacic i okazalo sie, ze brakuje :( ale na szczescie czesc rzeczy mozemy zaplacic po weselu, wiec powinno sie udac. my z podziekowan zrezygnowalismy..damy rodzicom adr i mojej mamie filizanki - kazdemu po jednej z talerzykiem i lyzeczka fajna http://www.artdetable.pl/shop/?&idKat=4&idPodKat=31&start=12&idProd=622 i mamom po bukieciku - ale wszystko bez piosenki i bez \'owacji\' - po cichu :) piosenki nie poslucham :( chwilowo wywalila mi sie karta muz w kompie i zyje bezdzwiekowo :) bukiety sliczne :) mi sie w ogole trudno zdecydowac :) dlatego duza czesc decyzji oddalam pani florystce :) zdecydowalam o ksztalcie, kolorze..rodzaj kwiatow zostawilam w spokoju :) a florystka dobrze mi znana - tzn mama przyjaciolki, wiec nie spodziewam sie rozczarowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa, mialam sie pożalić! nie mozemy znalezc poradni przedmalzenskiej. to juz dla nas ostatni dzwonek, na naukach bylismy jednodniowych u pallotynów i tam byla tez 1h poradni, i od kilku tygodni bezskutecznie szukam poradni na pozostale 2h - i albo nie ma miejsc wolnych do maja/czerwca, albo dzis np uslyszalam, ze jak mialam 1h gdzie indziej, to zebysmy sobie tam wrocili po pozostale 2..nie ma miejsc? nic pani na to nie poradze, powodzenia. no i klops. ale szukam dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki, ruda, powinnisciezrobic takie wesele jakie wy chcecie. przede wszystkim ze wzgledu na was, nie na kase. kasa sie zawsze jakos zorganizuje... tylko gorzej, jak pozniej masz odczucie ze sie zadluzylas/zaharowals itp po to, zeby zrobic wesele dla innych. ludzie cie zawsze obgadaja, obojetnie co bys nie zrobila. tak jak pisze babitek, jak juz sie zdecydujecie na wesele tradycyjne, koszt pociaga koszt. a ceny niestety wszystkiego ida w gore... my nie robimy wesela tylko obiad. i gownie z powodu tego, ze nie chce udawac, ze na ten jeden wieczor uwielbiem rodzine m. usmiechac sie cala noc i meczy za wlasna w sumie kase. rodzice nam placa za stoje i wsio. a i tak troche my jeszcze musimy doplacic. nie chcielismy zeby nam pomagaliu wiecej, tj ja nie chcialam, bo moi sie rwali ale matka m. idzie takim tokiem myslenia, ze przeciez moze uda jej sie go ubrac za 800 zl :-( oczywiscie jest to bzdura ale wiem ze nic ponad stroj nie dolozy, wiec nie chcialam tez nic od moich. poki co dajemy nawet dobrze finansowo rade, mysle ze koszty nas dobija przed samym weselelm :-) takze moja rada - przemyslcie, zrobcie tak, zeby wam bylo dobrze. a rodzice mysle, ze to zroumieja :-) belleteyn, sukienka super, bardzo w moim stylu :-) sliczna bedziesz :-D co na zapowiedzi u nas sie daje przy spisaniu protoklu, wisza u mnie 2 a u m. 3 tygodnie wiec nie ma sie co spieszyc. babitek, fajnie ze wam zostalo kasy :-) zawsze sie przyda :-) my juz czekamy zeby pootwierac nasze \"prezento-koperty\' slubne wtedy nam bedzie tez razniej :-P co do podziekowan, ja tez bylam za cichymi ale moja Mama chcialalaby zeby bylo tradycyjnie... bukietow nie mialam czasu obejrzec, jajuz sobie wybralam zupelnie prosty, ze storczykow tajlandzkich bodajze. chce miec takie same jak we wlosach a babka w kwiaciarni mi powiedziala, ze te sie trzymaja. w ogole okazalo sie ze znajoma mojej mamy od jakiegos czasu prowadzi swoja kwiaciarnie, robi tam sliczne rozne takie pierdolki stroiki no i ona mi to wszystko bedzie robic :-) nie wiem tylo jeszcze jaki kolor tego storczyka we wlosy... my spisalismy wszystko usc :-) :-) oficjalnie przyjelam nazwisko m. jako drugie, widzialam ze niby ma to w nosie ale troche mu dume urazilam :-) poza tym go strasze, ze juz jakby w polowie jestesmy malzenstwem :-P widze ze sie ten moj maz przyszly na prawde zaczyna stresowac :-D a jutro mamy zapoznanie swiadkow. co do ubioru kosciola jeszcze nie zdazylam zadzwonic do tamtej pary co maja po nas :-P wiec nic nie wiem. zareczona, miej w plotki :-) ludzie gadaja z glupoty i i zazdrosci :-) naprawde chcesz sie takimi ludzmi przejmowac? dbaj o fasolke o siebie i tyle :-) jezu dziewczyny zazdroszcze wam, macie czas szukac po necie, wklejac linki.. a ja ledwo mam czas tutaj sie odezwac raz na tydzien :-( ale obiecuje poprawe po weekendzie :-) babitku, tobie juz prawie 2 tygodnie zostaly :-P :-D a nasza darianka tez prawie 2 tygodnie... tyle ze juz jako zona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yzulka, obejrzalam, humor mi sie poprawil wiec jest wszysko super :-P:-) aa jeszcza wam powiem,ze bylam na przymiarce forma juz gotowa, na nastepna beda juz naszyte koronki, ozdoby itp wiec bedzie juz suuuuper :-) buty mam mega wygodne, mieciutkie niski obcas, nawet specjalnie nie musze ich rozchodzic wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×