Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CZY KTORAS Z WAS

JEST JUZ KTOS NA 2008 ???

Polecane posty

Gość rybek
Czesc dziewczyny, chciałabym się Was poradzić. Chodzi mi o to , ze na telefon zarezerwowałam sobie kamerzystę, zespół oraz restauracje.We wrześniu jadę omawiać szczegóły i być może juz podpisywać umowy.W związku z tym mam proźbę abyście podpowiedziały mi o co pytałyście. Mam kilka pytań ale wydaje mi sie, że może pominę coś istotnego.I jak wyglądała zawarta między Wami a np.zespołem umowa. ? Za ewentualną potpowiedz z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jestem spowrotem :-) dzięki za info!! :-D no, tak myslałam, że to w swojej parafii muszę załatwic :-o troche mi sie to nie uśmiecha, bo tu są beznadziejni księża :-( ale cóż jak mus to mus... musze tylko poszukac tych cholernych aktów 🌻 ja... hm... cos o sobie... ślub biore prawie równo za rok - a dokładnie 23.08.2008 są to również moje urodziny ;-) skończe wtedy pół wieku (o jesuuu - jak to brzmi okrutnie!) mój men jest starszy ode mnie o 3 lata ❤️ co tam, jeszcze chcecie wiedziec???? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ale mnie od 2 godzin glowa boli....tabletke wzielam ale nic nie pomoga a jeszcze sasiad wierci wiertarka:( milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Imili sto lat!!!!! :) Witam nowe forumowiczki :) Właśnie przebudziłam się z popołudniowej drzemki bo padaliśmy na nosy po pracy. Rybnik fajowo do naszych slubów 328 dni :0 bedziemy razem w tych ostatnich chwilach przed zaślubinami :) Pozdrawaima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imili Sto lat, sto lat....spelnienia marzen :-) Dopiero weszlam do domu. Poniedzialki sa bardzo pracowite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wszystkim jeszcze raz za zyczenia.. a ja nomalnie eh zasypiam na siedzaco dzisiaj heh wstalam o 5 rano do pracy i mam dosc...mialammiec jutro wolne a musze isc na 12:/ ale byle do czwartku bo ostatni dzien w czwartek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sto lat, sto lat, sto lat 🌼 wszystkiego najlepszego imil :) Ja tez w sumie dopiero co do domu weszłam. Byłam dziś płacic za orkiestrę, pan policzył nam o 100 zł taniej :) bo jesteśmy fajni :):P i gadałam z taka pania co ma koło mnie sklep, powiedziałą ze bez lproblemu załatwi nam alkohol z hurtowni tylko zeby jej powiedziec jaki i duuuoz wczesniej bo sa jakeis promocje i soki czasmi sa gratis :) wiec jest ok :) Dobra lece A zapominiałam witam waikiki :D Zareczona o tak poniedziałki są bardzo pracowite :) dzis cały dzien an nogach spedziłam prawie :o wiec nogi za przeproszeniem mi zaraz do dupy wejda!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelinka9
witam:)planowaliśmy ślub na wrzesień 2008 niestety nie ma miejsc w porządnych lokalach w tym terminie...wiec 04.10.2008 to nasza data:)licze na piękna jesień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe osoby na forum!!!! A jaką wódke planujecie na wesele bo już myślimy,która byłaby odpowiednia??? A o której macie ślub w kościele??? bo ja zmoieniłam z 13 na 14 mam nadzieje ze słusznie,choć chciałabym aby ten dzien trwała jak najdłużej. Co do mieszkania z rodzicami to ciężko jest zawwsze komus coś bedzie niepasować,ale jeśli bedziecie sami i kasy mieć nie bedziecie tez możecie sie kłócić, przemyślcie to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Co do godziny w kosciele to przekonam sie dzisiaj po poludniu mama szla nas zapisac ...ja chce na 12 i na tym bardzo mi zalezy mam nadzieje ze jeszcze bedzie wolny termin na ten dzien. Ja zmykam dzis do pracy ....witam nowa kolezanka. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałam tak na 15 w kosciele. I chyba w najblizszym czasie trzeba sie tam wybrac. Ewka wiem ze o kase, a raczej o jej brak tez mozemy sie kłócic, ale jak nie bedziemy miec kasy to wracamy do mojego domu,a na 3 miesiace mozemy spróbowac :) miłego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) ewai pytała o wódke... u mnie to będzie na pewno Finlandia - oczywiście załatwiana po znajomości w dużej hurtowni. Powiem Wam szczerze, że podziwiam Was że tak wczesne godziny wybieracie na ślub. Ja się własnie zastanawiałam i chciałam by to było najwcześniej o 17, a najlepiej 18 lub nawet (najpóźniej) 19sta. Ale ja biore ślub latem, więc jeszcze długo jest widno, a poza tym później będzie lepiej jakby było gorąco w ten dzień :-) poza tym nie chciałabym, żeby goście już o 20 byli \"wcięci\" dlatego taka późniejsza godzina mi bardziej odpowiada. ale fakt faktem, że jak sie chce by to wszystko trwało jak najdłużej, to im wcześniej tym lepiej 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagatka85 no własnie, żeby zarezerwować taki termin-godzine, jak by się najbardziej chciało, to trzeba jak najszybciej sie wybrać do tego koscioła :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz :-O nie wiem jeszcze... ale za pare dni będe wiedziała na pewno bo moja mama bedzie załatwiała przyszłej teściowej 20 flaszek 0,7 fnladii na jakąś impreze... to dam znać :-) tylko, że ja chyba bede miała te 0,5 litra na weselu... nie wiem ... a może tez 0,7 0,5 chyba sie nie opłaca :-o a Wy jakie bedziecie miały? 0,5 czy 0,7 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki, a jak z tymi naukami to wszystko wygląda? ile to trwa? jak czesto trzeba chodzić na takie spotkania? płaci sie za to?ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!No zarobiona jestm jak dziki osioł :) Imili - spóźnione ale szczere życzenia :) witam nowe koleżanki. waikiki - za nauki przedmałżeńskie się nie płaci.Wszystko zależy od parafi jak one wyglądają.Może to być 10 spotkań eaz w tygodniu, mogą to być nauki weekendowe lub w trybie przyspieszonym - w tydzień wszystko.Do tego są jeszcze dwa spotkania w poradni rodzinnej gdzie trzeba się po skończonych naukach umówić osobiście :) no i to tyle :) ja już je mam za sobą.. My 8 września idziemy posłuchać naszego zespołu bo będą grali u znajomej więc wpadniemy na 30 minut posłuchać :) a gdzie się podziewa balleteyn???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) u mnie jest tak, ze jest 9 spotkan raz w tygodniu po 2/3 godziny!! Mozna tez załatwic w weekend ale to pod\\obno kosztuje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy juz termin w kosciele na 11-sta...U nas na opolszczyznie dosc wczesnie sie robi. A wodke waikiki to na pewno 0,5, bo 0,7 to za duza jak na stol.Poza tym w lato zdazy sie ocieplic. Napoje typu cola tez beda tylko litrowe.Przynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My ślub mamy na 18 zaklepany :) Co do wódki to brat mi będzie z hurtowni załatwiał ale jeszcze nie wiem jaką tzn. wiem ale nia pamiętam jak się nazywa :) ale napewno 0,5 l bo dłużej będzie zimna :) o napoje się nie martwię bo to jest w zakresie usług lokalu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bede miec załatwiana z hurtowni, ale nie wiem jak tam ceny stoja. Chcielibysmy trafic na jakaś promocje z sokami :) na poprawiny bedzie :) A wczoraj byłam u siebie w miescie w sklepie gdzie niby jest najwiekszy wybór zaproszen. Okazało sie ze jest to samo gdzie wszedzie!! Bleee :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fakt z ta wódką - macie dziewczyny racje, ze 0,5 lepiej, bo wieksza sie zagrzeje jak bedzie dłużej stać. a te nauki to nie musza być robione u siebie w parafii, prawda? bo kolezanka z narzeczonym tez musi je zrobić i bysmy sobie w czwórke chodzili tylko że do nich do parafii... bo tam ładniej tzn. przyjemniej. gosiaczek86 a do tej poradni to po co sie idzie? cos pewnie na temat tworzenia rodziny sie produkują, tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagatka85 co do zaproszeń, to ja chyba je zrobie sama... na serio! :-D widziałyscie takie co sa na allegro zwijane z rulon na takim papierze ciemniejszym - on sie nazywa marmur... tam w niektórych ogłoszeniach sa normalnie podanie wzory tekstów do zaproszeń, ja juz je skopiowałam kiedys do komputera, taki papier kupie na 100% w hurtowni, bo wiem że są i sobie wydrukuje ten tekst wprowadzając normanie imiona i nazwiska zapraszanych gości. tylko musze wykombinowac coś żeby słuzyło jako ta obręcz trzymająca rulon. Poniewaz kilka lat temu pracowałam w takiej pracowni artystycznej, to cos tam sobie poprzypominam i może cos z rafii wyplote i przyczepie jakies kwiatki zrobione z bibuły, na prawde da się zrobić cos ładnego! tylko czasu będe na to potrzebowała - pewnie ze dwa, trzy weekendy :-o i tak większość ludz później wywala te zaproszenia... kupimy tylko jakies niedrogie zawiadomienia. a zaproszenia to i tak osobiście raczej większość powręczamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie A powiedzcie, jesli ja nie mam zadnych sakramentow, to moja parafia to ta w miejscu zamieszkania - mimo, ze nie maja tam moich papierow zadnych, czy moja parafia bedzie ta, w ktore bede miala chrzest, komunie i biezmowanie? :) Iza - jak glowka? Mam nadzieje, ze lepiej. Witaj Evelinka :) Ewai - my chcemy kupic smirnoffa, a slub bedziemy sie starali zaklepac na 17-18.00 - nie wczesniej. Nie wyrobimy sie wczesniej, bo jedziemy na zdjecia kolo poludnia. Gagatka - ja juz mowilam, co mysle :) ale powtorze - takze uwazam, ze sprobowac warto - w najgorszym wypadku, zawsze mozecie wrocic do rodzicow. Waikiki - zdecydowanie 0,5L - mniejsza butelka, ladniej wyglada, szybciej bedzie wypita = nie ogrzeje sie - nie ma nic straszniejszego, niz ciepla wodka ;) Zareczona - u nas tez beda litrowe butelki z cola, spritem itp. - napoje bezalkoholowe mamy w cenie, ale mozemy sobie wybrac gabaryty i smaki. No i wlasnie to bedzie cola, fanta, sprite (najwiecej coli) w 1L butelkach, 5 smakow sokow i wody - gazowana i niegazowana - neiwiele. Waikiki - w poradni rodzinnej chodzi glownie o planowanie rodziny, czyli metody kalendarzyka, pomiarow temperatury itp itd :) A powiedz mi, czym sie rozni zawiadomienie od zaproszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babitek 🌻 zaproszenie jest do kościoła na ceremonie ślubną + na weselną imprezę a zawiadomienie jest tylko na ceremonie zaślubin do kościoła :-o bynajmniej u mnie w miescie tak jest - tak ludzie robią... wiadomo, ze wszystkich znajomych nie zapraszam na wesele, bo z niektórymi widuje sie tylko w pracy, czy gdzies tam, ale bliżej sie nimi nie kumpluje... to ich tylko zawiadomie, że w kosciele jest slub. Dużo przychodzi zobaczyć pare młodą w ten ich wyjątkowy dzień i wręczają kwiatki przed kościołem... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babitek i jest taka zasada, że zaproszenia (czyli te kościół+wesele) powinno sie wręczać osobiście wiadomo, że jak rodzina jest z daleka, to wtedy można wysłać a zawiadomienia nie trzeba osobiście, raczej sie je poczta wysyła (do dalszej rodziny, czy dalszych znajomych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaaaa :) Dziekuje Mewik :) U mnie praktykuje sie ta sama zasade, tyle ze jedno i drugie nazywa sie zaproszeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kazdemu sie takie podobają, ale ja do zaproszeń nie przykładam dużej wagi a tu wystarczy kupic paczke takiego papieru (marmur lub laserowy) i sobie wydrukować a potem przewiązać wstążką i już ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×