Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CZY KTORAS Z WAS

JEST JUZ KTOS NA 2008 ???

Polecane posty

Dam :). Czosnkowa dobra, nie taka ostra jak surowy czosnek. Zupa krem z pieczarek - przepis pochodzi ze strony Wielkie Żarcie, odrobinę zmodyfikowany 1/2 kg pieczarek serek topiony (duży) szklanka śmietany 3 szklanki bulionu grzybowego cebula sól, pieprz masło Cebulę skrojoną w kosteczkę podsmażyć na maśle. Wrzucić pieczarki, posolić, udusić pod przykryciem. Rozpuścić odpowiednią wg przepisu ilość bulionu grzybowego w 3 szklankach wody. Dodać do niego uduszone pieczarki z cebulką, pogotować 5 min. Zmiksować wszystko w blenderze. Serek topiony rozpuścić w śmietance na patelni, ale nie wolno pozwolić, aby zawrzało - ponieważ się owarzy. Połączyć masę pieczarkową i śmietanę, doprawić. Podawać z grzankami lub groszkiem ptysiowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie trujesz Waikiki :) spoko, serków daje ok 4-5 (w zaleznosci od ilosci rosolu) Gagatka, w cieście francuskim to ja lubie praktycznie wszystko :D Cafka, trudno mi powiedziec, u nas schodzila w 2-3 dni i nic jej nie bylo, ale nie wiem po ilu dniach by wymiękła ;) - nie przestrasz się, bo z powodu serków ona w lodówce gęstnieje i zastyga na górze - ale robi się znowu kremowa po podgrzaniu Belleteyn, a ja poprosze o przepis na czosnkową :) mi kafe tez wariowalo wczoraj. Waikiki, ja blendera używam do zup, sosów, używam go do robienia tapenady - to przepis do piekarnika (tapenadę robi się z oliwek, ziół, suszonych na słońcu pomidorów, kaparów, wychodzi pasta, którą smaruje się bagietkę, na to jakiś ser typu brie i do piekarnika), uzywam go do koktajli, kruszenia lodu :) czesto go uzywam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/2,87561,,Zupa_krem_z_czosnku,,63589960,9495.html Korzystałam z tego przepisu - mi smakowało, ale małż to normalnie mlaskał nad talerzem z zachwytem. Ja niestety nie mam blendera, tylko kubek miksujący do miksera - niestety nie sprawdza się on tak dobrze jak blender.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż, link rozdziela jakoś automatycznie mimo dania Entera. Trzeba go sobie skopiować i wkleić w okno przeglądarki. Dzwonił do mnie małż i mówi, że na jezdniach szklanka... A ja dziś na wieczór chcę wziąć swoją szczurkę staruszkę do weterynarza (zrobił się jej ropień :( paskudna sprawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala pokaz się :P my zaraz jedziemy do tesciow na placka - bo specjalnie dla nas zrobili :D a jutro sylwester :) my jak co roku nigdzie nie idziemy. To juz tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałam iść do fryzjera, ale wszędzie pozajmowane... Tak to jest, jak się budzi w ostatniej chwili. Kala - dawaj fotę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imili wielkie dzięki stronki zapisane potem obczaje co tam maja ciekawego :) Babitku dzisiaj bede robic zupe cebulowo-serowa :D kupilam 4 serki takie jak dalas linka i jestem ciekawa co mi z tego wyjdzie :):) nie bede robic za duzo tej zupy jakby tak nie wyszla ;) ale chyba 4 serki wystarcza...? :) a my kupilismy w koncu dywan do duzego pokoju w hurtowni :) wreszcie nie musze ciagle wycierac podlog tylko sobie odkurze :) Waikiki a nie napisalas mi jak wyszly ciacha i jak smakowaly?? :) albo przeoczylam? W tesco nie bylo nic specjalnego dla malucha, ale za to w carefurze kupilam bluze i rajstopki z disneya bo byly w przecenie :) nic zjemy kasze bo dzis kasza na szybko bo jeszcze nie jedlismy a potem debiut blenderowy na zupie Babitka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BABITEK DZIĘKI ZA INFO O SERKACH :) Belleteyn dzieki za prtzepisik na pieczarkową, mam nadziej, ze mi wyjdZie taka dobra jak piernik mi wyszedł ;) :P cafka pisałam, ciacha wyszły super :) tylko u mojego męza wygrał jednka piernik, bo on z galaretką nie lubi za bardzo ogólnie, ale kit z nim...u niego i tak najwięcej w gardło wpadło makowca tesciowej :P a shreka nie robiłam przeciez dla niego, tylko dla wszystkich...moja mama zajadala, tata też... szkoda, ze dziadek juz nie zyje, bo on by pewnie całe to ciacho zjadł, tak uwielbiał galaretki ;) ale powiem Wam, ze tego słodkiego to mam po uszy!!!!! nie moge juz na to patrzeć! najchetniej bym chipsów pochrupała :O ogólnie Wam powiem, ze ten mój mąż to taki francuski piesek... majonezu nie lubi (ale już go przekonałam do niego), ale jak coś z odrobiną musztardy, to nie tknie, chrzanu nienawidzi, obrzydzają go grzybki z octu...ogólnie wszystko co z octu to nie chetnie, por też mu nie zmakuje, więc nie ruszy tego, nienawidzi jak mu cos zielonego w zupie pływa, nie przełknie natki pietruszki, czy szczypioru, wydłubie wszystko zielone, do tego nie lubi pietruszki w ogóle, selera tez nie........ oczywiscie zapomniałm jeszcze o wielu innych produktach, które u niego wstręt wywołują...i sie z nim nie lubią strasznie!!!!!!!!!!!!!!!! MASAKRA!!! Moja babcia to sie śmieje, ze gdzie on sie wychowywał, ze on nic co zdrowe jeść nie chce... a ja tak lubie jak po chrzanie w nosie zakręci :D he he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cafka to daj znac jak Ci zupa wyszła :) ja zrobie ją jutro :D Kala co tak mało zagladasz?? ja tez byłam u fryzjera, ale u mnie nie ma dużej zmainy, poprostu wyrównałam i pocieniowałam, ale fajny kształt ma teraz moja czupryna...poza tym spsikała mi lakeirem bfajnym z takimi drobinkami błyszczącymi, ale bardzo dyskretnie sie mieni :) powinno sie do jutra utrzymac :) kala mam dla Ciebie zlecenie na kolczyki, ale to może już po nowym roku, bo musze Ci chyba wysłac fotke korali, do których bym chciała cos niedużego na uszy dopasowac... jak sie czujesz po tym sanatorium>?? i jak sie czuje J.?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta zupa jest PYSZNA!!!! maz sie nie mógł nachwalić, ja jem drugi talerz :D już grzanek brakło ale dorobie na jutro bo na 2 dni jak nic zupa :) i co jest najlepsze ja dalam tylko 1 l wody a zrobilo mi sie 1,5? :) zrobiłam wg przepisu Babitka ale cebuli wyszło mi za dużo więc dorzuciłam do zupy i zmiksowałam a reszta tak jak Babitek radziła na złoty kolor i sobie pływała :) dałam też na góre troszke żółtego sera- fajnie się ciągło :D jak dokupie znowu serków to zrobie z pomidorami i ta z ziemniakami :) tylko wydaje mi się że wyszla jeszcze troche za rzadka ta zupa, no ale jak na pierwszy raz wyszła PRZEPYSZNIE!!!! więc polecam!!! jak posprzatam to zajrze i napisze wiecej :) bo maz mnie goni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belleteyn - kupilam dzis wszystko na Twoja zupe czosnkowa :) i planuje ja zrobic na nowy rok na obiad - zeby tylko podgrzac i nic na kacu nie gotowac ;) Głask głask dla Szczurki.. Kala, ja mialam zawsze dluuugie, jakies 2 miesiace temu zmienilam zupelnie fryzure :) dluzsze mam tylko z przodu, z tylu krotkie :) i jestem baaardzo zadowolona ze zmiany :) zabawa wlosami to fajna sprawa ;) Cafka, wystarczą :) możesz dać mniej wody - zawsze można dolać jakby co. Już się doczytałam, że zupa skończona :) cieszę sie bardzo, ze Wam smakuje :)) jesli jest zbyt rzadka, to po dodaniu ziemniakow powinna zgestniec :) Waikiki - moj małż na szczescie nie jest wybredny, je co dostaje, nie jada chyba tylko śledzi - pod żadną postacią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waikiki mi przygadała,że się nie odzywam,a więc... do fryzjera to ja nie chodzę ,bo ja nie lubię robienia przy włosach:( i zawsze tylko podcinam lub u znajomej coś robię.Dziś poszłam do kumpeli i do niej do domu przychodziła fryzjerka,więc to było z rzutu na taśmę,usiadłam i powiedziałam,że może zrobić co chce...ja jestem otwarta i tak wyszła ta fryzurka,ale dobrze się czuję i mężowi się podobam to najważniejsze,a dodatkowo nic poza myciem i wysuszeniem na szczotce nic nie robię.To dla mnie duży plus ,bo ja leń pod tym względem.Codziennie myję i suszę ,więc teraz tylko dochodzi szczotka,ale to jest do przeżycia zdjęcie jest na nk:) z J. już lepiej,wyniki lepsze,ale dalej nie wiemy co było i co jest(bez diagnozy).musi brać leki i dieta wątrobowa i tyle... po sanatorium super,poznałam fajnych ludzi.Natomiast co do zdrowia to bez poprawy:( w styczniu rezonans kręgosłupa i kolejny zabieg-druga noga...mam nadzieję,że komisja,bo składałam dokumenty...a tak to bez zmian my w tym roku wyjątkowo nie tańczymy,idziemy do znajomych na nasiadówkę,może scrable itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie gotuję dla siebie tych pyszności,bo J. ma dietę ale kiedyś wypróbuję ogólnie robię tylko dla J. rybę w ziołach i pierś z ryżem w ziołach duszoną-te dwie potrawy dla J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na chwilke mała nam sie przeziębiała i ma straszny katar i kaszelek byłam u lekarza ma brać otriwin, nurofen, wit c, syropek kala slicznei wyglądasz aha Zuzia waży 7400 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na chwilke mała nam sie przeziębiała i ma straszny katar i kaszelek byłam u lekarza ma brać otriwin, nurofen, wit c, syropek kala slicznei wyglądasz aha Zuzia waży 7400 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szampana W Bród,Wódeczki Ciut,Kaca Małego, Brzuszka Pełnego,Zdartych Zelówek,Wielu Śpiewanych Solówek,Porannej KawyI Wspaniałej Sylwestrowej Zabawy oraz Szczesliwego Nowego Roku !!!!! Zyczy Iza z Rodzinka !!! My spedzamy sylwestra w domu .Kala slicznie Ci w Nowej Fryzurce ! Fajne te wasze przepisy !Zabusia duzo zdrowka dla malutkiej ,niezly klocuszek z niej zaniedlugo dogoni mojego Fabianka !!!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Szczesliwego Nowego roku dla wszystkich:) Faktycznie Kala slicznie Ci w nowej fryzurce:) Ja wlasnie skonczylam robic chilli :)pycha:) Zabusia moj wazy 6500 no i zdrowka dla malej. Miki zdorwy a dale mu cos w nosie charczy od czasu do czasu :/ w szczegolnosci po nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabusia zdrówka dla małej!! Imili a ja pieke udka :P pozniej salatke zrobie, bigos jest, tzatziki zrobie i jeszcze cos powymyslam :) aa i rosol gotuje na jutro, malzon pojechal do tesco po serki smietankowe i ziolowe :) w sobote jade do mamy i powiedziala zeby jej zrobic bo wczoraj jej smaka narobilam hehe, dzisiaj w ogole mam wizyte tesciowej, penie chce sprawdzic co takiego gotuje ;) Kala fakt ładnie Ci w nowej fryzurce :) a Babitek gdzie znowu uciekła?? jak masz jeszcze jakis przepis to zapodaj nooo :) :) a jakie reszta zoneczek ma plany na sylwka?? my teraz tez spokojnie w trojke w domeczku ale za rok na pewno sie gdzies wybierzemy :) a wiecie dzisiaj sie komus cos pomyliło i niedaleko naszego osiedla od 4 rano strzelali petardami :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziękuję:D u nas już od tygodnia petardy strzelają my idziemy do znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My imprezujemy u znajomych. Bleh, ja jeszcze z jedzonkiem w lesie, a małż ma urwanie zadka w pracy i pewnie wróci o 18 ;-/. Do tego szalony sąsiad boruje ścianę, aż po mojej stronie wszystko się trzęsie, sąsiadka z góry o 6.45 zdecydowała się gruntownie poodkurzać całe mieszkanie, więc jestem padnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dzis standard - na pizze wiekszosc przygotowane, orzeszki kupione, cin cin tez. Szampan i aroniowka sa :) filmy jakies tez :) Zabusia zdrówka dla zuzi :) Belletyn a co z Twoja praca?? bo jakos mi to umkneło!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagatku - jeśli chodzi o tą listopadową rozmowę to nie oddzwonili. Najprawdopodobniej przeprowadzam się od końca stycznia do Trójmiasta i będę szukać na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też w domu siedzimy, znajomi przychodzą, bedzie na spokojnie :) sałatke selerową już zrobilam, za zupke wezme sie póxniej. Ciesze się, ze Ci Cafka tak doskonale poszło za 1 razem, to mi też może wyjdzie taka dobra :) ...dokupiłam łososia, troche pietruszki i koperku, bo nigdzie nie moglam trafic świeżej bazylii :O więc gotowa jestem do startu ;) a i jeszcze mieszkanie upiekniłam złotymi serpentynami :D hi hi hi he he u mnie też od tygodnia petardy hukają...w wykonaniu mojego męża oczywiście, który ma z tego radoche jak dziecko! a rodzina już mu dogaduje, ze powienien sie już uspokoić, ze koniec wygłupów, że teraz powienien spowaznieć :D buahahahah już to widze ;) kala no ja jak ide raz kiedyś do fryzka to wychodze jak nowo narodzona :) więc Ty na pewno tez czujesz się lżej, piękniej i w ogóle przyjemniej jesli fryzura Cie zadowala :) NO DZIEWCZĘTA MOJE DROGIE!!!!! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Niech na co dzień, nie od święta, gęba będzie uśmiechnięta. Niech też zdrowie tęgie będzie i kasiory niech przybędzie. Niechaj łaski płyną z nieba, tyle ile będzie trzeba!!!!!!!!! Wszystkiego wspaniałego na Nowy Rok!!!!!!!!! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 Gdy Nowy Rok staremu cyfrę zmienia, Wszyscy - wszystkim ślą życzenia! Przy tej pięknej sposobności, Życzę Wam wszystkim dużo radości!!! 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×