Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CZY KTORAS Z WAS

JEST JUZ KTOS NA 2008 ???

Polecane posty

hej hej :-) u mnie sloneczko swieci super, stopni juz teraz 7 wiec pogoda idealna na niedziele :-) gagatku. ja wybierm wersje leniwa :-) ale tobie zycze bardzo aktywnego dnia, wtedy czas leci szybciej na \"ciekawych\" wykladach :-) rybniczku, nie martw sie fryzjerka, zrobisz sobie pewnie niedlugo wlosy :-) ja juz przekladam od 2 tygodni bo niestety jestem chora.. a wlosy maja chorobe w i niestety rosna sobia dalej i dalej.... wczoraj na urodzinach troche rozmawialismy o slubie, powoli zaczynam to wszystko widziec jakos jasniej. jak tylko bede sie czuc i wygladac lepiej zaczynmy rozwozic zaproszenia. a wczoraj wstepnie zdecydowalismy sie, zeby wynajac jednak kogos do puszczania plyt.. zobaczymy, moze uda sie znalezc kogos kto sie tym zajmuje bardziej amatorsko, a nie tradycyjnego weselnego dj-a bo nie chcemy za wesele do godziny 1 placic 2000 zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie niedzielnie i sloneczni. U nas wiosna na calego. Az chce sie pogrillowac. Zycze Wam udanej niedzieli. Pozdrowienia od Fasolki...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zareczona :-) i wzajemnie usciski dla Fasolki ❤️ .. no i przy okazji dla Mamusi Fasolki tez ❤️ :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne na tej stronce jest to, że można sobie obejrzeć domek w 3D - zupełnie jakby się już koło niego stało :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajny domek aneczka :-) super ze juz jestescie na etapie domku, my jak dobrze pojdzie za kilka lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sekata, to super :-) a jak juz sie \"chwalimy\" swoimi M to my ostatnio zrobilismy malowanie :-) tez cos :-D a pod swoj domek mamy juz ziemie a na reszte spokojnie sobie czekamy. pierwsza w kolejce jest dzidzia :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dzis pierwsza na liscie :) STO LAT STO LAT DLA MOJEJ TEŚCIOWEJ KOŃCZY DZIŚ 47 LATEK WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :) 🌻 🌻 🌻 Nasze wynajęte M tez jest super już nabiera kształtów naDANYCH PRZEZ NAS żYCZĘ MIŁEGO DNIA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja druga :) Zabusia sto lat dla Twojej tesciowej :D Ja juz w pracy i nie chce mi sie siedziec ani ani :) Odnosnie mieszkania :) mysmy wymyslili ze skoro rodzice chca nam wybudowac garaz to my nad tym garazem wybudujemy sobie pokoj, a wejscie zrobimy z naszego pokoju :) rodzice moi sie wstepnie zgodzili!! Jestem ciekawa ile cos takiego kosztuje!!! Hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja trzecia :-) zabusia, sto lat dla tesciowej :-) gagatka, fajny pomysl z tym pokojem :-) rodzice beda zadowoleni a i wy na swoim :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) wczoraj się wkurzyłam na cafe,bo pisałam,pisałam i przy wysyłaniu pojawił się błąd:(nie miałam ochoty zaczynać od nowa:( ale Was podczytuję:) miłego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka Ty masz chyba podobną pracę do mojej :) na podobną godzine i wogole :) belleteyn_ fajne domki wybrałaś naprawdę fajniutkie, podoba mi sie ich rozmieszczenie. Na tej stronce co Ci podałam, do każdego projektu, założone jest forum i np. do tego co ja mam projektu też oczywiście jest :) można tam sobie oglądać czyjąś galerię z budowy :) i zapytać się o różne rzeczy :) poradzić i podpatrzeć fajne rzeczy :). Ważne że macie działkę, bo wydaje mi sie że to ważnę ponieważ działki są drogie bynajmniej u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Działkę mamy, ale jeszcze nie wiemy czy się na niej będzie można pobudować. Zgadza się - działki ą bardzo drogie, a miejsce w którym ewentualnie się będziemy stawiać jest ładne i niedaleko zalewu. Podobno ta działka po odrolnieniu warta będzie ok. 100-150 tys (bo to spory kawałek ziemi) - ja tam nie wiem bo się nie znam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka115a domek fajny- nieduży, prosty dach (dach to najdroższy element stanu surowego)- lubie takie :) ale jako, że to mój przyszły fach kilka uwag- parter- rozplanowany bardzo sensownie, nie likwidujcie \"śluzy\" między domem i garażem- bardzo przydatna, warto rozważyć budowę garażu dwustanowiskowego- jest niewiele droższy, w przyszłości i tak na 99% będą potrzebne 2 samochody (takie czasy- nawet \"bele co byle jeżdziło\"- matce z dzieckiem jest potrzebne) wykusz to kwestia gustu wiec go sobie daruję, jesli w spiżarni będą tradycyjne zapasy i warzywa (a nie tylko zgrzewka wody mineralnej i większe gary) to lepiej zlikwidować okno- będzie chłodniej. Poddasze- nie podobają mi się 2 rzeczy- łazienka- kibelek jest pod skosem- facet podaczas wiadomej czynności będzie zmuszony siedzieć......pokombinowałabym z innym ustawieniem, balkon wspólny z dzieckiem bardzo szybko może je wyedukować skąd się biorą dzieci (tak bylo u znajomych) agatka_wariatka koszty takiego mieszkanka zależy od: tego czy garaż będzie przyklejony do domu (mozna \"pociągnąć instalacje\" a nie kombinować z przyłączeniem do innego budynku) kształtu dachu, wielkości ..... potrzebny jest projekt indywidualny- musicie poszukać architakta. Jeśli to miałby być tylko pokój to przydałaby się jakaś mini kuchnia- żeby nie latać po każdą herbatę do teściów no i po kąpieli po mrozie się przemykać to też nic przyjemnego. Napisz coś więcej to będziemy gdybać :) ale poniżej 2000 za m2 chyba nie zejdzie....aaaa jeśli wejście do pokoju \"z dworu\" to przemyślcie sprawę wiatrołapu- niektórzy żyją bez niego i nie narzekają , niektórzy po pierwszej zimie dobudowują, ale małe pomiesczenie/mieszkanko szybko będzie się wychładzać zimą przy każdym otwarciu drzwi.... summer. gratulacje mieszkanka :) i owocnego starania się o malucha :) ZABUSIA25 ukłony dla teściowej :) Moja niedziela minęła pod hasłem spotkan rodzinnych i kłótni ( a tak chciałam jechać do lasu...Wrocław wysysa ze mnie energię życiową...jestem tak skonstruowana, że potrzebuję do życia \"zielonego\" za oknem ehhhh) . Mamy 2 opcje weselicha- 1. sala, menu (rosół, krokiety...generalnie dobre), wystrój tradycyjny, nic nie mozna zarzucić ale też nie ma na czym oka zawiesić. Zmieści się na niej nasze 60 osób i jeszcze będzie dużo miejsca. Spanie dla gości przyjezdnych nad salą (mamy ich dużo - przez brak pokoi odpadło wiele innych lokali). Impreza byłaby na 40 osób z rodziny +20 znajomych. 2. sala w gospodarstwie agroturystycznym, piękny wytrój, ceglane stropy odcinkowe, kominek (ślub zimą!!!) jak będzie śnieg to nam nawet kulig zrobią :) menu takie jakie sobie zażyczymy, gotuje facet, który zna się na rzeczy (wypróbowane). Pokoje oczywiście są. sla niestety jest mała- impreza dla znajomych musiałaby byc w naszym mieszkaniu- wtedy byłaby na luzie - z tortem, kolacją oglądaniem zdjęć...myslę, że znajomi się nie obrażą, poza tym to sami studenci, do mojej rodzinnej miejscowości musieliby jechać 120 km, trzeba się ubrać ....=duży koszt dla nich. Problem w tym, że uchniemy tam rodzinę, ale będzie dość ciasno, toaleta jest chyba (nie sprawdziliśmy tego- biję się w piersi) w innym budynku-niefajnie co o tym myslicie? p.s. dzięki za komentarze do sukienek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka ja zaczynam 7:15 do 15:15 :) hihi Ruda dzięki za opinię dla mnie to bardz wa zna sprawa... na dole będzie trochę zmian. ogólnie jestem na etapie papierków i wszystko załatwiam, ale projekt juz mamy i zaczełam planować te zmiany. Mogłabym wam opisać te zmiany to może pomożecie, coś doradzić. jak ktoś by chciał pomoc :) to odezwać się opisze wtedy zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze 3 godzinki i do domku ullaaa :D Ruda zaryzykowałabym druga opcje :) co do mojej dobudówki to sklada sie akurat tak, ze pokoj byłby za moja sciana, wystarczy wybic tylko wejscie z pokoju do pokoju, brz zadnych wejsc, pod pokojem garaz, weesjscie z pola1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że pisz :) aaaa i trzeba się dowiedzieć, czy dostaniesz na nie zgodęi ile będzie ona kosztować- bywa, że sie nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda co do garazu to mogę tylko powiedzieć że dwa nie wchodzą w grę ze względu na rozmieszczenie działki, ale mamy planowany drugi w przyszłości oddalony trochę od domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka_wariatka faktycznie napisałas, ze z waszego pokoju...kłania mi sie czytanie ze zrozumieniem, sorry. Jesli tak to dobry pomysł- będziecie mieli apartament :) aneczka115a dwa garaże to opcja hmmm dość droga (2 dachy+ podjazdy- wcale nie tanie, więcej ścian, tynków, podatek od tego wolnostojącego jest wyższy...za to można trochę rozłożyć w czasie) , jesli działka nie jest duża to 2 podjazdy wam zjedzą dużą jej część

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Pan który będzie robił mi zmiany mówi żeby o to sie nie martwić. A więc piszę o zmianach :) najlepiej żeby patrzeć na ten projekt, Patrząc na rzut komin chcę troche przesunąć tak aby był równo z tą ścianką która dzieli korytarz od kuchni wówczas kuchnia będzie już większa, a ta łazienka na dole która jest jest bardzo mała więc tam zrobiłabym schowek a kuchnię trochę zabuduję luksferami. A tam gdzie ta łazienka zostanie takie mały schowek. Tylko teraz nie wiem jak zrobić ten schowek dokładnie czy z taką scientą sciana czy z kątem prostym wtedy był by troche większy. Łazienka na dole będzie w tym pokoju co jes t w projekcie a na gorze zostanie mała łazienka..... i w salonie będzie słup a nie sciana. Ma nadziejże ze cos zrozumiecie,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi ajkei były by koszty Wiadomo tzreba postawic pion, były by 2 pietra, wiadomo 2 okna, wylewki, stropy (jedna sciana juz jest) trzeba było by prad podciagnac, ogrzewanie. Orientujesz sie ile na oko by to kosztowało?? No byłby apartament na pewno z 20 metrów by mial pokój :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie dziewczyny profesjonalistą jescze nie jestem, ale spróbuję doradzić aneczka115a pokój na dole przydaję się, gdy ma się dziecko- przenosi się całą "wystawę"- łóżeczko, zabawki, pieluchy....mnóstwo tego i zamyka w jednym pomieszczeniu. Gdy przychodzą goście to malucha nie obudzą a mama nie musi latać 50 razy dziennie po schodach bo mały zaczął płakać, trzeba często sprawdzać co u niego (taki komfort psychiczny na jednym poziomie- na 100% usłyszysz że sie coś dzieje). Jeśli pokoju nie ma to łóżeczko stanie prawdopodobnie w pokoju dziennym- jednym to przeszkadza (zwłaszcza tym, którzy prowadzą bujne życie towarzyskie oraz pedantom) innym nie. Łazienka 12,3 m2 jest naprawdę duża- to pokój kąpielowy. Może się zdarzyć, że będzie używana raz na jakiś czas- zwykle korzysta się z tej bliżej sypialni bo tak wygodniej. Ktoś takie 2 wielkie łazienki (2 wanny, 2 prysznice!!!) musi posprzątać. Zamiast wielkiej łazienki zdecydowałabym się na pomiesczenie gospodarcze+ mniejsza łazienka- co z tego, że będzie wielka i ładna skoro będzie wisieć w niej pranie? Do tego dochodzą proszki, miski mopy...gdzieś to trzeba upchnąć w estetyczny sposób- w łazience trzeba zadbać, żeby półki, szafki na detergenty były ładne, a w takim pom gosp już nie :) móze w nim stać stary gruchot, który jeszcze pierze i wsio. Bardzo wygodna sprawa to zsyp na pranie- po prostu rura PCV w ścianie i już nikt nie musi latąć po kąpieli z góry na dół, żeby zanieść bieliznę, a ty nie musisz jej znosić z poddasza- oszczędzasz kręgosłup. Gdzieś trzeba trzymać kosiarkę, łopaty rowery...dowiedz sie jakie wymary ma Twój garaż- myślę, że warto go zwiększyć. aaaaaaa ten schowek to ze skosem agatka_wariatka koszty to głównie wykończenie, stan surowy jest względnie tani- ważne, żeby trzymac się stndardów (strop o rozpiętości do 6 m, okna zwykłe, nie połaciowe- jak da radę, ważne ile umiecie zrobić sami - głupie malowanie człowiek zrobi sam i już lepiej). Ceny zależą od regionu, miasta...w Wawie bardzo droga jest robocizna na Podkarpaciu już nie :) Poszukaj architekta (i tak musi być projekt indywidualny) generalnie liczy się 2000 za m2 dla pokoju, ale to może być naprawdę duża rozpiętosć cenowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) agatka:) żeby dobudować cokolwiek to trzeba mieć pozwolenie z gminy-niestety załatwiania od cholery.my zaczęliśmy tydzień temu i jak do września wszystko będzie załatwione to będzie ok:) do tego architekt,kierownik budowy-teraz nie ma tak że na dziko sobie kibelek na podwórku postawisz na wszystko trzeba mieć pozwolenia a każde pozwolenie kosztuje swoje. wydaje się nic bo chcecie troszkę dobudować ale niestety państwo ciągnie jak może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×