Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Go艣膰 agripa

Ciasta palce liza膰..mniaaaam

Polecane posty

Go艣膰 ale bzdura
Wkurzony666 co Twoja kobita polecila na innego :-P A swoja droga mozna jesc i wygladac szczuplo tak jak ja:-D tylko trzeba wiedziec co to umiar :-P I zajrzyj do slownika Cha cha cha pisze sie tak

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kobitki wybaczcie , ale przy przepisie na placek ze 艣liwkami nie napisa艂am ile potrzeba 艣liwek - ot贸偶 p贸艂 kilograma . Jeszcze raz przepraszam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Hej Babeczki:-)! A co tu tak pusto? nikt nic nie piecze juz od ponad tygodnia? wrzucam przepis na ciekaw膮 i smaczn膮 mas臋 do andrut贸w: 1/2kostki margaryny 1/2 szkl. cukru 1/2 szkl. s艂odkiej 艣mietanki podgrzewamy do momentu rozpuszczenia sk艂adnik贸w i wsypujemy sypk膮 galaretk臋-ca艂o艣膰 mieszamy a偶 偶elatyna si臋 rozpu艣ci i letni膮 mas膮 przek艂adamy wafle. zawsze robi臋 dwie porcje w dw贸ch kolorach pychotka, wi臋c polecam:-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dzi艣 upiek艂am takie ciasto: Biszkopt Masa: 1 litr soku pomara艅czowego, 7 艂y偶ek cukru, 3 budynie 艣mietankowe,2 paczki delicji pomara艅czowych. Z litra soku odla膰 ok. p贸艂 szklanki, wsypa膰 do niego cukier, budynie i dok艂adnie wymiesza膰. Reszt臋 soku zagotowa膰, wla膰 do niego rozmieszane sk艂adniki i ugotowa膰 „budy艅”. Wyla膰 gor膮cy na biszkopt i wcisn膮膰 w niego delicje(czekolad膮 do g贸ry, 偶eby si臋 nie roztopi艂a).Ciasto wystudzi膰. Wierzch: 1/2 litra 艣mietanki 30%, galaretka pomara艅czowa, czekolada gorzka. Ubi膰 艣mietank臋 i doda膰 do niej t臋偶ej膮c膮 galaretk臋 rozpuszczon膮 w 1 szklance wrz膮cej wody. Wy艂o偶y膰 na ciasto, a na wierzch zetrze膰 gorzk膮 czekolad臋. Taki jest przepis,a kt贸rego korzysta艂am,ale troch臋 zmieni艂am. Budy艅 ugotowa艂am na soku z czarnej porzeczki.Do krem贸wki da艂am galaretk臋 wi艣niow膮,a i delicje te偶 mia艂am wi艣niowe

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 1Uwagaaaaaaaaaa
kto ma przepis na ciasto koniakowe ?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Zbyska
Sevi, rozja艣nij ten przepis na ciasto budyniowe, co jest do ciasta, a co do masy budyniowej. Na 1/2 l mleka 2 艂y偶ki budyniu?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mmmmmmmmmmmm---------------mmm
Tort koniakowy *450ml mleka *100ml mocnej kawy rozpuszczalnej (zalewam trzy kopiaste 艂y偶eczki) *225g cukru *3 偶贸艂tka *60ml koniaku *cukier waniliowy lub sama wanilia *5 艂y偶eczek 偶elatyny *400ml 艣mietany krem贸wki ( u偶ywam tej tortowej z kartonika bo jest zawsze pewne 偶e mi si臋 ubije) *1 tabliczka gorzkiej czekolady lub co艣 do dekoracji g贸ry ciasta wed艂ug uznania 艢redni膮 tortownic臋 wy艂o偶y膰 biszkoptami lub upiec cienki biszkopt - mleko zagotowa膰 z cukrem waniliowym - 偶贸艂tka rozetrze膰 do bia艂o艣ci ze 150 g cukru i powoli wlewa膰 kaw臋 - 偶贸艂tka z kaw膮 wla膰 do mleka i ca艂o艣膰 podgrzewa膰 na ogniu stale mieszaj膮c (nie gotowa膰!), tak d艂ugo a偶 zacznie przywiera膰 do 艂y偶ki(troch臋 zg臋stnieje) - mas臋 och艂odzi膰 do zimnej masy doda膰 koniak i 偶elatyn臋 na koniec ubit膮 z reszt膮 cukru 艣mietan臋 - ca艂o艣膰 szybko wla膰 do tortownicy na biszkopt - jak st臋偶eje na g贸r臋 delikatnie wyla膰 rozpuszczon膮 na parze czekolad臋 z dodatkiem 1 艂y偶ki wina, koniaku lub wody Zamiast czekolady mo偶na udekorowa膰 czym艣 innym, wed艂ug uznania.Dobrze wygl膮da i smakuje z bit膮 艣mietan膮 posypane tart膮 czekolad膮( u偶y艂am kiedy艣 艣mietany w aerozolu ,tak na ostatni moment przed podaniem i by艂o super) - Wszystko wstawi膰 na par臋 godzin do lod贸wki 偶eby dobrze st臋偶a艂o

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Elilka 28
czy w SERNIKU ISAURA na 1 stronie margaryn臋 do masy serowej moge rozpu艣ci膰 i wystudzon膮 doda膰 do tego sera czy tak膮 "tward膮"?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
mam pytanie do do艣wiadczonych ;) do biszkoptu dodawac ok.p贸艂 ly偶eczki proszku do pieczenia czy sody?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja osobi艣cie nie dodaj臋 do biszkoptu proszku do pieczenia - m贸j sprawdzony przepis: biszkopt 6 jajek 1 szklanka cukru 1 szklanka m膮ki - bia艂ka ubi膰 na sztywn膮 pian臋,doda膰 cukier i ubija膰 a偶 cukier si臋 rozpu艣ci, nast臋pnie doda膰 z贸艂tka (dok艂adnie wymiesza膰) a potem ca艂y czas ubijaj膮c dodawa膰 po 艂y偶ce m膮ki przela膰 do przygotowanej blaszki i piec ok. 35 minut w piecyku rozgrzanym do temp. ok 180 stopni (piecyk z termoobiegiem ok. 160)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Cze艣膰 dziewczyny mam do was wielk膮 pro艣b臋 widz臋 ,偶e co dzie艅 dajecie przepisy tak偶e na pewno co艣 dla mnie znajdziecie .Mo偶e napisz臋 wam co mam tzn czym dysponuj臋 ,:m膮ka zwyk艂a ,cukier ,proszek do pieczenia ,cukier waniliowy ,aromat waniliowy ,puding waniliowy ,puding czekoladowy,艣mietana kwa艣na 12%,kakao,jaja ,mleko,mog臋 ewentualnie dokupi膰 jakie艣 jab艂ka .I teraz pytanko co za placek mog臋 zrobi膰 z tych produkt贸w dla dzieciaczk贸w g艂odomork贸w :)Co艣 syc膮cego na kszta艂t salcesonu ,a jeszcze do listy dopisuj臋 olej i margaryn臋. Macie jaki艣 przepis z tymi produktami .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Polecam Ci ciasto, ktore sama dosc czesto pieke. Mozna do niego wlozyc rozne owoce, ja najczesciej robie z brzoskwiniami lub sliwkami :) Ciasto szybkie i proste Sk艂adniki: # 4 jaja # 1 szklanka cukru # 1,5 szklanki m膮ki # 0,5 szklanki oleju # 1 艂y偶eczka proszku do pieczenia # kilka kropel olejku zapachowego + ewentualnie owoce Jak przyrz膮dzi膰? Jaja utrze膰 z cukrem na puszyst膮 mas臋, nast臋pnie (nadal miksuj膮c) wrzuci膰 m膮k臋, olej, proszek do pieczenia i olejek zapachowy (nie jest to sk艂adnik konieczny). Kiedy masa b臋dzie jednolita, wla膰 ciasto do pod艂u偶nej formy wysmarowanej mas艂em i posypanej bu艂k膮 tart膮. Ciasto wy艂o偶y膰 owocami, np. bananami, brzoskwiniami, porzeczkami... Mo偶na te偶 nic nie dodawa膰 i posmarowa膰 kawa艂ki ciasta d偶emem lub poprostu zje艣膰 bez niczego. Oczywi艣cie form臋 wstawiamy do piekarnika nagrzanego na 180 st. C na oko艂o 40 minut. Wyci膮gamy, czekamy a偶 wystygnie i ZJADAMY!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
O jak fajnie musz臋 wypr贸bowa膰 a mo偶e macie przepis na placek cielaczek to co艣 jak babka marmurkowa ,ale na du偶膮 blach臋 bo moje dzieciaczki to naprawd臋 艂asuchy :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dzi臋ki me_36 za odpowiedz 馃尲 馃尰 ja biszkopt robie z; 6-7 jajek tyle lyzek m膮ki pszennej tortowej ile jajek[i w tym 1 lyzke ziemniaczanej lub budyniu] i tyle lyzek z lekkim czubem cukru pudru i sprawa proszku do pieczenia kontrowensyjna ;) wg.uznania jajka cale rozbijamy , dodajemy cukier ubijamy mikserem na najwyzszych obrotach ok.10minut az bedzie jasno z贸lte,prawie biale dodajemy przesiane m膮ki i mieszamy delikatnie lyzk膮. pieczemy pierwsze 10 minut na 150 st. nast臋pne 20 na 170st.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 karpatka..............
* CIASTO * 1/2 kostki margaryny * 1 szklanka wody * 1 szklanka m膮ki * 4 jaja * * KREM * 1/2 litra mleka * 2 艂y偶ki m膮ki pszennej * 2 艂y偶ki m膮ki ziemniaczanej lub budy艅 * 1 szklanka cukru * 1 kostka mas艂a Przepis na ciasto: Margaryn臋 i wod臋 zagotowa膰. Wsypa膰 m膮k臋, wymiesza膰 i pra偶y膰 2 - 3 minuty. Po wystudzeniu doda膰 jaja. Podzieli膰 ciasto na 2 cz臋艣ci i ka偶dy piec oko艂o 1 godzin臋. Przepis na krem: Mleko zagotowa膰 z cukrem, doda膰 obie m膮ki i ugotowa膰 budy艅. Ostudzi膰. Utrze膰 mas艂o i doda膰 wystudzony budy艅. Prze艂o偶enie ciasta: Ciasto - krem - ciasto. przepis pochodzi za strony http://www.ciasta.net tam jest wiele fajnych przepis贸w

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
robilam to ciasto wklejone przez Jolke Zwyk艂a babka piaskowa: 2 szklanki m膮ki , 3 jaja , 1 i 1/2 szklanki cukru , kostka margaryny , cukier waniliowy , 1 艂y偶eczka proszku do pieczenia , szczypta soli , troch臋 wody lub mleka. Utrze膰 jaja z cukrem, doda膰 rozpuszczon膮 margaryn臋 , m膮k臋 , proszek do pieczenia, cuk.waniliowy - wszystko wymiesza膰 dodaj膮c wod臋 lub mleko. Ciasto powinno by膰 g臋艣ciejsze ni偶 na nale艣niki.Piec w temperaturze 200 stopni oko艂o 40 minut. Mo偶na po艂ow臋 ciasta wymiesza膰 z kakaem. i mam uwage-babke trzeba piec w temp. ok 175-180 stopni nie wiecej i ok 30-35 minut. Mnie sie troche przypalila jak robilam z tego przepisu. 200 stopni to raczej temp na ciasto drozdzowe albo cos bardziej mokrego

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 艂o艂...................
鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Przepis na chlebek: 1 kg m膮ki pszennej wymiesza膰 ze szklank膮 otr膮b pszennych, 3 艂y偶kami m膮ki ziemniaczanej, 2 艂y偶kami soli i szklank膮 ziaren (dynia, s艂onecznik, sezam, moga byc rodzynki - wg uznania). w 1 litrze ciep艂ej wody rozpu艣ci膰 10 dag dro偶d偶y, wla膰 do miski z suchymi sk艂adnikami, wymiesza膰 drewnian膮 艂y偶k膮, prze艂o偶y膰 do foremek wysmarowanych t艂uszczem (3 chlebki). Wstawi膰 do zimnego piekarnika, w艂膮czy膰 na 200 st C a po godzinie zmniejszy膰 do ok 170 st C i piec jeszcze ok p贸艂 godziny.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 banan i gruszka
Fajny topik z wypr贸bowanymi ciastami. mam do Was pytanie czy jak dodam do sernika troch臋 ziemniak贸w, to sernik tak bardzo nie opadnie ? Nie znam patentu na nieopadaj膮cy sernik pom贸偶cie :) Chc臋 zrobi膰 na 艣wieta i nie wiem co mi z tego wyjdzie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 banan i gruszka
Nikt nie wie co z tymi ziemniakami do sernika ?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Jest tu gdzie艣 na topiku przepis na sernik z ziemniakami. To nie jest gwarancja nieklapni臋cia sernika, moze pieczesz w zbyt goracym piekarniku? Sernik z ok 1,2 kg sera piek臋 ok p贸艂torej godziny, w temp ok 180 st C, nie otwieram piekarnika w trakcie pieczenia, po wy艂aczeniu piekarnika zostawiam ciasto zamkni臋te, po ok 15 min uchylam piekarnik wkadaj膮c drewnian膮 艂y偶k臋, wyci膮gam sernik po nast臋pnych ok 20 minutach. Najlepszy wg mnie jest sernik z ros膮 albo taki kt贸ry w przepisie ma do艣膰 du偶o mleka (chyba z kokosem).

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 banan i gruszka
9-ttt-9 Dziekuj臋 za podpowiedz musze taki w艂a艣nie przepis znale偶c :) I mo偶e z tym czasem pieczenia te偶 dobra rada . Dziekuje i zycz臋 weso艂ych spokojnych 艣wiat :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 iwa77
Witam. Znalaz艂am wasz topik szukaj膮c ciekawych przepis贸w,jest super,na bank wypr贸buj臋 wasze propozycje,ale mam problem ze znalezieniem jednego ciasta.Mo偶e Wy mi pomo偶ecie:) Szukam przepisu na sernik ,u nas w cukierni nazywa si臋 ARGENTY艃SKI,i sk艂ada si臋 z cienkiego ciemnego biszkoptu,jaka艣 cieniutka masa budyniowa,masa serowa - taka bardzo delikatna(nie zbita) i na wierzchu jest karmel.Ca艂o艣膰 posypana orzechami w艂oskimi.Pono膰 wszystkie te masy (opr贸cz karmelu) piecze si臋 razem ,cho膰 jako艣 tego nie widz臋,ale uwierzcie mi ,偶e niebo w g臋bie.Jest to najlepszy sernik jaki kiedykolwiek jad艂am,ale nie mam przepisu :(. Serdecznie pozdrawiam i te偶 co艣 wklej臋 nast臋pnym razem (jak b臋dzie troch臋 wcze艣niej):)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
A mo偶e to ten sernik: Ciasto: 1 szklanka m膮ki pszennej 5 dag mas艂a 1 jajko 2 艂y偶ki cukru 1 艂y偶eczka proszku do pieczenia Masa serowa: 1 kg bia艂ego sera oko艂o 1 szklanki cukru 2 jajka 1 budy艅 艣mietankowy Masa budyniowa: ½ litra mleka 1 budy艅 艣mietankowy 4 艂y偶ki cukru 20 dag mas艂a 4 jajka Spos贸b wykonania Do m膮ki doda膰 mi臋kkie mas艂o, jajko, cukier, proszek do pieczenia i wyrobi膰 ciasto. Nast臋pnie rozwa艂kowa膰 go i wy艂o偶y膰 do wysmarowanej t艂uszczem prostok膮tnej formy o wymiarach 25 na 36 cm. Do zmielonego sera doda膰 cukier, jajka i budy艅 w proszku. Razem dok艂adnie zmiksowa膰 i wy艂o偶y膰 na surowe ciasto. Ugotowa膰 budy艅, a nast臋pnie do gor膮cego budyniu doda膰 mas艂o i 偶贸艂tka. Zdj膮膰 z ognia i miesza膰 do po艂膮czenia si臋 sk艂adnik贸w. Ostudzi膰. Bia艂ka ubi膰 na sztywn膮 pian臋 i doda膰 do masy budyniowej. Delikatnie wymiesza膰 i wyla膰 na mas臋 serow膮. Ca艂o艣膰 w艂o偶y膰 do nagrzanego piekarnika i piec oko艂o 60 minut w temperaturze 200 掳C. Wyj膮膰 z piekarnika dopiero, gdy sernik ostygnie. Po ostygni臋ciu sernik lekko posnmarowa膰 "mleczkiem kr贸wk膮" albo mo偶na u偶y膰: swie偶y w艂asnor臋cznie zrobiony mus z malin z 偶elatyn膮 ( mniej cukru 偶eby by艂 kwaskowaty) co wspaniale prze艂amuje s艂odycz obydwu mas. ciacho super pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
nikt nic nie piecze?! normalnie nie do wiary;-P poszukuj臋 SPRAWDZONEJ masy do ptysi馃槶 help, help!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ptysie to chyba najlepsze z kremem z piany z bia艂ek \"zaparzonych\" cukrem ugotowanym \"do nitki\". Ewentualnie masa karpatkowa. Znalaz艂am w necie (na interii) taki przepis na ciasteczka earl grey - my艣l臋, 藕e warto spr贸bowa膰: Sk艂adniki dla 2-4 os贸b maka, 1 szklanka cukier, 1/4 szklanki cukier puder, 1/4 szklanki Earl Grey herbata, 2 saszetki s贸l, 1/ 4 艂y偶eczki wanilia, 1/2 艂y偶eczki woda, 1 艂yzka margaryna, 1/2 szklanki Opis przygotowania czas przygotowania: do 20 min 1. Wymiesza膰 ze sob膮 m膮k臋, cukier, cukier puder, herbat臋 i s贸l. 2. Do miski wla膰 wod臋, doda膰 margaryn臋 i wanilie- wstawi膰 do mikrofal贸wki na 15 sekund, 偶eby margaryna si臋 rozpu艣ci艂a i wymiesza艂a z pozosta艂ymi sk艂adnikami 3.Tak rozpuszczon膮 margaryn臋 doda膰 do mieszanki sk艂adnik贸w z punktu 1i wszystko razem dok艂adnie wymiesza膰 4. Za pomoc膮 艂y偶ki (na blaszce wy艂o偶onej papierem 艣niadaniowym) nak艂ada膰 mas臋, ciasteczka podczas pieczenia b臋d膮 ros艂y, wi臋c odst臋py pomi臋dzy nimi powinny by膰 do艣膰 du偶e 5. Ciasteczka piec oko艂o 10- 12 minut w 180 st.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 chuda jak s艂omka
moim zdaniem do ptysi najlepszy jest krem budyniowy dr oetkera, ja go u偶ywam do karpatki, do ptysi, eklerek i do najr贸偶niejszych ciast polecam bo jest przepyszny :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×