Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość ale bzdura
Wkurzony666 co Twoja kobita polecila na innego :-P A swoja droga mozna jesc i wygladac szczuplo tak jak ja:-D tylko trzeba wiedziec co to umiar :-P I zajrzyj do slownika Cha cha cha pisze sie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki wybaczcie , ale przy przepisie na placek ze śliwkami nie napisałam ile potrzeba śliwek - otóż pół kilograma . Jeszcze raz przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki:-)! A co tu tak pusto? nikt nic nie piecze juz od ponad tygodnia? wrzucam przepis na ciekawą i smaczną masę do andrutów: 1/2kostki margaryny 1/2 szkl. cukru 1/2 szkl. słodkiej śmietanki podgrzewamy do momentu rozpuszczenia składników i wsypujemy sypką galaretkę-całość mieszamy aż żelatyna się rozpuści i letnią masą przekładamy wafle. zawsze robię dwie porcje w dwóch kolorach pychotka, więc polecam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś upiekłam takie ciasto: Biszkopt Masa: 1 litr soku pomarańczowego, 7 łyżek cukru, 3 budynie śmietankowe,2 paczki delicji pomarańczowych. Z litra soku odlać ok. pół szklanki, wsypać do niego cukier, budynie i dokładnie wymieszać. Resztę soku zagotować, wlać do niego rozmieszane składniki i ugotować „budyń”. Wylać gorący na biszkopt i wcisnąć w niego delicje(czekoladą do góry, żeby się nie roztopiła).Ciasto wystudzić. Wierzch: 1/2 litra śmietanki 30%, galaretka pomarańczowa, czekolada gorzka. Ubić śmietankę i dodać do niej tężejącą galaretkę rozpuszczoną w 1 szklance wrzącej wody. Wyłożyć na ciasto, a na wierzch zetrzeć gorzką czekoladę. Taki jest przepis,a którego korzystałam,ale trochę zmieniłam. Budyń ugotowałam na soku z czarnej porzeczki.Do kremówki dałam galaretkę wiśniową,a i delicje też miałam wiśniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1Uwagaaaaaaaaaa
kto ma przepis na ciasto koniakowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyska
Sevi, rozjaśnij ten przepis na ciasto budyniowe, co jest do ciasta, a co do masy budyniowej. Na 1/2 l mleka 2 łyżki budyniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmm---------------mmm
Tort koniakowy *450ml mleka *100ml mocnej kawy rozpuszczalnej (zalewam trzy kopiaste łyżeczki) *225g cukru *3 żółtka *60ml koniaku *cukier waniliowy lub sama wanilia *5 łyżeczek żelatyny *400ml śmietany kremówki ( używam tej tortowej z kartonika bo jest zawsze pewne że mi się ubije) *1 tabliczka gorzkiej czekolady lub coś do dekoracji góry ciasta według uznania Średnią tortownicę wyłożyć biszkoptami lub upiec cienki biszkopt - mleko zagotować z cukrem waniliowym - żółtka rozetrzeć do białości ze 150 g cukru i powoli wlewać kawę - żółtka z kawą wlać do mleka i całość podgrzewać na ogniu stale mieszając (nie gotować!), tak długo aż zacznie przywierać do łyżki(trochę zgęstnieje) - masę ochłodzić do zimnej masy dodać koniak i żelatynę na koniec ubitą z resztą cukru śmietanę - całość szybko wlać do tortownicy na biszkopt - jak stężeje na górę delikatnie wylać rozpuszczoną na parze czekoladę z dodatkiem 1 łyżki wina, koniaku lub wody Zamiast czekolady można udekorować czymś innym, według uznania.Dobrze wygląda i smakuje z bitą śmietaną posypane tartą czekoladą( użyłam kiedyś śmietany w aerozolu ,tak na ostatni moment przed podaniem i było super) - Wszystko wstawić na parę godzin do lodówki żeby dobrze stężało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elilka 28
czy w SERNIKU ISAURA na 1 stronie margarynę do masy serowej moge rozpuścić i wystudzoną dodać do tego sera czy taką "twardą"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do doświadczonych ;) do biszkoptu dodawac ok.pół lyżeczki proszku do pieczenia czy sody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja osobiście nie dodaję do biszkoptu proszku do pieczenia - mój sprawdzony przepis: biszkopt 6 jajek 1 szklanka cukru 1 szklanka mąki - białka ubić na sztywną pianę,dodać cukier i ubijać aż cukier się rozpuści, następnie dodać zółtka (dokładnie wymieszać) a potem cały czas ubijając dodawać po łyżce mąki przelać do przygotowanej blaszki i piec ok. 35 minut w piecyku rozgrzanym do temp. ok 180 stopni (piecyk z termoobiegiem ok. 160)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny mam do was wielką prośbę widzę ,że co dzień dajecie przepisy także na pewno coś dla mnie znajdziecie .Może napiszę wam co mam tzn czym dysponuję ,:mąka zwykła ,cukier ,proszek do pieczenia ,cukier waniliowy ,aromat waniliowy ,puding waniliowy ,puding czekoladowy,śmietana kwaśna 12%,kakao,jaja ,mleko,mogę ewentualnie dokupić jakieś jabłka .I teraz pytanko co za placek mogę zrobić z tych produktów dla dzieciaczków głodomorków :)Coś sycącego na kształt salcesonu ,a jeszcze do listy dopisuję olej i margarynę. Macie jakiś przepis z tymi produktami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Ci ciasto, ktore sama dosc czesto pieke. Mozna do niego wlozyc rozne owoce, ja najczesciej robie z brzoskwiniami lub sliwkami :) Ciasto szybkie i proste Składniki: # 4 jaja # 1 szklanka cukru # 1,5 szklanki mąki # 0,5 szklanki oleju # 1 łyżeczka proszku do pieczenia # kilka kropel olejku zapachowego + ewentualnie owoce Jak przyrządzić? Jaja utrzeć z cukrem na puszystą masę, następnie (nadal miksując) wrzucić mąkę, olej, proszek do pieczenia i olejek zapachowy (nie jest to składnik konieczny). Kiedy masa będzie jednolita, wlać ciasto do podłużnej formy wysmarowanej masłem i posypanej bułką tartą. Ciasto wyłożyć owocami, np. bananami, brzoskwiniami, porzeczkami... Można też nic nie dodawać i posmarować kawałki ciasta dżemem lub poprostu zjeść bez niczego. Oczywiście formę wstawiamy do piekarnika nagrzanego na 180 st. C na około 40 minut. Wyciągamy, czekamy aż wystygnie i ZJADAMY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak fajnie muszę wypróbować a może macie przepis na placek cielaczek to coś jak babka marmurkowa ,ale na dużą blachę bo moje dzieciaczki to naprawdę łasuchy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki me_36 za odpowiedz 🌼 🌻 ja biszkopt robie z; 6-7 jajek tyle lyzek mąki pszennej tortowej ile jajek[i w tym 1 lyzke ziemniaczanej lub budyniu] i tyle lyzek z lekkim czubem cukru pudru i sprawa proszku do pieczenia kontrowensyjna ;) wg.uznania jajka cale rozbijamy , dodajemy cukier ubijamy mikserem na najwyzszych obrotach ok.10minut az bedzie jasno zólte,prawie biale dodajemy przesiane mąki i mieszamy delikatnie lyzką. pieczemy pierwsze 10 minut na 150 st. następne 20 na 170st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karpatka..............
* CIASTO * 1/2 kostki margaryny * 1 szklanka wody * 1 szklanka mąki * 4 jaja * * KREM * 1/2 litra mleka * 2 łyżki mąki pszennej * 2 łyżki mąki ziemniaczanej lub budyń * 1 szklanka cukru * 1 kostka masła Przepis na ciasto: Margarynę i wodę zagotować. Wsypać mąkę, wymieszać i prażyć 2 - 3 minuty. Po wystudzeniu dodać jaja. Podzielić ciasto na 2 części i każdy piec około 1 godzinę. Przepis na krem: Mleko zagotować z cukrem, dodać obie mąki i ugotować budyń. Ostudzić. Utrzeć masło i dodać wystudzony budyń. Przełożenie ciasta: Ciasto - krem - ciasto. przepis pochodzi za strony http://www.ciasta.net tam jest wiele fajnych przepisów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robilam to ciasto wklejone przez Jolke Zwykła babka piaskowa: 2 szklanki mąki , 3 jaja , 1 i 1/2 szklanki cukru , kostka margaryny , cukier waniliowy , 1 łyżeczka proszku do pieczenia , szczypta soli , trochę wody lub mleka. Utrzeć jaja z cukrem, dodać rozpuszczoną margarynę , mąkę , proszek do pieczenia, cuk.waniliowy - wszystko wymieszać dodając wodę lub mleko. Ciasto powinno być gęściejsze niż na naleśniki.Piec w temperaturze 200 stopni około 40 minut. Można połowę ciasta wymieszać z kakaem. i mam uwage-babke trzeba piec w temp. ok 175-180 stopni nie wiecej i ok 30-35 minut. Mnie sie troche przypalila jak robilam z tego przepisu. 200 stopni to raczej temp na ciasto drozdzowe albo cos bardziej mokrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łoł...................
❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na chlebek: 1 kg mąki pszennej wymieszać ze szklanką otrąb pszennych, 3 łyżkami mąki ziemniaczanej, 2 łyżkami soli i szklanką ziaren (dynia, słonecznik, sezam, moga byc rodzynki - wg uznania). w 1 litrze ciepłej wody rozpuścić 10 dag drożdży, wlać do miski z suchymi składnikami, wymieszać drewnianą łyżką, przełożyć do foremek wysmarowanych tłuszczem (3 chlebki). Wstawić do zimnego piekarnika, włączyć na 200 st C a po godzinie zmniejszyć do ok 170 st C i piec jeszcze ok pół godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banan i gruszka
Fajny topik z wypróbowanymi ciastami. mam do Was pytanie czy jak dodam do sernika trochę ziemniaków, to sernik tak bardzo nie opadnie ? Nie znam patentu na nieopadający sernik pomóżcie :) Chcę zrobić na świeta i nie wiem co mi z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banan i gruszka
Nikt nie wie co z tymi ziemniakami do sernika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest tu gdzieś na topiku przepis na sernik z ziemniakami. To nie jest gwarancja nieklapnięcia sernika, moze pieczesz w zbyt goracym piekarniku? Sernik z ok 1,2 kg sera piekę ok półtorej godziny, w temp ok 180 st C, nie otwieram piekarnika w trakcie pieczenia, po wyłaczeniu piekarnika zostawiam ciasto zamknięte, po ok 15 min uchylam piekarnik wkadając drewnianą łyżkę, wyciągam sernik po następnych ok 20 minutach. Najlepszy wg mnie jest sernik z rosą albo taki który w przepisie ma dość dużo mleka (chyba z kokosem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banan i gruszka
9-ttt-9 Dziekuję za podpowiedz musze taki właśnie przepis znależc :) I może z tym czasem pieczenia też dobra rada . Dziekuje i zyczę wesołych spokojnych świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa77
Witam. Znalazłam wasz topik szukając ciekawych przepisów,jest super,na bank wypróbuję wasze propozycje,ale mam problem ze znalezieniem jednego ciasta.Może Wy mi pomożecie:) Szukam przepisu na sernik ,u nas w cukierni nazywa się ARGENTYŃSKI,i składa się z cienkiego ciemnego biszkoptu,jakaś cieniutka masa budyniowa,masa serowa - taka bardzo delikatna(nie zbita) i na wierzchu jest karmel.Całość posypana orzechami włoskimi.Ponoć wszystkie te masy (oprócz karmelu) piecze się razem ,choć jakoś tego nie widzę,ale uwierzcie mi ,że niebo w gębie.Jest to najlepszy sernik jaki kiedykolwiek jadłam,ale nie mam przepisu :(. Serdecznie pozdrawiam i też coś wkleję następnym razem (jak będzie trochę wcześniej):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może to ten sernik: Ciasto: 1 szklanka mąki pszennej 5 dag masła 1 jajko 2 łyżki cukru 1 łyżeczka proszku do pieczenia Masa serowa: 1 kg białego sera około 1 szklanki cukru 2 jajka 1 budyń śmietankowy Masa budyniowa: ½ litra mleka 1 budyń śmietankowy 4 łyżki cukru 20 dag masła 4 jajka Sposób wykonania Do mąki dodać miękkie masło, jajko, cukier, proszek do pieczenia i wyrobić ciasto. Następnie rozwałkować go i wyłożyć do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej formy o wymiarach 25 na 36 cm. Do zmielonego sera dodać cukier, jajka i budyń w proszku. Razem dokładnie zmiksować i wyłożyć na surowe ciasto. Ugotować budyń, a następnie do gorącego budyniu dodać masło i żółtka. Zdjąć z ognia i mieszać do połączenia się składników. Ostudzić. Białka ubić na sztywną pianę i dodać do masy budyniowej. Delikatnie wymieszać i wylać na masę serową. Całość włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 60 minut w temperaturze 200 °C. Wyjąć z piekarnika dopiero, gdy sernik ostygnie. Po ostygnięciu sernik lekko posnmarować "mleczkiem krówką" albo można użyć: swieży własnoręcznie zrobiony mus z malin z żelatyną ( mniej cukru żeby był kwaskowaty) co wspaniale przełamuje słodycz obydwu mas. ciacho super pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptysie to chyba najlepsze z kremem z piany z białek \"zaparzonych\" cukrem ugotowanym \"do nitki\". Ewentualnie masa karpatkowa. Znalazłam w necie (na interii) taki przepis na ciasteczka earl grey - myślę, źe warto spróbować: Składniki dla 2-4 osób maka, 1 szklanka cukier, 1/4 szklanki cukier puder, 1/4 szklanki Earl Grey herbata, 2 saszetki sól, 1/ 4 łyżeczki wanilia, 1/2 łyżeczki woda, 1 łyzka margaryna, 1/2 szklanki Opis przygotowania czas przygotowania: do 20 min 1. Wymieszać ze sobą mąkę, cukier, cukier puder, herbatę i sól. 2. Do miski wlać wodę, dodać margarynę i wanilie- wstawić do mikrofalówki na 15 sekund, żeby margaryna się rozpuściła i wymieszała z pozostałymi składnikami 3.Tak rozpuszczoną margarynę dodać do mieszanki składników z punktu 1i wszystko razem dokładnie wymieszać 4. Za pomocą łyżki (na blaszce wyłożonej papierem śniadaniowym) nakładać masę, ciasteczka podczas pieczenia będą rosły, więc odstępy pomiędzy nimi powinny być dość duże 5. Ciasteczka piec około 10- 12 minut w 180 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda jak słomka
moim zdaniem do ptysi najlepszy jest krem budyniowy dr oetkera, ja go używam do karpatki, do ptysi, eklerek i do najróżniejszych ciast polecam bo jest przepyszny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×