Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość mqma
Baaaardzo bede wdzieczna za przepis na jabluszka w ciescie piwnym. Robilam je kiedys ale zapomnialam proporcji. Ciasto bylo bardzo proste (maki bralo sie o ile pamietam 30 dkg ) i na pewno bez cukru. A efekt wspanialy. Nie przejrzalam jeszcze wszystkich postow z tego fajnego topiku wiec nie wiem czy proponowal juz ktos piernik drozdzowy. Pieke go od kilku miesiecy i ma te przewage nad tradycyjnym, ze jest leciutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszębo idą święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, to może taki sericzek: sernik z serka bieluch: ciasto: 11/2 szkl mąki 1/2 margaryny 1 żółtko 2 łyżki cukru 1 łyzeczka śmietany szczypta proszku do pieczenia ser: 6 1/2 serka bieluch 1szkl. cukru 8 żółtek 1/2 masła 1/2 margaryny palmy 2 łyzeczki mąki pszennej 2 łyzeczki mąki ziemniaczanej ubita piana z 8 białek kruszonka: niepełna szkl.cukru 1/2 kostki masła 2 paczki wiórek kokosowych 1 puszka ananasów pokrojonych w kostkę Składniki ciasta wyrobić i wyłożyć na formę. Masło, margarynę utrzeć z cukrem, dodać żółtka dodać serki, obie mąki, ubitą pianę i delikatnie wymieszać i wylać to na ciasto. Całość wkładamy do piekarnika na 1/2 godz na 170 stopni, po tym czasie wyjmujemy i na podpieczony ser wykładamy kruszonkę i pieczemy jeszcze 1 godz. kruszonka: Masło rozpuścić, dodać cukier, wiórki wymieszać, ananasy pokrojone w kostkę i wymieszać i wyłożyć na ser. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz wrzuce placek z makiem i ciastkami upiec biszkopt z 4 jaj masa makowa: 20 dkg maku 20 dkg masła 17 dkg cukru pudru 1/2 szkl kwaśnej śmietany dodatkowo: ciastka z dziurką rodzynki, bakalie galaretka cytrynowa Masło utrzeć z cukrem dodać sparzony i zmielony mak i śmietanę.Na biszkopt wyłożyć masę makową ułożyć ciastka z dziurką w dziurki włożyć rodzynki i bakalie i zalać galaretką zrobioną wg. przepisu na opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lila:-) powiedz mi czy ten serek bieluch to typowy zmielony serek śmietankowy?to chyba jakiś regionalny produkt coś jak twarożek typu pacynka:-D? mogłabyś mi podać jego gramature? fajny ten przepis na serniczek ja jestem fanką sernika z rosą, ale w te święta zamierzałam go zmodyfikować i zamiast piany na wierzch wylać kajmak i posypać całość drobno pokrojonymi orzeszkami ziemnymi, ale może zmienię repertuar i upiekę Twój serniczek, bo przepis wygląda smakowicie:-) a ja polecam... \"babkę na gorąco\" (nie mylić z gorącą babką;-)) 4 jajka 1 szkl cukru 1 margaryna 1 szkl mąki pszennej 1/2 szklmąki ziemniaczanej 2 łyżeczki proszku do pieczenia olejek cytrusowy/śmietankowy/waniliowy-co komu pasuje jajka zmiksować z cukrem, dodać stopniowo na przemian mąkę i bardzo ciepłą roztopioną margarynę, na sam koniec dodać olejek i proszek piec 50minut w 180 stopniach porcja na jedną długą cegiełkę babka szybka i pyszna:-) pozdrawiam wszystkie łasuchy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ulotna chwilo Te serki to są do smarowania na kanapki powinnaś je dostać w każdym sklepie spożywczym one są w takich okrągłych poj emniczkach. O tu możesz zobaczyć, to ma być serek naturalny http://www.biomlek.pl/sub.php?id=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proste ciacho i się ładnie prezentuje Biszkopt z roladką: 5 jajek 5 łyżek cukru 5 łyżek mąki pszennej 1 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia Biszkopt z 3 jajek masa karpatkowa powidło lub nutella galaretka owocowa owoce wg uznania Upiec biszkopt z 5 jajek. Upiec biszkopt z 3 jajek, jak będzie gorący to zwinąć go w ścierkę jak roladkę. Masą karpatkową zrobić wg. przepisu na opakakowaniu i wyłożyc na ostudzony biszkopt z 5 jajek. Biszkopt z 3 jajek rozwinąć i posmarować powidłem lub nutellą i pokroić w plastry, położyć na masę karpatkową i zalać to galaretką . Między roladki jak ktoś chce można dać dowolne owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serowiec przekładany Ciasto; 1/2 kg mąki 8 żółtek 30 dkg margaryny 1 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia 25 dkg cukru pudru trochę śmietany Masa serowa; 1 kg sera 25 dkg cukru 1 szkl. śmietany kwaśnej 1 łyżka mąki ziemniaczanej 1 łyżka mąki pszennej Ciasto; Składniki na ciasto zarobić, podzielić na 3 części, do jednej dodać kakao. Masa serowa; Ubić pianę z 8 białek. Składniki na masę serową połączyć ze sobą dodać ubitą pianę i wymieszać. Pierwsze ciasto białe wyłożyć na blachę, na to połowę sera, na ser ciasto ciemne, drugą połowę sera, i ciasto białe.I upiec.Po upieczeniu polać polewą. zapach cytrynowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babka ekspresowa 3 jajka 1szkl cukru 1 szkl mąki 1/2 szkl mąki ziemniaczanej 1 margaryna 1 łyżeczka proszku do pieczenia 2 łyżeczki kakao Jajka ubić z cukrem, margarynę rozpuścic. Do ubitych jajek dodać obydwie mąki z proszkiem ,do tego dodać rozpuszczoną , przestudzoną margarynę,wymieszać. Wlać do wysmarowanej i wysypanej bułka tartą formy do babek ,zostawiając 3-5 łyżek ciasta , do tego ciasta zostawionego dodać kakao i wymieszać. Następnie polać po wierzchu. Piec 45 min . Polać polewą czekoladową lub posypać cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz pyszne ciacho z batonikami \"jacek\" Upiec cienki jasny biszkopt. ciasto kakaowe: 25 dkg margaryny 2 łyżki mleka 3 łyżki kakao 1 szkl. cukru 1 1/2 szkl. mąki 4 jajka 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia ciasto kokosowe: 4 białka 15 dkg cukru kryształu 15 dkg kokosu 1 łyżka mąki ziemniaczanej 1 łyżeczka płaska proszku do pieczenia krem: 1/2 l mleka cukier wanilowy 5 łyżek cukru kryształu 4 żółtka 2 łyżki mąki pszennej 2 łyżki mąki ziemniaczanej 3 batony \'\'jacek\'\' 3 łyżki mleka 25 dkg masła Polewa czekoladowa ciasto kakaowe: Margarynę, mleko, kakao i cukier zagotować i przestudzić. Następnie dodać żółtka i utrzeć , dodać mąkę i proszek do pieczenia i wymieszać. Z białek ubić pianę i lekko wymieszać. ciasto kokosowe: Białka ubić z cukrem dodać kokos mąkę i proszek do pieczeniai wymieszać. Na blaszkę kłaść ciasto kupkami na przemian kakaowe i kokosowe.Upiec w temp.180-190 stopni przez ok. 1 godz.[ja zawsze sprawdzam wykałaczką czy jest upieczone] .Po upieczeniu i wystudzeniu przekroić na dwa placki. krem: Batony rozpuścić w 3 łyżkach mleka. Z reszty mleka,cukru,cukru waniliowego,żółtek, i mąki ugotować budyń i przestudzić. Masło utrzeć i dodać przestudzony budyń i przestudzone batony. przełożenie ciasta: Ciasto kakaowo -kokosowe Krem Biszkopt Krem Ciasto kakaowo-kokosowe Polewa czekoladowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo kogo to moje oczy widzą....Agripa ze snu zimowego się obudziła;-) dobrze, że topik wywindowany, qurcze te przepisy są takie apetyczne, że jak czytam to już mi ślinka cieknie hehe lila...u nas niestety nie ma w sprzedaży tych serków, ale myślę, że znajdę odpowiedni zamiennik:-) Twoja babka expresowa jest baardzo podobna do mojej na gorąco:-D a co z mazurkami? macie jakieś ciekawe propozycje co do ich dekoracji? planuję zrobić makowo-kajmakowego,tylko ciekawe,co mi z tego wyjdzie pozdrawiam miluchno🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ulotna chwilo co do serków to myślę że może być inny o podobnej konsystencji, a ciacha piekłam wszystkie to są moje sprawdzone przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie tu nie było..... Ostatnio robiłam takie ciasto.Dla mnie bomba. Biszkopt Krem: 1/2 litra śmietany 30% biała czekolada 1 szklanka adwokata 2 śmietan-fixy 10 dag orzechów włoskich Do dekoracji: kokos Upiec biszkopt,każda ma swój sprawdzony przepis.Ostudzony przekroic wzdłuż na pół.Jedną cześć biszkoptu pokruszyć. Śmietanę zmiksować z fixami. Następnie dodawać ostudzoną czekoladę wcześniej roztopioną na parze, a następnie powoli wlewać adwokata (ciągle miksując). Masę podzielić na dwie części. Do jednej części dodać pokruszony biszkopt i pokrojone orzechy włoskie. Drugą część biszkoptu nasączyć wodą z aromatem arakowym. Na biszkopt wyłożyć masę z pokruszonym biszkoptem i orzechami, a na to drugą część masy. Wierzch ciasta posypałam płatkami migdałowymi. Schłodzić w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to już podawałam? Nazwa hm hm...\"Śmieciuch\" Biszkopt według własnego przepisu. Krem: 0,5 litra mleka 1 cukier waniliowy duży 3/4 szk cukru 4 żółtka 3 łyżki mąki ziemniaczanej 3 łyżki mąki pszennej 1/2 szklanki mleka ROBIMY BUDYŃ Jak budyń wystygnie ucieramy dobrze z 1 kostko masła i 1 kostką kasi Masę dzielimy na pół i do jednej części dodać kakao UKŁADAMY BISZKOPT 1/2 jasnego kremu dżem jakiś kwaskowaty np czarna porzeczka dobry jest jagodowy 1/2 kremu bezy najlepiej kolorowe krem ciemny - posypać bakaliami najlepiej orzechy rozwałkowane , pokrojone polac zygzakami polewą czekoladową Pyyycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazurek makowy mak: 30 dkg maku sparzyć i przekręcić przez maszynkę 1 szkl. cukru pudru 5 jaj 1 łyżeczka proszku do pieczenia olejek migdałowy 3 łyżki orzechów 1 łyżka marmolady 1 łyżka miodu biszkopt: 5 jaj 20 dkg maki 1 szkl cukru kryształu 5 łyżek wody 2 łyżeczki proszku do pieczenia cukier waniliowy masa orzechowa: 25 dkg masła 15 dkg orzechów zmielonych 3/4 szkl mleka gorącego 1 szkl cukru pudru polewa kakaowa: 10 dkg cukru pudru 10 dkg masła lub margaryny 2 łyżki mleka 2 łyżki kakao 1 łyżka mąki ziemniaczanej lub jak ktos woli kupna polewa czekoladowa mak: Białka ubić, żółtka utrzeć z cukrem pudrem. Dodać ubitą pianę, proszek do pieczenia wymieszać, dodać zmielony mak, wyłożyć na blachę i zalać biszkoptem. biszkopt: Pianę ubić na sztywno dodać cukier i cukier waniliowy, ubijać, dodać żółtka wymieszane z wodą i ubijać, dodać mąkę z proszkiem i lekko wymieszać. masa orzechowa: Masło utrzeć z cukrem pudrem, zmielone orzechy zalać wrzącym mlekiem, ostudzić. Dodać po łyżce orzechów ciągle ucierać na pulchną masę. polewa: Wszystkie składniki włożyć do rondelka ogrzać, nie doprowadzać do zagotowania.Polewać zimny placek. przełożenie: Po upieczeniu placek wyjąc na deskę i nie odwracać - na wierzchu ma być ciasto makowe, na ciasto makowe położyć masę orzechową wsadzić do lodówki aby masa sie zastygła , po ok 40 min wyjąć i polać placek polewą. Piekę go na każde święta wielkanocne, jest pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ulotna:) )) faktycznie trochę mi się przysnęło;)ale wróciłam do Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
nie wiem czy bylo już Rafaello.Upiec biszkopt-4 jajka 1 szkl.cukru,1 szkl.mąki ,łyzeczka proszku i 4 lyzki oliwy.bialka ubic z cukrem,dodawac po 1 żoltku,wsypac stopniowo makę z proszkiem i oliwę.Upiec.2 Sniezki ubic ze smietaną kremowką(ilosc wg.przepisu) i dodać 2 łyzeczki żelatyny rozpuszczonej w 1/3 szklanki cieplej wody.Masę nałozyc na zimny biszkopt i do lodowki. 1.5 litra mleka mocno podgrzac i rozpuscic w nim 4 tabliczki białej czekolady,przestudzic i wsypac 4 torebki wiorkow-i 3 lyzeczki rozpuszczonej żelatyny.Tężejące wylac na bitą śmietanę i do lodowki.Robię to na dużej blaszce 24x38.Swietne na komunię czy chrzciny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażyna fajna dziewczyna
Lilka ja zrobię twój mazurek, mam nadzieję, że mi się uda. Dziękuję za przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Agripa:-) Jak to miło, że topik znowu jest w Top Ten:-D Prawda? a ja znowu mam pytanko do Lili....powiedz mi ten mazurek pieczesz w blaszce o standardowych wymiarach, czy na tej na szerokość piekarnika? ciacho na oko wygląda mi że będzie wysokie? no i mam dylemat co upiec....mazurek kajmakowy, albo Twój makowy, albo pomarańczowy...ehhhh który z tych trzech jest najbardziej niezwyczajny? muszę w tym roku błysnąć Teściowej mazurkiem:-D stąd moje dylematy;-) pozdrawiam wszystkie łasuchy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winda z ciachem
Tu http://pychotka.pl/przepisy-kulinarne/ciasta/ciasto-herbatnikowe-%11-bez-pieczenia-!.html Znalazłam przepis na ciasto herbatnikowe bez pieczenia. Popsuł mi się piekarnik więc może spróbować? Co myślicie? Składniki: 8 łyżek margaryny 4 duże łyżki cukru 6 łyżek kakao 1 łyżeczka cukru waniliowego 1 jajko roztrzepane 2 szklanki pokruszonych herbatników 12 łyżek wiórków kokosowych pół szklanki posiekanych orzechów 1/4 szklanki rodzynek i innych bakalii Masa: 4 łyżki margaryny 2 łyżki mleka 2 łyżki budyniu waniliowego w proszku 1,5 szklanki cukru pudru kwasek cytrynowy do smaku – ok. 1 łyżeczki Sposób przyrządzenia: Margarynę roztopić, dodać cukier i kakao, cukier waniliowy, następnie jajko. Zagotować i stale mieszając czekać, aż masa zacznie gęstnieć. Wsypać pokruszone herbatniki, wiórki i bakalie. Wymieszać. Rozłożyć na blasze. Odczekać aż wystygnie i zgęstnieje. Margarynę roztopić, dodać pozostałe składniki, zagotować i mieszając czekać aż masa zacznie gęstnieć. Rozlać na ciasto. Ciasto można przyozdobić galaretką, owocami itp. Przepis na Ekspresowy konkurs bakaliowy" nadesłany przez Dominika Ołdziejewska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ulotna chwilo, mazurek piekę w blaszce o wymiarach standardowych. a teraz ciasto michałek: biszkopt: 5 jajek 1 szkl. cukru 1 niepełna szkl mąki pszennej 2 łyżki mąki ziemniaczanej 2 łyżeczki proszku do pieczenia krem: 750 ml śmietany 30% 1 śnieżka 3 wafelki grześki bez polewy 15 cukierków michałków 2 białe czekolady polewa czekoladowa lub czekolada gorzka Upiec biszkopt. krem: Cukierki i wafelki drobno pokruszyć, czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej.Śmietanę ubić na sztywno ze śniezką, dodać czekoladę, pod koniec ubijania dodać wafelki i cukierki i delikatnie wymieszać.Biszkopt nasączyć wodą z cukrem i sokiem z cytryny i wyłożyć krem.Polać polewą lub rozpuszczoną czekoladą w esy - floresy.Schłodzić w lodówce. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię podobne ciasto
Tylko masa karpatkowa i do niej pokruszone wafelki grześki w czekoladzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lili no to piekę Twojego mazurka i dzięki za przepis na michałka-mój syn ma tak na imię:-D, więc na pewno upiekę tym bardziej, że wydaje się smakowite:-) pozdrawiam wszystkie łakomczuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka1111
Ja to bym na koniec świata poszła za UKRAINKĄ i PIERNIKIEM:):):)hehe.pozdrowionka dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhh dziewczyny.........
upieklam przed chwila babke marmurkowa z przepisu analezionego z tego forum i mi sie nie udala, cale ciasto mi sie wylalo na brytfanke. Dodam ze mialam standardowa foremke na babke a polowa ciasta mi "wyjechala" . Niewypal kompletny. Rozczarowalam sie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dałaś za dużo proszku do piecz
do pieczenia, albo wstawiłaś do słabo nagrzanego piekarnika - który to przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×