Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

ulotna chwila,zrobilam i wyszedl wspaniale,bylam bohaterka dnia,bardzo ci dziekuje.ponawiam pytanie jak dajemy biala czekolade do kremu rafaello zeby krem sie nie zwazyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kunt....a nie mówiłam, że zawsze się udaje :D cieszę się, że mogłam pomóc co do kremu rafaello następnym razem zrób tak- wlej kremówkę do garnuszka, połam i wrzuć do niej białą czekoladę, podgrzej na malutkim ogniu tak żeby czekolada się rozpuściła w śmietance, potem ostudź i dopiero ubij taką śmietanę i po kłopocie, że też ja Ci wcześniej tego nie napisałam ...ehhhh jakoś mi to umknęło a makowiec w pieluszkach wygląda znajomo :D http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b4a14af28668302.html tylko tak się zastanawiam, czy nie trzeba nasączyć placków? śmieszna nazwa tego ciacha:D tak patrzę i się ciągle zastanawim gdzie tu te pieluszki :classic_cool: miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nataszka....uda Ci się uda :)! nie takie rzeczy przecież w życiu robiłaś, więc czym jest ten makowiec pieluszkowy? tylko kolejnym wyzwaniem :D powodzenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te roladki makowe w środku nie są zbyt suche? Czy może odejdą od wilgoci kremu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rurki z kremem 3 szklanki mąki, 250 g masła, łyżeczka octu, 2 żółtka, śmietana kwaśna 18% (ok 200 ml). Zagnieść ciasto, wałkowac cienko i kroić paski, owijać rurki. Piec na złoto. Można posmarować białkiem przed pieczeniem. Mogą poleżeć przed nadzianiem (szczelne pudełko, chłodne miejsce). Nadziewać wg uznania bitą śmietaną, śmietaną z galaretką, kremem karpatkowym itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) Ten pomysł na pierniczki rewelacyjny;) Szukałam przepisu na makowiec,a tu proszę jest,ten w pieluszkach.Też go upiekę. DOMOWY PIERNIK 1kg maki tortowej 25dag masła 1/2l plynnego miodu 3 jaja 1/2 szkl.mleka 3 łyżeczki sody 2 łyżeczki przyprawy do piernika 1 szkl.posiekanych orzechów wloskich i migdałów 1/2 szkl.smażonej skórki pomarańczowej 1/2 szkl.rodzynek szczypta soli Miód,cukier i masło wlozyć dorondelka i powoli podgrzewac na małym ogniu mieszając.Kiedy składniki się połączą zdjąc z ognia i ostudzić. Do schlodzonej masy dodac jaja,sól,sodę(rozpuszczoną w zimnym mleku)oraz przyprawę do piernika. Dokladnie wyrobić ciasto.Rodzynki oplukać,osączyć na sitku i dodać do ciasta razem z pozostałymi bakaliami.Uformować kulę,zawinąc w folię i schlodzić.Prostokątna formę wysmarować tluszczem i posypac mąką.Ciasto wyłożyć warstwą najwyżej 5cm,bo podczas pieczenia ładnie wyrośnie. Piec 45min w temp.190C Po ostygnięciu najlepiej piernik zawinąc w ściereczkę i zostawic na 2,3 dni,wtedy zmięknie i bedzie smaczniejsze.Mozna je tez przelozyc powidlami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problematyczna diva
super pierniczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ło matko świnta !!!!!!!!!! kogo to moje oczy widzą :D sama Matka Założycielka :D!!!! nie wspomnę, że czułam się porzucona, Matka nie zagląda, a myszy harcują...;) Hej Agripko, no w końcu się tu pokazałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam te ruruki z kremem też muszą być pyszne:)Kurcze,kiedy tylko te wszystkie pyszności upiec,jak co rusz to nowe przepisy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne te rurki
Robiłyście już te rurki ? Mozecie pokazac zdjęcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do Annawioletta o płatki w tym przepisie. Pokruszone płatki owsiane? W innym wątku podałaś przepis na ciastka: annawioletta ciasteczka orzechowe z pestkami słonecznika 50g masła, 100g cukru, 1 jajko, 50 g mąki, 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia, 140g pokruszonych płatków owsianych, 2/3 szkl. pestek słonecznika, 2/3 posiekanych orzechów włoskich, kilka kropelek aromatu śmietankowego Masło utrzeć z cukrem, dodac aromat i jajko, wymieszać. Połączyć z mąką, proszkiem do pieczenia, płatkami, pestkami i orzechami. dokładnie wymieszać - będzie gęste. Kłaść porcje ciasta na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia, robić spore odstępy pomiędzy ciatkami. Piec ok. 15 minut w tem. 180 st. C., ostudzić, by stwardniały. Wychodzi ok. 25 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sie zwija te rurki
z jakiego paska,proszę wytłumaczyc gapowatemu mężczyźnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie zrobiłam zdjęć w trakcie roboty. Wałkujesz ciasto dość cienko, mniej niż pół cm. Kroisz paski ok 2 - 2,5 cm i nawijasz jak tasiemkę, schodkowo na specjalną rurkę (metalową). Kładziesz na blasze (na papierze do pieczenia) tą stroną co jest końcówka nawijanego paska. Piec w temp ok 220 st c na złoty kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
Dziewczyny orientujecie się może ,jak dużo wcześniej przed świętami można zrobić roladę serową ,tak aby nie zmarnowała się ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forum-strona główna-ser nawet długo wytrzymuje,obojętnie w jakim cieście,tak mi się wydaje z własnych obserwacji:)Wprawdzie rolady serowej akurat nie piekłam,ale serniki na różne sposoby tak i długo wytrzymywały,ale pod jednym warunkiem:ŻE SIĘ ICH NIE ZJADŁO:)HEHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
Nadziejo dziękuję bardzo za odpowiedz . Ale dopiero teraz zauważyłam mój błąd w zadanym przeze mnie pytaniu :p Oczywiście chodziło mi o roladę z sera żółtego :D Będę robiła ja pierwszy raz i nie mam pojęcia czy nie zacznie szybko mi kwasnieć od farszu warzywnego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotna:) :) :)dobrze,że Ty tu jesteś i doglądasz naszego slodkiego królestwa. tu są same pracowite myszki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forum-strona główna-no to teraz wszystko jasne:D Niestety nie pomogę,bo jeszcze takiej rolady nie robiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
OK dziękuje i za taka odpowiedz . Będę próbowała - raz kozie śmierć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
Nadziejo ale ja nie chce właśnie jej mrozić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Agripo :D tak bajdełej to mogłabyś do nas częściej zaglądać ;) forum.....ta rolada z sera to przepis ode mnie :) nie radzę jej mrozić, bo ser po rozmrożeniu się strasznie kruszy myślę, że spokojnie jeden-dwa dni wcześniej można ją zrobić i trzymać w lodówce 9-ttt-9.....rurki baaardzo apetyczne.już sobie zamówiłam formy, więc może uda mi się je zrobić na święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×