Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość zawiało was
?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peooonia
A propos rurek,to można je przed pieczeniem posmarować roztrzepanym jajem-są wtedy pięknie błyszczące.Jaką masę robicie panie do rurek? Moja to:masło,5 żółtek,5 paczek cukru waniliowego,cukier puder,śmietana i spirytus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach metalowa rurka
a skad wziac takie rurki metalowe do rurek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foremki do rurek można kupić na allegro, lub w porządnie zaopatrzonych sklepach AGD co do nadzienia, to jeszcze ich nie robiłam, jest wiele wariantów-bita śmietana, krem budyniowy, pianka itp a ja zapraszam na ciasteczka kruche orzechowe, pierniczki katarzynki i kruche owsiane z żurawiną http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa6a4142408dca39.html zrobiłam też domek z piernika ttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3c2f9ec7a1d64aeb.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4f2d6e52f36031 🖐️ pora spać 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struclla makkowa
Ulotna i dziewczyny ,jak jest ze struclą makową ,chodzi o zawijanie w pergamin.Piszą ,że trzeba luzno bo drozdzowe rosnie a gdzie indziej ,że ścisło zawinąc w pergamin bo popęka i krzywo urosnie. I piec ją w pergaminie ,jak dlugo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zawijam w papier
Rurki jak potem się lukruje to nie trzeba smarować białkiem. Makowiec zawijam tak normalnie - ani specjalnie ciasno ani nie daję dodatkowego luzu. Nie pęka. Tyle, że z pergaminu będzie matowy, pod polewę, bo wiadomo, że białkiem się nie posmaruje pod papier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struclla makkowa
aha,no ale jak upiec go bez pergaminu bo ponoć się rozłazi i pęka ,tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struclla makkowa
i nierowno rośnie ? no mam dylemat ,nie wiem jak upiec tę struclę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struclla makkowa
i jeszcze zapytam o gotową masę makową do tej strucli- taką z puszki.Czy dodać do niej coś ---żółtka albo białka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zawijam w papier
Do gotowej makowej dodałabym ..... maku :) bo mało go w takiej, serio, nawet mielony kupić, zaparzyć i dodać. Mam pytanie o pierniczki z fotki powyżej - są takie pulchne, z jakiego to przepisu? Upiekłam, ale są bardziej typowo kruche, twardawe, te wydają się takie katarzynkowate. Poprosze o wskazówki do przepisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość struclla makkowa
hehe,to prawda :) dzięki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9-ttt-9 - wybacz, ale dopiero teraz zaglądam tutaj... Tak, pokruszone płatki owsiane (ja je ubijam w woreczku plastikowym tłuczkiem do mięsa, żeby się rozleciały). W przepisie zabrakło słowa "szkl." - dotyczy to 2/3 szkl. orzeczów posiekanych, a najlepiej zmielonych (ja takie zmielone kupuje na wagę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy jak upieke sernik krakowski z kratką na górze w środę, to nie straci świeżości do piątku-soboty? Zawinąć go w aliminium czy folie spożywczą? Schować do lodówki? Ja na swięta mam zakaz pieczenia ciast z orzechami (życzenie rodziny), więc zostaję przy serniku, pierniku i czymś jeszcze... sama nie wiem czym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w folię i do lodowy
folia spozywcza i chlodne miejsce,moze byc lodowka podasz przepis na ten sernik z kratką ,proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie tylko ja miałam wczoraj pracowity dzień :D Nadziejo ale wypasione wypieki! aż mi tu zapachniało :) a te orzeszki to jak robiłaś?to te wypiekane w patelni, czy jakieś inne? podaję przepis na pierniczki katarzynki Puszyste pierniczki miękkie już następnego dnia po upieczeniu a czasem nawet od razu. 2 szklanki mąki pszennej tortowej (typ 450) 1 jajo 3/4 szklanki cukru pudru czubata łyżka miodu 1,5 łyżeczki przyprawy do pierników 1 łyżeczka sody oczyszczonej 2,5 dag drożdży 2,5 dag miękkiego masła Mąkę wymieszać z cukrem pudrem. Miód podgrzać do rozpuszczenia z przyprawami, na koniec wymieszać z sodą, przełożyć do mąki z cukrem, wymieszać. Dodać drożdże (bez robienia rozczynu), jajko i masło, wyrobić dokładnie. Wałkować (w razie potrzeby podsypać odrobiną mąki) na ulubioną grubość (grubsze są bardziej miękkie), wycinać foremkami dowolne kształty (w pierniczkach lepiej się sprawdzają te zaokrąglone) i piec około 10 minut (lepiej nie piec zbyt długo, bo twardnieją) w piekarniku nagrzanym do 190C. robiłam z dwóch porcji-wyszło ponad 60 pierniczków (moja uwaga-grubsze są lepsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SERNIK KRAKOWSKI u mnie to zwykły sernik na kruchym spodzie >>>>Ciasto: 3 szkl. Mąki 1 szkl. Cukru Kostka margaryny Łyżeczka proszku do pieczenia Kilka kropelek aromatu pomarańczowego Jajko surowe/żółtko ugotowane w zależności., co mam pod ręką i jak bardzo mi się spieszy Z podanych składników zagnieść kruche ciasto, podzielić na części: 1/3 i 2/3, zawinąć w folię spożywczą, włożyć do lodówki do schłodzenia. >>>>Masa serowa: 1kg tłustego sera 25 dag cukru ok. 1.5 szkl. 5 jajek 2 łyżki mąki ziemniaczanej 3 łyżki śmietany 18% Rodzynki namoczone w gorącej wodzie lub alkoholu odsączone i obsypane odrobiną mąki pszennej. Białka oddzielić od żółtek, białka ubić na sztywno. Ser zmielić 2-3 razy, dodawać do niego po trochu, cały czas ucierając, śmietanę, żółtka, cukier, mąkę ziemniaczaną, a na końcu rodzynki i piane z białek, delikatnie wymieszać. 2/3 ciasta rozwałkować w formie wyłożonej papierem (ja piekę w blaszce 25x30cm), zrobić ranty z ciasta. Nałożyć masę serową. Pozostałe ciasto rozwałkować na grubość ok. 4 mm (nie za cienko, nie za grubo), wykrawać paski, które się układa po skosie na masie serowej, tworząc ukośną kratkę (jak ktoś ma dużo zręczności i chęci, to można przekładać paski, żeby jedna część była raz na górze, raz na dole). Wstawić do pieca nagrzanego na 190-200 stopni Celsjusza, piec ok. godziny, nie wyjmować sernika, aż nie wystygnie. Przygotować gęsty lukier z 1,5-2 szkl. cukru pudru i odrobiny gorącej wody, polukrować ciasto, posypać kandyzowaną skórką pomarańczową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejo, ja swoje pierniki schowałam, żeby nie kusiły i dały spokojnie przespać noc:-) A tak poza tym to tyle się ich nawąchałam i naoglądałam podczas robienia, że... chwilowo mam dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,a macie przepis na kulki rybne?One są w occie chyba.Jadłam je kiedyś i mi posmakowały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annawioletta ja już nie mam zabardzo gdzie ich schować;)A też się ich naoglądałam,ale ja jestem taka słodka du pa.Mam wyrzuty sumienia,ale ciągle bym coś podjadła:)A potem w boczki idzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki,mogłam poszukać,tylko zawsze wolę zrobić coś,co ktoś ma sprawdzone dlatego do Was napisałam:)A robiłaś już te kulki?Ale mi smak przyszedł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×